Eetika

2005. aasta teemad
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

tõestisündinud lugu maaomanikust.
ühele maaomanikule ei meeldinud ka et jahimehed tema maal jahti peavad. ütlesi siis jahimeestele: minu maal te jahti pidada ei tohi. aga kopraid võite lasta küll.
just sellise suhtumisega enamus maaomanikke ongi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ei ole vaja nii meelevaldseid üldistusi teha !

Kui pead silmas, et sellise suhtumisega, on enamus neid maaomanikke, kes jahti oma kinnistul ära keelata soovivad, siis ehk küll, kuid reeglina ei ole ise maal elaval maaomanikul midagi oma maal jahipidamise lubamise vastu.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

eetika

Postitus Postitas jorr »

Tõde on ikka olemas, kuid mulle tundub,et meedia taob palli ainult ühte väravasse.See ju kõmu mis maksab ja vägivald ning väärtegu eriti,vigu leiab igalt poolt,ega jahimehedki inglid ole.Millegipärast on viimasel ajal moodi läinud vastuseis talumees ja jahimees.Alles hiljuti oli kaitseliit meedia luubi all ja just mustem pool, nüüd siis jahimees.Mina näen siin ainult inimesi oma vigadega.Tõde ja õigus on ju kaks iseasja.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

“Kui jahimees laseb ilvest, karu või hunti, on kisa lahti, et miks te lasete. Aga kui rebaste või kährikute seas levib marutaud, on kisa, et miks te juba ei tapa,” rääkis Lillemäe.

Väga hästi öeldud (y), kuid kahjuks see ju nii ka on.
Isiklikult ma pooldan seda, et rmk võiks palgata hooajati kutselisi jahimehi näiteks kährade, rebaste ja kobraste arvukuse reguleerimiseks. Meite kandis üks mees on rmk-s koprapüügi peal tööl ja seab tatavat kuupalka+tasu iga kopra eest! Minu arust täiesti mõistlik, kuigi nii mõnelegi võib see tunduda ebaeetiline...
tuleb jaht või jaa?
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Kui riik peab abistama (palkama inimesi) jahisektsiooni rebaste, kährikute ja kobraste arvukuse regulleerimisel, siis isiklikult minu arvates teeb selline asi häbi sektsioonile.
Rentides jahimaad on sektsioon võtnud omale kohustuse.
Väikeulukite jahtimise motiveerimist saab regulleerida sektsiooni siseselt. (näiteks kes viite rebast aastas ei hävita, see kitse luba ei saa.)
Riigile selliste kohustuste peale panemist õigeks ei pea.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Buck sul on täitsa õige arusaam. Minu seisukoht on sama. See kopraprobleem ongi sellest vist üles tõusnud, et neid ei viitsita jahtida. Kui aga koprast üleasustatud piirkondade seltsid korraldaks kasvõi külalisjahte oleks asi paigas. Sama ka RMK maadel, kus kobrast lademetes, aga luba minu arvates liiga kallis. Suurulukitega sellist probleemi meie kandis aga ei esine. Kits oli vahepeal oma arvukusega liiga suureks läinud, kuid tänavuse seisuga asi juba normaliseerub, sest mehed on hakanud ka rohkem kitse laskma. Enne taheti ainult sokku.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Buck kirjutas:...
Väikeulukite jahtimise motiveerimist saab regulleerida sektsiooni siseselt. (näiteks kes viite rebast aastas ei hävita, see kitse luba ei saa.)
....

Niigi jääb osa soku ja kitse lubasid laskmata ja osa välja võtmata ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

honkomees kirjutas:Niigi jääb osa soku ja kitse lubasid laskmata ja osa välja võtmata ...

Samad sõnad siin kitse ja talle teemal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Lati võib alati allapoole tuua, või kasutada lihtsalt mingi pingerea koostamiseks. Ja kui rebaseid kopraid, kährikuid, minke jne. ei ole piisavalt, et kõik saaksid lasta, siis puudub vajadus seda motiveerida.
Kui kitsesid on palju, siis järelikult rebase probleemi ei ole.
Mehi, kes ainult suuruluki jahis käivad mina respekteerida ei suuda.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ega siis rebase probleem ainuüksi kitsede arvukuses avaldu. Ise lasen ikka nii kitse kui rebast. Tundub, et vananedes muutub kirg tuhmimaks ja ka sissetulek pole enam see. Ega siis kedagi saa kaikaga metsa ajada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Buck kirjutas:Mehi, kes ainult suuruluki jahis käivad mina respekteerida ei suuda.


Julgen öelda, et mina suudan- kõik siin ilmas on suhteline! Loomulikult sõltub asi suuresti vanusest! Näiteks on kindlasti palju mehi meie kõigi jahisektsiioonides, kes käivad (peaaegu) ainult suuruluki jahis! Ei tasuks neid kohe halvustama kippuma (lugu muidugi hoopis teine kui tegemist nii paarikümne aastaste noorjahimeestega) ja tuleks natuke nende meeste tausta uurida! Paljudel vanematel jahimeetel on töö töö töö ja töö... ja seejuures on vaja paljudel neil veel ka pere toita, erinevalt suurest enamusest noorjahimeestest! Noortel ikka veri vemmeldab ja kõik jahid on vaja ära proovida, ja kui palju seda suuruliki jahti ikka on, et oma nii öelda vajadused saaksid rahuldatud! Loomulikult käime võimalikult palju metsas ja kütime võimalusel ka väikekiskjaid vms.
Kui vanal jahimehel on aastaid juba turjal üle seitsmekümna ja käib ühisjahis pea igal nädalavahetusel, siis seda (reeglina) mitte liha pärast! Ikka selle pärast, et oma elamused metsast koju tuua! Hea, et niigi palju veel jaksavad oma vabast ajast jahis käia ja kodused toimetused homse varna lükata!
Kui palju väikeulukied (rebaseid, parte, jäneseid, kährasid, vareseid vms) on keskmisel nooremapoolsel jahimehel praegusel ajal ette näidata??? Võibolla kümme-viisteist looma ja suurem kogus linde! Aga te uurige mõne vanema jahimehe käest, kes olude sunnil suudab käia vaid suuruluki (st ühises ettevõtmises) jahis, et kui palju tema noorena väikeuluki jahis käis ja millised olid n.ö. tulemused? Küsisingi kohe mõne muheda vanamehe käest, kes praegu jõuab vaid ühisjahti ja suvel vahest harva põlluserva, et kuis lood noorpõlves??? Tegeles teine peamiselt karusnaha loomadega (nugised, kährikud, rebased) ja arvuliselt ta küll midagi suurt öelda ei osanud, kui et eks see arv vast napilt kolmekohaliseks jäi?? Ja oi kui palju selle tagajärjel jäi ellu kitsesid, metsiseid, jäneseid jne!
Iga mees teeb oma töö ära omal ajal! Peaasi, et töö tegemata ei jää! Ise olen olnud 9 aastat ajupoiss ja põdrajahis pole kordagi kütiliinis olnud! kuid kas ma pean seepärast arvama, et ma kunagi ei saagi seal seista ja külmetada? No vaevalt küll! :wink:

Iga asi omal ajal!

Mõistmist ja austust!
tuleb jaht või jaa?
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Nõus, ma noor mees, veri keeb, mis teha. Miks ma teema üles võtsin- keegi avaldas arvamust, et normaalne oleks, kui riik palkaks mehed, kes röövikuid küttiks. Loomulikult on mehi, kellele jaht tähendab ainult sügisest põdrajahti, OK aktsepteerin, see ongi rohkem nagu töö.
Ma pole ka küttiliinis vist kordagi olnud- enamus mehi passiks mulle isaks- aktsepteerin seda. Võib olla on vara ka veel, sest hiiri püüdev rebane 100m peal paneb ikka mõnusalt käe värisema. Koprajaht ei nõua oluliselt paremat füüsilist vormi, kui pukist sea passimine.
Hell teema tundub, ei tahtnud kellegile saba peale astuda. Käiks isegi Aafrikas, kui finantsi oleks.
Peace me!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Saialõikajaga nõus.
Mehed kes 40a või rohkemgi jahis käinud vahest pajatavad kuida omal ajal rebast tikutulega sai taga aetud. Kuidas kährik ja rebane hinnas olid ja palju neist ära kutsuti. Kui see mees praegugi viitsib veel ainult ühisjahiski käia oma pea 80 eluaastaga ja julgelt üle poole ajud ajajana!!!!!!!! Siin ei saa olla kahtpidi arvamist, sellised mehed on hindamatu väärtusega kasvõi juba kultuuri edasiandjate/kandjatena. Ja kui tast polegi enam väga kindlat laskjat-no mis sellest tuleb see põder teinekord kellegi teise ette. On vahel sedagi, et vanemad mehed oma kitseluba ei jõua realiseeritud aga tahaks ikka käia, kas saab seda keelata? Meitel viimasel ajal heaks tavaks et mõni noorem mees läheb abiks kaasa kui vaja ja aeg akkab lõppema. Võtab oma "kaugpommitajaga" taadile kitse ära.
Varsti me ise 80 oleme. :M Minul veel küll oma pool sajandit aega.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Nõus sinuga Buck! Ma arvan et ma suht kindlasti veel noorem mees, kui sina ja jahis käin niipalju kui võimalik! Ja oh seda rebase ja jänese jahti! No need väikeuluki jahid ongi just ühed adrenaliinirikkamad eksole! Nii, et anname aga jahile niipalju pihta, kui seda võimalust meile antud on ...
Ükskord põlluservas kivihunnikus passides käis üks 15cm pikkune nirk mind iga natukese aja tagant meetri kauguselt pea püsti üle vaatamas! Ja siis samas jälle loopis end millegipärast kivide vahel sellili ja viskas hundirattaid ja tegi veel igasugu ime-nippe! Isegi siis, kui tegemist pole jahiloomaga paneb loodus ikka tihti mõlemad käed värisema! Vaatemäng missugune...
tuleb jaht või jaa?
Suletud