seadus!!!

2004. aasta teemad
uustulnuk

Postitus Postitas uustulnuk »

noh nii nyyd sama teema ka listis jupp aega yleval. Ja vaikselt hakkab ka tõde selguma, et mida siis selle katse yldine eesmärk. kommentaare jagas ka üks koostajatest.(K.Roht) Jääb vaid üle loota, et selline ümbernuga jutt on uues paranduses kadunud. Keskkonnainspektsioon võiks ka seadust lugeda ja mitte olla omaette riik riigis.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

kas keegi oskab seletada milline näeb välja suurulukilaskekatset tehes ooteased õlas.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

uustulnuk kirjutas:noh nii nyyd sama teema ka listis jupp aega yleval. Ja vaikselt hakkab ka tõde selguma, et mida siis selle katse yldine eesmärk. kommentaare jagas ka üks koostajatest.(K.Roht) Jääb vaid üle loota, et selline ümbernuga jutt on uues paranduses kadunud. Keskkonnainspektsioon võiks ka seadust lugeda ja mitte olla omaette riik riigis.



Äkki keegi võtaks vaevaks ja refereeriks seda siinsel foorumil. Omal millegi pärast listist kirjad enam läbi ei tule :?: :?:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:kas keegi oskab seletada milline näeb välja suurulukilaskekatset tehes ooteased õlas.

Püss palges ootad siga ja ka niimoodi on paljud mehed hädas selle sooritamisega.
Pikk kirjutas: Äkki keegi võtaks vaevaks ja refereeriks seda siinsel foorumil.

Mina sain aru sellest nii, et praegu on vajalik sooritada laskekatse ainult ühte liiki relvaga ja jahti mine millega tahes. Küll, aga pole paljud seda sedasi mõelnud (ka loojad ja kontrollijad ning tõlgendavad seda omavoliliselt teisiti). Muidugi lubati ka kunagi vastav parandus seadusesse sisse viia.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Need mehed kes on liitunud jahilistiga, peaksid kursis olema selle teemaga, kuna jahilistis oli sellest väega pikalt juttu ja arutelu.
Kas tuleb jaht???
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

kakuke kirjutas:Mina sain aru sellest nii, et praegu on vajalik sooritada laskekatse ainult ühte liiki relvaga ja jahti mine millega tahes.


Sileraudse ja vindiga tuleb siiski eraldi katsed teha.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

vkx kirjutas:
kakuke kirjutas:Mina sain aru sellest nii, et praegu on vajalik sooritada laskekatse ainult ühte liiki relvaga ja jahti mine millega tahes.


Sileraudse ja vindiga tuleb siiski eraldi katsed teha.

Ehee ... praegu ei tule. Tuleb tulevikus. Et minu jutt arusaadavam oleks, lisan siia listi viimase kokkuvõtva kirja. :D
Lauri Laanmets oli autoriks.

Tere!

Kuna "saunas naised rääkisid", et mina olen suur pahategija ja loon
igasuguseid karme seadusi juurde ja topin üldse oma nina liiga palju
igale poole, siis räägin igaks juhuks selle asja veel kord üle kuna
eestimaal on ringkondi kes nii keerulisest jutust aru ei saanud. Räägin
siis nii, et endised miilitsad ja maainimesed ka aru saaks.
Ma väga vabandan nende inimeste ees, kelle jaoks see jutt on mõttetu
kordamine.

Praegu on määruses kirjas nii, et teha tuleb AINULT ÜKS laskekatse ja
seda võib teha suvalisest legaalsest jahipüssist ja selle loaga võib
käia suvalise legaalse jahipüssiga jahil. Ei ole tähtis kas tegite selle
kaheraudse, kombi, vindi või jumal teab millise kolmeraudse püssiga.

Kaarel Roht kirjutas ju konkreetse muudatuse ka siia listi mille
järgi hakkab tulevikus olema nii, et tuleb teha MAKSIMAALSELT KAKS
laskektset. EI TULE TEHA KÕIKIDE PÜSSIDE JAOKS ERALDI. JA EI PEA
KOMBINEERITUD RAUDADEGA PÜSSI JAOKS ERALDI TEGEMA!!

Tuleb teha selle rauatüübi jaoks, mida jahil kasutatakse. ST:

Kui te tahate kasutada jahil vintrauda, siis peab olema tehtud
vindikatse, ja EI OLE TÄHTIS KAS SEDA TEHTI KOMBINEERITUD RAUDADEGA
PÜSSI VINTRAUAST VÕI SUVALISEST MUUST VINTRAUAST. Võite ka kolmeraudse
püssi vintrauast teha ja suvalise muu vindiga jahile minna.

Silerauaga täpselt sama jutt.

Nüüd veel kombineeritud raudadega püssiga jahilkäimisest. Kui te
viibite jahimaal ja teil on kombineeritud raudadega püss kotist väljas,
siis olete te automaatselt jahil korraga kahe erineva rauatüübiga. St
teil peab olema laskekatse tehtud nii silerauast kui ka vintrauast. ja
jällegi, POLE TÄHTIS MILLISE PÜSSI MILLISEST VINTRAUAST VÕI MILLISEST
SILERAUAST TE SELLE LASKEKATSE TEGITE!!! TEIL PEAB MAKSIMAALSELT OLEMA
AINULT KAKS LASKEKATSET TEHTUD.


Iga kodaniku õigus ja kohustus on julgelt välja ütelda oma arvamus ja
võimalusel pakkuda konstruktiivseid lahendusi ning selline
nõukogudeaegne suhtumine, et "Küll need ametnikud jälle peedistavad ja
nõmetsevad" tuleb kohe ära lõpetada!


Kas nüüd on selge!!??
Lauri
P.S. Vabandust, et täna nii karm olen :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Jahilistis tõesti mingi sell tegi seadusest sellise kokkuvõtte et ei pea praegu tegema mõlemast relvast, kuid see on täiesti loogiline et peaks ja enamustes kohtades usun, et seda ka tehakse. Mina tegin sel aastal suuruluki laskekatse ja ikka mõlemast relvast eraldi. Keskkonnateenistus kirjutas ka välja 2 eraldi laskekatse tunnistust. Sileraudse jaoks ja vintrelva jaoks.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nivaomanik kirjutas:Jahilistis tõesti mingi sell tegi seadusest sellise kokkuvõtte et ei pea praegu tegema mõlemast relvast, kuid see on täiesti loogiline et peaks

Jutt polnud praegu sellest, et mis on loogiline vaid sellest, et kuidas peaks seaduse järgi asi praegu toimima (vigaselt). Loomulikult on ka mul tehtud laskekatse mõlema rauatüübiga, aga see selleks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

hmm

Postitus Postitas serx »

hmm mulle anti kyll ainult yx tunnistus välja ......aga kaks templit oli pääl ...sile ja vint ....ja lasta tuli ikka mõlemast...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Raplamaal sama nali. Üks paber, kaks relvatüüpi peal. Vint ja sile. Mõlemast lastud ka. Eks ta tegelikult õige vist on, kuigi see katse ei pane veel kedagi laskma metsas. Meil seltsis paradoks, et kellel katse sandisti läinud, see tühja ei summi peale paari korda vestlust. Nimelt möödalask ühisjahis ja väike "trahv" peal. Ennem oli seajaht kui pardijaht. Nüüd tuurid maas. Aga enne hooaega ise seltsis lasta, siis nüüd juba hakkavad mehed selle kasulikkusest kah aru saama. Paugud küll kallid aga kui 10 õlut jätta joomata on ka 10 pauku käes. Nii sai selgitatud, vist hakkab mõjuma. Muidugi kahju, et neppi enam kevadel lasta ei saa. Oli hea treening ja muidugi ka lõbu.
ikka lõbusalt
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

No minu arust ka ikka 222-ga võib hane lasta. 22LR-ga ei tohi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kui uluki tulistamiseks kasutatakse padrunit, mis ei ole laetud kuuliga, ei ole suuruluki laskekatse sooritamist vaja, ükskõik mis ulukiga tegu on. Suurulukitest võib metskitse, hunti ja ilvest teadupärast tulistada ka padruniga, mis ei ole laetud kuuliga. Samuti võib väikeulukite jahil kasutada padruneid, mis on laetud kuuliga, ilma, et peaks omama või kaasas kandma suuruluki laskekatse tunnistust. Tõepoolest on Jahiseaduse § 36 lg 1 veidi ebahariliku loogikaga üles ehitatud, kuid senine tõlgendus on olnud selline, et suuruluki laskekatse tunnistus annab õiguse osaleda suurulukijahil kütina kasutades uluki tulistamiseks kuuliga laetud padrunit, mitte, et tegu oleks kahe iseseisva lubatud tegevusega.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

§36. Suuruluki laskekatse tunnistus

(1) Suuruluki laskekatse tunnistus on jahitunnistust omavale isikule antav dokument, mis tõendab tema õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit. Suurulukijahil peab kütil olema suuruluki laskekatse tunnistus kaasas.

Seda seadust võid sa tõlgendada oma mõistuse järgi, kuidas soovid, aga mina oma lolli aruga saan asjast aru, et suurulukit peale kuuli lasta ei tohigi. Lause esimene pool paneb selle paika sõnadega" õigust osaleda suurulukijahil kütina". See "ja" sõna seal vahel annab sulle boonuse kasutada kuuli. Võibolla sain ka asjast valesti aru, aga siiani pole teistsugust tõlgendust kuulnud.
ikka lõbusalt
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Kui paragrahv ütleb
Suuruluki laskekatse tunnistus on jahitunnistust omavale isikule antav dokument, mis tõendab tema õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit. Suurulukijahil peab kütil olema suuruluki laskekatse tunnistus kaasas.
Mina loen siit välja nii, et kui lähed kitse jahile sileraudsega, siis on suuruluki laskekatse tunnistus kohustuslik.
Täiesti loogiline lahendus ka ju, et jahimeestel kes soovivad osaleda meie metsade väärtuslikemate ulukite küttimisel, peab olema ka mingi tase (laskekatse) saavutatud.
Suletud