Kobras..!!!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Kell 19 ole kohal, aga valmistu kõige halvemaks, võid näha alles kell 22. Liikumine on erinevates kohtadest seinast seina. Vali selline koht, kus kuuvalgus peegelduks ja lasta näeksid, ise aga jää puu varju, muidu näeb kobras teisel kaldal hiiglast liigutamas :D . Astusin ise ämbrisse sellega. Pane soojalt riide ja võta kaasa istumine, sest ootamine võib pikale venida. Loe läbi ka eelnevad postitused seal varjante mitmeid, muidugi võid käe valgeks saada ka kohe kohale jõudes.

Kivi Kotti!
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ise just tulin(kell 23) ja arvan,et nii nagu Ubin ütles,nii ta toimib.Kui on häiritud loomi(mõni lastud) siis kardab igat krõbinat ja tegutseb palju vee all.Omale tuli sokupoiss segajaks,mind ta ei näinud aga vist lõhna tundis ja sõimas ligi veerant tundi.Kaugemal võttis teine ka kisa lahti ja nii nad siis vastamisi sõimasid.Kobras aga andis sabaga lataka ja enam ei ilmunudki välja.
Muidu ilus kuuvalge öö küll,nati jahe ehk aga sääski täna polnud,hea seegi.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
tuisk
Postitusi: 142
Liitunud: R Okt 20, 2006 9:22 pm

Postitus Postitas tuisk »

Üleeile õhtul läksime 18.30ks välja. Kuskil 19.15-19.30 tuli esimene välja, tiigi teises kaldas(no kuskil 60m) passis veidi ja siis kadus vee alla hääletult. Sai ainult läbi optika vaadatud. Kuskil kuskil 30 minutit hiljem ilmus üks kest tiiki, jahikaaslase näpp oli kiirem kui minu oma, kuid silm kahjuks nii täpne polnud - kadus saba laksatusega. Vahetasin positsiooni, läksin siis teise tiigi otsa. umbes 20 minutit ootamist ja jälle ujus üks minu suunas(umbes 40m). Alguses mõtlesin, et lasen lähemale tulla või siis las keerab külje ette. Samas ei tahtnud teist minema kah lasta. 30 m peal sai lask ära tehtud ja jäi ilusti vee peale. :lol:

Poiss oli 21kg. :wink:
Kaks eestlast, kolm arvamust
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Eelmise nädala keskel oli esimene loom platsis 18.30. Teine elukas ilmus ~19.00 ajal. Seega, kohal olla mitte hiljem kui 18.00.
Ülimalt positiivne on sääskede puudumine, kui lisaks sellele veel soojad riided ja istumisalus olemas, siis pole isegi looma vaja lasta. Niisamagi hea väljas olla 8) .
recluse
Postitusi: 23
Liitunud: K Nov 23, 2005 12:35 pm

Postitus Postitas recluse »

Kellamees kirjutas:..
Ülimalt positiivne on sääskede puudumine, kui lisaks sellele veel soojad riided ja istumisalus olemas, siis pole isegi looma vaja lasta. Niisamagi hea väljas olla 8) .


Ja-jaa! Just!
lisaks sellele veel soojad riided ja istumisalus olemas, nagu lisatud.
Tulen ma paar nädalat tagasi sügavast metsast ,rabakraavi äärest, valge taburett kaenla all, no pole seal ainsamat kännukestki, auto poole (ise mõtlesin, et hea kui külameest vastu ei tuleks, too küll seda valge tabureti asja välja ei rehkendaks. Hakkab imelikuks kutsuma veel!! :shock:).
Kobras jäigi laskmata, aga küll oli mõnus loojang :lol: Ja parti lendas mööda kraavi mis mühin.
Peale 30 sammu vaata ka tagasi
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Kas keegi on sellist asja kohanud, mida mina eile, et kobras mängib surnut? Oli kitsas oja ja madal, tal polnud eriti kuhugi varjuda seega otsustas olla vee all nii, et saba väljas käpad taeva pool ja niimoodi 3 minutit enne, kui teda müksasin kõrrega, siis ta keeras ringi ja vaatas korraks veest välja ning ajas sopa üles ja kadus.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Täitsa tsirkus. Kobras paistab ikka päris usin kohaneja ja olukordade lahendaja olema. Peaks hakkama mingi teema alla koguma igasuguseid huvitavaid seiku kobrastega, kasvõi hukkunud liigikaaslaste transportimise ja matmise, selle surnu mängimise, ja mille iganes veel, teemal. Paistab, et käitumuslikult esineb päris palju sellist, millest ainult siit-sealt kuuleb, aga kusagilt lugeda pole.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Postitus Postitas SUURKOER »

Homsest läheb koprajaht jälle lahti kas kellelgi plaan ka minna?Ise kindel mineja ,kopraid paistab küll olema ja praegu on nad küllalt julged ka .Nii ,et kivi kotti kõigile. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

See on teema mis mind praegusel hetkel enim erutab, nii, et homme neile külla. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mul just teine pool ütles, et Kakukesel on homme koprajaht, mitte mul :D Ok, mul vast ikka ka (ma loodan).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Pole hullu, kui õnn peaks naeratama, eks ma siis tean, kes kindlalt kodus ja keda kutsuda nülgima. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Mul plaan juba hommikul kell 4 väike äratus teha ,et õigel ajal kohal olla.Kraavid kust kevadel sai viimaseid kopraid võetud nüüd kenasti jälle asustatud. :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kuidas siis kopraga läks sellel avapäeva hommikul?Meil teda on ja kuna mehed ei viitsi kobrast eriti jahtida siis ajaks või foorumimehed kokku ja teeks mõnel kohal platsi puhtaks.Ujutavad paganad igal aastal enne põdrajahti pool sood üle.On kaks pesakuhilat päris ligistikku(200-300m) ja vahepeal ka mõni pesasttõrjutu loom.
noorus on ilus aeg
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

jorr kirjutas:Kuidas siis kopraga läks sellel avapäeva hommikul?Meil teda on ja kuna mehed ei viitsi kobrast eriti jahtida siis ajaks või foorumimehed kokku ja teeks mõnel kohal platsi puhtaks.Ujutavad paganad igal aastal enne põdrajahti pool sood üle.On kaks pesakuhilat päris ligistikku(200-300m) ja vahepeal ka mõni pesasttõrjutu loom.


Kuhu ja mis kell ma pean tulema Jorr ?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

gunnar kirjutas:
jorr kirjutas:Kuidas siis kopraga läks sellel avapäeva hommikul?Meil teda on ja kuna mehed ei viitsi kobrast eriti jahtida siis ajaks või foorumimehed kokku ja teeks mõnel kohal platsi puhtaks.Ujutavad paganad igal aastal enne põdrajahti pool sood üle.On kaks pesakuhilat päris ligistikku(200-300m) ja vahepeal ka mõni pesasttõrjutu loom.


Kuhu ja mis kell ma pean tulema Jorr ?

Istun juba autos ja ootan edasisi korraldusi
Vasta