Jahijuhataja eksam???

2004. aasta teemad
Suletud
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Jahijuhataja eksam???

Postitus Postitas vkx »

Järgmisel nädalal plaanin minna sooritama jahijuhataja eksamit. On keegi siinsetest kaaslastest selle sooritanud ning oskab äkki nõu anda, et millele peaks kindlasti erilist tähelepanu pöörama jahieeskirja lugedes ning kas jahijuhataja eksami küsimused erinevad väga tavalise jahieksami küsimustest?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sai jahijuhataja eksam sooritatud. Küsimused hõlmasid kogu jahiseadustiku ja ka jahieeskirju. Eeskirju vähem. Meil, viljandis, oli nii, et enne oli nagu väike loeng, kus võeti kõik küsimused läbi ja anti võimalus konspekteerida. Pärast võis konspekti kasutada. Vaatan natuke hiljem täpsemalt järele ja annan teada.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Endal ka tehtud ja küsimused hõlmasid tõesti kogu jahiseadustiku ja eeskirju, ka meditsiin. Meil oli enne eksamit õppepäev. eksamil lubati kasutada abimaterjali. Kes ikka seadusi on lapanud ja lugenud, sel ei tohiks seal mingeid raskusi olla.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Ma uurisin seda asja selle nädala algul kohalikust Keskk.teenistusest ja sealt öeldi, et tegelt said need kursused äsja läbi ning ma jäin selleks korraks nendest ilma. Aga kuna ma sooritasin tava jahieksami alles aasta tagasi seal samas nende juures, siis öeldi, et võtku ma kaasa oma jahitunnistus ja 100.-EEK-i ning tulgu kohale ja teeme ära. Eks ma nüüd peangi hakkama neid seadusi omal käel tudeerima.
Kasutaja avatar
Hunter
Postitusi: 21
Liitunud: T Dets 09, 2003 12:24 pm

Postitus Postitas Hunter »

Rasket pole seal midagi loe korra jahieeskiri läbi ja ongi eksam sooritatud :)
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Vastuseks Hunterile- lisaks jahiseaduse ja jahieeskirjale tuleb teada ka relvaseaduse muudatusi ning ka esmaabiandmist just tulirelvahaavade puhul. Tegelt see esmaabiandmise tundmine (ja oskamine) on ka tavaelus hea asi.
Ainuüksi relvaseadus on koletuma suur- niisama ehkupääle ikka äraeitee- seda jahijuhataja eksamit....
Aga kui asja juba ükskord omale selgeks teed- siis edaspidi lihtsam.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ise tegin möödunud suvel eksami. Oli ka enne õppepäev (lõpus eksam) ja kõik punktid võeti läbi. Jäta ainult meelde. Esmaabi oma nägi üldse nii välja, et proua ütles eksami küsimuse... siis rääkis vastusest jne. Ja kogu asjandus maksis 25 eq.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud