Kobras..

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Süda tilgub verd juttu lugedes. Läksin ka õhtal kella 18.00 paiku kraave uudistama. Kella 19.30 paiku õnnestus ühte "vennikest" näha, aga enne kui jõudsin "törtsu" õlalt võtta oli "vennike" lännu. Samas sinder ujus kalda ja keskpaika kraavi oleva paksu jää vahelisel ca 1m laiusel alal. Kui oleks näpu sirgeks ajanud, siis kättesaamisvõimalus väga nullilähedane. Nüüd 20.30 paiku paduvihma käest ära tulles hakkas ühes madalas kohas jäätükkide vahel hulpiv elukas silma. Ei hakanud välja koukima, et näha millesse otsad andis. Enda teada ei ole seal talvel jahti peetud. Samas ilves käis talvel seda kraavi väga aktiivselt kaemas (üksikutes kiirema vooluga kohtades hoidis jäävabu auke kuni jaanuari lõpuni). Äkki õnnestus kopral haardest vabaneda ja nüüd siis jää sulamise ajal "laibal" pinnale hulpima tulla.
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sai ka täna koprajahis käidud. Ütleme nii, et õnn oli minu poolel. Koprad liiguvad ja päris võimsalt. Seitsme ajal olid väljas oksa närimas, kui kohale sai jõutud. Seda siis Tartumaal.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Pärnumaal kah kobrastel kiire aeg ja toimetamist palju.Eile sai neli lastud ja üle-üleeile kah neli.Kahjuks suurtel emastel 7-8cm pojad juba kõhus.
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

tony kirjutas:Pärnumaal kah kobrastel kiire aeg ja toimetamist palju.Eile sai neli lastud ja üle-üleeile kah neli.Kahjuks suurtel emastel 7-8cm pojad juba kõhus.


Mis selle lihahunnikuga peale hakkasid :D
Kivi kotti!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Tavaliselt olen lasknud ära suitsetada ja siis sõbrad külla kutsunud.Väiksed snapsud ja edasi mõtle ise...
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

tony kirjutas:Tavaliselt olen lasknud ära suitsetada ja siis sõbrad külla kutsunud.Väiksed snapsud ja edasi mõtle ise...



Mul endal üks soolas ja teise panin eile rippuma, kolmandaga ei oskaks enam midagi peale hakata, aga asustuse poolest peaks veel mõned ära laskma.
Kuid õnneks on Feen kirjutanud nii palju retsepte, mis aitab seda lihaküllust lahendada 8)
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Meitel 4 jahti ja 14 looma, suurem 27kg kaalus (kaaluga mõõdetud), selle kolju peaks andma 26-27 punkti (nihkkaliibriga mõõdetud ja enam- vähem mahaarvamised ka arvestatud). Kes oskab öelda kui palju punkte on Eesti rekord?
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Eelmine aasta kaalus üks minu oma 24kg ja selle koljuga küll mingist rekordist ega ka medalist rääkida ei saanud. Arvan et see 27kg on korralik saak, aga medaliks vist ei piisa.
Kivi kotti!
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Ax1600 kirjutas:Meitel 4 jahti ja 14 looma, suurem 27kg kaalus (kaaluga mõõdetud), selle kolju peaks andma 26-27 punkti (nihkkaliibriga mõõdetud ja enam- vähem mahaarvamised ka arvestatud). Kes oskab öelda kui palju punkte on Eesti rekord?

http://www.ejs.ee/yritused2002/trofeed/koprakolju.pdf
Natuke vanad andmed, aga pole viga. Midagi ikka teada saad.
Riho
Postitusi: 14
Liitunud: R Nov 26, 2004 1:32 pm

Postitus Postitas Riho »

Kas keegi saaks saata kopra kolju hindamis tabeli või midagi sellist,
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Peaks olema nii(100%kindel pole):pronks 25,1 ;hõbe25,3 ja kuld alates 25,5 punkti.Nii võib väljalugeda Eesti 5. Jahitrofeede Näituse kataloogist. Eesti rekord 27,73 punkti (Aivar Tempel, Järvamaa).
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Riho
Postitusi: 14
Liitunud: R Nov 26, 2004 1:32 pm

Postitus Postitas Riho »

Ma tegelikult mõtlesin, et mis kohtadest tuleks mõõta, et saaks need tulemused. Kas pikkus ja laius ja siis peab neid millegagi korrutama, või kuidas.
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

Mõõdad pikkuse ja laiuse ära ja liidad saadud tulemused kokku :wink:
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

arge unustage konksuga latti kaasa võtmast :lol: mina jäin täna oma koberist sellepärast ilma :oops:
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Meelis kirjutas:Eelmine aasta kaalus üks minu oma 24kg ja selle koljuga küll mingist rekordist ega ka medalist rääkida ei saanud. Arvan et see 27kg on korralik saak, aga medaliks vist ei piisa.


Ka alla 20 kg-sed loomad on kuldmedali välja andnud, nii et keha ja kolju mõõtmed ei ole alati proportsioonis! Alati tasub oma trofee üle mõõta ja kui juba 26-27 punkti/sm ära tuleb siis on kolju vaatamist väärt!!

Edu!
Vasta