mügitamine

2004. aasta teemad
Külaline

mügitamine

Postitus Postitas Külaline »

ühistu sai lõpuks jalad alla,kõik ilus kena aga ühtäkki ei kõlvanud kitsede maksad süüa pea kõigil olid mädakolded sees. ise mõtlesin et äkki põldude pritsimisega seoses
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Mina olen sellised kolded lahti lõiganud ja vahest on need parasiite täis.
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

kits ei ole ju raipe sööja sea puhul pole see ime
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ega parasiite siis ainult raipesööjad levita, neid on ka taimetoidulistel loomadel ja ka inimestel, kes pole ju raipesööja!?
Enamuse saavad loomad siiski veest ja kõigesööjad ka surnud loomi süües.
uustulnuk

Postitus Postitas uustulnuk »

meie jahtkonnas muulu lastud neljast sokust olid 3 ninakiini vastseid täis. päris kole vaatepilt kui ninast ca 1cm pikkused jämedad ussid välja tulevad
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Meil olid paaril põdral ka maksas sellised pisikesed põiekeste taolised moodustised. Lahtilõigates sisaldasid need pilikesi valgeid ussikesi, alguses ei saanud arugi, on tegemist, rasva või millega iganes... aga lähemal vaatlusel selgus, et tegemist mingite valget värvi parasiitidega. Peaks vaatama mida targad raamatud selle kohta pajatavad. Aga kuna aega kipub nappima, siis juhul, kui keegi asjaga paremini kursis on, võiks asjasse selgust tuua. (et mis tegelased need maksas parasiteerivad, ja näevad valged välja).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vaoni

Postitus Postitas vaoni »

sattusin kogemata lugema siia ja.. :)

ilmselt on tegu ehhinokokoosi ehk põistangtõvega. põistang on valge läbipaistmatu kestaga vedelikuga täitunud põis, mis sisaldab hulgaliselt väikeseid paelussivastseid. nakatuda võib ka inimene. neid põiekesi peaks leiduma tavaliselt ka kopsudes.

aga võib ka midagi muud olla.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

mine sa hullu tea, kirjeldusega sobib... igatahes on suht kahju kui põdrajahi järel maksa ei saagi küdsada. kopsu keegi uurima ei hakanud, tavaliselt jäävad kopsud koos sisikonnaga rebastele ja varestele nokkida :wink:
kas ehhinokokoosi nimetatakse ka põistangtõveks? aga teemal trihhinelloos....? seda nimetatakse ka nõnna muudu.
Viimati muutis Feen, T Apr 20, 2004 1:39 am, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vaoni

Postitus Postitas vaoni »

täiesti kindlalt nimetatakse ehhinokokoosi põistangtõveks. trihhinelloos on hoopis keeritsusstõbi. :wink:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

heal lapsel mitu nime. seda, et trihhineloos keeritsusstõbi on, seda loomulikult. aga suht palju kasutatakse selle kohta just põistangu terminit. kas antud nimetus on lihtsalt apsakana tekkinud (aetakse segamini erinevaid parasiite... üks xoos kõik :? )? mul kuskilt meeles, et trihhinella kohta öeldakse ka põistang. Ise nagu harjunud trihhinelloosi kasutama ja ehhinokokoosi samuti. aga laisukusest on nii mõnedki lüngad sisse jäänud (luban, et sel nädalal vaatan veel tarkadest raamatutest lünkasid täita), ja enamus haiguseid, tekitajaid, sümptomeid jms on selles järgus, et on selline haigus... ja see peaks tekitama, aga mis ja kuidas... vat, roheline sel teemal :oops: (krt, ise veel poolbioloog)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ilmselt on tõesti mingi segadus tekitatud ja rahvas kasutab nimetusi, kuidas juhtub, sest tegelikult on ikka kaks erinevat haigust. tekitajadki erinevad: ehhinokokoosi põhjustab ehhinokokk-paeluss (Echinococcus granulosus), trihhinelloosi aga ümaruss (Trichinella spiralis). sümptomid ka natuke erinevad. vat siis.
vähemalt nii olen mina asjast aru saanud. no vaatame, paari aasta pärast tean äkki täpsemalt rääkida, kui õpingutega sinnamaale jõuan :D
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

minu arvates on ka tegu paelussiga
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

niipalju veel, et keeritsuss asub lihastes(väikesed kapslid, vahest vaevalt silmaga näha) aga paeluss seedetraktis(põiekestes)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

mügitamine

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Külalisel õige jutt,kui paelussi ei taha saada siis ära neid põiekestega põdra-,kitse-või sea maksa söö,Vähemalt ilma korraliku termilise töötluseta :!: Kivi kotti!
eedu

Postitus Postitas eedu »

Olles veterinaar selgitaks natuke asja tagamaid. need valged poiekesed ja poied on karnivooride erinevate paelusside larvid,kes satuvad rohusooja organismi olukorras kus rohusooja lakub karnivoori rooja mis on suure mineraalide sisaldusega. samuti on erinevate parasiitide munad mis on looduses kantud tigude ja sipelgate poolt, kes koos rohuga ulukite poolt ara syyakse. see koik on vaga lihtsustatult seletatud. Andgem loomadele soola et nad ei peaks oma mineraale roojast otsima. (siinkohal vabandan tappide puudumise parast, kuna olen hetkel USA-s ja siinsed klaviatuurid ai voimald seda)
Suletud