Laadimine

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Laadimine

Postitus Postitas Mart »

Kas kelelgi on kogemusi vintrelva padrunite laadimisega.Mul siiamaani ainult teoreetiline pagas sellel alal,sooviks võimaluse korral kuulda mis praktikud arvavad.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

terekest on küll kogemusi selleks pead endale ka laadimis riistad ostma mis on ikka päris kallid .aga pika peale tasub ära .oleneb milleks soovid laadida .ise laetud padruni hinnaks tuleb kuskil kaheks krooni .see laadimise värk on päris peene võin öelda seda teeb mul suuremalt jaolt isa ise olen abis aga ütlen et päris raske kaaluda ja kõik sinna kuuluv jahipüssile on kergem laadida kui vindile .
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mind huvitab selline asi,et laadimise ajal võib hülsil krae ära murduda.Kas seda on võimalik enne kuidagi visuaalselt kindlaks teha,et näiteks see ja seesugust kesta mitte laadida,et hilisamat probleemi vältida.
Külaline

laeme padrunid ise

Postitus Postitas Külaline »

ei ole varem foorumil osalenud ja sellepärast annan endast alles praegu märku. Kogemused vintrelva padrunite laadimisel on täitsa olemas, kuna oman kolme erinevat kaliibrit vintrelva ja karjääris tahan käia vähemalt korra nädalas tuleb odavam omal padrunid laadida. Laen ise 222 rem; 308 win; 30-06; 6,5x55; 8x57JS;7rem mag;220Rus(bars), padruni omahind tuleb üle poole odavam kui poest ostes ja kvaliteet ei jää millegi poolest alla. Kui kellelgi tekib täpsem huvi jagan kogemusi hea meelega, kogu seda laadimist siin kirjeldada läheb pikaks
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Tekkis küsimus, kus kaugelt külaline pärit?
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tore oleks, kui külaline ennast registreeriks,siis saaks ka privaatsõnumite vahendusel suhelda.
Hea oleks teada,millise firma laadimispressi kasutad ja kas oled erinevate firmade presse kasutanud ning oskad mingeid võrdlusmomente välja tuua.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

külaline tuli tagasi

Postitus Postitas Olavi Kool »

mis seal ikka olen se kuramuse külaline kes ei osanud peale registreerimist sisselogida ja seega jäingi külalise nimega. Olen Jõgevamaa jahimees ja kasutan enamuses LEE firma presse. Laetavaid padruni marke on palju seetõttu, et minul olid olemas põhivahendid ja kellel oma jahikaaslastest huvi tekkis pandi rahad kokku ja osteti minu pressile vastavad holgid juurde ja praeguseks ajaks kasutab iselaetud padruneid enamus meie nurga mehi ja kaugemalgi.
naised saunas rääkisid
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

hülsi krae ?

Postitus Postitas Olavi Kool »

Probleem hülsi krae murdumisega on lihtne, kalibreeritakse kuiva (õlitamata) hülssi ja siis jääb hüls holgi sisse kinni ning kangi üles tõmmates rebitakse krae küljest ära.
naised saunas rääkisid
veelüksjahimees

laadimine

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Kui keegi oskaks soovitada, kust saab sileraudse kuule kal.20 iselaadimiseks ja milliste kvaliteetsete komponentidega üldse tänapäeval
tasub sileraudse padruneid laadida ja kes neid pakub. Selle koha pealt absoluutselt kogemustevaba. Oman tegelikult ka 16 ja 12 kal. siledat.
Andkem nõu. Tänud!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kas holgid mida kasutad on samuti LEE omad ja millist LEE pressi täpsemalt,kas sellist,kus üks operatsioon korraga või mingit automaatpressi,kus ühe liigutusega mitu operatsiooni?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

Lee press on kõige tavalisem, üks op korraga ei ole ju mõtet hirmsat raha magama panna ja masstootmist käivitada. Ka selle lihtsa vahendiga teeb vajadusel mitusada padrunit õhtuga.
Kellel oli mure 20 kal. kuulidega siis neid on võimalik saada Tartust Lõunakeskuse relvapoest. Brenneke kuulid ja väga kvaliteetsed kasutan ka ise neid. Minu mäletamist järgi olid 6EEK tükk.
Keegi tundis kunagi muret kas on vahet kas teha Blondo kuul terasest või pronksist siis teadmiseks, et kõnealune kuul on algselt just teraskuulina Prantsusmaal välja töödatud ja oli lahinguotstarbeline (vaenlase tehnika hävitamine) hiljem võtsid jahimehed selle kuuli üle ja kuna pronksi treimine on mugavam ja suures N-Liidus oli seda vabalt saada tehtigi sellest nn. "pronkskuul"
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Urgitseks veel natuke :D .Kas püssirohu dosaatorid on ikka usaldusväärsed riistapuud?Kasutad dosaatorit või kaalud iga padruni jaoks eraldi koguse?
Mul ikka plaan ise laadima hakata ja pole enam ühtegi kesta minema visanud.Siit ka küsimus,mitu korda keskmiselt hülssi kasutada saab?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

mis seali ikka eks urgitse selleks ju foorum on. Mina kasutan kaalu dosaatori häälestamiseks ja kui dosaatoril mõõt paigas pane või tuhandeid padruneid kokku. Käisin külaliseks kaitseliidu kevadistel laskmisvõistlustel ja 300 m võistlusel tulistasin oma laetud padrunitega. Padrun oli 308win. ja kuul 12 g tm. tihedus oli väga hea ja ma selle võistluse võitsin. kõik mu sõbrad laevad oma moona minu juures ja ei ole tekkinud kellelgi vajadust sihikut iga laadimise järel sättida. Pealegi tehase moon on kõik erenditult doseeritud.
naised saunas rääkisid
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Kas keegi oskaks välja tuua kui palju läheb maksma ühe 7,62 padruni laadimine (kuuli hind, tongi hind, püssirohu topsi hind, mitme grammine tops). Arvestades sellega, et hülsid on omal olemas.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: laeme padrunid ise

Postitus Postitas Mart »

teadjamiis kirjutas: padruni omahind tuleb üle poole odavam kui poest ostes ja kvaliteet ei jää millegi poolest alla.


Kas see üle poole on sellise arvestusega,et hülsid on kasutatud ehk hülsside hinda arvestamata.Kui nii,tuleb riistad muretseda,siis saab mõnuga tiirus käima hakata.
Suletud