Söötja

Ulukihoole tänapäeval.
Vasta
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

kakuke kirjutas:
Jahimees kirjutas:olen juba korra rääkinud, aga kordamine ....
6V 7.2Ah Kinnine pliiaku
septembris panin ja töötab siiani laadinud ei ole, ole ainult mees ja vea maisi juurde, tünniks on 100l plastikust liimitünn.

Rumal pea. Seda 6V akut on ainult 1 küljes? Sain aru, et koroonasid on 2. Kas vahepeal laadinud oled akut või kestab siiani? Oskad öelda, et kas seda akut saab laadida ka tavalise autoakulaadijaga, mille annab panna 6V reziimis laadima?
Kaua teistel need 9V akud sees kestnud on ajaliselt?

Akut pole ikka tänaseni laadinud ja kõik toimib.6V akut on ühte vaja mitte kahte.
Laadimise kohapealt: Mul on teiseks otstarbeks 12V pliiaku ja olen neid laadinud autoakulaadijaga ja kolm akut olen p....e pannud (lähevad paiste ja hiljem lõpetavad töö). Nüüd laadin selle originaallaadijaga ja toimib.
Kas tuleb jaht???
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

söötja

Postitus Postitas jorr »

On seda akut nii vaja ja söötjat sinna juurte?Siin foorumiskin selle kohta juttu olnud.
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

See on suhteline küsimus. Mina enda jaoks arvestasin, et ma liiga laisk täiendavate elektrotehniliste aretuste tegemiseks. Samas, kui juba teistsugune aku panna, siis oleks mõistlik panna aku väikese võimsusvaruga, aretada olemasolevale plastkorpusele väike pikendus külge ja ühendada aku ja slingeri plaadi vahele ka sobiva suurusega takisti kogu kupatuse kütmiseks. Lisada veidike soojusisolatsiooni (silmad pidada, et valguse akent kinni ei paneks) ja asi peaks ka külma paremini kannatama.

BM
Mihkelsc
Postitusi: 30
Liitunud: E Apr 03, 2006 4:40 pm

Postitus Postitas Mihkelsc »

[quote="Jahimees"][quote="kakuke"][quote="Jahimees"]olen juba korra rääkinud, aga kordamine ....
6V 7.2Ah Kinnine pliiaku
septembris panin ja töötab siiani laadinud ei ole, ole ainult mees ja vea maisi juurde, tünniks on 100l plastikust liimitünn.[/quote]
Rumal pea. Seda 6V akut on ainult 1 küljes? Sain aru, et koroonasid on 2. Kas vahepeal laadinud oled akut või kestab siiani? Oskad öelda, et kas seda akut saab laadida ka tavalise autoakulaadijaga, mille annab panna 6V reziimis laadima?
Kaua teistel need 9V akud sees kestnud on ajaliselt?[/quote]
Akut pole ikka tänaseni laadinud ja kõik toimib.6V akut on ühte vaja mitte kahte.
Laadimise kohapealt: Mul on teiseks otstarbeks 12V pliiaku ja olen neid laadinud autoakulaadijaga ja kolm akut olen p....e pannud (lähevad paiste ja hiljem lõpetavad töö). Nüüd laadin selle originaallaadijaga ja toimib.[/quote]

Jahimees-kas kirjeldaksid, kuidas selle aku ühendasid, söötjas on klemmid kahele akule?
Mihkel Schasmin
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Pole küll tegelane Jahimees, aga ma tegin hiljuti selle pulli ära. Ligi 2 nädalat on nüüdseks edukalt töötanud. Algul olid taga patareid, aga need olid mingid juustud ja andsin mõne päevaga otsad. Ostsin poest teise poole sellele koroona patarei klemmile, millel siis juhtmed tagant väljas ja ostsin ka klambrid mis käivad aku külge. Söötja põhja alla auk ja tünni põhja auk, juhe läbi ja klemmid juhtme külge. Ühed koroona klemmid söötjas siis nüüd vabad. Võimsus millega nüüd söötja ringi käib on teisest puust. Vaata, et teeb või maisijahu :lol: ja raadius mida nüüd puistab on ka teisest puust. Sigudikel palju enam tegevust. See on väga hästi raadiuse järgi näha, mille nad tuhnimisega tekitanud. Minu söötjal ainult ei taha see test nupp töötada, muidu väga rahul.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Kakuke vastas ära, nii, et mul pole enam midagi lisada.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Testnupuga on nii, et kui vooluallikat vahetada, siis peab mõne minuti ootama, enne kui testnuppu vajutada. See mingi elektroonika paikasäädumisest tingitud ajavahemik. Jah, 6V akuga töötab asi kenasti ja jõud ka suurem taga. Kunagi sai tootjalt selle kohta ka päring tehtud, kui hakati selle 6V aku sobivuse kohta küsima ja vastuseks sain, et võib rahulikult ise ümberehitada, kui soov on, elektroonikale mingit kahju ei tekita, küll aga ei pidavat sobima 12V aku (sellega ärge katsetage igaks juhuks). 6V Akud meil ka müügis, sobivad nii Minislingerisse, kui ka kangematesse söötjatesse.
Mihkelsc
Postitusi: 30
Liitunud: E Apr 03, 2006 4:40 pm

Postitus Postitas Mihkelsc »

Tänud.
Mihkel Schasmin
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Postitus Postitas soul »

Mõned tähelepanekud söötja kasutamisest. 200L tünnile sai kolm jalga alla pandud ja jalad maa sisse kaevatud, tundus et sai päris kindlalt paika aga viie päevaga oli kott maisi lännu. Selgus, et kui ava on maksimumi peal ja tünni jalgu vähe raputada, tilgub mais vähehaaval peale ja arvestades tegutsemis jälgi, siis ega enne järgi ei jäetud kui tünn tühi.
Kui maisi sees on mõni viljatera, ava on maksimumi peal ja tünn juhtub lagedama koha peal olema, siis väga tugeva tuulega kipub ka tühjaks jooksma.
Eile selge ilma korral töötas söötja õhtul 21.25 ja hommikul 5.00.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Seda ava nüüd küll maisil pole mõtet max peale keerata. Mais suht kallis asi ka ja mõistlikum ikka peibutussöödana seda kasutada. Mul endam min peale pandud, et korraga puistab mingi 400g maha.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Õige Kakuke,ega puhast maisi olegi mõtet sööta,sega teda aint vilja sisse ja toimib küll ja mida vähem korraga annad seda parem nii seale kui sinu rahakotile.200l vaat peaks ikka kuu aega toimima vähemalt, söötjaga välja lastes tuleb seda ava muidugi ise vastavalt vajadusele timmida.
Meil ka kahesajalisel vaadil jalad alla keevitatud ja pole ükski torm ega siga teda ümber lükanud.Sa tao maa sisse minevad jalad metalltikuga maa külge ja ei lähe ta kuhugi.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii, minu esimene slinger andis siis otsad. :(
Tundub, et rootor on sees kinni, vist sodi seest täis. Rakendades vool kohe mootorile ei hakka viimane tööle. Vaatan natuke ringi, et järsku leian sobiva isendi (mootori st), mille vastu välja vahetada. Üks huvitav seik veel. Kaotasin ühel slingeril ühe mutri ära ja hakkasin siis seda sobiva suurusega mutriga asendama. Selgus, et mutrid mis slingeriga kaasas, pole meetermõõdus ja seega tuleb kogu keermelatiga välja vahetada. Teistel slingerid ikka töötavad nagu nalja?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kas ta näpuga keerates ka ei liigu?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul on kodus uus slinger kohe kõrval ja hea võrrelda. See mis läbi, sellel käib see rootor ringi küll, kui näpuga ajada, aga kuidagi eriliselt raskelt ja mitte ühtlaselt. Võibolla maisisodi sisse läinud. Arutan ka mootori kunagi elementideks, et näha, mis sees juhtunud. Elame näeme, ühe põhjal on vara mingeid järeldusi teha.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii, harutasin mootori elementideks. Seest täitsa puhas. Maisisodi ega mingit muud tolmu seest ei avastanud. Nn harjad mis vastu rootorit käivad, paistab, et seal mingi kala sees olnud. Seal kuuma saanud ja plast suisa selle külge sulanud. Meeles mõlgub mootori vahetamine, aga mingi nipiga vist välja ei võlu, et kui mitu pööret minutis mootorit tarvis oleks? Mootori peal kirju nagu polegi. Ainult tootja nimi ja selle kodulehel käies, avastasin, et tal sama välispildiga mootoreid seinast seina. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta