Laadimine

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

padrun

Postitus Postitas sass »

link ei avane ...proovin uuesti.. :roll: ftp://sassyk.pri.ee/up/
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Lisan, et timmimisel tuleb mitte lukuga padrunit lühemaks pressida vaid ikka pressis ja matriitsiga! (kümnendik mm kaupa kasvõi, et lõpuks oleks ideaalne tulemus!)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Lisan, et timmimisel tuleb mitte lukuga padrunit lühemaks pressida vaid ikka pressis ja matriitsiga! (kümnendik mm kaupa kasvõi, et lõpuks oleks ideaalne tulemus!)


... ja talletada kogu info märkmetena, et ei peaks sama jalgratast pidevalt uuesti leiutama ;)
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

ise olen kasutanud oma relvale laadimisel sellist nippi, et teen ühe ilma rohu ja sütikuta mõõdupadruni igale kuulitüübile, järgmisel korral jälle hea sellega kuuli madriits mõõtu panna. Ja padrunid igal laadimisel ühesugused
naised saunas rääkisid
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

teadjamiis kirjutas:ise olen kasutanud oma relvale laadimisel sellist nippi, et teen ühe ilma rohu ja sütikuta mõõdupadruni igale kuulitüübile, järgmisel korral jälle hea sellega kuuli madriits mõõtu panna. Ja padrunid igal laadimisel ühesugused


just, täpselt. ei ole küll hetkel teisi laadimiskäsiraamatuid lugenud peale Hornady, aga usun et nendega tähelepanelikumal tutvumisel soovitatakse seda ja mitmeid muidki kavalaid nippe neis kõigis ;)
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

Postitus Postitas sass »

teadjamiis kirjutas:ise olen kasutanud oma relvale laadimisel sellist nippi, et teen ühe ilma rohu ja sütikuta mõõdupadruni igale kuulitüübile, järgmisel korral jälle hea sellega kuuli madriits mõõtu panna. Ja padrunid igal laadimisel ühesugused


Vot seda meetodit kasutasin minagi, paar päeva tagasi ja sealt need erinevused tulidki padruni üldpikkuses,kui Lapua laadimistabelit vaadata.
Vähemalt nüüd on minu vindil kaks erineva kuulitüübiga etalon padrunit :D
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

kest

Postitus Postitas sass »

Tõi siis sõber kah mõned kestad 30-06 ,et laeksin ,kuid kestade ülevaatusel selgus,et pooltel kestadel on kaela ülemineku koonusel mõlk sees ----mees ise seletada ei oska ...relv tikka ja kestad sako...ma praakisen need mõlkis kestad välja..kuid ikkagi millest mõlgid võisid tekkida.
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Gaaside survel peaks olema kõik mõlgid välja lükatud.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: kest

Postitus Postitas baddmann »

sass kirjutas:Tõi siis sõber kah mõned kestad 30-06 ,et laeksin ,kuid kestade ülevaatusel selgus,et pooltel kestadel on kaela ülemineku koonusel mõlk sees ----mees ise seletada ei oska ...relv tikka ja kestad sako...ma praakisen need mõlkis kestad välja..kuid ikkagi millest mõlgid võisid tekkida.


padruni salvest rauda lükkamisest äkki see mõlk ? kuigi Siili märkus õige, et gaaside surve võiks olla selle välja surunud, seega jääb veel võimalus (teoreetiline pigem, aga siiski), et mõlk kestale tekkis ehk kesta rauast hooga välja tõmbamisel, seega alles pärast gaaside surve mõju avaldumist ?
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Ega tegu ei ole poolautomaat relvaga?Rootsi automaat AK-4 lööb ümberlaadides pea pooltele kestadele mõlgid sisse
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Arvan ,et see ei tohiks midagi hullu olla, kui omasin Sako stainless-i siis sellel jättis ka samasuguse jälje hülsile ja hetkel on Sauer , ka see jätab mingi kriipsu peale.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

teadjamiis kirjutas:ise olen kasutanud oma relvale laadimisel sellist nippi, et teen ühe ilma rohu ja sütikuta mõõdupadruni igale kuulitüübile, järgmisel korral jälle hea sellega kuuli madriits mõõtu panna. Ja padrunid igal laadimisel ühesugused

Kui kasutad teist rohutüüpi ei ole see "valmis padruni pikkus" enam sama. Isegi sama kuuliga. Eriline neist just N133 rohi. Olin .222rem päris hädas, kui erineva rohuga laadisin :wink:
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

ära tee assortiid aga kui teed siis pead rohu vahetusel ka püssi uuesti sisse laskma. Kui kuul sama, millest pikkuste erinevused??? vindiharjad ju ikka sama kohapeal
naised saunas rääkisid
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

teadjamiis kirjutas:ära tee assortiid aga kui teed siis pead rohu vahetusel ka püssi uuesti sisse laskma. Kui kuul sama, millest pikkuste erinevused??? vindiharjad ju ikka sama kohapeal


N130,N133 rohi tahab lühemat .222rem padrunit(kuul rohkem hülsis), et täpsus paraneks. Muidu tekib vägisi tunne, et kõiksee rohi ei põle või põleb terve raua ulatuses, või et sütik on niru :cry: Mingi 0.5mm olen nende rohtudega padruni lühemaks laadinud. Tavaliselt uue kuuliga laen kõik võimalused(..., N130, N133, raskem kuul ka N135) läbi ja valin siis välja parima :wink: mida ka edaspidi kasutan. 7.62mm padrunil on see tõesti suva :wink:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui kuskil eespool juttu padruni pikkusest ,siis tekkis minul ka mõte,et kas tulemust ei mõjuta ka see palju püssirohule vaba ruumi jääb?Kindlasti ei tohi rohi kukkusurutud olla ,aga vastupidi :?: Või mõjutab tulemust ikkagi ainult kuuli ja vindiharja vaheline kaugus.Samas sai ennem laetud "põlveotsas" ja vaevalt see pikkus alati ühtne trehvas,täpsuse kohapealt aru küll ei saanud midagi.Muidugi ei ajanud ka mingit kuul -kuuli täpsust taga.Täpsust mõjutavad nii paljud asjaolud ,et kas on võimalik kindlalt öelda -kuul polnud vindiharjale küllalt lähedal ja kohe täpsus muutus.Mida Kaupo ja teised spetsid sellise võhiku jutu peale kostavad :?:
Kivi kotti!
Suletud