Millised on kirjutamata seadused teie sektsioonis ?

2005. aasta teemad
Suletud
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

tony kirjutas:Meil emise laskmine omadele 3000.- (emiskesik 1000.-) väljamaalastele 10 000.- Enne sigade arvukust üles ei saanud kui trahve polnud. Alati mõni jobu enne lasi, siis vaatas. Õnneks nüüd kõik sellised minema pekstud. Õige jahimees peab suutma otsustama kas tõmban näpu kõveraks või ei. Iga aasta toidame sigadele ca. 25-30 tonni nisu ja kütime 60-70siga seejuures seajahti peame ainult koertega. Ei mingit pukajahti. Kõik see toimub 6000 hektaril ja talumeestega probleeme pole.

Küsiks -kui suured summad trahvidest laekuvad :?: Kirjutad et peate ainult koera jahti ja emis kesiku laskmis trahv on ka 1000.Ei tea küll kuidas suudad emis kesikut ja kesik-kulti eristada kui see koera ees lidub :wink: Min küll ei suuda.Või on teil nii head koerad ,et tapate noaga?
Kivi kotti!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Ennekõige tagab korraliku jahitulemuse luure.Kui on 2 ja enam kesikut pundis siis suure tõonälisega on tegu emistega. Üksik kesik on siiamaani kult olnud. 4 aastat tagasi lahkus viimane emiselaskja.Vahepeal emiseid kütitud pole.Mis puutub noaga võtmisse siis ennem võiks püssi koju jätta kui noa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

sellisel juhul on sigade arvukus optimaalsetes piirides, kuna karjalise loomana on ta vanuseline ja sooline karjastruktuur väga oluline. kui noored kesikkuldid juba karjast välja on aetud, siis sigade arvukus veel maksimumini ei ole jõudnud. samas ... kui ta ükskord sinna jõuab, siis jõuab ta sinna reeglina vägagi järsku.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

tony kirjutas:Ennekõige tagab korraliku jahitulemuse luure.Kui on 2 ja enam kesikut pundis siis suure tõonälisega on tegu emistega. Üksik kesik on siiamaani kult olnud. 4 aastat tagasi lahkus viimane emiselaskja.Vahepeal emiseid kütitud pole.Mis puutub noaga võtmisse siis ennem võiks püssi koju jätta kui noa.

See kõik on muidugi tore lugeda ja emiseid on kahtlematta vaja hoida,aga kas siis emised surevad vanadusse ja kes neid emiseid paaritab kui kõik/valdav osa kulte ära lastakse ja kas tõesti peate jahti ainult talvel ja lumega (luure teeb kindlaks ,kes-kus).Veel on selline küssa .Kütite 60-70 siga ,see eeldab põhikarja kõige vähem 100 siga,(juurdekasvuks loetakse 40-70%) kuna koerajahi aeg on küllalt lühike peab 6000 ha üsna pikka aega taluma miinimum 170 -ne sea olemasolu.See aga arvan peaks maaomanikega konflikti hakkama põhjustama või panen ma millegiga kõvasti puusse?
Üksik kesik -tõenäoliselt kult,aga tegelikult võib vabalt ka emis olla! Ja muidugi head koerad on väärt kaaslased ,aga see päris nuaga seatapp vähemalt minule metsas eriti ei istu.
Kivi kotti!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Sigade juurdekasvuks pakuksin ca.100%.Seda juhul kui talved pehmed ja lisasöötmine toimib kogu aeg.Iga kevade märtsis loendus annavab 60-80 isendit (viimased 3 aastat). Emiseid lastakse kahjuks naaber vahtkondades ja ega sead kogu aeg ühe koha peal ei istu.Kahetsevad küll aga ikkagi lasevad.Ega ma noa poolt pole lihtsalt koerte vahelt väga raske lasta.Üks mees proovis nüüd sõbral koer kurt.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

tony kirjutas:Ennekõige tagab korraliku jahitulemuse luure.Kui on 2 ja enam kesikut pundis siis suure tõonälisega on tegu emistega. Üksik kesik on siiamaani kult olnud. 4 aastat tagasi lahkus viimane emiselaskja.Vahepeal emiseid kütitud pole.Mis puutub noaga võtmisse siis ennem võiks püssi koju jätta kui noa.

Kas siis metsa ei lähegi kui tegemist karjaga ja mitu kesikut pundis? Kui lähete ja koerad võtavad ette kesiku, kas siis jääb pauk tegemata? Kuidas te koerad kätte saate kui need kesikut ajavad?
Miks te tornist ei lase? Hea binokliga eristab kultkesiku ära küll.
Üks... !
koos koeraga
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Millised on kirjutamata seadused teie seksjoonis

Postitus Postitas jorr »

Millegipärast hakab väga vastu lause"lasen sokku ilusate sarvede pärast".
Ise ma seda küll ei vaata, kas on nüüd medalisarved või mitte,kui on sokuluba, siis lasen soku, kelle üle olen kavaldanud ja kõik. Tean meest kes sokuluba ei taha just sellepärast, et pole sarvi kuhugi panna.
Aga jah, kolleksjonääre on igal alal aga ainult sellisel põhjusel looma tappa---on see eetiline?
oi aegu...
noorus on ilus aeg
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Põhimõtteliselt võib ka fotojahis looma üle kavaldada või lihtsalt niisama hasardi pärast, ilma looma tapmata. Kas on eetiline looma tappa tänapäeval liha pärast, kui poeletid lihast lookas? Kui sarved ,liha või nahk huvi ei paku ,siis milleks tappa? Ma arvan ,et Jorr-ilt on see veidi läbimõtlematu avaldus (umbes selline nagu ma ise alguses tegin , kui arvuti ostsin ja suur tahtmine oli igal pool kohe sõna võtta)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei tea midagi. Olen päris palju mõtisklenud teemal, et milleks ise sinna jahti ronin ja mis see õieti on mis mind kõidab (mis ajab rähni puu otsa). Ühest vastust sellele polegi. Minu puhul on just tähtis nn. "mängu ilu". See on see kompott kõigest, ilus loodus, jahikirg, kena sarv, liha, nahk, relvad, laskmine, jahimehed selle kõige ümber, aura, jne jne. Eks ole omajagu õigus nii Jorril kui Varjul, aga üks on tiba ühele ja teine teisele poole kreenis (minu meelst) ja ise kolmandale poole. Ei saa öelda, et minul on just õigus ja Sinu jutt on läbimõtlemata. Või ikkagi saab ja oma maitse pärast tulebki kakelda? :M :wink:
Oma kahes jahtkonnas nagu polegi kuulnud mingitest kirjutamata seadustest. Mõned küll üritavad vist midagi teha, aga see on tekitanud pigem nn. paksu verd kui kasu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

See teema nüüd pikalt puutumata olnud, otsustasin südant puistata.
Meie jahiseltsis on selline "kirjutamata seadus", et kuigi põdraluba on ostetud 5-6 mehe peale, kellest osad n.ö. linnamehed, siis vägagi tihti jääb osadele vaid rõõm looma metsast väljatirimisest. Ja nii ei jõuta tihti isegi nädalavahetust ära oodata, kui kohalikud argipäeval asja ära lahendavad ja nii ei saa mõni mees püssi kotist väljagi kui põdrajaht seks hooajaks läbi saanud.
Mis kostate?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma ei saa aru, milles Sa probleemi näed ? Kui omavahel jahilkäimise korralduses kokkuleppele ei ole jõutud, siis saab küll ainult iseennast süüdistada. Kui aga kokkuleppeid rikutakse, siis ja alles siis on mõtet nendele kohalikele etteheiteid tegema hakata. Kirjutage see jahiluba siis linnamehe nimele ja jälle häda käes eksole, kui tema kohale ei ilmu siis jahti ei saa. Nokk kinni ja saba lahti jne jne.

BM
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Eks ta ole nii jah, et loll saab kirikus ka peksa!
Pole selline väga ütleja tüüp ja nii läheb juba mitmes aasta ühtemoodi aga endal ikka kripeldus sees, et tahaks nagu jahist osa võtta ja et siis kellele see jahiõnn osaks langeb, saab lasta. Oleks ju normaalne, minu arust. Liha saab poest kah osta, ma ei ole selle peale kunagi väljas. Ja kui nädalavahetustel ühisjahid, olen vähemalt 9 juhul 10-st kohal olnud. Ühesõnaga, arvasin, et see käiks nagu ka eetika alla, jahikaaslaste suhtes, võib-olla eksisin ja näengi olematut probleemi. Või tuleb seltsilisi paremini valida.
Kivi kotti, hooaeg veel jätkub!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma arvan, et võid oma jahiseltskonnas sellest ikka kindlasti juttu teha, ega muidu neil "kohalikel" ei ole ju ehk aimugi (heausksust eeldades, eksole),et kellelgi võib midagi nende tegutsemisviiside vastu olla ja et osadele jahiseltskonna kaaslastele ei pruugi nende tiirutamis-hiilimisjahi lembus väga meeldida. Ning mõistlik oleks vist teha ka ettepanek, et loa hinna maksavad lõppkokkuvõttes kinni need tegelased, kes parajasti siis jahil olid, kui loom lasti - välja arvatud ühisjahil nädalavahetusel: siis läheb hind kõigi vahel jagamisele, kuna oma viga, kui tulla ei saa vms. Kui selline kokkulepe vett peaks, siis oleks motivatsioon üksinda põtra lasta kohe vähemalt veidike muutunud, ma arvan.

Võib oletada, et seltskondades, kus lastavate põtrade arv hooajal on suurem, võimaldatakse ka nädalasisest jahti meelsamini, ning vastupidi - kus limiit väiksem, seal rõhk rohkem ühisjahipidamise peal. Peaasi, et ühisjahi pidamiseks mingi mõistlik limiit ikka alles jääb. Ei ole kuulnud, et probleemi oleks kerkinud sellest, et loodetust efektiivsemaks osutunud jaht oleks 2-3 nädalat enne hooaja lõppu limiidi lõppemise tõttu läbi saanud (kui ühisjahti ikka kah peeti ja seal loomigi tabati või vähemalt nähti), küll aga on juhtunud, et mõne looma laskmata jäämise tõttu on varasematel hooaegadel edukalt esinenud nädalasisese põdra hiilimis-varitsusjahi pidajaid poolnaljatades tögatud, et kuidas sel aastal siis nii kehvasti - eelmise aasta 4 looma vastu vaid 1 pisike vasikas tänavu ja seegi ajujahist :P

Oli vist seesama teema siin, kus varasemates postitustes arutati just neil teemadel, et kes ikka jahiseltsis üldse saavad jahil käia ja suurulukilube osta jms. Üksik protestihääl võib jäädagi hüüdjaks hääleks kõrbes, aga üksik vaikiv protestihääl on veel halvemas olukorras - ta ei tea, kas on teisi üksikuid vaikivaid hääli läheduses ja ta ei anna ka enda olemasolust teistele märku.

Päikest ;)

BM
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Postitus Postitas Teet »

Terve! Ma ei sa aru mille üle te mehed kurdate. Meil mõned aastad tagasi juhtus peaaegu samasugune lugu, et ühel jahimehel polnud aega töö tõttu nädalavahetusel jahil käia ja palus tasuta kitse luba jne. Siis aga üks mees kärats: Kui tahad käi tööl, kui tahad jahil käia võta end töölt lahti ja asi klaar(mida iganes). Ise olen ka suure hingega jahimees ja kui pean vahel kuude kaupa jahist eemal olema siis teeb meele mõruks küll ,aga mis teha. Keegi peab need põdrad ju laskma.

Edu
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Päris mõtlemapanevad asjad tulevad välja töö versus jaht. Kui oleks miljonär, siis käiks küll rohkem jahil, kuid arvan, et siis kaoks hasart ära, sest iga asi, mis toimub igapäevaselt muutub lõpuks igavaks. Võibolla see teravalt ütleja ise töötu külamees (või lihtsalt õel või kade), kellel jahilkäiguga tükk liha laual ja töötu abirahast põhjus ka poolik osta. Samas võib ka see nn. tasuta loa manguja keigar olla.
Meie seltsis tasuta lube ei ole. Iga elukas maksab seda hinda, milline kehtestatakse üldkoosolekul hooajaks. Tasuta jagamisega oli selline jäma, et mõningad mehed krabasid muudkui lube ja kehtivuse lõppedes kehitasid õlgu, et jäi laskmata. Kui oled juba kasvõi 100 krooni loa eest maksnud, siis juba mõtled, et võiks selle kitse ikkagi maha ka lasta, ehkki liha kilo tuleb poest ostes juba ammu odavamalt kätte kui metsast.
Kui mõni mees on nädalavahetusel tööl ja puudub ühisjahist, siis loomulikult ei saa ta portsu ja ei maksa ka loa eest midagi. Ühisjaht kestab ju paar kuud. Järgmine või ülejärgmine nädalavahetus ikka vaba on. Loomulikult kui looma vähe, siis võib juhtuda, et paari nädalavahetusega jaht läbi, kuid ega see siis iga aasta nii ei juhtu. Samas seltskonna enda kehtestada, kas pidada varitsusjahti või ajujahti.
ikka lõbusalt
Suletud