Relvakohver ja relvakott

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma nüüd siis vastan Kakukese eest. Seda kus saab osta head kotti, see juba selge. Koti eelised selged. Aga kui see osa selge, siis vajaks natuke ka kohvri teema selginemist. Millised soovitused, hind, kvaliteet, kogemused...?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

relvakohver

Postitus Postitas jorr »

Ütleks nii,et kõige parem saab ikka endavalmistatud, või käsitööna´tellitud viineerist või puidust kohver.A hind muidugi kokkuleppe asi.
noorus on ilus aeg
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Feen kirjutas:Ma nüüd siis vastan Kakukese eest. Seda kus saab osta head kotti, see juba selge. Koti eelised selged. Aga kui see osa selge, siis vajaks natuke ka kohvri teema selginemist. Millised soovitused, hind, kvaliteet, kogemused...?


No eelöeldu taustal paistab, et väh. ATV peal istumiskindlat kohvrit Kakuke nüüd ei leia. Pealegi ei ole ta kriteeriume nimetanud, millele see kohver peaks vastama. See paistab rohkem juba nagu kiusu ajamine. Et tahaks küll midagi, aga ise ei tea ka, mis see on. Ja, et kui vastus ei ole meele järele, saaks selle kustutada kui ebaadekvaatse.
Peaks ikka oma peaga ka natuke mõtlema, enne kui küsimuse foorumisse paiskad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vabandan, kui kellegile liiga olen teinud selle küsimusega. Millegipärast eeldasin, et Sako Varmint kal 222 ütleb enda eest, et tegemist relvaga mille põhieesmärk oleks sport. Selleks ka kohver. Ei kustuta kindlasti ka kellegi postitusi selle teema all kui jutt ikka teemas kinni. Ausalt öeldes pole poodides käinud tuulamas ja mõtlesin, et ehk saan siit esialgse info, otse kasutajatelt. Ostuga ei põle ja kavatsen selle teema enne läbi seedida enda peas (küllalt palju igast sodi niigi ostatud). Põhikriteerium oleks, et kui keegi kogemata peale istub siis vähemalt püss jääks terveks. Plaan kulutada nii ligi paar tuhat sellele. Kui keegi tooks hea põhjenduse miks enam, võiks see ka nii olla.
Ps. antud teemal postituse tegemine rangelt vabatahtlik ja tunnistan, et olen piisavalt rumal, et teha vahet adekvaatsel ja ebaadekvaatsel jutul antud teemal.
Pps. Kui teaks mis asi see oleks, ei küsiks siin nõu ja läheks ostaks selle kohe ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See on siis kõigest tulenevalt relvakohver! Mine tea, äkki laibakohver!?
Sa kinnitad, et selle teema juttusid sa ei kustuta, muude teemade juures, mis küll sind ei puuduta, kustutatakse mõnikord vastus u. 0,5 tunni jooksul. Sa oled kinnitanud, et sina seda ei tee! Kes siis!? Kustutaja ei peaks jääma anonüümseks ja privas põhjendama tegu. Ma olen igal juhul solvunud, ja korduvalt. Loodan ammendavat vastust!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

puukoi kirjutas:See on siis kõigest tulenevalt relvakohver! Mine tea, äkki laibakohver!?
Sa kinnitad, et selle teema juttusid sa ei kustuta, muude teemade juures, mis küll sind ei puuduta, kustutatakse mõnikord vastus u. 0,5 tunni jooksul. Sa oled kinnitanud, et sina seda ei tee! Kes siis!? Kustutaja ei peaks jääma anonüümseks ja privas põhjendama tegu. Ma olen igal juhul solvunud, ja korduvalt. Loodan ammendavat vastust!

P:S: selle ausa ülestunnistuse järel peaks moderaatori kohalt lahkuma. Kui ikka A ja B vahel vahet ei tee!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Lisaks veel niipalju, et teretulnud oleks soovitus stiilis a`la mine osta Sako plast kohver sest see on hea vms. Siiani üksnes jutt mingist porolooni pullist ja vineerist ja teemast, et kas ikka mahub autosse või ei. Püssi teema all oskab küll iga mees soovitada, et osta Tikka või Iz või mida iganes.
Ps.
puukoi kirjutas: Ja, et kui vastus ei ole meele järele, saaks selle kustutada kui ebaadekvaatse.

kakuke kirjutas:Ei kustuta kindlasti ka kellegi postitusi selle teema all kui jutt ikka teemas kinni.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

kohver

Postitus Postitas Arles »

Mine osta Sako vms samatüüpi plastkohver, kui sul raha pakutud paarist tuhandest ostuhetkel vähem on.
Autosse mahtumise pisimure (risti/diagonaalis) on igal juhul.
Aga nüüd ette antud raha eest soovitaks ise pigem korralikku kergest metallist (Al) kohvrit, millel peal ka korralikud lukustamiskohad/lukud.
+Asi näeb kenam välja, - kaalub plastikust rohkem, +on tugevam, +kestab kauem, + korralikke riive on lihtsam avada.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas kohvrite seas ka mingid brand`id on keda eelistada? Tahan vist liiga palju ühest väikesest asjast?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma kobisen vahepeal infoks vahele, et Saueri plastkohvril on metallist lukud olemas (2 võtmega klamberlukku ja 1 numbritega teistsugune klamberlukk).

BM
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

kohvritest veel

Postitus Postitas Arles »

Suhtlesin täna ühe kaupmehega - Valduga Waldust. Tema kiitis omi kohvreid (eip mäleta brändi) aga Rein Valdru üks õpilastest ca 2 keek kohvriga mööda ilma rändab. Pidi vastu pidama küll. Deerhunteris oli vist ka mingi valik (Küti Äri, Jahipauna ja Trapperi kohta ei mäleta) - tean, et mehed aeg-ajalt seda foorumit loevad - olgu nüüd kenad ja toogu vähemasti oma toodete eelised letti? Parimal juhul loeksime seda ka vastavate kasutajanimede alt :)
Aga mulle vähemasti tundub, et kaupmees ei peaks päris kuss olema, kui temal müügis oleva kohta küsitakse ja siis küsitakse ...
Aga brändieelistusi ei paistnud kohvrite (alailma kolamine ja lisaks lennukid) aktiivsematel tarbijatel - sportlaskuritel olevat.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Jorr ütles õigust: tellimisel teha lastud asi on kõige parem. Lasin oma Sako Varmintile juba 7 a tagasi kott-kohvri teha, aga omamoodi: kõva hea spordikottide riie, korralikult läbi õmmeldud, vineertahvlid eraldi väikese lukuga sahtlis külgedel kõvenduseks (saab vahetada kui millegipärast katki läheb), pehmendused vahel, sees sametvooder ja püssikontuuriga sisu, kinni käib isase tõmblukuga. Selgavõtmise rihm kah kaasas. Olin hädas, sest püss kippus kotis kolkse saama ja optika nihkus paigast. Otsustasin oma investeeringut kaitsta ja tellisin tegijalt sihukese värgi. Olen väga rahul, püss on kaitstud ja seal on ka lisataskud vajalike vidinate jaoks, mis püssiga kaasas peavad olema. Maksin 1300.- eek ja leian, et olen võidus. Mees kes tegi, teeb neid siiamaani üsna paljudele, ja edukalt. Jahil pole probleemi olnud. Eks ta kolakam ole kui kott, aga plussid kaaluvad miinused üles. Pagasnikus vean teist, läheb kogupikkuses ristipidi täpselt sisse (Mazda 323F/Mazda 3). Kui ükspäev mõni muudatus pähe turgatab, võin võtta oma kohver-koti, minna tegija juurde tagasi ja saab kõik nii nagu tahan, selline hea mees on.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nii. :D Ostsin omale esialgu ära selle Sako plast kohvri. Esmane mulje on hea. Kotiga ei anna võrreldagi kuna kohvris kandes on hing rahulikum. Lisaks veel nii palju, et minu auto pagasnikusse mahtus küll pea igas asendis ära.
Praegu liigub mõte juba selles suunas, et peaks hakkama vaatama kohvrit kuhu korraga kaks püssi sisse ära mahub. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Skeptikutele veel nii palju, et minu Sako kohver mahtus isegi foorumlase Mosse žiguli pagasnikusse ära. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

kakuke kirjutas:...Mosse žiguli pagasnikusse ära. :)


Tõeline elu paradoks onju - Mosse sõidab žiguliga... :D

Kohvritest niipalju, et sai mõni aeg tagasi soetatud Küti Ärist ca1,6k eest üks täitsa asjalik relvakohver. Põhim küljed sellisest painduvamast aga näiliselt vähemalt suht tugevast plastist, alumiinium ääred ja ühe külje pikkuses terasest hing. 4 lukuga, võid ka täitsa lukku keerata või lihtsalt kinni panna. Voodriks on sees tihe porolloon, kui relv oli paar nädalat kohvris olnud, oli relva piirjooned kohati näha, 15min pärast relva väljavõtmist oli porolloon oma endise kuju võtnud - tihke asi. Seda vooderdust ja ka muid "varuosi" pakub tootja vähemalt oma kodulehel, kas Küti Äri ka kohale toob, on iseasi. Usun, et kui kenasti küsida, siis tuuakse. Kuskilt USA relvafoorumist jäi meelde, et see Dosko on eriti popp nende seas, kes kallimaid kiikreid omavad... Keegi teadis rääkida, et ka mitmed lennufirmad pidid aktsepteerima seda kohvrit kui piisavalt turvalist vahendit relva transportimiseks. Mulle igatahes meeldib, ostsin ära :wink: .
Kohver ise on selline:
http://doskosport.com/Catalog.plx?ID=28
Vasta