Abipalve targematele laadijatele.

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Abipalve targematele laadijatele.

Postitus Postitas Albin »

Palun kiirelt abi. Kas keegi oskab juhatada mulle, kus saaks püssirohu kaalud laadimiseks. Ehk kuipalju püssirohtu panna tuleb mingile laengule. Mul nimlet plaanis 5 laengut teha ja sinna sisse panna konteineris kuulid hundijahiks. Neid kuule kutsutakse ka pikamaa haavliteks. Tegemist 16kal silerauaga. 3 kuuli 11mm läbimõõt kaal 1 kuul 15g 3 kuuli kokku 45g.

Keegi oskab kiiret nõu anda?
Jaht vajab kunstniku kätt...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kaaludest ei tea midagi, aga kui küsida tohib, siis miks sa tavalist kuuli ei taha kasutada. ei usu et ta ebaefektiivsem oleks
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

hundi ja ilvese jaoks on sedasorti moon parem, väärtuslik nahk jääb terveks ja tabamus pika maa peale on parem siledarauaga. Just see, et ma saan pika maa peale lasta ja tabamisvõimalus suurem on ahvatlebki mind kasutama just konteineris väiksemaid ja suuremaid haavleid. Siledaraudse tšokk ei hoia kuuli lendu tasakaalus ja kuul ei ole täpne.
Jaht vajab kunstniku kätt...
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Kas sa kavatsed kogu kvoodi üksi täis lasta? :D
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

Ei! Lihtsalt kavatsen esimene olla kes saab :D. Aga sain leatud just 5 minti tagasi, leidsin kaalude süsteemi rohupurgi tagaküljelt. Tänud kõigile.
Jaht vajab kunstniku kätt...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Abipalve targematele laadijatele.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Albin kirjutas:Palun kiirelt abi. Kas keegi oskab juhatada mulle, kus saaks püssirohu kaalud laadimiseks. Ehk kuipalju püssirohtu panna tuleb mingile laengule. Mul nimlet plaanis 5 laengut teha ja sinna sisse panna konteineris kuulid hundijahiks. Neid kuule kutsutakse ka pikamaa haavliteks. Tegemist 16kal silerauaga. 3 kuuli 11mm läbimõõt kaal 1 kuul 15g 3 kuuli kokku 45g.

Keegi oskab kiiret nõu anda?


Kangesti tutavad tulevad need postitused ette :M ,v mulle ainult tundub :D Seal küll taheti selle asjandusega siga lasta :wink:
Vastuseks võib öelda ,et sirvi neid teemasid neist asjust vististi siin juba jutustatud
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Kult on õigel teel, mis postituste sisusse puutub, kisub isegi liigagi tuttavaks... Värskelt meeles ilmselt, muud ei midagi.
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Sügisel käis üks jahimees minu juures suuruluki laskekatset sooritamas. Tegi lasu ...ja märgikohtunik kurdab, et üks pauk ja kolm auku !! Hakkasime siis asja uurima ja mis välja tuli. Mees oli ostnud ja küsinud jahipoest KUULIPADRUNIT, ning talle müüdi laetud padrunid, milles siis konteiner kolme kartetsiga. Eest vaadates väljanägemine tõesti nagu plastkonteineris kuul. Nii, et ilmselt siis selliseid padruneid meil poodides saadaval, kuid kurjasti kui neid kuulipadruni pähe müüakse.

Katse sooritamine jäi mehel katki ja ei jäänud tal muud üle kui tagasi poodi päris kuulipauke osatma....
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

Tänud veelkord, kuid leidsin juba laadimiste tabeli ülesse, nimelt on püssirohu karbi taga kirjas tabel, kui palju ja kuna ja millisesse padrunisse rohtu panna. Juba laetud ja ilutsevad kapi otsas. Nendega kindel, et saak varsti käes kui käsi ei väärata. Mulle neid konteinerid müüdi ainult laadimata kujul, sest harvad pidid olema juhud, kui neid laetud kujul satub poodidesse müüki. Minu arvates on see laskemoon liialt alahinnatud. Mina kui põline sileraudse omanik pean neist lugu.
Jaht vajab kunstniku kätt...
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Minu arust on need nn. kolmikud vabalt poes müügil ja jahihooaja alguseks olid nad poest ka otsa saanud , ei usu et neid hundijahiks osteti.
Arvant et väga palju sileda mehi kasutab neid, vanemad mehed igatahes kiidavad ja nendelt ma kuulsingi et hooaja alguses ei olnud neid trapperist saada, kõik müüdud, nüüd pidavat jälle saada olema
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

MA sain ka trapperist, aga laadimata kujul. Küsisin, et kas laetud värke ka tuleb, öeldi, et neid väga harva saada. Mul läks laadimata otsad ja tongid kokku mingi 36 EEK see on siis 5 pauku 36/5= 7,2 EEK lugu. Kindalsti alla 15 EEK lugu poest neid leida ei saa.
Jaht vajab kunstniku kätt...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mina ei oska selle väljendi "pikamaa haavel" kohta muud öelda, kui seda, et see üks lollim jutt, mida elus kuulnud olen. Minu lolli mõistuse järgi muutub haavel "pikamaa haavliks" siis kui lased selle seale või hanele p...e, elukas pika maa taha ära jookseb-lendab. :lol:
Need pikamaa jutumehed tehke üks lihtne katse. Otsi mõni vana laudavärav, pane märkleht keskele ja lase selle "pikamaa haavliga" alguses 5 m kauguselt, siis 25 m kauguselt, siis 40 m kauguselt ja et pikk maa oleks pane siis ka 100m pealt pauk ära. Loe peale igat lasku oma kuulid kokku palju märklehe keskpunkti läks ( kui mõni üldse läks, aga 5-25m pealt peaks pime laudauksele kah pihta saama.
Seejärel korda sama katset tavalise kuuliga. Või tee vastupidi. Lõpuks kui tulemus käes värvi punaseks :oops: ja anna mulle ka teada :twisted:
Öeldakse, et inimene õpib kogu elu sureb aga ikka lollina. "Äkki" mul tuleb püksi ja saan enne surma targemaks. :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Üks vasik on jälle pääsend väravast!
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

aivar00 ma tahaks näha, kuidas sa lased siledaraudsest haavlitega üle 50 meetri kaugusele midagi? Ma tahaks seda ka näha, kuidas sa lased kuuliga täpseid laske. Kutsu kohale kui tegama hakkad neid imetrikke. Kui sa karabiini mees oled ja siledaraudsega eriti kokku ei puutu siis on jutt ikkagi natuke möga. Longdistance ehk pikaamaa haavel ei ole kuul. See on selge, kuid konteiner, millesse see haavel pakitud on hoiab haavlid lennu algfaasis omavahel seotuna, ja ei lase haavlipilvel hajuda. Edasi kapsel irdub ja haavlivihu hajuvus on pika maa peale palju väiksem. Proovitud tehtud asi ja selle koha pealt tean täpselt mida räägin.
Jaht vajab kunstniku kätt...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See Albin paistab olevat seesama jobu Antsa! Tundub, et med. abi on mehepojale tarvis, või lihtsalt korralik hilinenud keretäis!
Suletud