Mida arvad viimasest numbrist?

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas aivar00 »

Ehk teisisõnu tasuta lõunaid ei ole. Kui ennem KIK rahastas saime vaadata ilusaid värvilisi pilte. Nüüd aga on pead tööle pandud ning tundub, et hästi.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas kakuke »

aadu kadakas kirjutas:... Tundub aga, et hakkab tekkima vanasõnaline olukord: "Mida parem on ajakiri, seda vähem kostab kommentaare!".

Nii ta on.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Motorist »

mUL UUS SUVINE NUMBER LAUAL....TÄITSA KOBE TEINE (y) . HEAD LUGEMSIT... :D
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Pauli »

Jõudis teine mullegi. Nii palju lugemist pole tolles ajakirjas vist enne olnudki. Paraku on ikka üks tõrvatilk ka, mis mõistagi terve meepoti söödavust omajagu kahandab. Ja selleks tõrvatilgaks on tõlkekvaliteet. Tõsi, osalt võib olla tegu ka minu professionaalse kretinismiga - olen harjunud kindlate terminitega ja kui tõlkes teistsuguseid väljendeid kasutatakse, siis tekib "keelebarjäär". Igatahes muutus näiteks too metskitse tiinusest pajatav nupuke minu jaoks loetavaks ja arusaadavaks alles siis, kui ma ta mõttes inglise keelde olin tõlkinud.
Loodame, et järgmised numbrid vähemalt sama sisukad tulevad.
aadu kadakas kirjutas:Tundub aga, et hakkab tekkima vanasõnaline olukord: "Mida parem on ajakiri, seda vähem kostab kommentaare!".

Loogika on sama, miks ajakirjanduses ainult sõjad ja katastroofid uudisekünnise ületavad: kui miski on hästi, siis pole see uudis, vaid asjade loomulik seis (vrd. Einbergi mõttetera metsast ja puudest unistamise kohta). Põhjaeurooplaste negativistlik ellusuhtumine: kiitus on see, kui ei laideta :D
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas sammal.habe »

sama mõte oli mulgi. üpris nigel toortõlge inglise keelest. ent EJ on ennegi keelelise toorusega silma paistnud, ehk uus peatoimetaja pole veel seda vagu põhjalikumalt künda jõudnud...
tähelepandav on ka, et ainult 1 topeltkülg oli Mati Kaalu eksootilistest loomadest teksti. ja, jumal tänatud, filateeliarubriik ongi vist lõpuks jahimeeste ajakirjast margisõprade omasse üle kolinud?

muus osas ühinen viimase numbri kiitjate kooriga ja soovin uuele peatoimetajale edu.
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Motorist »

tõlked üldjuhul (profesionaalsed) äärmiselt kallid, siit võib olla ka probleem sellega. Teades ajakirja kehva finantseerimist on selline kokkuhoid mõistetav vist...peaasi on et üldine tase parem kui aastate eest ja ei ole enam selline reklaamkiri, mida sai 25 min läbi lugeda...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas kakuke »

Mis silma kohe hakkas, ajakirja kätte võttes, oli ajakirja nime uus stiil. Paistis kohe välja, mitte ei pidanud nuputama, mis ajakiri peos on. Minu poolt ka au ja kiitus uuele toimetajale. On sisu, on asja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas sammal.habe »

nime uus stiil meenutab rootsi Jaktjournalen'it. (muide, kes tahab, mul paar aastakäiku ära anda).

on's see märk. et aeg pöörata pilk naaber-Skandinaavia poole, selmet kadakasakslikult kesk-euroopa ja germaani jahikultuuri ees koogutada?

kui nii, siis taas kord heakskiit.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas honkomees »

Motorist kirjutas:tõlked üldjuhul (profesionaalsed) äärmiselt kallid, siit võib olla ka probleem sellega. ...

noh, oma tööalastest kogemustest võin öelda, et lisaks profitõlke kallidusele ei ole neil ikkagi kvaliteeti, st et erialast tõlget ei suuda kallid tõlkijad teha, vaid see tuleb omal üle käia, kuna asjade olemusest ja terminitest pole tõlkijatel halli aimugi ...
eelmise suve pühendasin eesti keelest vene keelde pandud teksti parandamisele, sealjuures enamasti oli terminite algallikas pärit vene keelest (jutt siis 20. saj. teedemasinatest)
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Motorist »

honkamees, ma alalt, kus paljusi mõisteid eesti keeles ei olnudki...tuli kasutada venekeelseid :lol: Aga kui ajakirjast, siis üle pika aja hakkab ajakiri sellist formaati ja sisu võtma, et oleks valmis ka raha eest tellima, kui hind mõistlik :D
On mida lugeda ja mille üle mõelda. (y)
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Siili »

Nagu lugeda kõik läheb paremuse poole,ainult minuni ei ole ajakiri tänini jõudnud.Jamad ikka endised,olgu eesotsas kes tahes.Võimalik ka et postimees lihtsalt ei ole huvitatud kojukandest.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Täna siis postkastis selle aasta viimane number. Esmamulje igati positiivne, 84 lehekülge päris sisukat ja huvitavat lugemist rahulikuks jõuluajaks :D
Asjalikult on päevaprobleemidest juttu juhatuse veerus, Mario Sootna arvamusloos on selgelt välja toodud ka üks peamine väärkujutus jahimeestest, mis on ajakirjanduse kaudu inimesteni levinud.
Mõnuga lugesin Juku ja Peebu ning Albuse metsaretkedest. Lehes palju muudki huvitavat (y)
Rahulikke jõule, jõudu ja jaksu ka edaspidiseks ajakirja tegijatele :!:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas baddmann »

Ühinen Üllari arvamusega. Ei taha liialdavana näida, aga seni aegade parim EJ number minu hinnangul. Praegu on juba võimalik välja kannatada võrdlus välismaiste jahiajakirjadega (sisu, kujundus jms). Põlvkondade vahetus toimetuses on ilmselt vilja kandnud ning seda joont tuleks igati hoida.

Jõudu ja häid pühi EJ toimetusele ja kaastöölistele!

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas honkomees »

Üllar Tamm kirjutas:Täna siis postkastis selle aasta viimane number....
kust sa sellise tubli postiljoni leidsid, kes täna posti kannab? Igal pool postkastid tühjad, äkki 27-28. kuupäeval midagi kukub kasti :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas annaliisa »

minuni mitu kuud ajakiri ei jõudnud-kirjutasin jahimeeste seltsi ja nüüd seekord lõpuks sain ka ajakirja. sain aru et neil mingid andmebaasid kadusid ja koos sellega ka nimekirjad, kellele ajakiri peaks koju jõudma? siis tulebki märku anda, et olen see ja see ja maksud makstud ja tahaks ka ajakirja :D
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Vasta