Kobras..!!!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Hommik oli ilus ja loom liikus juba pimedas.Kahjuks ei saanud lasta kuna kuulis mu ära kui ma kaldal omale sobivat passimiskohta otsisin.Oma viga luure tegematta,eks need oma vitsad ikka peksa.Koprajahile kutse on ahvatlev,võõras kohas ikka loomad suuremad ja rohi rohelisem.Anna märku kuhu ja millal tulla ja eks vaatame mis seal teha annab.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sai paadiga Feeniga käidud ja looma oli kõvasti, aga Diana oli lätlane. :)
Peale kaheksat läksime kohale, aga oleks pidanud tunnikese varem minema, loom oli juba väljas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Kellele lätlane, kellele mitte. Liikus tõesti vara. Kaks pauku ja kaks kutsikat. Tõsi, tuli osa kasuliku aega raisata vette järelemineku peale. Oskad sa siin pakkuda kes Diana oli?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Beretta kirjutas:Oskad sa siin pakkuda kes Diana oli?

Pakun, et ema lätlane ja isa eestlane.

Aga Kakuke, kas sa räägid hommikust või õhtust? Krt kui õhtul peab juba kell seitse kohal olema, siis peab ju otse töölt kraavile minema. Ma pean ikka sealt kraavilt, kus korra osa foorumlastega tühjade kätega jäime, mõne isendi kätte saama. enne süda rahu ei anna.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Õhtul. 8.30 olime platsis. nägime mingit 7t kobrast kokku. Lähim ujus paadi alt läbi, vee pealt möödus lähim mingi 5 m. Ebaõnn, ebaõnn... tuleb tiirus seda kopra laskmist jälle harjutada. Nii hullu kopra hirmutamist pole veel olnud. Muisu olid müstiliselt julged, sõitsime enamusele paadiga peaaegu ligi. Natuke palju võsa oli kohati samas, seda ei saa vabanduseks tuua.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

rajaleidja kirjutas:
Krt kui õhtul peab juba kell seitse kohal olema, siis peab ju otse töölt kraavile minema.
.
Nii ongi, ja mida sügisepoole seda enam otse töölt.
Olen "maastopuku"e. kamuflaazi ka otse ülikonna peale tõmmanud. Sõbrad said küll naerda, nii et tilk püksis, esimesel korral seda tsirkust vaadates. Õnneks ei ole tulnud enne ujumas käia.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Beretta kirjutas:
rajaleidja kirjutas:
Krt kui õhtul peab juba kell seitse kohal olema, siis peab ju otse töölt kraavile minema.
.
Nii ongi, ja mida sügisepoole seda enam otse töölt.
Olen "maastopuku"e. kamuflaazi ka otse ülikonna peale tõmmanud. Sõbrad said küll naerda, nii et tilk püksis, esimesel korral seda tsirkust vaadates. Õnneks ei ole tulnud enne ujumas käia.

krt, ma saan alles poole kaheksaks töölt koju ... pole mõtet minnagi
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

On mõtetet ikka, liigub ju kauem kui lasta näed., st hommikuni välja. Jahikaaslane lasi esimese hommikul 4.10 aint krd-i pime oli veel.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

näh, ei kannatanud te jutu peale ka välja ja läksin eile õhtu kogu naise hädakisa peale vaatamata lombi äärde ...
kell 21 hakkas pesa juures võsas esimest korda solistama aga näha polnud, enne kümmet algas tõsisem solistamine pesa juures ja kaugel võsa närimine aga ... vahepealsel avatul veel ei ujunud ükski kobras, lõpuks umbes 11 paiku üks tuli pinnale , vaatasin teist optikast - väike, vaatasin palja silmaga - väike, no sihuke ondatra suurune, sellekevadine poeg, seegi ujus vaid paar meetrit ühes suunas ja samapalju tagasi ja sukeldus, pärast seda veel pool tunnikest solistamiste kuulamist ja siis sai villand ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sai ka eile käidud kobrast vaatamas, aga Feen krt luiskas. Ei olnud ühtegi kobrast sel kellaajal :lol: Aga võibolla oli põhjus selles, et oja oli omadega puhta kokku kuivanud
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Me jäime ka eile saagita,tegutsemise jälgi pold ka näha.Täna käisin jõel kalal
koerad panid üle jõe ja kohe kopraurgu haukusid aga midagi välja ei tulnud.
Dog and man are truely partners in the hunt.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Praegu see kehv lugu,et hein suur ja minu juures ühel kraavil oleva pesa ümber selline nõgese istandus,et hea kui põtra näed?Kevadel oli kõik lage ja kaugele paistis loom ära.Kraavid ja väiksemad ojad ka veel veevaesed(nagu rajaleidagi mainis) ning ligi hiilida nati keeruline.Aga see kellaaeg oleneb muidugi sellest,kas looma on seal häiritud või ei.Kui härimata siis suhteliselt julge ja hakab vara tegutsema.Eriti julged on praegu kevadised pojad,sest neil kogemus jahimehega veel puudub.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Aga sõkume nõgesed pesa ümbert maha ja moodustame ringi. Õllepudeli saame ikka ringi saata ju.

Iseenesest, äkki annab kuidagi Kakukesega läbirääkimisi pidada ühe koprakraavi ja urujahi teemadel :)? Poleks tiirust nii kaugele minna.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Koprajaht võiks enne põdravaritsust täiega ära küll teha,ma jahipäälikuga nati ehk räägin sellel teemal.Täna seajaht ja siis ehk kohtume päälikuga.See ju kiiresti tehtav lugu ,et kes ligemal,õhtul jahti ja kui on soovi siis hommikul ka,päeval kobras magab.Kui aga noored mehed ja aega käes siis puistaks pesa ka päeval tühjaks(Feeni taks juba võtab).Tarvis meeste arvu aint teda ja minu taha asi seisma ei jää.See Viljanditee äärne pesa on meile peavalu tekitav lugu.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tegelikult, ma mõtlesin seda, et põdrakiusamine = Eesti meistrikad jooksva põdra laskmises.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta