Hirveliha

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Hirveliha

Postitus Postitas Eik »

Olen kuulnud vastakaid arvamusi hirveliha kohta (ise pole söönud), üks ütleb, et pole ka millestki ilma jäänud, teine jälle, et väga hõrk liha.
Spetsiifiline lõhn ja maik pidid olema nii vänged, et esimene maitsmine pidi enamusele jääma ka viimaseks. :D
Mida mehed arvate, kes söönud on??
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Olen ise teinud hirvelihast praadi ja söönud vorsti. MInu meelest oli täitsa hea.Kahjuks ei mäleta kas oli noor või vana loom.Arvan, et vanal loomal võib küll mingi lamba maitse juurde tekkida.
Egas elevant pole siga!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Olen söönud hirveliha ja eks igal loomal on oma spetsiifiline maitse. Hirve võrreldakse küll aegajalt lambalihaga, kuid see kehtib enamasti ikka jooksuaja puli kohta. Lehma ja vasika kohta see ei kehti.
Ühesõna täitsa söödav loom.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Olen söönud hirvepulli ja lehma liha, minule see mingit elamust ei pakkunud, kuid hästi tehtuna täitsa söödav. Vahelduseks teistele lihadele hea kasutada.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

No millega seda võrrelda võiks, nt. jooksuajal lastud sokul ka spetsiifiline lõhn, aga see ei häiri mind isiklikult. On hirvel see vängem ?
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Ütleks küll et jooksuaja hivepullil on ikka tuntav lõhn juures ja ikka vängem kui sokul.
Samas hea koka käes ei jää sellest lõhnast järgi midagi.
Samas igalühel on oma maitse eelistused, kui proovinud ei ole siis jutu järgi ei saa midagi selgeks.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ise pole hirvelihast roogi maitsnud,kuid naabrid lätlased ei pidavat suurt lugu.Aga usun,et meisterkoka käe all valmistatuna viib keele alla.
külaline

Postitus Postitas külaline »

Minu arust VÄGA hea liha . Kannatab praadida , küpsetada , hautada - vähe rasva ja tervislik . Aga noh -MAITSE ASI !
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ega vist muidu sotti ei saa, tuleb ise ära proovida. :D
Äkki mõni mees müüb tüki prooviks, mõistliku hinnaga, nii 2-3 kg. (y)
Kuulutus ei aegu enne kui ära proovin. :D :D :D
Viimati muutis Eik, E Veebr 23, 2004 12:57 am, muudetud 1 kord kokku.
noorsaarlane
Postitusi: 60
Liitunud: P Veebr 22, 2004 7:04 pm

Postitus Postitas noorsaarlane »

Täiesti hea! Pole häda midagi :)
Kahtluse korral jäta laskmata!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma siis proovisin ise ka selle asjanduse ära. Kütt tuli ükspäev külla, ca paari kilone tükk kaasas (tuttav oli talle toonud ning looma sugu ja vanust ei teagi). Tegemist siis seljatükiga, nii lai osa nagu sisefilee pikkus oli (oli koos sisefileega). Vaatasime siis nõutult seda tükki mõne aja... ja sama nõutult vaatasin kappidesse ja külmikusse... ja retsept tuli siis järgmine.

Hirve seljatükk, koos kondiga (2 kg), 5 küünt küüslauku, sinepit, riivitud mädarõigast, praeliha vürtsisoola (Piprapood), 1 kuubik aedvilja puljongit (Knorr), 400 ml vett, sinihallitusjuustu

Küüslaugu küüned lõigata viiludeks ja pikkida nendega lihatükk. Määrida liha sinepi, mädarõika ja vürtsisoolaga. Lasta seista, ca tunnike, jahedas. Keeta vesi, lahustada selles puljongikuubik, panna liha potti ning puljong peale. Panna pott praeahju, lasta tasasel tulel küpseda ca 2 tundi. Vahepeal keerata potis liha ja kasta seda leemega. Siis lisada sektor (100 g - maitsmise jagu st 80 g) sinihallitusjuustu. Lasta juustul sulada. Tõsta pott ahjust välja, võtta sealt liha välja, panna pott tulele ning keeta kastet natuke aega tasasel tulel. Segada 60 ml vees 3 spl täit jahu ning valada see potti. Keeta kaste paksemaks. Sel ajal oleks hea kui on valmis keedetud pasta (millist iganes, aga lasanje ja spagett ei sobi hästi) . Siis lõigata praetüki küljest parajad palad, makaron kõrvale, ja kaste peale. Kui kastet üle jääb, siis sinna lisada u 0.5-1 liiter vett, natuke soola ning keeta täiesti eraldi pasta valmis. Tuleb väga huvitav ja maitsev lisapala välja.

Mis siis hirveliha kohta ütleks, väga hea tuli. Arvatavasti oli asi selles tükis. Pehme, maitsev... küüslaugune, natuke tunda rõigast ja sinepit. Sinihallitusjuust oli ka omal kohal. Kõrvale oleks joonud hea meelega õlut, aga mõtlesime seal, et äkki on siis lambaliha efekt, et jääb sellise rasuse olemisega... aga arvatavasti siiski mitte (polnud õlut käepärast). Aga kõik sai otsa enne kui ära jõudis jahtuda.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Hirv

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Feen tabas asja ära! Hirveliha armastab korralikku maitsestamist! Ükspuha, kas minna küüslauguga ja sinihallitusega peale või panna ürdid tegutsema (tüümiani ja rosmariini vahel võiks valida) on hirveliha hõrk delikatess ja kuna viimasel ajal lastakse suht palju vasikaid, ütlen ausalt, et vähe on üldse lihasid mis oma õrnusega hirvevasikaga võistelda suudavad! Lähtuda ja maitsestada võiks nii nagu oleks tegemist lambalihaga. Olen terve suvi truilt peenral salveid kasvatanud ja nüüd sügisel (suvel andis salvei hautatud lambaga hiilgava tulemuse sest salvei võtab lihalt rasva maitse ära, tõstes liha enda maitse esile, sealiharoogadega kah väga hää!) läheb hirvega proovimiseks! Hau!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Hirv smooritud tumedas õlles

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kuna hirvejahi "Grande Finale" õnnestus, sai natuke hirveliha. Lõikasin (noore) hirvepulli kaela 4 cm paksusteks seibideks (oi mamma, saag vingus käes, paks kaelakont on!), pruunistasin suures malm-emailpotis või ja basiilikuõli segus mõlemalt poolt kuldpruuniks ja katsin ürtide, jahvatatud meresoola ja viie pipra seguga ning panin ühe pudeli tumeda tšehhi õlle Starobrno (poes ei trehvanud ühtegi kodumaist tumedat ette) ja klaasi veega hauduma. Küüslauku kah, ingverist loobusin, läheb väga kirjuks. Praegu 2 tundi haudub, siis lähen vaatan. :oops: :roll:

pöörasin iga tunni järel ja 2,5 tunniga hakkas juba päris pehmeks minema.
Päris maitsev tuli, nagu härjaliha või karuliha, sellise suurema kiuga aga pehme, läbikasvanud ja punakas. Mämm!
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, P Veebr 05, 2006 5:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Kuradi mees, mul suunurgast ila jookseb :wink:
Taniel
Postitusi: 18
Liitunud: N Sept 14, 2006 10:30 pm

Postitus Postitas Taniel »

mul tegi mutt hirvelihast kotlette.kuradi hää oli
Vasta