Põder

2005. aasta teemad
Suletud
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Põder

Postitus Postitas rajaleidja »

Vaevalt siinkohal nüüd haigusega tegemist, aga veider küll. Nimelt kohati metsseajahis noort põdrapulli, kellel sarved peas veel. Kas süüdi ilmastik, et nii kaua soe oli või on loomal siiski miskit viga. Kehalt olla olnud lahja.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Imelikku ei ole seal mitte midagi. Ise olen näinud noort põdrapulli ka märtsi kuus sarvedega. See on täiesti loomulik et noorel pullil sarved alles peas, alles eelmine sai sellist nähtud.
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

see asi paistab huvitav :roll:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Nädal tagasi olid mitmel peas, ei midagi imelikku.Kui loomad kusagil tihedas,siis natuke ehmatada ja siis sarvi korjama. :D Väike huumor :lol:
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

huumor kulub alati ära
Külaline

<sdDS

Postitus Postitas Külaline »

vaata et sarvelised sind ennast ei ehmata, ei tea mis sul endal siis pudenema võib hakata
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

No pudenema ei hakka midagi,ikka juurde tuleb.Noh kiirust jalgadesse või süamelööke :lol:
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Kirjandusest lugesin, et noored pullid pidid tihti jaanuaris sarvi ajama.
Kasutaja avatar
pine marten
Postitusi: 48
Liitunud: T Aug 03, 2004 11:04 am

Postitus Postitas pine marten »

Põdra kohta üpriski põhjalik ning asjalik raamat olemas kadunud Harry Lingi "Põder".
Sealgi ütleb just nimelt seda, et vanemad põdrapullid ajavad sarved oktoobris-novembris maha. Noorematel, aga sarved peas veel jaanuari keskelgi. Eks see on aastati ka varieeruv. Põdrapullil reguleerib sarve kasvamist hormoon nimega somatotropiin, sarvi peas hoiab, aga testosteroon ja kui peale jooksuaega selle kontsentratsioon organismis langema hakkab, siis hakkavad sarved peas logisema. Kõigepealt kukkub üks sarv ära ja kui, siis ikka pea viltu vajub, püütakse teinegi maha saada. Aga ega see mahaajamine nii lihtne olegi, olen jälgi ajades kümneid kilomeetreid käinud ning mitut tosinat puuümbrust kamminud ning teinekord tuleb põdral kõvasti vaeva näha, ennem kui pea otseks saab. On olnud ka juhuseid, kus leides ühe heitsarve, vedeleb teinegi läheduses.
Säästev mõtlemine on üle kõige!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Mul pole küll sarvede leidmisega vedanud. Aga pole nagu eriti spetsiaalselt otsinud ka.
kiisapoeg
Postitusi: 16
Liitunud: L Dets 11, 2004 2:17 am

leidsarved

Postitus Postitas kiisapoeg »

ma kunagi käisin sarvi spetsiaalselt otsimas ja seda nimelt Hiiumaal Lehtma sadama lähedal olevas metsas. neid vedeles siis teatud kohtades ikka päris mitmeid, aga kõige ilusamad, mida ma nägin olid 11 harulised kühvlid- olid teised niimoodi maas , just nagu oleks põder pea maha pannud ja mätaste peale sarved lihtsalt vedelema jätnud( aga need leidsime venemaalt Dno linna lähistelt)
tuld karvakalale !
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Meil 7 jaanuaril tuli ajust põdrapull 5+5.
rähn
Postitusi: 30
Liitunud: N Mär 03, 2005 10:24 pm

Postitus Postitas rähn »

eks see ole kõikide loomadega nii,i et noorematel on sarved kauem peas.
Suletud