Männiku vindi tiir

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Männiku vindi tiir

Postitus Postitas Patterdale »

Kes jagab infot kuda Männikul vindiga lasta saab,mingid ajad kui on,tel nr.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Vindi tiir

Postitus Postitas Arles »

Nr-t tiirus ei tea. Tuleb minna kohale ja valvuri juures registreeruda ning saabki laskma.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Tänan
Dog and man are truely partners in the hunt.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: Männiku vindi tiir

Postitus Postitas bighornet »

Patterdale kirjutas:Kes jagab infot kuda Männikul vindiga lasta saab,mingid ajad kui on,tel nr.


http://infopluss.weather.ee/ettevote.as ... earchType=

Männiku Lasketiir
OPEN HOURS
Mon-Sun 10-20.30
CONTACT
Phone 604 1494
Address Männiku Saku vald, 75501 Harjumaa
- map, - print

on vana ja uus osa.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Vot see on valgamaalastel hästi tehtud!
väljavõte artiklist:...
Tiirus toimuvat on võimalik jälgida ka pealtvaatajail. Kaamera üles võetud pilti – tabamuse saanud (või siis tabamuseta) siga – näeb kolmest telerist, nii kohtunik tulejoonel kui peakohtunik oma ruumis ning lihtsalt huvilised kõrvalruumis.
Ja lugu terviklikult : http://www.valgamaalane.ee/070406/esileht/25005799.php

Saaks Männikule kah sellise lisanduse :idea:
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Halb uudis

Postitus Postitas Arles »

Siiagi negatiivne uudis üles -
tänu kohalike elanike pidevale protestimisele on männiku tiirus laskmine peale 19:00 keelatud. Seda hoolimata sellest, et koera haukumine kõlab kaugemale ja kõvemini, kui vintpüssi pauk.

Vot sulle võimalus tööinimestel trenni teha ... .

Arles

P.S. Vähemasti jahimeeste poolelt otsime võimalusi veel täiendavaks mürasummutuseks, kuid kaitsejõudude relvade müra on suurem - tehnika ise juba selline.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

See kellaaeg (19.00) on tõesti imelik, oleks võidud vähemalt 21.-22.00 lubada. Mis põhjendusega nii varane kellaaeg määrati?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kas ainult vinditiirus, või käib see ka haavlilaskmise kohta?
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

eip tea

Postitus Postitas Arles »

Haavlitiiru kohta ei tea - aga peale 19 sealt küll miskit ei kostnd.
Aga miks 19 - no minu mõistus ka ei võta, eks vallavalitsus "teab", millal inimesed tiirus saavad käija.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kas see 19.00 nõue kehtib ka väiksekaliibriliste kohta?
Need naa vaiksed relvad, et ei tohiks kyll kedagi häirida.

Tuleks sättida nii, et kuni 19.00 -ni suured kaliibrid ja väiksed ning õhkrelvad tohiks kuni 21.00-ni harjutada.

Minu meelest on hoopis tõsisem mure Tallinna lennuväljale suunduvad ja tõusvad lennukid, kes häirivad väga paljusid elanikke. Aga see on hoopis teine teema.
Viimati muutis Estlander, P Mai 21, 2006 9:05 am, muudetud 1 kord kokku.
Hundist toakoera ei saa.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Suhteliselt arusaadav tingimus. Männiku tiirust kostvad paugud on kuulda ka Pääskülas ja päris hästi, seal need vaevalt kedagi segavad. Samas lähedal elavaid aga segavad need kindlasti. Inimesed tulevad töölt ja tahavad puhata, mitte püssiraginat kuulata, neil on selleks täielik õigus. Paigaldagu helikindlad aknad jms, jutt siin ei kehti, suvel on aknad lahti. Laskjaid see ei häiri, tavakodanikku aga kindlasti. Tiirud on linna lähedal ja Tallinna hingus on tunda ka lähivaldades. Rentaabel on mitte tülli minna ja tiire edasi pidada, sellest ka vastutulek kodanikele. Mulle ei meeldi mitte üks raas akna all jõmmide Meie Meest paukuv auto, on kordi ka kakluseks läinud, osadele ei meeldi püssipaugud, üle mõistuse arusaamatut pole siin midagi. Tegelikult on tänapäeval sellise asustuse korral jube raske isegi ära mahtuda, hektareid suurtel tiirudel veelgi raskem, tänagem Jumalat, et nad veel üldse olemas on.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Lihtsalt sarnasus

Postitus Postitas Arles »

Et siis ostan omale krossiraja äärde maja ning hakkan raja vastu streikima, kaebusi esitama jne. Kuniks pannaksegi rada kinni. Algul piiratakse 10-19, siis 12-15 ja siis täitsa kinni, sest vanemad inimesed ja väikesed lapsed on ju kogu aeg kodus.
Aga summutit ei tohi kasutada! seadus keelab.
Püüan kontrollida miski päev, kaugele väiksekaliibrine kostab. Õhukat ei piira jah keegi.
Muidugi oleks vast loogiline teha miski relvade tabel, kus sees kaliibri (?) järgsed laskeajad - et kuni 19 kõik relvad, kuni 21 .22 kaliiber (siin jälle kõvemaid erandeid) ja 23 öörahu.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
meelisl
Postitusi: 9
Liitunud: P Veebr 19, 2006 9:32 pm

Postitus Postitas meelisl »

Sai Männikul laskmas käidud ja seal öeldi, et 19.30 ei tohi ühtegi pauku enam teha.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Arendajad, ehk siis kinnisvarapärdikud ei kõssagi, et lähedal on krossirada, lasketiir, haisuvabrik vms. Võin mürki võtta selle peale, et maakler toimetab esmaspäeviti, siis kui tiir on suletud, või Kehra kandis siis, kui tuul on soodsas suunas. Ka ehitatakse maju ``vaatega merele``, siis kui üks rida müüdud, tehakse selle ette järgmine ``vaatega merele``, nii kaua kui maa otsa saab ja meri vastu tuleb. Koduostmise ärevuses ei taibata miskit ka küsida. Lisaks on olemas veel selline termin, nagu ``avalik huvi``, mille ees peab taanduma eraõiguslik huvi. Selles suhtes jäävad püssilaskjad alla igatahes. Viidatakse vindi kuuli kilomeetreid pikale teekonnale ja ohtlikkusele, mürale, laskmise kui sellise üldse mõttetusele, hulludele tapahimulistele tegelastele ja militaarhulludele. Keegi toob hoovist teab kuidas sinna sattunud kuuli ja huilgab kui vabrikuvile. Ajakirjandus lendab ka kohe abiks kui vaja ja hakkab koheselt kujundama rahva arvamust, liituvad ka need, kellele ennem asi üldse korda ei läinud, nende põhiseaduslikku õigust ju rikutakse räigelt! Seega rahu ja ettevaatust suhtlemisel. Meie riigikeses on osa rahva esmane soov siiski kellelegi ära teha ja külvata hüsteerilist paanikat. Muuks otstarbeks osad inimesed oma elu enam kasutada ei oskagi, mõnel on korraga 10 (lugege kümme) kohtuasja sees, kusjuures vähemalt kolm ta neist võidab ja süües kasvab isu. Siis tunneb muidu üsna piiratud mõtlemisvõimega inimene end ka keegi olevat ja see on tema jaoks Nirvaana. Ka võib tõlgendada Karistusseadustikku mitmel moel, kuni tiirust kostvate paukude avaliku korra rikkumiseks lugemiseni, sest kinnistult, korterist vms. kohast kostev müra mis kedagi segab, muudab selle koha automaatselt avalikuks ja seal toimuva avaliku korra rikkumiseks. Vt. KarS § 262 kommentaare. Küüne taha ajamiseks on võimalusi küll ja veel. Küsimus algab sellest, et rahvas ei taipa, et relva kasutamise oskus on vajalik. Loodetakse mingile NATO vihmavarjule, mis iseenesest on vägagi abstraktne ja segane/ udune termin. Millegipärast arvan, et kui madinaks juhtub minema, siis on need vihmavarjuhoidjad esimesed, kes hõlmad vöö vahel siit punuma panevad. Mulle tundub, et armeest on saanud ka mingi pühapäevakool koos oma kaplanite ja muu stuffiga. Paraku on lahingus vaja vanatestamentlikku suhtumist, mitte juhinduda ``keera ka teine põsk ette`` soovitusest. Võib olla, et mu sõnavõtt on selles suhtes pisut paranoilisena tunduv, aga jõustruktuuride relvakasutamisoskus on välja arvatud mõned erandid, lausa häbiväärselt kesine. Alustada tuleks sellest, et rahvas saaks aru lasketiirude vajalikkusest ja ei arvaks, et seal käiakse lollist peast ``pauku tegemas``. Kes tahab kõrvad lukku saada, see võib lasta endale vastu kõrvu anda või siis kõrva ääres kaks lauda kokku lüüa, paugud missugused. Need inimesed, kes olid sõjas ja teavad, mis see on kui ta äkki lahti läheb, saavad otsa ja noorematele tundubki kõik tulirelvadesse puutuv ja seonduv jube vägivaldne ja tarbetu. Pretsesdent: võtsin Laekverre oma naise kaasa, seal ütles ta mulle ühe vägagi rammusa asja välja. Kõlas see umbes nii: ``Ma tunnen end siin, kus lastakse kolmes tiirus korraga ja kus on mu ümber ehk üle saja relva, millegipärast väga turvaliselt. Minu ümber on rahulikud ja väärikalt käituvad inimesed kes teavad, mida nad teevad...``. Vot nii, inimesed, kes asjaga kokku ei puutu, peavad relvakandjaid tihti mingiteks koolavateks, relvaga igal võimalusel vehkivateks ja suvalises suunas tulistavateks nõmedikeks. Esimese sellekohase kultuurišoki sai piiga Männiku jahilasketiirus sel kevadel. Olles ise politseiametnik, teatas ta, et see on hämmastav, kuivõrd eraisikud lasevad kordajatega paremini kui kodanikke kaitsma peavad struktuuritöötajad. Jumala eest, pool päeva ei rääkinud ta suurt midagi. Nägi ka lõbusaid ja rahulikke inimesi selle kõige juures. Vähemalt tema maailm loksus selle koha pealt paika. Ta on sellest ka teistele rääkinud ja ehk mõni neist ka veel edasi. Inimesed ei tea ju üldse millega me tegeleme, ajakirjanduses avaldatakse vaid veriseid pealkirju meie kahjuks. Võistlustel on vaid laskjad ja nende lähedased, publik on null. Ma ei arvagi, et peaks murdu rahvast koos olema, kindlasti läheks siis kas mingi relv kaotsi või lõhutaks paar autoakent jms. Ehk peaks tiiru rohkem oma tuttavaid kaasa vedama, et inimesed näeksid, kellega ja millega on tegemist, küllap siis ka suhtumine muutuks. Ma ei tea, kas mul on õigus või mitte aga nii olen ma mõelnud.[/b]
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Männiku tiir

Postitus Postitas jorr »

Aga hästi ütlesid,selline jutt võiks kuskil ajalehes olla.
noorus on ilus aeg
Vasta