Väiksem vend 30-06-le.

2005. aasta teemad
Suletud
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Väiksem vend 30-06-le.

Postitus Postitas Joosep Käba »

Pias tükk aega käind ringi mõte 30-06-le väiksem vend kõrvale võtta. :D
Palju rebuse ja kitse ja koprajahti. Paberilt vaadates ärjest sümpaatsem tundub kaliiber 243Win. On meestel ka kogemusi selle kaliibriga??
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Relvade teema 2.leheküljel selline teema nagu Rossi .243 win. Sealt võid mõningaid arvamusi lugeda, minule ta üsnagi meeldib.
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Ka mina kiibitsen seda kaliibrit juba ammu aga tundub, et Eestis see kaliiber
kasutuses peaaegu puudub.Põhjus ilmselt selles, et kehtiva seaduse järgi ei ole ta "liha ega kala", väikeuluki tarvis loetakse liiga võimsaks ja suurulukile(v.a metskits) veidi lahja. vaadates aga tabeleid tundub ta mulle küll asjalikum kaliiber olema kui näit.22-250.Moonaga on poodides ka veidi valik piiratud.Tõenäoliselt selle kaliibri ka omale lähitulevikus soetan.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Hea kaliiber igati (243 Win) aga padruneid on väga vähe müügis. Soovitan 22-250 Rem, võtab ideaalselt "kitselisi" ja padrunivalik on OK!
Praktika näitab seda, et kui võtad 243 Win, muutub see kiiresti sinu lemmik-universaalkaliibriks, lasta on ülimugav võrreldes 30-06-ga, hakkad sokku laskma, siis lased põrsa, siis lased kesiku (võtab hästi) siis hakkad mõtlema ka põdrajahile minekust...Tupik. Stopp. 22-250-ga on veel mugavam lasta kui 243 Win-ga ja suure looma laskmise mõtted püsivad kaugemal... :roll:
Edu!
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

.243 Win-ile on padruni valik võrreldes mõne muuga muidugi väike aga palju seda valikut siis olema peab. Norma 6,5 gr SP ja 5,2gr täismantel on piisavalt head paugud, Sako moon on samuti saadaval 2 erineva kuuliga. Kunagi alustasin Geco (Nynamit Nobel) 6,8 gr SP-ga. Jooksis ülihästi ja oli väga hea tihedusega aga kahjuks juba ammu meie turult kadunud. Ise pole põrsast suuremat looma selle kaliibriga lasknud, aga olen kuulnud, et on lastud ja edukalt. Energia poolest võiks teda ju põrsani või isegi kesikuni lubada tõesti, võib-olla see kunagi juhtub ka praeguste reeglite järgi teadagi vaid kitseni, Soomes märgatavalt enam.
Minu arvates siiski igati hea kaliiber ja moona valiku pärast ei pea küll muretsema.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Olen mõeld, et ilmselt varsti vast meilgi rohkem kui kitse lasta võib. Loodan, et seaduseparandused aint selle taga seisavad, et kuni leitakse pädev mees asja tegema. Loodame. :( Ette tänades kõiki kes viitsivad nüanssidest kirjutada, mis kasutamisel ilmnenud.
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Võiks mõelda ka 260 Remingtonile (6,5mm kuul 308 kestas), vahe pole 243 Win-ga väga suur (6mm kuul 308 kestas) ja seadusega probleeme ei teki. 260 Rem eelis 6,5X55 rootslase ees on see, et ta mahub lühikese luku sisse nagu 243 Win.
Suletud