jälle jama

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

rajaleidja kirjutas:see oli minu koer kes haukus :lol: lund oli palju jah ja summutas hääled päris ära. kui sa joosep juba lahkunud olid ja ma veel selle kuldi järgi läksin ja tihnikus roomasin, siis lasin paugu õhku(oli karta, et mehed olid kütiliinilt ära läinud) et meeste tähelepanu äratada. aga pauku ei olnud kuulda ka paarisaja meetri kaugusele.


Ma ise mõtlesin ka laupäeval, et kui pauk õhku lastakse, kuhu see pauk ikkagi suunatud on? Taevasse? maha? See - pauk õhku võib ka kedagi tabada kui nigel vedamine. Meil lasi ka üks mees laupäeval paugu õhku, koeraga passisid siga tihniku juures ja see välja ei tulnud, koera kupatas sealt tagasi ning siis käis jant kuni pauk käis. Mehed loomulikult hakkasid selle peale rõõmsalt padruneid välja võtma, et siga maas (haavatud loom, suht väikeses tükis). Üllatus oli tasemel kui siga meeste vahelt läbi kihutas. Igatahes, maha sai ta lastud, aga tarkust igatahes kogunes nii mõnelgi. Ps. seda ma tema puhul ka ei tea, mida see ÕHKU tähendas, aga mõtlema võttis küll.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Mõtlesin oma noorusaegadele, kui sai metsas käimist alustatud. Ühe korra sain eksimuse eest vanemalt mehelt kõigi ees korraliku peapesu :oops: ja uskuge, see oli ikka väga kehv tunne, jäi meelde.
Samuti peaks huupi paugutajad eeskätt oma pundis ette võetama. Ma usun, et tugevalt mõjuks karistuseks püssiga ühisjahil käimise ära keelamine mõneks ajaks sõltuvalt rikkumise raskusest ja ühine hukkamõist :H Tervel pundil metsas kindlam tunne, kui liikmed üksteise ohutuse peale eeskätt mõtlevad. Usun, et endast heal arvamusel hoolimatule vindimehele mõjuks distsiplineerivalt mõnda aega ilma püssita ajus joosta, seda eeskätt suuruluki jahis :wink:
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Kui metsas vaja koera otsida, või meestele märku anda (paugu teel) siis tuleb ka suuruluki jahis alati mõned peened paugud taskus hoida! Nr. 7-ga ikke õhku lastes ei pea pärast kätt väristama ja pead valutama, et kuhu see küll maanduda võiks 8)
Kes meist siis ei oleks pardijahis lehteda krabina peale soni kõvemini pähe surunud... need terad ei tapaks isegi hiirt! Aga mitmesaja meetri kõrguselt langev paarikümne grammine kuul? No selle peale ei taha mitte mõeldagi :shock:
tuleb jaht või jaa?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

mehed, mehed. rahu nüüd :lol:
ega ma siis kuuliga õhku pauguta. ikka haavleid. tavaliselt juhtubki olema just isast kappi seisma jäänud nr7 jne. haavlid, mida linnujahis nende vanuse tõttu nagunii kasutada ei taha. siiani ei ole veel juhtunud, et kuule õhku oleks saatnud. kuna viimasel ajal on sigade metsast välja saamisega probleeme olnud, siis ongi olnud kokkulepe, et vajaduse korral pauk õhku, ehk ärgitab sigu. ja turgutab ka meeste meeli :D kui kaks-kolm tundi paigal seisad, siis meeled ei ole tahes-tahtmata enam nii erksad.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Meil on kombeks saanud, et koeraga metsas olev mees ütleb enne raadiosse- Mehed, maa teen ühe paugu, ehk hakkavad liikuma. Või siis jahijuhataja annab vastava palve koeraga metsas olevale mehele. Ja kõik teavad, mis toimub.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jälle jama

Postitus Postitas jorr »

Ka meie tegime seda õhupauku pühapäeval.Koeri polnud laupäevast peale tagasi tulnud( kui keegi on Elva ümbruses näinud kahte laikat,üks hele teine tumedam karjala karukoer, antku teada, koerad siiani kadunud) aga siga tahtsime lasta.Panime Väikejorri jälgedele ja kui keerutama hakkavad, pauk õhku.Sigade asukoha olime kindlaks teinud.Ja keerutama nad hakkasidki, kui Väikejorr oli kaks korda oma jäljed ära tundnud lasi paugu, sead kohe tulema.Kolm põrsast, aga kavalad, ka ilma emiseta oskasid sellise koha valida kus meest ees polnug ja kadusid Rannu suunas, kui poiss neid nägi olid juba pea kilomeetri peal,jäidki laskmata.Emis mehkeldas kuldiga kuskil eemal ja jäigi sisse.Rohkem ei teinud ka, päev lühike.
noorus on ilus aeg
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma tegin ka sügaval vene ajal eksamid, konkreetselt oli see 1978.a. Jahimehe eksam oli testide kujul ja oli üpris tõsine, eksamis olid ka ohutustehnika punktid sees, kaasa arvatud see nn. krabina ja kogu peale laskmise keelamine. Ka relvaeksam tuli teha, käisin siledaraudsest kaarrajal laskmas, enne tuli ka trenni teha (vinte sel ajal oli minimaalselt) Nii et Põrgukütil pole vaja sõna võtta- see ohutustehnika oli sel ajal meestel palju rohkem teada kui nüüd. Aga iseseisvusajal tekkis mul küll küsimus, kuidas mehed jahimeheks on saanud kui ohutustehnika tundmine nii nõrga on. Just nüüd on mul tekkinud tunne, et mõni mees on küll teadmistest kauges kaares mööda käinud. Nii et ole vait, Põrgukütt.
Aga õnnetuse põhjustanud mehe kallal pole mõtet ilkuda (ehkki ta selgelt rikkus OT-d), õnnetus võib juhtuda meist kellega tahes. Eriti vindiga loogelistel metsateedel.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Jälle jama

Postitus Postitas jorr »

Meil tuli vene ajal keegi siberis olnud mees jahipunti.Venes oli olnud nii, et kümme kilti ümber linna jahipidamiseks ja kalapüügiks tuli võtta pilet.Meil läks see pilet jahipiletina kirja ja mingit eksamit vaja polnudki.Mees oli koeraga jahimees hulga aastaid ja ühtegi õnnetust ega rikkumist temaga ei juhtunud.Nüüd on iga paari aasta tagant igasugused atesteerimised, jahimeheeksamil hulk küsimusi, siis veel relvaeksm ja igasugu viktoriinid jms.Kõik tehakse puust ja punaseks, ette ja taha aga rikkumisi ja õnnetusi tuleb pidevalt.Kas rahvas on laisaks läinud või mis.Noored kutid ajavad autoga ringi, laetud püss autos ja kui palju kobised võivad otsa sinu poole pöörata.Aga seadused lähevad järjest võimsamaks.
noorus on ilus aeg
Oinanahk
Postitusi: 41
Liitunud: E Apr 26, 2004 11:35 pm

Postitus Postitas Oinanahk »

one life? - live it!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

olen esimest korda jututoas

asjast: jahil hakkasin käima isa kõrvalt 11 aastaselt, kutsikana muidugi, aasta oli 1966, isa tol aal sektsiooni esimees. 1976 tegin eksami, sain "paberitega" jahimeheks. Ei saa küll öelda, et meil (Rapla maakonnas) jahiteooriale, s.h. ohutustehnikale vähe rõhku oleks pandud. See selleks.
Asi millest rääkida tahan on järgmine: oli 77 a. jaanuari lõpp, seajaht, lumi tihke ja üle põlve, metsavaheteed juba sulast jääs, õhtupoolik, viimane aju, kippus hämaraks. Mind kui noort saadeti kütiliini kaugemasse otsa, ilmselt ka selle mõttega, et "igaks juhuks". Asi päädis sellega, et ca 300 m minust tagasi tuli kari üle tee, mees jõudis teha vaid ühe paugu, seeka mööda sigadest. Miks ma seda kirjutan? Sellesama kuuliga sain ma rikošetist vastu pead, täpselt lagipähe. Seisin suure männi all, enne kolakat kuulsin nagu mesilase suminat ja siis põmm. Mina põlvili maas uimane. esimene mõte - kuidas **** see männioks mulle kaela sadas?
Siis uimerdasin ennast püsti, vaatan - müts paarkümmend meetrit eemal(mäletate neid musti karvaseid vene läkiläkisid?), minul tilgub veri silma, mis jama? Õnneks, oleks kuul tulnud 5 cm allapoole, poleks minust praegu kirjutajat. Ja keda süüdistada? See on minu lugu.
Vend jahimehele aga kõike paremat , hirmkõvat jonni ja head paranemist!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Ekspertiisilugu on mõneti kahtlane küll, mind ennast on relva argumenteeritud kasutamise järel ekspertiisi viidud. Kui meestel vähegi oidu on ja nad kained ka veel, siis nõutakse sellist asja ise, sest pärast ei jõua rahva fantaasiarikkaid kuulujutte ära kuulata. Selles osas see asi tiba haiseb küll. Samas jääb ka ebaselgeks see, kuidas üldse on võimalik tuua argumendiks ``ainult autojuhtidele tehakse ekspertiis``, see on ju tehiolude sihilik mitteväljaselgitamine. Kes oli oper, kes käis veel kohapeal ja kes sellise ebaadekvaatse otsuse vastu võttis? Ja kui võttis siis milleks? Peale selliseid sündmusi tuleb teha nii alko- kui ka narkoekspertiis. Tegemist on kriminaalasjaga mitte moosivargusega. Vot selliste asjade peale tuleks küll distsiplinarka püsti panna, kui pätile nossu sõidad kui ta sulle kallale lendab, no siis solgutatakse küll võimsalt ja kuulatakse üle ja süüdistatakse ``vale taktika`` kasutamises. Praegune lugu on jube ämber, isegi kohapeal ei tehtud alkomeetriga mõõtmist ja ei koostatud joobe tuvastamise protokolli või? Saadanas, ma lähen paranoiliseks, miski on siin valesti.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
redfox
Postitusi: 13
Liitunud: T Okt 11, 2005 9:01 am

Postitus Postitas redfox »

Endine põllumajandusminister Andres Varik oli laupäeval Pärnumaal juhtunud jahiõnnetuse ajal alkoholijoobes, kuid teda ei saadetud joobeastme määramiseks ekspertiisi, kinnitas tundmatuks jääda soovinud politseiametnik.

Joobes olemine on muidugi jama aga kui on teesisse natuke külmarohtu pandud ei tohiks küll kedagi lolliks teha.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kui nii ``külmakartlik`` ollakse, noh, siis peaks hoopis kodus istuma. See ongi selle asja küljes oluline, et KUI MIDAGI JUHTUB, ei saa ei ajakirjandus ega ka keegi muu pasundada: JAHIL OLLES OLI JOOBES jms. Ka vägistaja ei saa öelda, et ta ainult natuke vägistas, pani ainult sentimeetri- poolteist sisse. Kui ei tohi, siis ei tohi ja jutul lõpp.[/b]
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Kus lõppeb natuke külmarohtu tee sees ja algab joove? Piiri ei suuda keegi tõmmata.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

K...t, selline asi teeb tigedaks. Ma olen enam kui kindel, et iga tavajahimees oleks koheselt liistule tõmmatud :evil: Kuna tegemist on prominendiga, hakkab jälle hämamine pihta. Nii tõsise juhtumi puhul ei peeta vajalikuks joovet kontrollida?! :VS
Suletud