Millised on kirjutamata seadused teie sektsioonis ?

2005. aasta teemad
Suletud
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Mnjah, teatava analoogse probleemi ees olen ka ise olnud, kuna ühtegi klubisse ei ole kuulunud, küll on kutsutud ja olen ka ise aru saanud, et nii mõndagi saaks vabalt, tutvusi omamata, teise aga, jah, nii kergelt mitte. Aga see loomulik, et tegijaid erinevaid on. Siin minu jaoks isiklikult iseenesest probleemi pole, kuna nii tihe jahilkäija ma pole, et vajalik liikmestaatus oleks. Mitte et ei tahaks raha maksta ja endale ka liikmekohustusi võtta, vaid olen elukohta vahetanud sageli ja need kohad kuhu liikmeks pakuti, nüüdsest ja alalisest elukohast liigkaugele jäävad ja asi oma mõtte kaotaks liigse rahakulu tõttu. Olen taibanud, kohalike kaudu, et Tartus asi küll mõistlik on ja takistusi ei tehta, see on tore.
Kui oled mittesage käija ja suurulukeid jahtida ei soovi siis piisab täiesti nö. vabajahimehe staatusest. Tahan näiteks kobrast jahtida, kontakteerun kohalikega, võtan loa, maksan raha ja lähen koos mõne asja teadva mehega, igati OK, vahel üksi. Tahan linde lasta, mida siiani olen peamiselt harrastanud, sügiseti matkadel kanuuga, siis samuti antud piirkonda tuusiku võtan ja asi OK. Tahan suurulukeid, pole ka probleemi, vaatan RMK jahiturism üksikjahimehele ja vist a 1000 maksan sea eest, pole ka kallis, saan ka nõuanded kaasa. Igati mõistlik minu arust, vähemalt tundub nii. Endale on vaja selgeks teha kui palju tahad jahil käia, millised rahalised ressursid sul on ja siis edasi, kas alaliseks liikmeks või ostad siis loa, kui seda ise tahad!
Võibolla läks veits algteemast mööda aga arvan et paslik mõttelink siiski.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Paistab, et paljud on analoogselt sama vitsaga saanud. Ega minagi sellest ilma pole jäänud. Minu lugu on selline. Olles juba mõnda aega 50 km eemal kobrast passimas käinud, leidsin, et vaja mingi koht väikeulukite küttimiseks elukohale lähemale soetada. Hakkasin ma siis läbi meie toreda VMJ esimehe seda kohta otsima ja leidsin, et parim lahendus oleks vahetult linna ümber paiknev jahipiirkond, seda enam, et eriti väikeulukijahti seal ei harrastata, aga võta näpust. Antud piirkonna juhi meelest on enam kui ühes jahtkonnas olemine justkui l.... löömine. :shock: Õnneks pole kõik sama meelt ja nii sattusin natuke kaugemale väga toreda seltskonna otsa. Räägiti siin ennist veel salaküttimisest. Salakütil ja salakütil ning jahimehel ja jahimehel on ka vahe. Mõni salakütt võib aateliselt olla palju parem, kui see viimane jahimees (muidugi seadus arvab teisiti). :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

kakuke kirjutas:Salakütil ja salakütil ning jahimehel ja jahimehel on ka vahe. Mõni salakütt võib aateliselt olla palju parem, kui see viimane jahimees (muidugi seadus arvab teisiti). :?


Nõustun totaalselt. Ise veel paberitega ei ole ning osalen ajajana suuruluki(põdra) jahis. Olen seal juba 2 aastat käinud ja seltskond muhe. Seetõttu loodan sinna ka sisse saada.
Mine metsa!! ;)
Marks

Re: salakütt

Postitus Postitas Marks »

[quot
Teine punkt su kirjas- jällegi on minuarvates tegu miski jamaga- mis tähendab- liha ei saa? mis tähendab- vaatame aasta- sina jookse keel ripakil- et äkki eisobi? Valus kuulata siukest juttu.


Külalisele niipaljukest- et kui juba kants- siis tegija. Ja tuleb sul lihtsalt õhtuti sõita- piirata- kuna see tegelane ükskord pukki läheb- ega ta seljas siga äravii- autujälgi ikka näha oleks- ja vahelevõtta![/quote]


Huvitav lähenemine selles "jahiseltskonnas"- Kas siis noor ajaja polegi keegi.
Huvitav mismoodi need loomad selles seltskonas siis ette tuleks ,kui ajajaid pole ja uutel juba algul võetakse see pisikene boonus ära? :shock:

Teame kül kes ta on ja kus elab. Aga katsu Sa süüdistada-saad ise paragrahvi. Oleme teda nüüd pidevalt passinud aga ega talle niisama ei lähene. Majast mööda sõites keegi ikka näeb ja jõuab helistada.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Salaküttimine on niivõrd keeruline teema, et ega seda nii kui nii keegi mustaks ja valgeke ei seleta. Igal mehel on kindlasti oma põhjus miks nii tehakse. Kellel on lihtsalt vajadus küttida, kes teeb seda liha pärast jne.
Noorte meeste kohta arvan niipalju, et usun siiralt et jahimeeste seltskond ei ole nii pahatahtlikud, et üldse jutule ei võeta. Usun., et kui rääkida ja pakkuda välja et lihtsalt enda näitamiseks metsas meestega käia ja abistada seltsi mehi, siis hiljem võetakse ka seltsi. Samas pean jahiseltsi poolt ka loomulikuks sellist asja nagu katseaega. St. et mees võtekse küll seltsi vastu, kui mingite jamade tekkimisel on võimalik see mees ka koheselt kuupeale saata.
Kindlasti on vajalik ka väike taustauuring, sest kusagilt peab ju ka see jahipisik tulnud olema ja mõni tuttav ikka on kes on jahimees. sellest ka oleneb mis mees see uus mees on, kui ikak sõbrad on nn. "kahtlased vennad", siis ei saa see noorjahimeeski pärispuhas olla. Kui ka alguses on siis hiljem on see risk, et tuleb koos sõpradega ja teeb mis tahab.
Ühesõnaga usun, et kes tahab see ka saab ennast kuhugi seltsi.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Nivaomanik kirjutas:Kindlasti on vajalik ka väike taustauuring, sest kusagilt peab ju ka see jahipisik tulnud olema ja mõni tuttav ikka on kes on jahimees. sellest ka oleneb mis mees see uus mees on, kui ikak sõbrad on nn. "kahtlased vennad", siis ei saa see noorjahimeeski pärispuhas olla. Kui ka alguses on siis hiljem on see risk, et tuleb koos sõpradega ja teeb mis tahab.
Ühesõnaga usun, et kes tahab see ka saab ennast kuhugi seltsi.


nii ikka ei ütleks et kui sõbrad kahtlased siis too teine kah kohe kahtlane. tuleb ikka tõestamiseks aega anda
Mine metsa!! ;)
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Loomulikult on igal inimesel õigus sellele, et temale antaks võimalust ennast heast küljest tõestada. Kuid kuidas vaadata olukorrale, kui jahiseltsi võetud jahimees liigub jahimaadel ringi koos nende meestega kes on mõnes kohas olnud nn. "halvas nimekirjas". Kas siis on nii, et kui on uus maa, siis on ka uued mehed ja vanad harjumused ununenud.
Nagu öeldakse: "Ajajat koera juba ringi ei õpeta.".
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

nojah....olen suht sõnatu. :lol: Muidugi ei saa seda lugeda ka ju mingiks raudreegliks. See kõik on väga suhteline ja oleneb väga paljudest asjadest.
Mine metsa!! ;)
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

SALAKÜTTIMISE kohta ühe arvamuse panen siia. Ärgem mehed unustagem, kuidas eestlane on sajandeid elanud. Selle eest ei maksaks pead liiva alla peita ja rusikaga rinnale taguda, et pole sellist probleemi, väheselgi määral, kellelgi meist ja et oleme kõik läbinisti ausad. Eestlane on alati ikkes olnud ja alati mõisa maadel matti võtmas käinud ja just sellest ongi mitte üksikutele meist vaid pea kõigile, kelle juured ikka siin maalapil kinni, sisse kodeeritud geenidega seesama esivanemate komme.
Ärge saage valesti aru, ma ei kutsu salakütte kaitsma, mitte midagi säärast, kuid selle skeemi läbi olen vähemalt mina endale selgeks teinud tõsiasja, et ainult aeg, ja seda kulub veel mõned sajandid kui kaob peaaegu olematuks see probleem. Vähemalt tunduvalt vähem on see kõneaineks kunagi tulevikus. Ja selleks ei pea, muide ilmtingimata Euroopasse pürgima, nina verest tühjaks...elada tuleb loodusega ühes, oled sa salakütt või kes tahes ja kus iganes ka paikneks. Ja veelkord, kipun miskipärsat spekuleerima et oma positsioonilt ja võimalustelt lähtuvalt pigem jahimees ise sageli patustab ja sala teeb. Teadatuntud tõde ju kuidas luba maha ei kirjutata ja rahus 1 asemel 2 võetakse. Ja eks mehed ise teavad kuidas lood ühel või teiselpool. Patustada annab nii või naa ja arvan, et ka salakütt rohkemat hullu 80 % juhtudel ei tee kui lihtsalt oma talumaalt vahel ühe ära laseb, sedasi et ka tuleval aastal oleks võtta, niiet looduse seisukohast pole probleemi. Tuleb ka muid lugusid ette, selge see, asjaga tegelema peab ja siin väga hea näide kuidas keegi kirjutas et meelitab salaküti siis ametlikult ridadesse ja paneb maksu maksma. Normaalne lähenemine, annab ka meest edaspidi paremini kontrollida-kaardistada.
Mõneti sama lugu nagu kiiruseületamine, kas teeme seda igapäev või vahel harva. Ja need kes raudselt väidavad, et oh, ma olen aus mees ja minu suguvõsas kõik austavad seadust, need ei julge lihtsalt nagu mehele kohane tunnistada, et jah, on ikka mõne korra mingi asjaga patustanud küll, ka täismehe eas.
Nii, pikaks jälle läks, lõpetuseks väike küsimus ringile. Kui suur pätt oli mu sõber teisest Eesti otsast, kes kunagi a 10 aastat tagasi Saares ajas alla kitse ja selleasemel et nüüd tõesti aega raisata ja seadust järgida, tema selle sõpradega lõkkel ära küpsetas? Muide, auto oli täiesti segamini ja otsasõit tahtmatu ja vältimatu. Andke arvamusi teada, tahaks nagu keskmisele seisukohale jõuda. Seaduse silmis ta ju salakütt oli!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Ja veel, minu arust SALAKÜTTIMISE VASTU VÕITLEMINE kui õigustatud tegevus on taandunud looduse alalhoidmisest, säästmisest, reguleerimisest jne. hoopis uuele tasandile ja täiesti mööda asjast, nimelt nõiajahilaadseks, naabri jälitamiseks, kadeduse üheks vormiks, selleks, et näed kuradi vennad, käisid ja lasid, aga Mina, suure tähega, krt söödan loomi ja raban, ja ei saa aega ja ei saa luba ja pole raha ja pole seda ja üldse kõik on paha. Aga salakütt va koll, näed mis teeb. Kas pole vahel hoopis selline tunne, et tahetakse omavahel rapsida ja kohti kätte näidata.
Selle asemel, et tõesti kinni nabida, nui neljaks, rohkem selliseid vendi kes karu lasid Jõgevamaal.
Raisakem enam energiat koostööks ja olgem mehed ka vastu lõugu panemaks, kui seadus ei kaitse ja röövli vastu ei saa. Teataval määral omakohust, see töötab väga hästi.
noorsaarlane
Postitusi: 60
Liitunud: P Veebr 22, 2004 7:04 pm

Postitus Postitas noorsaarlane »

Mul oli üks väga imelik juhus laupäeva hommikul, 8 paiku, st eile.
Suusad olid all, söitsin mööda küla/metsateid, mille körval on väiksed pöllud, jöudsin ühest metsatukast välja, kui kostis kaks järjestikust pauku, nagu oleks mönesaja meetri kauguselt keegi lasknud. Lähen siis edasi, hakkasin ühelt ristilt kodu poole minema, kui näen värskeid saapajälgi pöldude poole liikumas, mida täiesti kindlalt ennem polnud seal. Väga imelik ?
Siis läksin korra tagasi, vaatasin binokliga köik lähemad platsid läbi, ei midagi....
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

1. Salakütt maskeerus ülihästi, valges kamos ja sai su eest minema, midagi säärast. Oleksid pidanud otsima ikka paremini, siis arvan et eduka-vähemeduka lasu korral kusagil verejälg lumel kenasti silma oleks hakanud. Binoklist ei märganud, alati ei näegi pisidetaile.
No aga kuhu jalajäljed viisid!?
2. Talvine müsteerium-anomaalia.
noorsaarlane
Postitusi: 60
Liitunud: P Veebr 22, 2004 7:04 pm

Postitus Postitas noorsaarlane »

Ikka põllu peale... :?
Kirjutamata reeglitest niipalju, et kui ühe jahimehe auto ikka ees on, siis sa sinna vaatama/segama teda ei lähe.
Kuid kahjuks igaüks sellest aru saada ei taha vahest :evil:
Kahtluse korral jäta laskmata!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Hm, sa siis autoga seal olid ja suuskadega tiirutasid, nii või? Et keegi tuli juurde aga oleks pidanud arvestama et sa juba seal...Või selle muu teema juurde panid, eraldiseisvana?
Esialgsest jutust saab aru et sa siiski suuskadega ainult liikusid ja kodu lähedal, siis ilma autota...
No aga jäljed, põllule viisid. Edasi? Ega mees õhku haihtuda saanud. Ja kui selle loo siia panid, siis sind ju asi huvitas, aga samas jätsid pooleli. Miks? Loogiline et kui tead sealkandis lubadega jahimehi siis torkima ei lähe ja pauk igati OK, keegi pidas jahti. Kui aga teistmoodi, siis miks mitte asja kontrollida ja lõpuni asi endale selgeks teha, kas pätt või mis värk ja kas mõni uluk kiiruga taas ainult paremad palad võetud?!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Postitus Postitas serx »

njah eks ta õige ole aga kontrollima minnes olex hää kui miski paugutoru olex kaasas mine neid hulle tea veel...........ma kyll ei julgex palja suusakepiga minna torkima............
Suletud