Jahieeskirja muudatused (jõust. 2. dets. 2005)

2005. aasta teemad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul tekkis kohe paar küsimust.
1. Ohutusvest, mis asi see on? Suvalist värvi vest mida kannavad teetöölised, kojamehed, nüüd ka osad mootorratturid jne?
2. Jänesejahikoertest. Millised koerad kuuluvad aju- ja ulukijälituskoerte rühma?
3. Mis asi on ikkagi jaht arvukuse reguleerimise eesmärgil?
Kole segane.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

1. Needsamad jah, mida kannavad teetöölised, politseinikud etc ja varsti ka autojuhid :? . Enamik poes müüdavatest ju kollased.
2. Need peaksid olema hagijad, laikad.
3. Arvukuse reguleerimiseks läheb siis kui jahi lubamist teisiti põhjendda ei õnnestu. Kui ka arvukuse reguleerimine piisav põhjus jahi lubamiseks pole, siis tuleb teha teaduspüüki :wink: .
Nii saan mina asjast aru.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Jahist osavõtjad peavad kandma punast kuube ja vesti.
Kas see käib ainult suuruluki jahi kohta. Või pean ma rebaseid noolima minnes valge ülikoona peale veel ka punase vesti panema. Tahan laikaga jalutama minna, püssi ei võta, lihtsalt,et koerale trenni teha. Kirjutan loa lahti - arusaadav. Punane vest peab seljas olema hetkel, kui koera päästan?
See koerte liigitus on ka minu jaoks midagi uut.
Ühesõnaga küsimusi rohkem, kui vastuseid. :?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

« 3) jahist osavõtjad, välja arvatud varitsusjahil kõrgistmelt, on kohustatud kandma ohutusvesti või punast või oranži pealiskuube või vesti.» NB! vesti ees sidekriipsu pole, s.t. et mitte pealisvesti, kuna tavamõistes kantakse ikka vesti kuue all :lol:
Jälle tundmatud mõisted nagu ohutusvest ning aju- ja ulukijälituskoerte rühm. Kusagil pole seletatud neid lahti ja ilma demagoogitsemata, ausalt ma ei tea, mida nende all mõista. Üldtuntud need mõisted ikka pole, et seletada vaja ei oleks.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Honkomees - sa päästsid laupäevase rebase jahi. Suur tänu sulle. :lol:
Äkki on Keskkonnaminister jõulu meeleollu ülemäära tõsiselt sisse elanud.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Pole määratletud ka punast tooni.Mees võib tumepunase(peaaegu musta) vesti selga panna.Pole öeldud ka seda kas vest peab üleni punane olema.
Ma teen sellise vesti mis on eest neutraalne ja tagant punane(hea lahendus varitsusjahiks.)
Tõlgendamisvõimalusi mitukümmend ja kui inspektor peaks midagi kobisema siis võib järgmise õhtani vaielda :)
Hundist toakoera ei saa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

mosse kirjutas:2. Need peaksid olema hagijad, laikad.


Laikad kindlasti mitte, nemad käivad põhjamaiste jahikoerte alla. Aju- ja ulukijälituskoerte all on (arvatavasti, ehk mõni koerte alal rohkem kodus olev kommenteerib üle) mõeldud FCI tõugude rühma 6: hagijad, verejäljekoerad ja sugulastõud.

Üldiselt: ohutusvesti, punase pealiskuue või vesti (ehk -vesti - seni oli see paganama sidekriips eeskirjas sees, ju on kirjaveana välja jäänud) nõue - olen järjepidevalt seisukohal, et MÕTTETU DEMAGOOGITSEMINE on "väitlemine" teemal "kas ohutusvest peab olema teiste riiete all või peal". Ohutusriietuse eesmärk jahipidamises on ühisjahis (nii suur- kui väikeulukitele peetavas ühisjahis) osaleja tähistamine ja nähtavaks tegemine. Õigusaktis kehtestatud ohutusriietuse kandmise nõue just seda eesmärki kannabki, seda ei ole kehtivuse saavutamiseks vaja õigusaktis eraldi lahti kirjutada. Selge on, et teiste riiete all kantav ohutusriietus ei täida seda eesmärki. Minu siiras lootus on, et juhul, kui esimene selleteemaline väärteojuhtum peaks kunagi jõudma Riigikohtusse, jääks selline enda ja teiste ohutuse (ja lisaks veel teiste vastutuse - jahijuhataja, naaberkütt vm) arvelt kokkuhoidja-demagoogitseja oma vesti teiste riiete all kandmisega süüdi ning peaks talle määratud karistuse ära kandma.

Loomulikult on ohutusriietuse nõue kehtiv ÜHISjahil, mitte üksikjahil, nii et lugege ikka tervet Jahieeskirja teksti, mitte ainult muudatusi ilma kontekstita.

Kajakalistele lõksupüügi võimaldamine johtub minu arusaamise kohaselt vajadusest piirata nende liikide arvukust aladel, kus tulirelva kasutamist (mis seni oli kajakaliste puhul ainuke lubatud reaalne vahend) ei saalubada - linnad jm asulad, planeeringujärgsed tiheasutustalad, puhkealad jms.

BM
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

demagoogitsemata ei saa aru ohutusvesti ja koerte rühmade mõistetest.
Kuna koerakasvataja pole, siis ei tea neist rühmadest s...gi. Ohutusriietust on kah igat sorti, noh, et saekett ei lõikaks läbi või saapal metallnina. Mis sorti ohutusvestist juttu on, ehk soomusvestist ... siis pole ju punast vaja, kaitseb niigi :wink:
Aga need pidevad muutmised ajavad ikka harja punaseks. Tahaks teinekord eeskirja vaadata, aga kunagi pole kindel, kas see raamatuke, mis relvakapis padruniriiulil seisab, ka kehtivat seisu kajastab. Egas siis net alati käepärast pole, maal ma mõtlen. ja lihtsalt ei jõua kõike jälgida.
Nii tuli välja, et pidasime kogemata jahti võõral maal - suvel oli meilt tükk ära võetud ilma kooskõlastamata. Kuna mingit jahtkondadevahelist piiriajamist, nagu tavaliselt, ei olnud, siis ei hakanud keegi RT ilmunud teksti lugemagi, arvati, et kajastab seda aasta tagasi kokkulepitud seisu.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Vaadake asja helgemat poolt ka:hundijaht pikenes tervelt kuu võrra.Ja muuseas,enne kui vesti teemal vaidlema hakata,§8 on Jahiohutuse nõuded ühisjahis.Nii,et rebasejahti üksi pidades võib endiselt selga panna sinise-kollase-roosakirju kleidi.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Mida sa jahid kui pole hunti nii 10 aastat näinud, ikka ilves on peamine röövel, karujälge kah nähtud, aga hunt? Sääl Laekveres või ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Laekvere külas eelmine aasta üle 100 koera olla hundid ära võtnud ... irmus nummer küll ju? Meil ikka üksikud hundid liiguvad ja lipud on koguaeg ``häireks``valmis garaazhi seina pääl...
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Honkomees nüüd küll vassib 8)
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

tolle vesti looga ju selgemast selgem,
et kui nad käskvad: ...on kohustatud kandma...
siis kannagi toda kas
taskus või kotis või teab kus veel. peaasi, et ikka kannad!

--------

sama moodu võis siklimees ennist ka kiivrit kanda.
enam ei või. nüüd sääduses teised sõnad!
iga kord ei näkka!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

trucker kirjutas:Honkomees nüüd küll vassib 8)

Mille kohta, et hunti pole või :?: Ei ole jah ... meie kandis.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Suletud