Mida arvad viimasest numbrist?

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas kakuke »

Ma jälle ei arva viimasest numbrist midagi. Pole teist ikka saanud. :(
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas duma »

robi1 kirjutas:Minu meelest on ikka see ajakiri täielik jura,ca kolmandik ajakirjast on mingisugust laskmise jura täis.Rohkem võiks ikka jahist kui sellisest kirjutada. (n)

robi1 kas keegi käseb sul seda ajakirja lugeda?
enamus minu meelest kah jura aga laskmine ja lasketehnikast arlese artikkel oli kyll väga põnev. Ootan juba järge (y)
PS teeme kõik kirjutatud artiklid maha siis on artiklite kirjutajatel ka parem olla kuna ise oleme nii laisad ja midagi välja mõelda ei oska ainult viriseme :VS
duo on parem
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Anti »

Duma<- Rahu! Kõigil on õigus oma arvamusele. Kui Robile ei meeldi, siis ei meeldi ja ta võib ju oma arvamust avaldada!!! Teema on ju "Mida arvad viimasest numbrist". :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas baddmann »

Aga panite ju ometi tähele, et toimetuse poolelt on vähemalt sellel korral vihjamisi välja öeldud, et lasketeemadel kirjutajad võiksid ja peaksid keskenduma rohkem tekstilistele artiklitele, mitte pikkadele kuivadele tabelitele (nagu seni pahatihti on olnud). Mind ausalt öelda häirisid need tabelid kah kuid ju siis kuidagimoodi oli vaja ruumi täita ehk. Etteheide meile kõigile väheste kaastööde pärast...;)

BM
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas duma »

Anti kirjutas:Duma<- Rahu! Kõigil on õigus oma arvamusele. Kui Robile ei meeldi, siis ei meeldi ja ta võib ju oma arvamust avaldada!!! Teema on ju "Mida arvad viimasest numbrist". :wink:

Anti mida sa mõtled arvamuse all? kas seda et see artikkel oli jama olid need ja need vead või siis ahh ajakiri on pask ma ei viici seda lugedagi võiks midagi jahist olla??
ma oleksin heameelega nõus lugema pigem neid kommentaare kus yritataks parandada teha ettepanekuid mis valesti/halvasti mida võiks ise juurde panna. sisuta kommentaarid a'la see on jura ei ole minu jaoks sisulised postitused :lol: põhjendage siis miks on jama?
PS tegelikult olen ma väga rahulik seda kirjutades :roll:
duo on parem
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Anti »

Arvamuse all mõtlen seda, et kui minu arust on nt opel p*sk auto, siis see on mu arvamus ja ma võin ju oma arvamust avaldada. Samas see ei tähenda ju seda, et sina peaksid samamoodi arvama.
Kui ilusti loed, siis ma ei öelnud ühtegi sõna sellekohta, et see laskmise osa või et ajakiri jama on! Lihtsalt vaatasin, et sa reageerisid väga äkiliselt sellele Robi arvamusele.
PS! Isegi loeks rohkem jahijutte, elu seltsides, relvade tutvustusi jms. Seda kõike märkisin ka EJS küsitluses. Loodame, et oli kasu sellest :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas duma »

Anti kirjutas:Arvamuse all mõtlen seda, et kui minu arust on nt opel p*sk auto, siis see on mu arvamus ja ma võin ju oma arvamust avaldada.

autoga on lihtne kui on pask ära osta. Eestis kahjuks jahimehe ajakirjaga nii ei saa, ma nq arvestasin et siia tulevad arvamused kuda seda paremaks muuta jne;) ei mõelnudki sind selle laskmiste ja ajakirjale vihjates :lol:
PS las nyyd inimesed arvustavad edasi las ytlevad et on pask sis on pask:P
postitused lähevad väga teemast mööda juba
duo on parem
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas jorr »

Jah,need tabelid ei ütle võhikule eriti midagi ja ise neid ei vaatagi,lihtsalt leheküljetäide.Ka põdrauurija Tõnisson püüab oma juttu nendega täita aga ehk usume ka ilma tabelita tema arvamuse õigsust.Arengukava kohta lugesin selle hr Niitee jutu kohe läbi,et on midagi uut aga kahjuks pidin pettuma,kõik üldine jura.Siiski,siiski,midagi ikka ka paremuse poole läheb,vähemalt need suured kaltsureklaamid on väiksemaks jäänud ja parema puudumisel ikka lugeda midagi on.Endale meeldis seda kalapüüki lugeda,et kui jahilugusid(Eestimaiseid) pole moes avaldada,siis väljamaa kalalugusid ikka.Või äkki ei käigi härrad Eestimaal jahil,aint väljamaa lugusid treivad ajakirja(hr Lillemäe).Vene,- põhjamaa ja musta mandri jahilood aga tunduvad rohkem reisikirjeldusena,ehk reisibürood maksavad siis jutu kinni.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Metslane »

Ma arvan, et laskmisõpetust peaks jahiajakiri pidevalt läbi viima. Kuigi peale laskmise on veel võimalusi jahi pidamiseks, siis enamus jahtidest peetakse ikka püssiga. Ootan huviga Arlese järgmisi artikleid laskmisest. Tunnen isegi, et pean hakkama laskmisega rohkem tegelema.
Aim small, miss small!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Või äkki ei käigi härrad Eestimaal jahil,aint väljamaa lugusid treivad ajakirja(hr Lillemäe).Vene,- põhjamaa ja musta mandri jahilood aga tunduvad rohkem reisikirjeldusena,ehk reisibürood maksavad siis jutu kinni.

Aga keegi ei keela endal neid "eestimaised" lugusi avaldamiseks saata. Teisi siunata on alati hea- minul on küll huvitav neid "reisibüroode" jutte lugeda. Avardab lihtsalt silmaringi ja kui tekib võimalus samasse kanti turistiks minna on vähemalt kelle käest infot küsida kuda ja mis.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Metslane »

Aivari jutu täienduseks tahaks veel lisada, et ega "Eesti Jahimehes" väga palju kaastöid ikka ei saadeta oma jahil käikudest. Eelmises numbris oli karujahist üks väga tore lugu. Aga palju meist ikka nii kõvad kirjamehed on, et suudavad kirjutada kaasahaaravalt jahilugu.

Kuid see karulugu näitas, et ei pea olema jahitav imeline loom, vaid see sama põder ja siga.
Aim small, miss small!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas jorr »

No ise ikka mõned lood saatnud ja ka ilmusid,kuigi saatsin vist halval ajal,ilmusid poole aasta pärast,kui ise juba lood unustanud.
Teema aga nagu Eesti Jahimehe kohta,mitte üksteise arvamuse kommid.
noorus on ilus aeg
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Viimane oli ikka võrreldes eelnevatega parem, kuna oli rohkem praktikute kirjatükke ja reisikirjad on olnud samuti huvitavad (kalaretkede teema suurt ei huvita, küll aga huvitab jahiga seonduv).
Viimasest ajakirjast ei leidnud, loodetavasti on siis järgmises uue tegevjuhi nägemus organisatsioonist, suundadest kuhu liigutakse jne.
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Beretta »

Kirjutama ajendas viimase numbri lk 6 Soome kodaniku Taito Mikkoneni kiri.
Taitole tahaks meelde tuletada soome vanasõna "Massa maan tavalla".
Ei saa asjaõigusseadust vaadelda kui eraldiseisvat asja Eesti õigusruumis. Maaomaniku õigus on lepingut sõlmida või mitte, jahti lubada või mitte. Aga mida maaomanik peale kummiaetud rinna, et oma maal käsutan mina, ta sellega saab?
Minu jaoks oli tegemist ehtsa soomalsega. Teate milline see on: sõidab kas Saab 900 või Volvo 240 tubli 80-ga. Niipea kui tuleb ohituskaista ja sa tast mööda sõidad, leiab ta parema jala alt gaasipedaali ja teeb kõik, et see möödasõiduriba enne lõpeks kui sa tast mööda saad.
Et Taito päris ei solvuks ütlen kohe kes on tõeline eestlane: see kes näit. Puurmani ja Laeva vahel sulle külavaheteelt ette keerab ja siis 80-nga täiega paneb ( oleks sind mööda lasknud, poleks järgmisel 5 minutil olnud kedagi, kellel keerata).. Meitel ju seda kolmandat. möödasõiduriba pole tänaseni. Autogi varieerub Lada 03-st .....
Käin Soomes kalal igal kevadel ja sügisel. Ei häbene öelda, et armastan seda maad. Aga ei ole veel tundnud, et peaks seal maaomanikuks hakkama ja kohalikele kohta kätte näitama hakkama.
Aga inimesi on erinevaid, nagu ka arusaamisi.
Postimees
Taito Mikkonen
16.02.2007 20:48
Selle prokssõduri tähendus on mitmekesine. Eestil ei olnud teise maailmasõja tulemustes head võimalust. Kahjuks mineviku ennustamine on sama rasge kui tulevigu. Ei saa kunagi teada, kui hea või halb ja kelle oleks olnud Natzi-Saksa võit. Soomel oli sõjas samataolist sisemist vastastiku. Paljude veteraanide arvamuse järgi oli siisgi hea, et kaotasid sõja. Venelastega saime hakkama, kuigi andsime alla, aga kuidas meil oleks saanud natsidega. Paljud arvasid (taganjärele tarkusega) ja kartsid halba. Kas prokssõduri monumendi pärast tigedat arvavad, et eestlastest oleks saanud härrärahvas, kui Euroopas oleks võimul saksa kõrgem rass? Ma kül julgeks selles kahelda.
Need langenud ravusest soltumata, kelle monumend Tõnismäel seisab, uskusid õigel poolel olevat, ega saanud teada milline tulevikust sai. Nad ei saa oma otsust ja tegu kaitsta kellegi ees.
Soovin viisakat suhtumist teistesse, kellel on erinevad arvamused.

Seda viisakat suhtumist nagu ei leidnud nimetet leheküljelt. Aga jah, aega on läinud kah tubli 1,5 aastat.
Grumpy old man
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas gunnar »

Beretta kirjutas:Kirjutama ajendas viimase numbri lk 6 Soome kodaniku Taito Mikkoneni kiri.


Ausaltöeldes pole seal midagi kommenteerida. Kui ta artikkel läbi lugeda siis on selge et antud seltsimehe peas on pudru ja kapsad, ta on seadustest üksikud lausejupid välja kiskunud ja nendest mingi oma "koodeksi" kokku mätsinud.

Lisaks viimase numbri kohta. Niipalju kui selles numbris ma kirjavigu ei mäleta varem olnud. Masendav, ausalt. Isegi suur pealkiri (lk 11) on vigane.

Ja veel. Masendav on lugeda kui keegi hr Vello Vainura kirjutab üle eesti jahimeestele jagatavas ajakirjas padugeniaalse lause "Minu arusaamist mööda on õige jahimehe relv sileraudne püss, vintpüssid on mõeldud hoopis inimeste tapmiseks". Huvitav, kas hr. Vainnura arvates kunagi esimesed sileraudsed tehti siis rebase ja kährikujahiks ? Pigem ikka inimese jaoks... Kui keegi on juba ennast sellise arvamusega kaunistanud siis on edaspidi sellist inimest raske austada.
Viimati muutis gunnar, E Dets 01, 2008 6:32 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta