põdra vile

2005. aasta teemad
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

põdra vile

Postitus Postitas antenn »

kas keegi oskab öelda kust on võimalik osta põdra peibutus vile ,sest ma olen näinud et see töötab päris edukalt,anke teada kui te teate kus seda on müüa!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kindlast peaks seda saama tellida korralikest jahitarvete kauplustest, kui neil muidugi juba letis müügil pole.
Tänapäeval on kõik võimalik, mida ei saa raha eest, saab suure raha eest. :D
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Põdra peibutusvahendeid oli kindlasti müügil Deerhunteris.
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

Postitus Postitas antenn »

ega ikka pole küll neid ijal pool müüa sest o0len tallinna poodidest uurinud ,a seal paari koha peal naerdi mind välja ,kuigi ma tean et üx mees ostis selle tallinnast ja see on ikka päris tõhus asi
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Mul kodus üks tore asi: vana vinüül (jahimeestele) Seal peal igasuguseid peibutushääli jms. Mõtlesin et proovin niisama et näha kas tuleb ligi või mitte. Nimelt tehakse seal lambiklaasiga peibutushäält pullile. Järgmine aasta proovin ära :)
see läks küll teemast mööda :oops:
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

antenn kirjutas:ega ikka pole küll neid ijal pool müüa sest o0len tallinna poodidest uurinud ,a seal paari koha peal naerdi mind välja ,kuigi ma tean et üx mees ostis selle tallinnast ja see on ikka päris tõhus asi


Ma arvan, et need polnud siis küll õiged kauplused kui seal inimeste üle naerdi, sest pole olemas lolle küsimusi.
Ja ega sa vist enam sellist kauplust külastada ei taha!?
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Uh, sorry, et nii vanasse foorumisse üldse midagi kirjutan, ent pisike kogemus põdra peibutusvilega on olemas küll:

Kaht erinevat vilet ja viisi, kuidas põdrapulli tähelepanu köita:
1. matkitakse teise põdrapulli häält. Selle vilet ei ole ma kuskil kohanud, ent suht edukalt saab sobivat häält teha ka peopesadega. Olen kohanud paari kütti, kes jäljendavad seda imeosavalt ja ühega koos lasi tuttav ülemöödunud sügisel valgamaal suure pulli. Põdrapull kuuleb, et tema territooriumil on sissetungija ja kui ta korralikult välja vihastada, siis on oht, et ta täiesti tõsiselt üritab rünnata.

2. Vile (pasun?) põdralehma kutse imiteerimiseks. Tegu on omamoodi ammumisega (erineva pikkuse ja tugevusega "muu"). Reindorfi raamatus on öeldud, et valmistatakse kasetohust, mina läksin kergemat teed ja tellisin Cabelasest (http://www.cabelas.com), kaasa tuli ka helikassett, millel õpetussõnad, kuidas kutsuda jms. Muuhulgas õpetatakse seal ka esimesena nimetatud põdrapulli hüüdu imiteerima.

Kahjuks ei olnud ma läinud sügisese põdrajahi ajal Eestis, mistõttu jäi vile testimata. :( Küll aga viibisin samaaegselt jahirekel USA kirdenurgas ja oktoobri keskel oli kassetilt tuttavat ammumist korduvalt kuulda. Üritasin korra ka juurde hiilida ja olin tunnistajaks kahe põdrapulli võitlusele. Ei julge väita, et nad just selle kutsuva lehma pärast ragistasid, aga lootust, et vilest võiks abi olla, sain küll 8)
MeelisU
Postitusi: 29
Liitunud: N Mär 11, 2004 10:40 pm

Postitus Postitas MeelisU »

Sooviks infi mis teid pidi cabelasest asju tellida...?St.kas saab otse tellida või tuleb kasutada netikulleri teenuseid?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tõnu kirjutas:Uh, sorry, et nii vanasse foorumisse üldse midagi kirjutan, ent pisike kogemus põdra peibutusvilega on olemas küll:


Sele jaoks foorum ongi, et 10ne aasta pärast tuleb keegi, loeb... ja ütleb ka midagi tarka. Või saab ise targemaks. Minu meelest on selline foorum hindamatu. Mõningatel juhtudel võib ainult tekkida raskusi õige asja leidmisega.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Foorum hindamatu jah-ja oi kuidas läheb aega kui nädal aega pole foorumit külastanud....siis loe ennast või ribadeks:D
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Põdra jooksuaeg küll veel kaugel aga siiski....Kas kellelgi on plaanis minna põtra ka peibutama see aasta? Keegi nö. koduste vahenditega kah proovinud on/proovib?
Mine metsa!! ;)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tallinnas Sikupilli keskuse jahipoes pakuti põdravileks puupulgast tehtud tavalist vilepilli. Pidi vist vene toode olema. Tegi häält nagu tavaline pajukoorest vile. Müüa ise kah naeris. Kui sellise vile peale peaks põder ligi tulema, noh ma ei tea... See vast rohkem maotaltsutajale mõeldud :D
Deerhunteris pakuti plastikust teleskoopilist ( kolmest osast) plastikust ruuporit, maksis midagi 600.- Arvan lambiklaas või siis mingist plastikust ise keeratud ruupor peaks samuti asja ära ajama! Kui kellelgi on põdra peibutusel mingeid kogemusi võiks seda ka teistelegi jagada!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Ise mõtlesin kah see aasta mingi lambiklaasiga või plasttoruga proovida. Mul mingi näidis-heli kah olemas milline peaks see hääl olema....näis kas funkab aga tore oleks jah kuulda kuidas kellelgi on peibutamine sujunud.
Mine metsa!! ;)
haavel are

Põdral jooksuaeg käes

Postitus Postitas haavel are »

Põdra peibutamine täiesti käpas.Kellel suure pulli luba ja soovib valida võtku ühendust.Tel.5142396
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Põdral jooksuaeg käes

Postitus Postitas Ahto Kattai »

haavel are kirjutas:Põdra peibutamine täiesti käpas.Kellel suure pulli luba ja soovib valida võtku ühendust.Tel.5142396

Ehk räägid põhitõed siingi ära ,et kus ,kuidas millal ja millega :?:
Suletud