Kulutused

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Asi vist tundubki nii minevat et jahipidajateks need va rahaässad jäävad, sest liiga kalliks kipub asi minema aga no eks saab ka odavamalt hakkama-kui ainult ise tahta. Ei pea ju omama mingeid kalleid vinte kus peal veel kallimad optikad. Loodetavasti asi väga hulluks kätte ära ei lähe...
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

"tulu nagu polegi"

Postitus Postitas sass »

Proovisin ka oma tulud ja kulud kokku saada. Kõik läks väga segaseks.

Jahipäev umbes 350EEK. Aastas umbes 30 retke 10500EEK.Söödapõld
ja lisasööt 1500EEK. Liikmemaks 800EEK. Load 1600EEK. Varustus, mis on 15-kümne aasta jooksul muretsetud 38000EEK.
Tulu,nagu polekski, saak on kasutatud oma tarbeks ja ülejääk jagatud sõpradele sugulastel.
Aga tervis on korras vaim erk ja mis kõige tähtsam ,diivan pole kulunud
nagu mõningatel minu vanustel linnameestel.

Tõsi ta on metsaskäimist rahaks ümber ei arvesta.Kuid olen näinud ka selliseid nn.JAHIMEHI ,kes saagi pärast riidu kisuvad.Samas endi panus loodusele on naeruväärne.See kuulub juba jahi eetika alla.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Selliseid jahimehi on ikka kes lähevad riidu saagi pärast. Minule see igatahes pähe ei mahu. Laseb keegi mööda siis kah kohe kirutakse tolle kallal...Lasi mööda siis lasi mööda-jäi üks loom rohkem metsa alles. Need vast ongi need mehed kes liha pärast metsas käivad.
See positiivne laeng mis mets annab pole mitte mingil juhul rahas mõõdetav ja mina ei kujuta ette mingit muud asja/tegevust mis annaks samaväärse või parema positiivse laengu :)
ps. Jahihooaeg küll läbi aga metsa tasub ikka minna :wink: :wink:
Mine metsa!! ;)
veelüksjahimees

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Ärme nimetame neid jahimeesteks, vaid KÜTTIDEKS.
Ja rahasse pole tõesti mõtet jahilkäimist ja jahipidamist arvutada, kui lihavajadus suureks paisub on kindlasti kordi odavam turul käia. Endalgi kulub, eriti linnamehena, paras kopikas ainuüksi sõitude peale (aastas ikka mitukümmend korda), lisaks riided, moon ja muu tarvilik. Aga just emotsioonid loodusest, seltskonnast ja lõpuks siis miks mitte ka tabatud ulukist, trofeest ja ilmselt veel paljustki, mida ei oska seletada on kõik kokku see, miks me JAHIMEHED oleme.
Ja nagu juba üleskutse tehti-mingem metsa, talv pole loomade jaoks veel läbi, kes saab see aitab.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: "tulu nagu polegi"

Postitus Postitas rajaleidja »

sass kirjutas:Kuid olen näinud ka selliseid nn.JAHIMEHI ,kes saagi pärast riidu kisuvad.

Selliseid riidu kiskujaid leidub ikka. Oli kord juhus põdrajahis. Kolm neli meest lasid korraga põtra. Põder kukkus maha ja mehed vaidlema, kes ikkagi looma maha lasi. Mindi siis vaatama ja vale loom hoopis maha lastud. Mehed kohe seletama: See küll minu lastud ei ole; ma nii vana mees, ma ei näe enam sihtidagi: minu kuul küll sellist auku ei jäta jne.
Vot selline jutt tuli kohe meelde
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO VEELÜKSJAHIMEES: ärme siiski nimetame neid mehi KÜTTIDEKS!! Ärme siiski üldse hakka lahterdama siin jahimehi-kütte-jäägreid-mittejahimehi jne.
Üldiselt ma sind ei tea ja mul savi kuidas keda nimetad ja vaevalt sa siin ka mind üldse silmas pidasidki sest sa mind ju ei tea...Kuid sa võiks minu postitusi lugeda ja mõnda lugu kus kirjeldan oma suhet loodusega, siis saad asjast aru ja kuna suht avalik asi siin siis niisama sõnu ei loobita! Seda enam, et mu kasutajanime sa määrid, kas sa ei arva nii? Mida teed asja parandamiseks?
veelüksjahimees

Postitus Postitas veelüksjahimees »

Tuhat vabandust, kütt! Tõesti ei pidanud Sind siinkohal silmas ja sel hetkel ei tulnud pähe, et kasutajana selle nime all foorumis keegi on. Loomulikult ei tunne ma Sind lähemalt (võib-olla võiks) ja seetõttu veelkord, vabandust, see polnud kindlasti Sinuga seoses öeldud ega mõeldud. Pole pikka kogemust selles foorumis ja katsun edaspidi neid prohmakaid vältida!
Ärme siis nimeta kedagi kuidagi aga oma väljenduses mõtlesin nende lihajahtijate peale, kellest ka eelnevad kõnelejad suud pruukisid. See selleks.
Üldiselt arvan, et jahimeeste seltskond (kindlasti mõnede eranditega) on
mõnus muhe kamp, kus ka võõrad-külalised üsna sõbralikult omaks võetakse ja juttu vestes kunagi teemadest puudust pole karta. Vähemalt minul ses suhtes vaid positiivsed kogemused.
Loodan, et ka kütt enam vimma ei pea ja võime edaspidi nii mõnelgi teemal arutada.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Asi arvesse võetud ja selle peale lööme (b) (b) (b) !! Tegijatel ikka juhtub, isegi mõtlen küll enne sada korda mida kirjutada ja enne üle loen aga mine tea, pärast ikka vaatad et mõni asi nats paremini väljendatud võiks olla. Mõte ikka paigas on aga kuna vahel kiirelt mõtted liiguvad siis sassi võib minna...tekst ei jõua järele...ega päevad pole vennad ju.

Üldiselt siin see jahimeeste seltskond, võiks üheselt öelda et igati OK punt on, mida kahjuks kalale.ee saidilt alati öelda ei saa...seal aga asi nats teisiti ka üles ehitatud ja seltskond ikka 100X kirevam kui siin, samas parimad sõnavõtjad nii mõnigi sealt kattub siinolijatega!

LEHEPÄÄLIKULE ja siinsetele asjavedajatele olgu kiituseks öeldud häid sõnu asja heal järjel hoidmise eest!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

kütt kirjutas: Üldiselt siin see jahimeeste seltskond, võiks üheselt öelda et igati OK punt on, mida kahjuks kalale.ee saidilt alati öelda ei saa...


Ma just millalgi mõtlesin seda sama. Aga siis lahvatas korra teadmine, et siin lehel on suur enamus ikkagi üle 18ne, natuke aru ka peas juba. Aga mingid 12st aastased nolgid, kes vahepeal ritva viibutavad ja oma puberteeti foorumis välja elavad... neid jagub kalastajate foorumitesse hulgaliselt :lol:

Ja kuludest. Siin enamus asju ära öeldud. Et loodus ja oma söödud liha... sel aastal müüsin tuttavale ka paar kilo põtra 40 eq eest :) (ei arvestanud turuhinda... vaid samal päeval sissemakstud raha ja südametunnisse suhet). Ja lubade hindadega on ka nii, et sokku (kitse) jahtides on ikka teadmine, et kilohind tuleb küll kallis, kui raha lugema hakata. Ja koprajahis on jälle tunne, et nüüd sai küll odavalt (nt 2kesi käia, kokku 80 km, saagiks nt 20 kilone loom).
Aga ka selline näide sellest aastast, et kui soolakut sai ehitamas käidud, siis oli elamusi nii palju, et kui rahasse arvestama hakata, siis tundus, et oli suur pluss... hmmm... :lol: nagu oleks kütusekulu, ajakulu, soolakivi hinna eest saanud loodusmatka, mille eest turistidelt võiks küsida kohe palju raha.
Jah, aga kui aus olla, siis jahi/kalanduse teemal ma küll raha ei loe. Ainult siis kui midagi soetada vaja, et kas on raha või ei ole. Ja tudengil kipub seda ikka vähe olema... (aga siiani on hakkama saadud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Kuna jahihooaeg pole veel alanud ,teen ettepaneku jahimeestel sisse seada kulude tulude päevik. Sinna saaks ka siis positiivsed looduselamused sisse märkida. Samuti läbitud kilomeetrid ja kütusekulu.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

saarlane kirjutas:Kuna jahihooaeg pole veel alanud ,teen ettepaneku jahimeestel sisse seada kulude tulude päevik. Sinna saaks ka siis positiivsed looduselamused sisse märkida. Samuti läbitud kilomeetrid ja kütusekulu.


Ei või seda mitte teha, leiab naine selle arvestuse kätte ja ongi pees...., et selle raha eest oleks saanud seda-teist ja kolmandat. (n)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

zakslane kirjutas:Ei või seda mitte teha, leiab naine selle arvestuse kätte ja ongi pees...., et selle raha eest oleks saanud seda-teist ja kolmandat. (n)


Vaata, et naine seda Sinu juttu sellel lehel ei trehva lugema muidu on ka ... tead isegi kus :lol: :lol: :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Põhiline raha läheb transpordile. Mul jahimaad elukohast kaugel, aga käin peaaegu iga nädal mitu päeva, autoremont otsa. Tuleb transpordile nädalas 400.- Pluss padrunid, optikad tahavad aeg-ajalt sisselaskmist ja kontrollimist - 150 kr. kuus. Riideid vaja kord paari aasta järel. Uued relvad- optika, rihm, optikajalad, padrunid, püssikott.
Kuu rahaline väljaminek aasta keskmisena ehk 1800 krooni.
Maamehed, kes kaugelt jahimaadele ei sõida, saavad õige odavalt. Nad on isegi plussis.
Pole muidugi peale ulukiliha muud söönudki ja on sugulastelegi jätkunud, aga odavam oleks poest liha osta.
Suletud