hüljes 2

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

hüljes 2

Postitus Postitas sammal.habe »

kuna keegi on eelmise hülgeteema mingi arusaamata põhjusel ja laiemalt selgitusi jagamata lukustanud, siis vastan siin:
http://www.folklore.ee/khanty/texts/karvakala_pyydmas.pdf
leiab nii ebaõnnestunud hülgejahi kirjelduse kui ka retsepti hülge valmistamiseks.
tuuba
Postitusi: 38
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:35 pm

Postitus Postitas tuuba »

Tänud Sammalhabe! Tõotab tulla põnev jaht!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Huvitav, mis maitsega see loom on?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

heheh, ma ütleks et kõige lähem maitse on vaalalihal :)
s.t. mulle maitseb vaal enamgi. hülgeliha on nagu plödim ning verisem ja tahab rohkem kokkamist.

ja kui nüüd hendrik küsib, kust ma vaala kinni püüdsin, siis - maksab põhja-norra supermarketeis alla 100 eek. kilo. või ostad otse vaalapüüdjatelt, näiteks Tromsö kesklinnas kai ääres...
Priit kirjutas:Huvitav, mis maitsega see loom on?
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Nu jah. Aga ma pole vaala ka proovinud. Millele sarnaneb? Mine või too norrast vaalaliha ja proovin enne järgi kui hülgele kallale lähen :wink:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

ja kui nüüd hendrik küsib, kust ma vaala kinni püüdsin, siis - maksab põhja-norra supermarketeis alla 100 eek. kilo. või ostad otse vaalapüüdjatelt, näiteks Tromsö kesklinnas kai ääres...


:D Ei küsi. Mingit vaalaüllitist olen kunagi kuskil letis ka näinud, haikalaga kõrvuti oli. Lihapakid siis, mitte terve kala. Hüljest pole müügil kuskil näinud...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

vabandust, hendrik, unustasin mainimata et hülge- ja vaalaliha on sageli letis kõrvuti... :wink:

Priidule: vaal maitseb... nagu vaal. sihuke kala maiguga liha :)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

tuuba kirjutas:Tänud Sammalhabe! Tõotab tulla põnev jaht!


Kui tohib küsida siis kus seda jahti pidada saab?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

loe viidatud artiklit, saad teada. aga turistina ei saagi, kohalik sõber peab su viima.

ühtlasi palun moderaatoritelt selgitust, miks tuuba poolt algatatud teema lukku läks?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Sry minu viga :oops:

Alati loe postitused korralikult läbi :!:
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Jah, ega muidu sotti saa mis mekiga see elukas on kui tuleb ta kinni nabida ja patta panna.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Priit kirjutas:Jah, ega muidu sotti saa mis mekiga see elukas on kui tuleb ta kinni nabida ja patta panna.

Aga mitte Eestis!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Nüüd on selge miks teema lukku läks. Aga kes **** on öelnud, et seda jahti Eestis pidama hakatakse. See, et see meil keelatud on ei tähenda , et see seadusevastane oleks. Ei tasu nagu kohe hoogu minna :evil:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Rahu, seltsimehed! Kakuke ei puutu asjasse, teema sulgesin mina. Teema algatajale on tema küsimise peale selgitus ka antud. Teist teemat seni veel sulgeda ei kavatse, aga teemavälised kommentaarid roogin välja küll.

Päikest,

BM
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

selle lõime algatajale pole küll miskit selgitust laekunud. olen üsna mitmes foorumis liige. netikett enamikus on, et teema kõrvaldamise-sulgemise asjus antakse ka avalik selgitus. sest küsimusi võib tekkida kõigil teema jälgijatel.

mis võimalikku hülgejahti eestis puutub, siis - antropoloogina annaksin kihnu meestele võimaluse aastas mõned hülged lasta. sest hallhüljes õpib kiiresti võrkudest matti võtma ja väidetavalt ise enam kala püüda ei viitsigi. samuti on hülgeliha e. nott kihnu kultuuris kõvasti sees. sarnaselt on mõnel pool maailmas põlisrahvastele vaala- ja hülgepüügiks mööndusi tehtud. loomulikult ei tarvitataks seejuures arhailisi ja julmi vahendeid, näiteks nn. hülgeõnge...
Vasta