Eilne REPORTER

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Pole imestada midagi kui inimesed loevad ajakirjandusest et metsas jõulurahu ja mõni arvab veel et se kestab aasta lõpuni siis muidugi süüdistvad kodanikud jahimehi .Meil ka üks koerapidaja kes teatas et tema koer saab metsast söönuks ja enda maa metsast ning pole minu asi.
võimalikult suurem ports
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

See püssilehvitaja oli "ülim" näide sellest, kuidas inimene telekaamera ees seni rahuldamata tähelepanuvajadusest lolliks läheb. Enne pöörduti tema poole ju mitte eriti sõbraliku teema kohta käivate küsimustega, aga niipea, kui hakati "süütut" huvi tundma tema püssi ja jahipidamise kohta, siis avanesid kohe mehe keelepaelad ja infot laristati igasse ilmakaarde.

Jõudu ja julgust uuel aastal kõikide seltside jahimeestele oma taolistest juhtidest lahtisaamisel!

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Val tore inimene pani lingi ka sellele lõigule jahilisti.
http://www.tv.ee/static/manager/pildid/ ... p?videoid={F621D750-63B1-4A16-9D51-A20E7EB2EFD1}
Mis seal salata, ega endalgi poleks olnud kerge anda intervjuud sellisel teemal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Headuutjavana!
Liitusin just siinse foorumiga, kuid äsja küsisin samaseid selgituspalveid Keila loo kohta jahilistist: jaht@list.ut.ee
See Reporteri lugu on veebis ka praegu nähtav, link ei pruugi otse töödata, aga otsige, kes veel vaadata tahab http://www.kanal2.ee ja sealt Omasaated, Reporter ja sealt omakorda "vaadake saadet internetis" alt. Pealkiri oli miskit, et külaelanikud nõuavad jahi keelustamist, 28.12.2005.
http://www.tv.ee/static/manager/pildid/ ... p?videoid={F621D750-63B1-4A16-9D51-A20E7EB2EFD1}
Mõtlesin, et ehk peaks tegema uudisejupi teemal lahtiselt jõlkuvad koerad, kes metsloomi taga ajavad. Sestap kogun infot ja abiks oleks ka siinse listi meeleavaldused sel teemal.
Vabandan ette, kui rikun siinse foorumi kodukorda ja esinen omaenese nime all, loodetavasti ei olnud see valenime kohustus reeglites kirjas ;-)
Päikest!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Seda Keila asja esimese hooga ei kommikski aga mis puutub koerte hullamise mahlakamatesse nüansidesse, siis kuuldavasti näiteks Harjumaal murdsid eelmise aasta keskpaigas hulkuvad koerad lausa põdravasika. Omanik pidi praegugi kenasti 12k kahjutasu maksma... :twisted:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Hulkuvate koerte teemat on siin foorumis puudutatud päris mitmel korral. On tore, kui Val sellest ajakirjandusse jahimeeste poolse nägemuse paneb.Minul oli juhus,kus läksin mõned aastad tagasi põdrajahi ajal koerte haukumise peale.Kaks suurt saksa lambakoera piirasid kahe vasikaga põdralehma.Vasikatel olid kintsud verised.Sellest ei tasu küll valjusti rääkida,aga üks neist koertest enam põtra ei haugu.Kuulda ei olnud ka,et keegi oleks teda taga otsinud.Lehm oma kahe lapsega jäi see kord elama.
Kasutaja avatar
Fox
Postitusi: 24
Liitunud: N Veebr 19, 2004 10:34 pm

Reporter

Postitus Postitas Fox »

On ilus ütlus:" Kus pole meid,seal on olla hea!"Selliseid virisejaid, kaebajaid ja samas ka seaduse mittetundjaid on iga jahimaa-ala peal ja usun, et mitte vähe!? Nüüd, kus paljud metsad erastatud, on neid nn maaomanike ja jahimeest vahelisi konflikte ikka! Konkreetne juhus: Tuleb maaomanik jahimehe juurde - isegi end esitlemata kukub "pahandama" krt ei saa oma metsas ka enam koeri jooksutada, lasevad r....d looma maha! Üks koerakestest on nii 70 - 80 kg kaaluv kaukaaslane. Teine juhus - küll süütuke ja ajab ka veits naeru peale: Läheb jahimees oma hagijaga metsast koju, et jalavaeva autoni natsa vähendada lõikab üle pujusse ja ohakasse kasvanud põllulapi - vanapapi rusikad püsti ja lõuates järel "Minu MAA, eravaldus MINU MAA" No mida kosta!? :lol:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Vaatasin ka just selle lõigu tänu Vali suunamisele läbi. Ei oska muud lisada, kui lihtsalt kahju on, et mõnele on antud lusikaga ja siis kulbiga vähemaks tõstetud. Minu arvamuse kohaselt peaks Harjumaa keskonnamehed väga ruttu reageerima ja selle härra praktilisi teadmisi kontrollima nii selle nn. relva kaasaskandmise osas (kas härra avab jahiloa esimese asjana igal hommikul üles tõustes ja samuti selle nn. hulkuva ründava koera suhtes relva kasutamise õigsuses). Seda ründavat koera vist võis ainult politseinik tulistada, kui ma ei eksi vastavalt politseiseadusele. Aga egas meie kollektiiv ei saa kahjuks olla parem kui tema liikmed :oops: ning sellepärast on minul küll häbi.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Rahu ainult rahu, aivar00. Hoolimata sellest, et see intervjuu tekitas kindlasti vastakaid muljeid, ei ole asi sugugi nii hull kui tundub. See on paljuski nö ülespuhutud mull. See telelõiguke on tegelikult lihtsalt järjekordne ehe näide jahimeeste olematus PR-ist ning sisemisest kasvatustööst, mis on viisakas ja mis mitte. Pealegi on tänaseks vähemalt mulle räägitud jutu põhjal teada, et asi ei ole sugugi soiku jäänud, vaid tegeletakse aktiivselt tegeliku paha selgitamise ja võimaliku korrastamisega. Lausa ümarlauad plaanis...

Pealegi, kui ikka kenasti vaadata JA KUULATA, siis saab sellest aru, et see koeralaskmise jutt on puhas pa*k ja samuti ka see, et loomi ei ole. Pealegi, kas keegi kontrollinud, palju neil auväärt prouadel ka maid on, millel väidetavalt pidevalt jahimehed käivad? On see asi nii must või valge ikka...

Niisiis, rahu, ainult rahu...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

On ka meil olnud inimesi, kes maaomanikuks saades lubanud jahi ära keelata jne. Praeguseks on asi jõudnud niikaugele, et maaomanikud juba nõuavad, et nende maadel rohkem jahti peetaks :wink: Lihtsalt neile on juba pärale jõudnud ja metsas on ka näha, millist kahju ulukid põhjustavad. Kitsed kahjustavad juba metsanoorendikke jne.
Võibolla tasuks Keila meestel mõneks ajaks loobuda selle küla ümbruses küttimisest. Loomad tajuvad päris kiiresti, kus neid ei segata. Ma usun,et selleks ei kulu väga palju aega, kui need maaomanikud ise jahimeestega lepitust tulevad otsima...
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Kusjuures, mina ootan sellist asja nagu esimene pretsedent, kui riik kaevab maaomaniku kohtusse. Kui see ei luba jahti pidada ja tema maale tehtud kopra tamm riigi metsa üle ujutab. Kahju, aga selliseid nn omandihullust põdevaid MAAOMANIKE on olemas.
Kas mitte Tsehhis ei ole selline seadus, kui mitte jahikoer on lahtiselt majadest kaugemal, kui 300m, siis on tegemist hulkuva koeraga ja võib maha lasta. Kehtib ka kasside kohta. Varasemas Jahimehes on olnud nagu sellest juttu.
Varemalt ju olid hulkuvad koerad ja kassid jahiloal olemas, mis põhjusel ära korjati?
Aga see Keila teema, huvitav oli, et koera lasti 10 kaugusel omanikust, aga pärast otsiti ikka kaks päeva koera taga.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kas su lastud ulukid on alati kukkunud sinna, kus lasid? Loom võis olla alguses 10 meetri kaugusel omanikust, aga peale lasku ei pruukinud kohe maha jääda ja pani metsa punuma. kuigi mul on raske uskuda, et keegi hakkab nii julmalt koeri laskma. aga arvestades selle jahimehe sõnavõttu, siis iga hetkega hakkan seda aina rohkem uskuma. mees ise ütleb suht otse interviu lõpus, et kes liiga palju sõna võtab, selle koer maha lastakse.
hulkuvate koerte teemal on siin foorumis juba tõesti palju räägitud. mina loodan, et sellist seadust nagu tšehis meile ei tule. see tooks ainult paksu pahandust. iga metsas ringi jooksev koer ei ole veel hulkuv koer. käin isegi oma koera metsas jooksutamas. nädalavahetusel meil jahti ei toimunud, nii läksingi oma koeraga niisama metsa. loopisin talle heinamaal kaigast ja kõmpisime niisama metsateedel 2-3 tundi. koer on ikkagi suure liikumis vajadusega loom. kui peremees lähedal, ei tasuks kohe koerale jahti pidama hakata. seda ma õnneks kartma ei pea, et keegi minu koera maha laskma hakkaks, käin ikkagi oma jahimaadel ja kõik teavad mu koera
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Seda nüüd küll, et alati on asjal kaks poolt. Lihtsalt mind pani imestama see asjaolu, et härra oli algul väga kidakeelne ja nii kui relva näha küsiti läksid keelepaelad valla. Pealegi väljendas ennast väga valesti st. puudus suhtlemisoskus millest mina järeldan ongi alguse saanud see nn. konflikt maaomanike ja jahimeeste vahel. Olen ise analoogseid situatsioone pidanud lahendama päris mitu ja olen ka seisnud nn. maaomaniku ees kössis pilguga, kuigi sisemiselt oleks tahtnud öelda paar krõbedat sõna. Paraku see krõbe sõna aga ei vii lepituseni, eriti veel kui tüli juba suureks paisunud. Häda ongi suhtlusoskusel. Minu arusaama järgi, kui suhelda ei mõista, siis las oskajam suhtleb. See hulkuvate koerte mahalaskmisähvardus oli minu arusaamise järgi õli tulle valamine, mitte aga lepituse otsimine. Süvendas selle ähvarduse tõsidust veel relva näitamine ja viide sellele, et alati loomadele süüa viies on relv kaasas, sest mine sa tea, mis juhtuda võib (koer võib rünnata). Võib-olla olen asjast valesti aru saanud, kuid olemasolevate teadmiste põhjal psühholoogiast julgen küll väita, et see "härra" tõmbas jahimeestele mitte ämbriga vaid hoopis tünniga vett kaela. Minu seltsis on need konfliktid õnneks ilma teleta lahendatud saadud ning ka nn. "üliomanikele" saanud selgeks teha jahimeeste kasulikkus nende metsas (alates järelvalvest prügi ja varaste vastu lõpetades ulukikahjustuste vähendamisega). Seda tuleb aga teha tasa ja targu ning mitte pressides peale. Juba see väide, et kitse söödasõim-sööta viima minnes püss kaasa s.o. jahi mittepidamine ei läinud kokku. Mees oleks ilusti pidanud selgitama, et seal metsas loomi ainult toidetakse, kui loomi seal ei oleks, siis poleks ka sööjaid (vastuväitena sellele vanaprouale), kitse söödakohast ei kütita ning seda püssi üldse mitte välja võtma. See oleks hoopis humaanse pildi jätnud "verejänulistest jahimeestest". Aga noh see on ainult minu arusaam asjat. Samuti koera teema, et kuidas selle kohaliku omavalitsuse poolt kehtestatud koerte-kasside pidamise eeskirja järgi nendega jalutamisel lugu on. Kui hakata näpuga seaduses järge vedama, kas võib "Pitsut" ilma jalutusrihma ja suukorvita lasta ringi uidata või mitte? Ole sa siis omal maal metsas või Keila linna tänaval.
ikka lõbusalt
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Koera jalutamisest, kui nüüd täiega tähti närida. Mets, ka eramets on avatud ligipääsuga koht, erametsal küll see tõusu- ja loojangulugu. Seega on sinna ligipääs kolmandatele isikutele, seaduse mõistes on seega tegemist AVALIKU KOHAGA. Avalikus kohas peab olema koer lõastatud. Avalikuks võib muutuda iga koht, ka korter, kinnistu vms. Seda sel juhul kui sealt tulev lärm, müra vms. hakkab segama kolmandaid isikuid, näiteks naabreid. Seega on võimalik, et omas kodus on korraldatud ebaseaduslikult avalik üritus mis muidu nõuab kohaliku omavalitsuse luba. Meil kohtuskäinud keiss, noored laamendasid kaks päeva korteris, sisse ei lasknud, vehkisid rõdul noaga, ähvardasid, pildusid klaastaaraga autosid, ma läksin naaberrõdu kaudu sisse, pärast olid kaheksakesi maja ees kõhuli ketis, said kokku 45+ kilo trahvi, kaebasid edasi, õigus jäi meile. Koertega sama lugu, ka eramets on seaduse mõistes avalik koht, al. päikesetõusust kuni loojanguni. Ei ole ikka nii, et lasen erametsa koerad sööma, metsloomad selles metsas küll nüüd eraomand pole.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Ma ei saa aru mehed, EJS in 26+ k liiget ja nüüd ei saa kampa kokku ajada ja ise ka mingi Press Release teha ja kaamera ees esineda natuke ja näidata, et jahimehed on ikka Eestis õigel teel. Mis sellest siin takka järgi targutamisest kasu on. Peaks looma mingi avaliku arutelu, kuna jahimeestelt ei ole avalike süüdistuste peale ühtegi asjalikku avalikku vastust tulnud. Keegi kõrgem EJS peremees võiks ju ka natuke reageerida süüdistustele, mis on suunatud eelkõige just tema ühingu ja selle liikmete vastu.

Olen valel teel?
Vasta