Clever

2004. aasta teemad
Suletud
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Clever

Postitus Postitas tsuks »

Kuna olen ülimalt laisk inime, pole kunagi viitsind ega tahtnud ise sileraudse püssipauke laadida- ikka poest ostan. Õnneks 12 kaliibrile on igasugu moona suht hästi saada- erinevate firmade pauke. Väljaarvatud magnum- ehk 76mm- a see eraldi teema.
Niisiis- olen endajaoks leidnud siukesed paugud, mis võrreldes teistega ikka minu ja mu õlaarvates ikka pauku teevad- Cleveri moon- olgu siis rendid või 4/00. Markeeringul on MAX 1050 BAR- sealt ka teravus.
Aga Lugupeetud- kas ja kuikaua mu venerelv siukesele valule vastupeab?
tsuks nigu ma olen...
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Kummaline- et keski miskit ei kosta...

Toz 34 EP (12 kal) näiteks raual survekatse 65 MPa! Ehk ligi 2 korda vähem.
Osa vene püsse 75 MPa- magnum kaliiber vast 90 MPa.
Mis püssipaugud need on? Cleveril?

Või et tahate öelda- et pole pasunas (ehk nigu oa kauna) sileraudset näind?
tsuks nigu ma olen...
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Arvan, et ei ole siin foorumis nii kõva relvaspetsialisti, kes oskaks öelda milline relv, millise laengu peal lehtriks läheb.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

See ei olegi lehter- toru paisumine enne tsokki- kas vale kuul valest rauast- või liiga kõva laeng- paratamatult tsokk- ehk kitsendus poob mistahes laengu- haavlid kaasa arvates- pisut kinni- selles küssa- kui ohutu on kõvema pauguga lasta- tehasepoolt lubatud suurema rõhuga?
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

tsuks kirjutas:Toz 34 EP (12 kal) näiteks raual survekatse 65 MPa! Ehk ligi 2 korda vähem.
Osa vene püsse 75 MPa- magnum kaliiber vast 90 MPa.
Mis püssipaugud need on? Cleveril?

No, aga mis mõte on siis nii kõva pauguga püssi vaevata?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Hunter
Postitusi: 21
Liitunud: T Dets 09, 2003 12:24 pm

Postitus Postitas Hunter »

Kasutan Baschieri&Pellagri padruneid nendel ka kiri max1050 bar peal. Olen lasknud mitu aastat nii kuuli kui haavli pauke ja siiamaani rauad korras,Relv on toz 34-EP . Küsisin ka kauplusest järgi et toz -il kiri peal 750atm. kas liiga suur laeng pole, sealt sain vastuse et muretsemiseks pole põhjust.
Kasutaja avatar
Hunter
Postitusi: 21
Liitunud: T Dets 09, 2003 12:24 pm

Postitus Postitas Hunter »

Pani mind se teema veidi mõtlema.Uurisin veidi kirjandust (Uut jahi raamatut)seal oli juttu vene relvade kohta ja jutt selline ,vene relvi katsetatakse pooltootena 1000atm kgm/cm2 ja valmis tootena 900atm kgm/cm2ja peale lüüakse märk 700 või 750atmosfääri
Küsimus selline kas bar ja atmosfäär kgm/cm2 on sama :oops:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Bar ja tehniline atmosfäär ehk atm on võrdelised ,üks ühele.1bar=1atm
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Võtke kätte vastava firma kataloog ja näete , et tegelik surve on juba mõistuse piires . See max 1050 bar on vist mingi relva enda nõutud vastupidavus , ma arvan .
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Igal asjal on oma piir.Ühel päeval märkad et just see raud millega oled tiirus rohkem paugutanud ,hakkab loopima.Relvad on valmistatud varuga.Ega ta peagi kohe lõhki minema.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Vaatasin siin ja mõtlesin, et kuhu teemasse see kirjutis panna, aga kuna Teema puudutab Cleveri moona, siis panen selle siia. Huvitav, kui palju 16 kal Clever Mirage moon survet avaldab? Kunagi sai siin arutatud, et antud firma toodang päris hea (võrreldes mõne alternatiiviga). Nr.5 moon on mõeldud küll pardile, aga viimase paari päevaga olen selle moonaga lasknud kopra ja põldpüü. Viimane sai küll ainult 2 haavliga pihta, aga sellest piisas. Enne püüjahi teemal jäigi mainimata, mis moonaga lasin. Aga võimalik, et üks lask läks seepärast mööda, et liialt kaugel oli püü. Kas keegi on katsetanud Clever Mirage ja S&B Juniori nr.5 paukude hajuvust nt 10-l, 25-l ja 45-l meetril? Ma ise mõtlesin, et peaks võtma suuremad paberd, mingi märk ka peale, ja siis proovima. Aga äkki keski on huvi pärast proovinud?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud