Millised on kirjutamata seadused teie sektsioonis ?

2005. aasta teemad
Suletud
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Millisedon kirjutamata seadused ........

Postitus Postitas jorr »

Siinset juttu lugedes tundub,et küsimus on rohkem seltsi sisekorras ja selles,kuidas load jagatakse.Meil on nii,et load polegi kellegi käes vaid jahimajas. Kui seltskond hommikul kokku tuleb ja jahiks läheb, kirjutame loa välja.Tavaks on, et seda teeb juba valitud jahijuhataja.Kui teeme nädala sees varitsust, lepime enne kokku kes saab tulla ja kuhu keegi läheb, et üksteist mitte segada.Tavaliselt toimub see reede õhtul.Oleme nii palju loomi lasknud ja siiani pole keegi nurisenud.Eelmisel aastal lasi Väikejorr niimoodi tugeva kesiku pukist.Olime kahekesi ainult ja esimees saatis meile kohaliku mehe autoga appi siga vedama, sest oli ise tööl.Sea vedasime jahimaja juurte,seal meil vastav varjualune kuhu sea vintsiga üles tõmbasime ja sisemuse välja lasime.Hommikul tuli seltskond kokku ja nülgis enne aju ära, maks olemas.Siis tegime jahti ja nii õhtune kui päevane saak läks jagamisele, pea muidugi laskjale lisaks.Rahaga on nii,et iga mees kes liha sai, maksab 25 loa raha ja teine niipalju toidu raha mis maksa juurte kulub(leib, või, mingi vedelik jne,) ja kõik.
noorus on ilus aeg
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Nurmaalne!!!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, meil põtru pole sellisel teemal, aga paralleeli võiks tuua kitsede-sokkude teemal. Kuna ise teen tööd ja sporti (ehs siis kaks ühes) õhtuti, jääb mingitel aegadel vähe võimalusi jahti minna (no, mingitel aegadel saab kombineerida nii, et kui trenn läbi siis kohe jahti või trennide alguseks jahist tagasi), aga päris palju jahte jääb tegemata (õnneks on sel aastal nii, et kitseluba kõigil olemas). Võiks ju käia hommikuti kah, aga suuremat seltskonda siis kokku ei saa (st, kõiki tegelasi), sokku käisime küll nii laskmas. Aga kitse võiks ka nii lasta. Jama selles, et see kitsejaht ikka seltskonna teema meil. Tore kokku saada, jutustada ja jahti ka pidada. Nujah, kitsejahti olen saanud sel aastal 2 korda, mõlemal korral isegi looma lasknud (no, on õnne olnud), rahvas aga tunduvalt enam käinud (ja no, ei ole eriti õnne olnud :), natuke siiski). Ja jahid jätkuvad. Nojah, ühest külest, kahju sellest, et antud seltskonnaga tihtilugu jahti ei jõua, teisest küljest, mis teha... eks ma pärast olen Mosse käest kuulnud, et mis toimus ja see ka vaffa. Ja vabadel momentidel orgunnin mõne muu jahi (nt. rebasejaht ja pardijaht ka igati vahvad). Ja kui nädalavahetustel jõuab ühisjahti kah, siis mis sa hing veel tahad. Njah, tulevasteks aastateks on soovitus - puhkus planeerida sellele ajale kui kohalikud jahis käivad. Lepite kokku, et siis teete ja puhkus ning käid ja jahid (kui ma kohe üldse jahti ei jõuaks, siis ma leiaksin endale mõnikord kindlasti asendaja... vahepeal on olnud tahtmine seda teha küll... eriti eile, kus ma polnud juba oma nädala jahti saanud ja rahvas läks kitsi vaatama ja, nagu selgus, laskma ka :D, nu, siiski ilma minuta). Ja ikka eriti jama tunne küll, et sul load olemas.. aega ka, ja siis oota, et keegi, kes üldse ei saa, kunagi saama hakkaks. Aega tuleb tekitada, ise ta ei teki.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Nüüd on nii mõnigi sel teemal saanud suud pruukida, kes probleemi üldse eitanud, kes seda paratamatuseks pidanud, kes naljaks keeranud jne. Miskipärast on nii mõnigi mõistnud vähe valesti, et justkui aega pole jahil käia. Nädala sees küll, jah aga laup.-pühap. pole kunagi probleemi tekkinud ja oleks ju normaalne siis seda väikese pundiga jahti pidada, pealegi hooaja lõpuni justkui aega ka veel mitu nädalavahetust. Arusaamatuks jääb mulle sellisel puhul kohalike jahimeeste initsiatiiv ise argipäevadel asi ära lahendada ja nii saabki mõnele hooaeg enne otsa, n.ö. kütiliinile üldse jõudmata.
Eks ta ole, et jah, tuleb eelnevalt asjad sirgeks rääkida ja oma arusaamu ka kaaslastele tutvustada, nagu BADDMANN´gi õpetas. Muidu jäädaksegi arvamusele, et nii on õige. Minu arust ei ole, seepärast seda teemat üldse
mõtisklen.
Kivi kotti!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Feen kirjutas:..
Võiks ju käia hommikuti kah, aga suuremat seltskonda siis kokku ei saa (st, kõiki tegelasi), sokku käisime küll nii laskmas. Aga kitse võiks ka nii lasta. Jama selles, et see kitsejaht ikka seltskonna teema meil. Tore kokku saada, jutustada ja jahti ka pidada. Nujah, kitsejahti olen saanud sel aastal 2 korda, mõlemal korral isegi looma lasknud (no, on õnne olnud), rahvas aga tunduvalt enam käinud (ja no, ei ole eriti õnne olnud :), natuke siiski). Ja jahid jätkuvad.


...kitsejaht seltskonna teema.
Ega te seal kogu sektsiooniga äkki sokule ajujahti korralda :wink: (koertega veel kammite väikesi tukkasid...?). Huvitav!?

kajahimehele:
Nüüd on nii mõnigi sel teemal saanud suud pruukida, kes probleemi üldse eitanud, kes seda paratamatuseks pidanud, kes naljaks keeranud jne....

Loomulikult, usun pooltel seltsidest see nii olevat! Kuid ainult põdrajahiga. Ei ole see nii teps mitte näiteks seaga, küll varematel aegadel veel ilvese või unduga. No ega need siis metsas istu, kännupeal, piip suus, kepp käes...kutsuvad linnamehi.
:D
Linnaelu peab ju ka mingeid ohvreid tooma. Linnamees saab oma stressi 24 h ööpäevas igas baaris või bubis maha laadida... aga maamees ei lähe ju sinna ...ainukesse , läheb parem metsa. Ära pea neile vimma.

Jaapanlastelt...-mõtle positiivselt :!:
Ja edu SULLE!
BH.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Vastan Feeni eest. Mis ajujahti, ikka nii, et ühed varitsevad ja teised hiilivad. :D
Tegelikult ikka niipidi, et tuleb seltskond (2-5 inimest) kokku, puhub vähe juttu ja otsustab kes kuhu passima läheb. Pärast jahti saame jälle kokku ja jälle lõbusam (kes mida nägi ja kes kuidas maailma parandaks), sõltumata sellest, kas midagi lasti või ei.
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

BH-le- Põdrajahist just jutt käiski ja... Ega niiväga negatiivseks ei tahtnudki asja ajada, kõigest saab üle ja lahendused leitakse, samuti pole mingit vimma. Olen oma paarikümneaastase jahikogemuse ajal ikka nii mõnegi põdra ja sea lasknud, kitsedest, sokkudest ja rebastest saaks ilmselt kokku sadakond, vat hunti, karu ja ilvest pole isegi metsas suutnud kohata mitte.
Arvan, et linnamehe kibestumist mul nüüd liiga palju kah sees ei ole. Mõtleme üheskoos positiivselt edasi, aitähh mõtteavalduste eest!
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Põdrale peame nädalavahetustel ühisjahti.Soovijatel on võimalik ainult jahipäeva hommikul ringi jalutada/sõita.Sel aastal pea pooled loomad hommikuti lastud.Loa hind jagatakse sel päeval jahis osalenute vahel.
Ise elan linnas ja vahemaa oma seksioonidega on pea 30 km,mis ei takista mul ka nädala sees metsa minemast.Meil just need linnamehed on kes hommiktil ringi sõidavad ja talvel luuret teevad.Maamehed ja muidumehed kogunevad alles 9 pool 10.Eks see olene ka jahkirest,mina isiklikult ei kujutaks seajahti ilma luure tegemiseta ettegi-see ju pool jahist.
Ei ole vahet kas elad maal või linnas vaid see, kas oled hingega asja juures.

Pealegi kui töö hakkab jahti segama,siis tuleb töökohta vahetada:)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Millised on kirjutamata seadused teie ........

Postitus Postitas jorr »

Meil on üks kirjutamata seadus selline, et kes mööda laseb, teeb putli.Ainult kõik sellid ei taha seadust täita, pauk, mis mööda läks, isegi kallis ja pane 100 veel juurte.Ega meil eriti nõutagi.On endalgi möödalasku olnud, a mina olen seadusekuulekas,mitte "sala"-kütt.
noorus on ilus aeg
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Meil nimetatakse seda naljatamisi ``jahiühikuks`` ... üks möödalask, 1 ühik, kahest loomast mööda, 2 ühikut.... jne :D
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ja nii need noored jahimehed jooma õpetataksegi! :evil:
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Mis selles siis halba on, kui mees mööda laseb? Üksik rebane põllu peal 200m ligemale ka kuidagi ei saa, mina proovin ikka. Hullem on kui kehvasti pihta lased. Kas püssid viiakse ikka ennem koju, kui poodi minnakse? Uus seadus lubab vist ka sõbra juurde kappi jätta.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma saan aru, et pudel tehakse ühisjahis möödalasu puhul.
Buck kes siis rebasejahist räägib. :D
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Absoluutalkoholi ekvivalendiks võtta on üsna kohatu, ma ei tea kellelt selline ``kultuur`` pärit on. Kui keegi ka mööda juhtub laskma, ei ole see suurt klaarimist väärt, sest aega tagasi ei keera ja ümber ei tee. Samas pole ka see mingi indulgentside ostmise variant mitte mingil moel ei distsiplineeriv ega ka kasvatuslik. Ratsatrennis on tüdrukutel kombeks oma seltskonnast ratsutamisega mitte hakkama saavad tegelased välja filtreerida ``tordikultuuriga``. Kui hobune plika seljast maha saab tuleb teistele järgmine kord tort tuua, mõni tassib lausa kotiga. Rikkamad tahavad eriti edevaid hobuseid saada, samas lennutavad need üsna sita iseloomuga neljajalgsed nad üsna tihti maha. Hea võistlusloom on lihtsalt sellise iseloomuga, et ei seisa surreski paigal. Sellega hoiavad plikad headest hobustest nendega hakkama mittesaavad tegelased eemale. Noh, seal on mingi mõte ja eesmärk, pudelilool ei leia miskit tarka küljes olevat. Jaht pole pudeli eest kartulipõllu muldamine, üldse oleks parem kui alkohol jahist niikaua, kui püssid kodus või jahimajas luku taga pole, kaugele jääks.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

indian kirjutas:Absoluutalkoholi ekvivalendiks võtta on üsna kohatu...


Ok asi selles, et seda öeldaksegi just naljatamisi.... ja keegi ei hakka halvasti vaatama sinu poole, kui jätad oma pudeli viimata... lihtsalt tehakse vahest selliseid nalju!! Vaevalt käiakse kellelgil jahis rätid suu pääl ja midagi naljaga öeldut üle huulte ei tule... ???
Ja loomulikult toimub kogu see jant peale jahti.... mitte nii et nagu pauk käib, siis on korkide kragin taga.... ikka mõistusega... :roll:

sooviku kirjutas:Ja nii need noored jahimehed jooma õpetataksegi!...


Selle kohta ütleks, et ega keegi relvaga ähvardades jooma ei sunni! Kui vanad mehed tahavad pääle jahti natuke plära ajada ja mõõdukalt napsu võtta, siis palun väga... kes ei taha läheb koju ja kõik! Egas see pärastine lugu pole jaht, kus kõik peavad osalema!!!

Toredat detsembrit mehed! ...ja kõik see mees ilvesejahti nüüd... :D
tuleb jaht või jaa?
Suletud