Ege Silah sileraudsed

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Ege Silah sileraudsed

Postitus Postitas bambino »

Tere.

Kas kellelgi on kogemusi Türgi firma Ege Silah sileraudsetega?. Neid pakub Deerhunter ja tekkis huvi. Kuna internetist mingit arvestatavat infot ei õnnestunud hankida, pöördun teie poole. Tänan
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

minu profiili juures olev kodulehekülg peaks selgitama, miks olen huvitatud sileraudsest pumppüssist mitte karabiinist. Või oskab keegi midagi muud soovitada selles hinnaklassis (4-5 tuhat)?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Sellesse hinnaklassi ehk jääb ka teine türklane, mida saaks Küti Ärist küsida, Vursan nimelt. Nende kodulehel ( vursan.com) ma ei näinud küll ühtegi pumppüssi, kuid toodangus on neil see raudselt olemas. Soomes küsitakse 450 euri sellise eest. Pidi kah täitsa lastav olema.
Kui lihtsalt põmmutamiseks püssi vaja, siis kuskilt aftermarketist tasuks ka uurida. Mälu järgi on turul olnud vanemaid mossberge, millega kannatab practicali lasta küll. Pumppüss oleks vast ameerika filme vaadates rohkem sobilikum practicali jaoks kui tavaline kaheraudne. Muuseas tasuks ka mõelda poolautomaadi peale. Seesama Vursan teeb ka neid suht odava hinnaga ( 600euri). Eestis on odavamad poolikud ilmselt venelaste mp153 ja Tikka ( loe Franchi) s12 ( mingi 13-14k).

Midagi sellist jäi ka kunagi silma: http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=695

Mis sellesse Ege'sse puutub, siis ise ei ole kasutanud ega palju kuulnud aga poes näppides jäi küll rohkem mulje tõmmu mehe rellakatööst kui korralikust relvast. Aga mine sa tea....
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Practicalist

Postitus Postitas Arles »

Kuna siin teemaks sattus practical siis üks väike ja avalik palve teemal practical ja Männiku searada.
Sõnaga siis on üks meie foorumi liige näinud, et lastakse pumppüssist siga. Käesolevaga ei süüdista ma selles mitte kedagi k.a. practicali omi. Pigem juhin tähelepanu tulevikule - kui keegi tahab männiku uues tiirus lasta siledaraudset, palun olge meheks, võtke omad märgid. Ma püüan aega saada ja aiadata vajadusel kiirusi seada - kellele millist kiirust vaja.
Suvel oli päris paha tuju (:twisted: ), kui ainsad siinse piirkonna sportlaskmise sead olid 12 cal kuulidega komposteeritud - pea, jalad, kõhualune jne. keskel ka 1 :).
Sõnaga, kui vaja rajal abi, andke varakult teada.

Parimat!

Arles

P.S. ärgu keegi mingil juhul solvugu (liiga tihti on juhtunud), sest ma tõesti ei süüdistanud kedagi.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

practicali-mehed vaevalt siga lasevad, meil omad reeglitega määratud märgid (metall-plate'id ja pappmärgid), pigem on tegu nendega, kes mere ääres kajakaid lõbu pärast kõmmutavad.

Püss peab olema kindlasti manuaalne ja võimalikult suure mahutavusega (7+1 kuni 8+1). Poolautomaatidele on oma klass kuid see spordiala on veel nii marginaalne, et esialgu alustavad kõik pumbaga. Kuna relva kasutaks paar korda aastas võistlustel ja vahepeal harva tiirus, ei aja mingit kõva nime/kvaliteeti ka taga. Umbes nagu jaapani auto, et kindlalt kohale saaks kuigi erilist sõidumõnu ei paku. Võistlustel on niikuinii räme rabistamine seega peaasi et tõrkuma ei hakka.

See Ege on väidetavalt Türgi suurim püssitootja, sama raha eest saaks Soomest Mavericki pumba, mis on Mossbergi odavam bränd. Ise pole veel poodi türklast vaatama läinud aga pildi pealt näeb päris robustne välja küll. Võib-olla sellest piisabki, pumppüss ise ju suht lollikindel...

Siin oleks ka üks variant, ehk oskab keegi kommenteerida: http://www.tulatoz.ru/en/toz94.html
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Ok see türklane jääb hetkel kõrvale, vaataks midagi kvaliteetsemat. Kas keegi teab, kes Winchesteri maale toob? Või on kusagil müügil näinud Winchesteri pumppüsse (eriti Defenderit)?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Jahipaun vist mässas siin mingi aeg tagasi natuke winchesteriga, täpsemalt ei oska öelda. Taaskord, üle lahe põhjapoole on kindlasti mitmeid müüjaid ja hinnad on eesti omadega täitsa ok. Eks pead otse müüjatelt küsima, kas nad on sulle nõus midagi tooma.

See Vursan, mida ma ennist mainisin, tegutseb nüüd muide stoegeri nime all. Pumpasid ka seal valikus: http://www.stoegerindustries.com/firearms/modelp350.tpl

Sellise siia saamine peaks idee poolest Küti Äri kompetentsis olema, üks beretta grupi toodangu müüja nagunii.
Viimati muutis hendrik, L Dets 31, 2005 11:43 am, muudetud 1 kord kokku.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Vaata http://www.suomiase.com , päris asjalik relvapood Helsingis.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Natuke sirvisin soome saite ja jäi selline pood silma:
http://www.ylojarvenasetarvike.com/

Pakuti selliseid asju:
Remington 870 Express 21", 26" ja 28" puu ja synteettinen 430€
Remington 870 Gamo 540€

Täpsem info siit:


http://www.remington.com/products/firea ... model_870/
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

nonii, asi lõppeski sellega et tõin üle lahe Winchesteri ära. Türklast ei tahtnud ja siin keegi erilist valikut ei pakkunud. Lisaks "kliendisõbralikud" hinnad. Püss ise selline: http://www.winchesterguns.com/prodinfo/catalog/historic_detail.asp?cat_id=512&type_id=224&cat=012C
Viimati muutis bambino, E Mär 05, 2007 3:58 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Nii palju aega on möödunud juba ja püssid üldjuhul poodidest otsas .Seega kes on ostnud kommenteerige.Deerhunteri mehed kiidavad, kas kiidavad ka mehed kes on poolautomaate ostnud ?Üks on veel ripakil ja mõtted liiguvad omal selle suunas.Aga äkki .............???
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Kas siis tõesti 1630 kasutaja seas ei ole ühtegi ege omanikku?
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

tõenäoliselt kellelgi ikka on aga teema on 2006 aasta arhiivi all ja siit vaevalt seda nii palju loetakse kui relvade all. Tee äkki uus teema?

edit: tõstetigi relvade alla
jaak.siloauk

Sileraudne EGE ja muu analoogne kraam !?

Postitus Postitas jaak.siloauk »

Arvatavasti on asjaga ikka nii et kui relval hind 5-6-7 tuhat ega nüüd selle eest midagi tõsist ei saa.Normaalne sile jahirelv algab ikka hinnaga 13-14 tuhat eek-i.Tahes või tahtmata alla selle hinna piiri on kõik säästu teema ja sellega on asjad ainult yhtepidi(olen selle kadalipu ise läbikäinud)kui teiesi ei võta kuulda siis tuleb selle eest maksta ja raha eest tarkust koguda.Ostsin ise hiljaaegu RIZZINI itaalia relv.Olen hetkel väga rahul ja palju ei maksnud kah-veidi alla 14tuhande.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Sileraudne EGE ja muu analoogne kraam !?

Postitus Postitas hendrik »

jaak.siloauk kirjutas:Arvatavasti on asjaga ikka nii et kui relval hind 5-6-7 tuhat ega nüüd selle eest midagi tõsist ei saa.Normaalne sile jahirelv algab ikka hinnaga 13-14 tuhat eek-i.Tahes või tahtmata alla selle hinna piiri on kõik säästu teema ja sellega on asjad ainult yhtepidi(olen selle kadalipu ise läbikäinud)kui teiesi ei võta kuulda siis tuleb selle eest maksta ja raha eest tarkust koguda.Ostsin ise hiljaaegu RIZZINI itaalia relv.Olen hetkel väga rahul ja palju ei maksnud kah-veidi alla 14tuhande.


No kui ikka tõsistest asjadest rääkida, siis ei ole ka 13-14k eeku onju midagi. DT-10 maksab mõned korrad enam nt. Aga pigem on point ikka selles, et milleks ja kui palju vaja... ehk siis siin teemas otsitakse hea hinnaga rahuldavat varianti, ma olen aru saanud...
Vasta