Uus relvaseadus lubab teismelised jahipüssi ligi

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Jass
Postitusi: 15
Liitunud: N Okt 13, 2005 11:23 am

Uus relvaseadus lubab teismelised jahipüssi ligi

Postitus Postitas Jass »

rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

esimese reaktsioon on ehk jah, et no mis nüüd siis toimub. aga kui mõtlema hakata, millal ise esimest korda püssi käes hoidsin, siis ei näe siin midagi imelikku. ma arvan, et enamus siin foorumis on teinud oma esimese lasu enne 18 aastaseks saamist. kui jahipisik sees, siis lööb see varakult välja.
nüüd on vähemalt võimalus nooremale põlvele laskmiskunsti õpetada täiesti seaduslikult.
seadusemuudatus minu poolt tervitatav
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ja juba on alanud rahva hädakisa, ähäää, nüüd tulevad lapsed meid tapma, keelake relvad, pahaha- paha, pähh, koledad jahimehed. Kõik poisslapsed kuduma ja õhtuks homobaari, kuhu me küll nii välja jõuame, nagu Ameerikas hakkavad koolis üksteist tapma, kasvatame relvahulle jne.jne.jne. Mina aru ei saa, kas on enne seda kurja linnugrippi jõudnud Eestisse kohale ränk skisofreeniapuhang paranoilise nähuga? Kui on, siis kuidas levib, kas ka piisknakkusega või sugulisel teel? Kõik kogu aeg muudkui kardavad midagi. Osad vist on nii arad, et kempsus ehmatavad oma junni potsatuse peale nii hullusti, et hüppavad kempsuukse koos piitadega maha. Minu nahk on küll mitmed korrad tänu relvale terveks jäänud, kuskohast tekib inimestel selline arusaam, et see kel on relv või isegi mitu on mingi pervert, kes luusib mööda maid, linnu ja metsi ringi relv käes ja unistab ainult sellest, kuidas kedagi maha tappa. Relval on osade meelest vaid ründefunktsioon, kaitsefunktsioonist ei olda nagu kuulnudki, pole olemas. Eks seda nuttu ja hala kosta nüüd kaua ja pikalt.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Vägagi mõistlik seadusemuudatus... Kui ikka isa jahimees, või laskesportlane, siis vaevalt keegi tahab oodata 18-aastaseks saamiseni, enne kuni saab paugu ära teha :wink: !
Ja lasta tohib vaid tiirus, nii et midagi ohtlikumat siin küll ei ole, kui täisealise käsutuses olev relv!
tuleb jaht või jaa?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

:lol: hästi öeldud, indian

kahjuks jah ei viitsita süveneda asja mõttesse. keegi **** ei taha ju hakata alaealistele relvalube väljastama ja neid omapead relva kanda panna. minu arust on praegune seadusemuudatus vägagi positiivne. alaealisena käib isaga tiirus harjutamas ja kui täisealiseks saab, on juba relvaga sinapeal ja oskab seda ka omapead kasutada. :!:
Kasutaja avatar
Jass
Postitusi: 15
Liitunud: N Okt 13, 2005 11:23 am

Postitus Postitas Jass »

Lugege veel selle artikli kommentaare!
http://www.postimees.ee/051205/kommenta ... MMENTAARID
Mõni inimene ei salli kohe mitte jahimehi :(
Viimati muutis Jass, E Dets 05, 2005 2:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Ei taha nagu eriti neid kommentaare lugeda. Kurb, kui inimesed õppivad arvutit kasutama ennem, kui lugema ja loetust aru saama. :cry:
Aga seadusest, kas kaksteist on ikka piisav vanus? kuid samas, ega ma ise esimese paugu ajal vanem polnud. :wink:
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

"Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea"!

Jahimene naisena ja poisikese emana leian, et mõistlik.
Justnimelt õpetada poistele, et relv on vastutus. Õigus, mis kätkeb ka ohutunnetust ja oskusi.
Ma arvan, et ühe Noore Mehe kasvamise juures on hästi oluline isaga koos tehtud/õpitud/kogetud asjad.
Teadagi, jahi- ja metsahuvilisi poisse võetakse ikka metsa kaasa ja antakse neile vajaduse korral püssi ka proovida. Pedagoogiliselt vale muidugi lapsega koos seadust rikkuda. Niisiis - ehk nüüd vähem seaduserikkumisi?

Kuigi tean, et seadusemuudatus ei pane mehi, kes niikuinii poistega tegeleda ei viitsi, nendega rohkem tegelema.. Kuid üdini positiivse inimesena loodan, et ehk annab see metsahuvilistele poistele julgust isasid üles kutsuma nendega koos "meeste" asju ajama?

Kibedalt muigan Indian lause kohta "heegeldavad ja lähevad..."
Kasutaja avatar
speedsta
Postitusi: 7
Liitunud: N Nov 17, 2005 5:17 pm

Postitus Postitas speedsta »

Selles seadusemuudatuses meeldis mulle see koht, kus lubati riigilõivu vähendamist 10 korda. Käsitulirelva soetamisluba 2000 on praegu küll nöörimine.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tervele ühiskonnale iseloomulik nähtus. Loodan, et keegi seda kuritarvitama ei hakka. Inimesed vist polegi mitte niivõrd kartlikud, kuivõrd neil on igav ja igavusest hakkavad probleeme välja mõtlema ja piidadega läbi kemmergu kargama. Peamine, et karavan ikka edasi liiguks, las koerad hauguvad. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Uus relvaseadus

Postitus Postitas jorr »

Ise küsiks, miks nii hilja, 12 aastaselt?Olen varem seda seadustki rikkunud,kuna minu poiss lasi uusaasta saluuti jahipüssist juba kuskil kümmne aastaselt.Ise mäletan, et esimese paugu jahipüssist tegin nelja aastaselt.Elasime maal, ja varahommikul oli tugev hanilend.Isa rabas püssi laadis ära ja jooksis välja, kui hilja juba.Riputas siis laetud püssi esikusse nagisse, et ehk tuleb veel hanisid, kuid töölekiirustades unustas.Siis ju mingit relvaseadust polnud ja püss rippus tavaliselt seinal naela otsas või nagis ja oli alati laadimata, kuna minu sõrmed ulatusid juba nagisrippuva püssi päästikuni, meeldis mul neid sikutada.Kuid seekord käis hirmus mürts, virutas esikulaest läbi ja katusepilpad püsti.Ise olin nagu välk magamistoas voodi all.Kuigi praegu on kuuekümnes aasta möödas, on see paugu kõla ikka veel meeles.Siiski laste käes ma relva näha ei taha.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mind vastupidi speedstale aga see 10 kordne käsitulirelva ehk siis maakeeli püstoli või revolvri soetamisloa riigilõivu odavnemine ei rõõmusta. Asi nimelt selles, et olen mitmes seltskonnas sattunud selliste "relvaomanike" otsa, kes kiitlevad, et lasid oma püstolist küll kitse, küll siga. Enamjaolt aga sellise lasuga looma koheselt "spetsialist" maha ei võta. Nii see vigane elukas sinna metsa alla surema jääbki. Muidugi oli ka "härradega" kaitseliidust alguses jämasid. Nüüdseks õnneks seal kord rohkem majas ja salaküttimist pole trehvanud. Võib-olla oletus alusetu, sest kui mõtlema hakata, et kel ikka isu siis see selle relva ka endale kätte saab. Maksku ta siis 200 või 2000 krooni riigilõivuna. Minu jaoks see moment, et jahirelval on maks 200 eeku, milline on mõistlik hind. Muidu see vanuse alandamine on igal juhul tervitatav nähtus.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

On minule küll hea uudis, kuna töötaneluohtlikul elualal, siis kui pistoleti saan odavamalt endale lubada kui varem 2000 eek asemel. Kahjuks töökoht enesekaitse vahendite eest ei maksa, nii tuleb kõik omast taskus. Ennast kaitsta on nyyd odavam ja metsa terve mõistusega inimene revolvrit kunagi kaasa ei võta. Nii et inimesed suhtuge palun austusega loomadesse ja mõelge ikka selle peale, et jahirelv on jahirelv.


PS ei tea kas naist ka tiirus õpetada võin või aint lapsi? :oops:
Jaht vajab kunstniku kätt...
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Albin kirjutas: ja metsa terve mõistusega inimene revolvrit kunagi kaasa ei võta. Nii et inimesed suhtuge palun austusega loomadesse ja mõelge ikka selle peale, et jahirelv on jahirelv.


Ei tea midagi.Käsirelv vööl on võibolla just terve mõistusega inimesel.Eriti, kui hiilimisjaht karule, metsseale või põdrale käimas, sest need loomad on haavatuna päris ohtlikud.
Rääkis üks jahimees kuidas kult teda taga ajas ja siledaga ei jõudnud nii kiiresti manööverdada, kui vaja oleks.Siga lõi kihvad kannikasse ja korras.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

sedand küll väljendasin ennast veidi valesti, meil ka samamoodi põdrajaht ükskord hapuks läks sedaviisi, et mehed juba nii kindlad olid ja relvad juba koju viisid kui mina ja teine mees mööda metsa põdra verejäljel olime. Põtra kohates oli jooksmist ja tegu küllaga, et terve nahaga pääseda. Siis oleks revolver abiks olnud. A

Pidasin silmas just ainult revolvriga jahile mineku. Õnneks on enamus meie jahimehi pika kogemusega ja kasvanud vanade tarkade meeste käe all, et niisama idioote on õnneks vähe, kes sokku või kitse lähevad metsa revolvriga taga ajama.

Kui revolver tookord toodi, kulus 6 kuuli et põder külili saada, nii et tappejõud üsna väike revolvritel. Vigastad ainult.
Jaht vajab kunstniku kätt...
Suletud