Kobras..!!!

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kes see aasta kobrast tahab, peab kiirustama. Kiiresti pimeneb õhtul, aga loomad on juba seitsme ajal aktiivsed. Täna käisin, nägin, omasin õnne. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kindlasti kusagil teemas oli kirjas TYTI projekt hakata uurima kopra kastoornäärmete koostist, omadusi jms. Isegi EJs oli kuulutus. Suhtlesin eile Nurgaga, selgus, et selle projekti toetamine lõpetati ära, kuna seda polevat vaja, kopra näärmete koostis ja omadused olevat juba 200 aastat teada jne (huvitav, miks sellest kusagil siis ei ole kirjutatud, vähemalt laiemalt). Küll on aga huvilistel võimalik neid näärmeid niisama, omast vabast tahtest, sinna uurimiseks viia. Mingi kogus on neil olemas ning neid nad hetkel veel uurivad, lisamaterjal oleks igati abiks.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kobras

Postitus Postitas jorr »

Õhtulehes siis jälle joru,et kobras on väljumas kondrolli alt ja jahimehed ei taha teda küttida,kuna nahk maksab umbes 100eeku.Kõvasti pidi kobrast olema võrumaal ning tema tekitatud kahju teeb talunikele tõsist muret.
noorus on ilus aeg
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

vat selle ei taha küttida kohta on mul oma nägemus,meil eraldati tükk head jahimaad mingitele kinnisvaratorudele,need tõmbasid kraavid,kaevasid kunstlikud tiigid ja tagusid kõik kohad täis eramaa ja tee silte ja tõkkepuid! kolm kuud hiljem kukkusid mögisema,et koprad lasevad nende tiigi kaldaid alla(ja kõvasti mögisema)ja jahimehed ei suuda teemat kontrolli all hoida! no sorry,mind küll ei tõmba teiste hoovile jahti pidama!!!! ah jaa,asi juhtus Harjumaal Anija vallas!
In fact You look like a shit!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Jah, umbes samamoodi, väikeste nüanssidega käib see jama kobraste ja peremeestega ka kagukandis.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: kobras

Postitus Postitas Eik »

jorr kirjutas:Õhtulehes siis jälle joru,et kobras on väljumas kondrolli alt ja jahimehed ei taha teda küttida,kuna nahk maksab umbes 100eeku.Kõvasti pidi kobrast olema võrumaal ning tema tekitatud kahju teeb talunikele tõsist muret.


Muide, tuttavalt kuulsin üllatusega, et euroopaliidu eelnõus olevat alguses olnud ka see säte, peale kiskjate, et panna ka kobras Eestis jahikeelu alla.
Oi oleks nalja saanud !! :D
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Tõsi mis tõsi see euromais ja kobras. Lisaks ka karu, ilves ja hunt on euromaisi poolt lubatud erandid jahiulukite nimekirjas.
koprakunn
Postitusi: 8
Liitunud: T Jaan 09, 2007 12:45 pm

Postitus Postitas koprakunn »

:twisted: Terekest koprakütid ja head seda aastat Teile.Lugesin siin teie teemat kopra küttimisest.Teema on hea :) Mina isiklikult olen enamuse oma koprasdest küttinud siledaraudsega kuid olen lasknud ka vindist.Varitseda koprast on ka fann aga kõige parem on teda siiski küttida urukoerga.Muidugi tööd on palju aga tulemus parim ja alati saab siis ka looma kätte.Üks vahe kipusid mulgi loomad minema aga siis sai konks tehtud ja loomad sai ka siis kätte.Muidugi on jaht ka hea enne hooaja lõppu kevadel kui kobras aktiivselt tegutseb ja õhtuhämarus hiljem saabub.Nt eelmine aasta sai kütitud 3päevaga 10 looma just hooaja lõpus.Muidugi on saanud ka loomi püüda raudadega kuid see ei ole nii huvitav kui looma siiski surmata relvaga :P
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ise uuriks ajaviiteks päevakajalisemat asja. Selline sügis-kevad-talv käimas, kas keegi kobrast varitsemas ka käinud on. Jälgede järgi on nii, et mingi aeg vaikus, mingi hetk aga teeb sellist korilust, et on kohe. Arvatavasti tegutseb üsna pimedas, aga kindel ei ole. Kas keegi kobrast varitsemas ka käinud on ja on ka tulemusi olnud?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Olen istund 18.00-22.00 ni. ja tulemus null ja nii mitu päeva kui ilm vähegi kannatas aga kuulsin puu järamist öösel poole kahe paiku ja siis mitu päeva vaikust.Lootus on et tuleb mõni kraat külma ja natuke lund siis ehk tuleb liikumist aga praeguseks on okstest võimas hunnik valmis varutud kobrastel.
võimalikult suurem ports
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Lähiajal käinud 4 õhtut kuni pimedani ja täielik vaikus. Novembri lõpus käisin hommikul kopra kraavi kaldal põtra varitsemas siis toimetas kella 9 ja 10 ajal. Arvan, et tegutseb hommikupimedast kuni lõunani välja oleneb kohast ja rohkem nägu ei näitagi.
Tööd teevad jubedalt kohas kus suvega vaikseks jäi on täielik lageraie ja koorimine.
Tundub veel, et praegu on neil meeled eriti ergsad, et kerge peer hapukapsast olenemata tuulesuunast hirmutab ca 100 m pealt :)
koprakunn
Postitusi: 8
Liitunud: T Jaan 09, 2007 12:45 pm

Postitus Postitas koprakunn »

On saanud käia ka ise peale aastavahetust. Kuuvalgel toimetasid teised usinasti aga tulem oli null kuna triivisid kui katamaraanid mööda kraavi aga kuskil oma toimetustega alustasid teised juba 7 ja nõnda hilisööni välja :? Aga kohad kus olen käinud siis on teised korralikud talvevarud omale valmis varunud mõned on raudu ka jäänud aga varitsedes ei ole õnne olnud looma tabada :) Olen tähelepannud seda et teised käivad justkui ülepäeva toimetamas.Aga samas kus on ikka täielik vaikus siis on tegelased ka toimetanud päevasel ajal :o
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Postitus Postitas frukt »

:twisted: käin hommikuti 7-10 ja täitsa liiguvad aga lasnud olen 5päeva peale kaks,sest käin siledaga ja lasen aint pähe,kahju kolpadest,aga ei kannata raipeks lastuid ja austan suitsuliha aga õhtuti pole liikumist kuni pimedani
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Toimetab päev läbi. Jaanuari algul seajahis oli seajahi kütiliin Keila jõe ülemjooksul ja kütt küsis raadios luba lasta. Kui jahijuhataja luba tuli, oli kobras jutu juba ära kuulnud.
Eelmisel nädala toimetas meie puki all õhtul kell 8.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Vahelduseks uuriks, kas keegi selle sulaga kobrast vaatamas on käinud? Mõtlen, et äkki võiks täna minna, aga esialgu see mõtisklus. Samas, kuna koprajahi kõrghetk kiirelt lähenemas, siis andke aga infol tulla :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta