seadus!!!

2004. aasta teemad
uustulnuk

seadus!!!

Postitus Postitas uustulnuk »

kas praeguse jahiseaduse j2rgi v6ib 222Rem. kal. -ga rebast st. mitte suurulukit jahtida omamata suuruluki laskekatse tunnistust. Vanas oli selgelt kirjas, et vintraudse jahirelva korral on suuruluki laskekatse kohustuslik igasugusel jahil.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Nii see on, ka väikeuluki jahiks vintrelvaga pead sooritama suuruluki laskekatse. Sama kehtib ka sileraudsest kuuliga laskmisel.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

vkx kirjutas:Nii see on, ka väikeuluki jahiks vintrelvaga pead sooritama suuruluki laskekatse. Sama kehtib ka sileraudsest kuuliga laskmisel.

Minu jaoks tuli see üllatusena ja samuti ei suutnud seadusest seda välja lugeda. Ehk viitaksid konkreetsele seaduse paragrahvile. Tean et konkreetne jutt kehtib küll kitse küttimise kohta 100%.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Jahieeskirjas on kirjas laskekatse sooritamisest suurulukile, kuna aga rebane kobras jms. ulukid ei ole suurulukid, siis ei ole ka minu arusaamist mööda vajalik laskekatse.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

§ 36. Suuruluki laskekatse tunnistus

(1) Suuruluki laskekatse tunnistus on jahitunnistust omavale isikule antav dokument, mis tõendab tema õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit. Suurulukijahil peab kütil olema suuruluki laskekatse tunnistus kaasas.

Relva tüübist pole sõnagi,seega kehtib see ainult suuruluki jahil.Teisi ulukeid võib küttida laskekatset sooritamata ,sõltumata relva tüübist.

P.S Kui kütina ja kasutada oleks kirjutatud kütina ja/või kasutada ,siis peaks vintrelva omanik igal juhul katse sooritama.Kui soovid ka metskitse jahti pidada,siis pead katse sooritama igal juhul.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

trucker kirjutas:§ 36. ...õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit.

Mina loen siit välja , et peale suuruluki käib jutt ka lihtsalt ulukist?! Lisaks ütles seda mulle kohaliku jahipiirkonna juht kui ta kirjutas mulle välja väikeuluki tuusiku ning seda kinnitas ka Anti Järvelaid, kes võtab vastu laskmiseksameid Männiku tiirus. Mõtlesin ka, et võin väikeulukit lasta nii sileraudsest kui ka vindist aga tehti selgeks, et vindiga jahiks, ükskõik kas siis suur- või väikeuluki jahiks, tuleb sooritada suuruluki laskmiskatse. Minu arusaamist järgi ei ole küsimus mitte relvas vaid pigem moonas ehk siis KUULIGA laskmiseks on katset vaja, ükskõik mis relvaga ja ulukiga tegemist ka ei ole.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:§ 36. Suuruluki laskekatse tunnistus

(1) Suuruluki laskekatse tunnistus on jahitunnistust omavale isikule antav dokument, mis tõendab tema õigust osaleda suurulukijahil kütina ja kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit. Suurulukijahil peab kütil olema suuruluki laskekatse tunnistus kaasas.


Tean, et osad on siit välja lugenud veel sellist asja, et kui küttida metskitse kartetsiga, siis suuruluki laskekatsetunnistust vaja pole .... (ka mingi keskkonna ametnik ühele minu tuttavale) Ise ainult kehitasin õlgu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Mina saan sellest seadusest aru nii, et selleks et suurulukit jahtida on vaja suuruluki laskekatse tunnistust. Olenemata sellest, kas lastakse vintrelva või jahirelvaga. Muidugi selleks, et vintrelvaga jahtida peab olema katse sooritatud ka vastava relvaga ja vastupidi.
Mitte suurulukeid võib lasta ilma laskekatse tunnistust omamata. Olenemata relvast mida kasutatakse.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

Postitus Postitas serx »

väikeulukeid võib lasta ilma laskekatse tunnistust omamata......mu arust..........aga krt seda seadust teab.......keeruline teine ja 3 pidi mõistetav..............
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

serx kirjutas:väikeulukeid võib lasta ilma laskekatse tunnistust omamata......mu arust..........aga krt seda seadust teab.......keeruline teine ja 3 pidi mõistetav..............


Võib haavliga ja kartetšiga aga mitte kuuliga.
AIVAR

seadus

Postitus Postitas AIVAR »

Seaduses on ju kirjas,keda võib 222kal. lasta.Seal pole sõnakestki suurulukitest,isegi hane ei tohi sa sellega lasta.Seega ei pea sa omama ka suuruluki laskekatse tunnistust.Ise kasutan seda kaliibrit juba 10 aastat ja ei kurda tulemuste üle.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: seadus

Postitus Postitas kakuke »

AIVAR kirjutas:Seaduses on ju kirjas,keda võib 222kal. lasta.Seal pole sõnakestki suurulukitest,isegi hane ei tohi sa sellega lasta.Seega ei pea sa omama ka suuruluki laskekatse tunnistust.Ise kasutan seda kaliibrit juba 10 aastat ja ei kurda tulemuste üle.

Sorry, aga sa vist ajad midagi segi. 222Rem`i kohta pole seaduses sõnakestki, samuti nagu 22RL`i kohta otseselt, küll, aga räägitakse seal min kaliibrist ja kesk- ning ääretulepadrunist. Kui eksin, siis paranda mind. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
AIVAR

SEADUS

Postitus Postitas AIVAR »

Loe peatükk 4 punkt 12 suuruluki laskekatse sooritamisest. Laskekatse sooritatakse ainult kesktule padruniga.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

AIVAR kirjutas:Seaduses on ju kirjas,keda võib 222kal. lasta.Seal pole sõnakestki suurulukitest,isegi hane ei tohi sa sellega lasta.


Seda ma ju räägingi, et 222Rem on kesktulepadrun ja sellega pole keelatud hane laskmine (samuti ka suuruluki laskekatse sooritamine ja metskitse küttimine) küll, aga on juttu ääretulepadrunist ja haneliste laskmisest ja antud kal. oleks 22LR. Need on erinevad asjad ja kui aru ei saanud, siis lase endale relvapoes näidata 222Rem padrunit (või veel parem, toksi see mõnda otsingumootorisse sisse ja saad selle kohta hulgaliselt pilte) ja Sa saad aru, millest jutt. 8)

§5. Jahipidamise muud nõuded

(2) Ääretulepadrunit võib kasutada ainult nugiste, tuhkru, mingi, ondatra ja lindude, välja arvatud haneliste ja laugu, laskmisel.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
AIVAR

SEADUS

Postitus Postitas AIVAR »

SORRY SUL ON ÕIGUS KAKUKE.
Suletud