Kal. 12 raketid

2004. aasta teemad
KKK
Postitusi: 3
Liitunud: R Jaan 16, 2004 12:01 am

Kal. 12 raketid

Postitus Postitas KKK »

Kas keegi on jahipüssist neid 12 kaliibriseid rakette lasknud?
Kui kõrgele need lendavad, milline on valgustugevus ning kui kaua põlevad.
Mõtlen siin, et kas osta kal. 8 raketipüstol või kohaldada midagi kal. 12 jahipüssist...
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

12 kal raketid on seline hetkeline silmarõõm. Erti kõrgele nad ei lenda ja valgustusefekti ei oma. Lendavad natuke puulatvadest kõrgemale ja kustuvad suht kiiresti ära.
Pärisraketid on ikka hoopis teine teema. Need on kõrged ja põlevad tunduvalt kauem.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO KKK: aga mida kohaldada tahad 12 kal, seal muud pole ju vaja kui aind moon rauda ja tuld...ära sa kena pikka relva ära lõikuma hakka, ainult rakettide pärast...
Suur
Postitusi: 13
Liitunud: K Jaan 14, 2004 7:51 pm

Postitus Postitas Suur »

Kal. 8 raketip[stolisse vöib panna ka adaptri cal. 12 rakettidega laskmiseks, kuna cal 12 peaks odavam olema!?
KKK
Postitusi: 3
Liitunud: R Jaan 16, 2004 12:01 am

Postitus Postitas KKK »

Aga oled kursis, kus selliseid adaptereid müüakse, ise pole kunagi kuulnud..
Suur
Postitusi: 13
Liitunud: K Jaan 14, 2004 7:51 pm

Postitus Postitas Suur »

Olen kasutanud adaptrit Glocki raketip[stolis, kuid see ei ole minu oma ja ei tea ka selle päritolu. Ilmselt ei ole mönel asjalikul treialil selline vidin mingi probleem ka ise teha, konstruktsioonilt [pris lihtne asi.
Kasutaja avatar
serx
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 08, 2004 1:36 pm

no

Postitus Postitas serx »

kui huvi on siis mul yx vene raketipüstol olemas mille võix mõistliku hinnaga maha ärida........umbes mõnikümmend pauku lastud......
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

aga milleks neid rakette vaja lasta :?:
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

kriss kirjutas:aga milleks neid rakette vaja lasta :?:


Näiteks kui metsa ära eksid, hea päästarmeele märku anda. :D :D
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

ega võõrale maale nagunii saa minna jahti pidama ja seal kus pead ju pead ka teadma oma jahipiire.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

No sellega on nii,kui ikka koertega jahil püüad aetava suuna ära lõigata,siis võid ka omal jahimaal ära eksida :lol: ,pole mingi ime ja siis :evil: pole levi ja pimedaks läheb :cry: ja kui veel paanikasse satud :shock: .Siis järsku jälle levis,hakkad helistama,saad mehed kätte,nemad siis paugutavad natuke,et suuna kätte saad aga oh häda tuul vali ja pauku ei kuule,vot siis hea kui raketti lastakse,iseasi kas näha on :lol:
Ka nii võib juhtuda :lol: !
Marks

Postitus Postitas Marks »

Kui tõesti on oht eksimisele, siis võta juba kaasa käestlastav punane rakett mis on varustatud langevarjuga. Need püsivad kaua õhus ja tõusevad suht kõrgele. Tavaliste 12 kal. rakettidega on see asi , et kui kolleegid seisavad kuskil sihil ja istuvad autos siis ei näe nad sinu lastud rakette kuna need jäävad suht madalale ja põlevad ruttu.
Veel parem võta siis juba r-jaam kaasa.
Olen ise seda kogenud oma jahimehe algus aastatel, kui mobiil oli tõsine kaasaskantav kohver.
Sealuures lasin terve vöö tühjaks- sealhulgas ka mõned raketid -aga abi ei kuskilt. Minu õnneks oli mul kaasas r-jaam(1,5m antenniga-tol ajal polnud teisi) millega kutsusin auto sinna kust alustasin luuret ja nii ma siis tulingi mööda omi jälgi tagurpidi metsast välja. Kui välja sain oli juba tõsine pimedus metsas.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

mingi aeg keelati vist üldse nende rakettide laskmine tsiviilis ära, või oli see ainult vana-aasta õhtul enam ei mäleta aga sai kunagi ka endale ostetu kui lasin siis jäi küll mulje ,et ise hüppaks ka kõrgemale :lol: :lol: :lol:
jaht eesti moodi
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kriss kirjutas:kui lasin siis jäi küll mulje ,et ise hüppaks ka kõrgemale :lol: :lol: :lol:

Noh, aga milles siis küsimus, võid ju hüpata ja hüppamise haripunktis rekette välja tulistada. :lol: :lol: :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
KKK
Postitusi: 3
Liitunud: R Jaan 16, 2004 12:01 am

Postitus Postitas KKK »

Nonii, sai siis raketipüstol ära ostetud ja katsetatud täna õhtul päris mitu ja mitu pauku kohe. Väike kogemuste jagamine siis: Püstol on kal. 8 (26mm), Vene toodang. Jahipaunast sai võetud 4 60 eegust raketipadrunit ja metsa mindud. Lastes käib ikka tohutu pauk ja tagasilöök on võrreldes mu Glock 17 püstoliga metsik. Ilmselt mängus ka Vene püstoli ebaergonoomilisus;-) Rakett lendab päris kõrgele, nii 70- 100m ehk ning kukub üsna ruttu alla ja halb on see, et ei kustu õhus ära. Ehk siis suvel metsas ei tasu jamada sellega. Kõige ilusam on roheline rakett, kõige rohkem valgustav valge. Punane on ka kena, kuid seda niisama silmailuks ei taha enam lasta- keelatud ja minu jaoks vähemalt tähendab, et tuleb uurima minna, kas keegi äkki abi vajab.. Kollane oli suhteliselt mõttetu- ei nägu ega tegu.
Need kal. 8 raketid tahmavad veel tohutult püstoli toru otsa ka:-D
Aga veel huvitavat! proovisin ka kal. 12 rakette, kollaseid, punaseid ja rohelisi, Vene omi, siis Recordid mingid ja Baikalid. Lendavad isegi kõrgemale kui 8- sed ja väga positiivne on see, et kustuvad õhus!
Baikali omad on paremad, annavad rohkem valgust. Kollane kõige effektiivsem nendest valgustugevuse poolest, teised lihtsalt tavalised.
Aga kal. 12 üllatasid mind, vahe kal. 8 omadega on väike arvestades hinnavahet, mis siis vastavalt 15 ja 60 eeku.
Kokkuvõttes olen püstoliga rahul ja metsa minnes võtan selle ikka alati ühes. Jahimees ise küll pole suurt, tavaliselt pean olema "ajaja" rollid või autojuht, kuid rohkem metsas saab Kaitseliiduga käidud;-)
Suletud