Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ats »

Rahu mehed, selles on iva, et kui hundijahti tahame ka edaspidi siis peab asja mingit moodi reguleerima.
Igatahes jagati lube juurde

http://www.ejs.ee/hundi-kuttimise-mahtu ... -isendini/
Pole looma, pole probleemi!
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Hundid

Postitus Postitas freelander »

On sul mingisuguseid fakte et mees on oma töös eksinud? Kas on sul ettenäidata mingisugune haridus antud teemal või professionaalne uurimus töö vähemalt magistri alusel, et sa saad arvustada vastavat teemat?
Oled sa teinud näiteks uuringu terve Eesti hundi pesakondade ja nende arvukuse kohta?
Oled sa teinud oma elus alati õiged otsused ja kõik õigesti? Kahtlen, kõik me eksime aga seni kuni pole tõendeid ja fakte siis pole ka ju mõtet süüdistada.

Lihtsalt arvata, oletada pole mõtet. Mitte paha pärast aga äkki igaüks tegeleks oma alaga ja jätaks spetsialistidele nende tegevus ala?

Nagu ütlesin, alati on võimalus omandada vastav haridus ja teha asjad ise õigesti mitte kiruda teisi.

Ma ei ole antud ala tugev haldaja. Olen tavaline jahimees. Aga seni kuni on loomi, mida küttida usun et otsused on tehtud õigesti, mis sest et ma nendega rahul pole kohati.

Mina tõesti soovin et lapsed ja nende lapsed näeks ka päris elus hunti kunagi. Ja selle eest peavadki spetsialistid vastutama.

On üks tore tuttav, kes ütleb " ära süüdista alati teisi, vaata kõigepealt peeglisse ".

Beretta kirjutas:[quote="freelander". Võetakse välja üks seik mehe jutust, kus mees natuke eksis kirjutades ja hakatakse selle kallal võtma.

Tegelikult on probleem palju tõsisem. Miks me peaks uskuma, et kui ta siin eksis "natuke", ei eksi ta ka oma ülejäänud otsustes. Ma ei mõtle konkreetset kirjatükki.[/quote]
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No ja siis! ? Miks sa inimesi ründad? Ütlesid oma arvamuse juba esimeses postituses välja......,kas ülejäänutel oma arvamust polegi õigus avaldada? Et on vale arvamus ja on sinu arvamus :M Järsku keegi teab veel rohkem kui sina?
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Hundid

Postitus Postitas freelander »

Ma ei ründa, ma küsin.
Kui keegi suudab tuua konkreetsed faktid ja ära kõik põhjendada, siis on väga tore ja ma vabandan kõigi ees kui keegi tunneb et ründasin või riivasin kellegi isiksust.
Ma ei kirjuta midagi pahaga aga sooviks mõnest inimesest aru saada.
Ma ei ütlegi et tean kõike aga usaldan inimesi kes neid otsuseid teevad ja hetkel ei ole mul ühtegi põhjust kahelda neis.
Aga vahet pole tegelikult, kindlasti ei ole minu arvamus ka kõige õigem ning on teisi arvamusi aga kui keegi tahab vaielda siis ps.

Edit: Ma ei hakka oma kirjutisi muutma, kuid näha on, et telefonis kirjutades võib mu jutt tunduda kohati arusaamatu ja mu esimese postituse mõte on siiski see, mis on minu poolne arvamus asjadest. Mul ei ole plaanis kedagi solvata jne..

Ahto Kattai kirjutas:No ja siis! ? Miks sa inimesi ründad? Ütlesid oma arvamuse juba esimeses postituses välja......,kas ülejäänutel oma arvamust polegi õigus avaldada? Et on vale arvamus ja on sinu arvamus :M Järsku keegi teab veel rohkem kui sina?
Viimati muutis freelander, L Jaan 27, 2018 4:31 pm, muudetud 1 kord kokku.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hundid

Postitus Postitas Välek »

freelander kirjutas:Ma ei ütlegi et tean kõike aga usaldan inimesi kes neid otsuseid teevad ja hetkel ei ole mul ühtegi põhjust kahelda neis.
Mis põhjustel hakkaksid kahtlema inimeste (näiteks spetsialistide) otsustes? Ehk siis teisisõnu öeldes: mida peab spetsialist valesti tegema, et temas usaldus kaotada?
Viimati muutis Välek, R Jaan 26, 2018 11:39 pm, muudetud 1 kord kokku.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sax »

kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

freelander kirjutas:On sul mingisuguseid fakte et mees on oma töös eksinud? Kas on sul ettenäidata mingisugune haridus antud teemal või professionaalne uurimus töö vähemalt magistri alusel, et sa saad arvustada vastavat teemat? ...

Tundub, et freelander teab nii mõndagi. Lihtsalt huvi pärast uurin, et mis haridus Peebul olla võiks (just huntidest lähtuvalt, äkki ongi kuskil välismaa mingis ülikoolis antud asja studeerimas käinud)?
Mulle meenus seda lugu lugedes üks vanasõna: Selleks, et hinnata suppi, selleks ei pea ise veel olema tippkokk.
Paberi olemasolu ei tohi ja ei saagi olla ainus kriteerium oma arvamuse avaldamisel.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ats »

Moded võiks siin teemat koomamale tõmmata ja osa juttu kustutada.
Huntidest on teema juba väga kaugel. Isiklikke probleeme lahake eraldi teemas.
Pole looma, pole probleemi!
greencoblin
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 17, 2015 9:41 am

Re: Hundid

Postitus Postitas greencoblin »

freelander kirjutas:
On sul mingisuguseid fakte et mees on oma töös eksinud? Kas on sul ettenäidata mingisugune haridus antud teemal või professionaalne uurimus töö vähemalt magistri alusel, et sa saad arvustada vastavat teemat? ...

Oh jah...kohati kohe ei viitsi jälle... :VS

Kas keegi tõesõna usub v kujutab ette olukorda, kus hunti oleks meie riigi territoorumilt võimalik ära kaotada tavajahi tulemusena...??? Jätaks välja igasugused kaasaegsed kemikaalid, droonid ning muud militaarset päritolu imevidinad. Vene aegsed hundibrigaadid, mürgid,
püünisrauad ning mehed, kellele maksti palka tehtud töö eest no ei suutnud seda. Tänapäeval pole nagu keegi eriti üritanudki, aga selline kiun on üleval nagu taevas tahaks kohe Doonausse kukkuda.

Viskasin eelmisel aastal hüpoteesi õhku, "et mis oleks kui ???" - nt. 50 tervet ja tugevat hunti paksudes laantes, looduskaitsealadel omi asju ajamas. Kas siis on Eesti elu liigivaesem ja suurem osa inimestest üüratult õnnetud? :roll:

Kui nüüd konkreetselt eespool mainitud faktide juurde minna, siis lisan mõned laused elust enesest:
"A ma ei teadnudki, et teil seal selline kari elas- ega see siis see L**** kari polnud"???- kõik hundid on meil jutu järgi arvel ja nende elupaik teada, kusjuures olin suve lõpul ja sügisel 3x andmeid nende tegutsemisest edastanud

"Teie saite hunti küttida, nüüd tahavad teised ka"- vastus selle peale miks meile lube juurde ei eraldatud. Kas see peaks olema teaduspõhine argument?

"****! Mina ka ei tea mismoodi see lubade jagamine siis õige on!"- sedapuhku küll ühe teise tuntud tegelase viimane lause...

....ilmselgelt ei tekita tõsiseltvõetavat suhtumist kogu säärane asjaajamine. Rõhutan järjekordselt, et ei ole minu tahtmine hunte ilmast ära kaotada, aga kummardada, koogutada ning kraapsjalga vedada ka ei viitsi sellesamuse loanatukese saamiseks ning mis peamine, mul puudub igasugune haridus antud teemal! :lol:
Well done Michael, well done..!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Beretta »

Noore tippspetsialisti arvamust enda kohta lugedes tundsin end taas partei ajaloo loengus, kus Partei Ajaloo Instituudi direktori kohalt TPI õppejõuks tagandatud ideeline kommunist ja juunipööraja Adolf Päss meile absoluutset tõde õpetas. Anname kadunukesele andeks, peale Praha sündmusi tuligi ajud ära pesta. Julgen tsiteerida sõnavõtja eelneva kommentaari: "Mainin igaksjuhuks ära, et keegi ennast solvatuna ei tunne. Ei ole kellegi pihta konkreetselt kirjutatud vaid üldistatud ja see on MINU arvamus asjadest." Ah jaa, ma ei ole hundijahi fanaatik. On ilusamaid jahte.
Viimati muutis Beretta, P Jaan 28, 2018 10:00 am, muudetud 1 kord kokku.
Grumpy old man
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ats »

Kui nüüd minna selle teema juurde, et kõiki hunte pole võimalik ära küttida, siis arvan, et on.
Lihtsalt jahipidamise vahendid on muutunud palju kaasaegsemaks. Palju oli vanasti vintrelvasid jahimeestel käes? Tänapäeval pole mingi probleem 200-300m peale lasta, sileraudsega võisid vanasti ainult unistada sellisest maast. Peale selle veel muud imevidinad: termokaamerad, droonid, raadiojaamad, atv-d saanid jne.

Põdra ja sea populatsiooni kasvust ollakse huvitatud aga miks hunti nii vihatakse? Ta sunnik on konkurent lihakütile.
Pole looma, pole probleemi!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sax »

Paljuke seda hunti 200-300m pealt ikka pommitatakse ja midamoodi koduhoovis murtud koer lihakütti rohkem häirib kui ülejäänud küla ei mõista mitte
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas honkomees »

Ats kirjutas:... et kõiki hunte pole võimalik ära küttida, siis arvan, et on.
Lihtsalt jahipidamise vahendid on muutunud palju kaasaegsemaks. Palju oli vanasti vintrelvasid jahimeestel käes? Tänapäeval pole mingi probleem 200-300m peale lasta, sileraudsega võisid vanasti ainult unistada sellisest maast. Peale selle veel muud imevidinad: termokaamerad, droonid, raadiojaamad, atv-d saanid jne.....

No võtame ikka reaalselt, neist tänapäeva vahenditest pole erilist kasu, kui just tõega riik õlga alla ei pane ja nt helikoptereid vms ei eralda ning preemiaid ei maksa. Aga kui rääkida jahist täna lubatud vahenditega ilma lubade arvu piiramata, siis ei saa mingi valemiga huntide arvu nulli. Vintrelval pole reeglina hundijahis eelist, ennem vastupidi (hunt ei seisa lagedal langil nagu põder), ikka võtad vana kartetšiga laetud kaheraudse hundijahti, suur hulk mehi pole sellest jahist huvitet jne
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kalur »

Tühja sest helikopterist ,peaasi et preemiat makstakse . Sellise suhtumisega võid kohe püssi varna riputada.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Postitus Postitas Oxoma »

Hunti lasta 300m peale... ja jah, mida iganes. Ma kuulen tihti igasugu jahivõhikute arvamusi. Näiteks arvavad nad, 300 meetrilt jooksev rebane ära lasta on ju täiesti normaalne. No ja see drooni jutt, no andke andeks, keegi on vist liiga palju filme vaadanud. Minult on muidu täiesti normaalse mõistusega inimene küsinud, et "miks te nii lollid olete ja jahis droone ei kasuta, see lendaks üle metsa ja näeks kohe ära kus loomad on!". :lol:
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Vasta