põdra vile

2005. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Põdral jooksuaeg käes

Postitus Postitas Ahto Kattai »

haavel are kirjutas:Põdra peibutamine täiesti käpas.Kellel suure pulli luba ja soovib valida võtku ühendust.Tel.5142396

Selleks hooajaks vist juba kõik päevad kinni ,telefon tumm :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kas kellegil mingit videod pole ,peibutamisest :?: Kivi kotti!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sain helilindi kus põdrapeibutamise igasugused varjandid koos soomekeelse õpetusega peal. Hommikul lollitasin suure pulli ära.Üritan mõneajapärast ka pildi üles panna. Kivi kotti!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Proovisin kah midagi nädalavahetusel teha aga see kujunes rohkem seeneliste-marjuliste hirmutamiseks. :cry: lambiklaasiga vinüülilt leitud helinäite järgi. Kas keegi oskaks äkki saata/amda mõnda aadrssi kus oleks mingied varjante veel kuidas peibutada. Mis vahedega ja kui palju kordi seda teha?
Mine metsa!! ;)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sellel lindil mis mina sain on kohe lehma kiima kutse peal ,on pulli kiima kutse, kuidas vasikat -,lehma kutsuda ja veel palju huvitavat .Oled asjast huvitatud saada privaat s v tel 5291351. Kivi kotti!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Käisin hommikul põtradega "jutustamas".Pull tuli 50-60-ne sammu peale.Läksin vist naaksumisega liiale ,jäi teine vait ja võsaribast läbi ei tulnudki ja nii ta laskmata jäigi.Eks vigadest tule õppust võtta.Jooksu aeg hakkab vist ümber ka saama ja vahepeal olid ilmad peibutamiseks nadid,arvasin juba ,et ei teegi enam peibutamisest välja.Paistab siiski ,et tasub veel üritada.On keegi veel proovinud :?: Meil läheb ajujahiks homme. Kivi kotti!
PS.VÄIKE PÕRSAS Kuidas siis sinul antud teemaga on :?:
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Teemaga nii et paras segadus vist :) Alguses oli jubedus....nii kui ma metsa poole läksin sain "sauna" kaela ja kodu tagasi minek oligi....Mudkui kallas. Viimased 2 korda käisin siis nagu midagi vastas. Esimene kord suisa 2 kohast. Siinkohal küsimus, et milline see põrguhääl on mis nad teevad? See mis mina kuulsin oli selline plärinataoline. Pidev ja erineva pikkusega. Mõlemal korral nagu oleks lähemale kah tulnud aga siis mingi aeg liikunud hoopis paralleelselt minu suhtes aga lähemale ei tule :? (viimati pühapäeva hommikul käisin) Nüüd vist juba hilja veel proovida (8,9,10)??
Mine metsa!! ;)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Seal lindil ju see vastamise hääl ka olemas :D Meenutab nagu kuuksumist vkooksumist .Noored teevad nagu mingit ROHHHH häält ,sedasi raske seletada ,lindilt ilusti kuulda.Kui loom tuleb siis ikka kuulda .Ma läksin ka laupäeva hommikul vastamisega liiale,oleks pidanud vait jääma.Pull teeb vahel ringi ,otsib lõhna,aga hääle asukoht tal täpselt välja peilitud ja kui enam ei vasta tuleb lõpuks ikka vaatama.Terve see lint oleks tarvis ära tõlkida ja siia üles panna.Selle kohapealt olen kahjuks võhik ,tea kas see oleks võimalik :M Muidu kipun arvama ,et põdra peibutamine tunduvalt lihtsam ,kui sokku narrida.Muidugi peab olema ilma ja ka õige aeg. Kivi kotti!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Väärt idee küll see peibutamine tõlkida ja üles panna aga kes seda oskaks? Muide oli ka kusagil mujal juttu et see Jahipauna leht läheb ümbertegemisele vms. sinna hea üles panna selline asi. Hea alternatiiv lärmakale ajujahile ja kui seltsil ikka lube kõvasti on siis jääb nagunii neid ajujahiks kah üle nii et seltskondlik pool ei jää kah saamata!
Mine metsa!! ;)
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Põtra ei ole peibutanud, küll olen aga hirvepulli meelitanud ja õnnestunult. St., et kaks korda proovisin ja mõlemal korral tuli loom välja. Peibutseks kasutasin,ameerika pulli vilet ja proovisin teha nii nagu pull ees tegi.
Võibolla on ka olemas spets põdraviled nii, et ainult puhu ja loom tuleb.
Egas elevant pole siga!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Viled on tõesti olemas,kuigi oma silmaga pole näinud,kuskil siin foorumis oli mingi soome poe adress olemas,seal olid pildid ka.Aga see lint mis mul on--seal nii palju erinevaid hääle varjante -kus,millal ,mismoodi jne.Ei oska arvata kuidas seda vilet siis kasutada,ja oma häälepaelad ajavad asja väga edukalt ära :D Kivi kotti!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

no kas keegi on saanud siis selle pasuna abil ka midagi või niisama käidi nalja tegemas
rähn
Postitusi: 30
Liitunud: N Mär 03, 2005 10:24 pm

Postitus Postitas rähn »

Ise pole küll käinud, aga räägitakse et pulli pillitamine on päris lihtne.Kavatsen ka sügisel minna. Tellisin pasuna Jääger-online e-poest u400 kr +postikulud.Kaasas ka inglisekeelne helikasett õpetuseks.
Suletud