Kaelarihm

2005. aasta teemad
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Kaelarihm

Postitus Postitas rajaleidja »

Teatavasti on jahikoertel kohustuslik kalarihm, v.a. urukoertel. Nädalavahetusel olin seajahis ja koer leidis nooremapoolse kuldi üles ja kargas kallale. Aga ega ka kult papist poiss ei olnud ja andis vastu. Koer vingus päris tükk aega sea käes. Kui võpsikust välja tuli siis oli üks külg kaela juurest kõvasti verine. Minule jäi mulje(olin umbes 10m. kaugusel, lasta ei saanud,tihe paju võsa), et kuldil jäi kihv koera kaelarihma taha kinni ja nii ta teda seal tükk aega sakutada saigi.
Mis te mehed arvate, kas võiks olla lubatud ka teistel koertel ilma kaelarihmata olla. Kuulsin pärast, et koeri on ka enne kaelarihmade pärast otsa saanud.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Kasutan ise laikadel kaelarihmasid ja pole veel nagu erilist probleemi pole olnud. Olen kuulnud küll, et on koeri otsa saanud kuna kaelarihmapidi kinni jäänud kas siis oksa külge või looma ette. Aga samas kui rihm ei sobi siis vest mis on vist veel hullem.
Aga kui seadus ikka näeb ette, et peab olema punane kaelarihm, siis vaevalt ka keskkonnainspektorit huvitab vastus et ma kardan, et äkki jääb kinni.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Huvitav kuidas teistes Euroopa riikides see lahendatud on.Jahikoer peaks puht ohutuse pärast juba kaelarihmata olema.Jääb kuhugi kinni ja näiteks jahisituatsioonis nagu eespool kirjeldatud võib viga saada.Sellepärast neil kõrvu ja sabasi lõigatakse,et vähem haavatavamad oleks.Olen näinud koertele spets veste selga pandavat,et külgi kaitsta.
Meie sektsiooni koertel on rihmad korralikult tihedalt ümber kaela ,praktiliselt karva sees ja pole veel õnneks midagi juhtunud.Rihm ei tohi lihtsalt liiga lõtv olla.
Ja koer peaks metsas ikka identifitseeritav olema ja ega vist paremat võimalust ole ,kui kaelarihm.Koeral võib ju kiip ka küljes olla,aga seda distantsi pealt kindlaks ei tee,nii et jääb ikka kaelarihm.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Järsku aitaks siinkohal selline kaelarihm, mis vähe suurema takistuse puhul rebeneks ja seda siis ainult jahis kasutada?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

nuh, kunagi jäi sellepärast yhel tuttaval hunt laskmata, et kangesti hundi vurhvi laika tookord kaasas oli. arvas esialgu, et koer sektoris jookseb, hiljem nägi et saba jalge vahel ja vist ikke ei ole...
hiljem tõmbasime koera saba kylge punase teibi, väga hästi oli näha :) ainult ma ei mäleta, kuidas see pärast kätte saadi. vist oli miski kiletükk all et karvade külge ei jääks.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ma tean, et kunagi üks mees kasutas loomade märgistamiseks mõeldud värvi. Enne jahti tõmbas aerosooliga üle ja väga hästi oli metsas näha.
Põhi häda ongi selles, et koerad kipuvad ulukitega üsna ühte karva olema.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Olin just nädalavahetusel seajahis. Endal ja tuttaval laika. Ise võtan rihma alati enne koera lahtilaskmist ära. Tihedas võpsikus võib rihmapidi oksa vms. taha kinni jääda. Tuttaval asi lahendatud: ca.10-15 cm laiune punane kummist pael, mis on nii elastne, et kui koer jääb kinni saab ta selle endalt üle pea tõmmata (nii on ka seadustega kooskõlas). Materjal meenutab trakside materjali. Muretsen endale ka sellise, kuna muidu võib koera eluiga väga üürikeseks jääda.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

mul on ka koeral selline trakitest tehtud kaela rihm kui jahile lähen eriti talvel kuna siis on oht et siga lõhub koera ära ja veel on mul koerale tood usa-st pets vest mis kaitseb koera sia eest petsealne vest ja kus kus juures on selles ka kasu olnud eriti kuldi juures kui koer saab löögi mööda kere siis kaitseb see vest päris eduliselt kuna ta on mingist petsist materjalist selle kohtab saab infi saaremal olevast jahikauplusest sealt ma selle aadressi sain kus seda usa st tellida ja ütlen et tasum investeerimist see maksis koos eestisse toomisega kuskil kaheksa sada dollarit.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See vest peab siis lisaks ka veel kuulikindel olema,kui sellise raha välja käisid.Selliseid veste kannavad USA-s politsei koerad.Lihtsalt jahitrauma kaitseks võib ka midagi soodsama hinnaga leida.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Anonymous kirjutas:mul koerale tood usa-st pets vest mis kaitseb koera sia eest petsealne vest ja kus kus juures on selles ka kasu olnud eriti kuldi juures kui koer saab löögi mööda kere siis kaitseb see vest päris eduliselt


Samas võib selle vestiga jälle koer lihtsamini sea kihvade külge takerduda ja päris tõsiselt tuuseldada saada.
Külaline

Iiri terjer

Postitus Postitas Külaline »

Minul on 10-kuune emane iiri terjer kelle vend läks Saaremaale jahi koeraks ning paistab sobivat. Kas kuskilt saab infot kuhu pakkud jahi koera müüa. piret290@hot.ee
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Rootsi rulle päästekoertel on sellised omapärased rulled, mis saavad vabalt näiteks oksa taha kinni jääda... vähegi suurema takistuse korral annab kinnitus järele. Kaelarihma puhul saab sama süsteemi kasutada... väga lihtne lahendus.
Kasutaja avatar
guttyitty
Postitusi: 13
Liitunud: E Sept 06, 2004 11:14 am

Postitus Postitas guttyitty »

meie kasutame helkur vesti (takjatega).Saab ennast lahti tõmmata,kui vaja.Kaelarihm on ohtlik.
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

to trucker

Kiipi ei suuda ka koera silitades kindlaks teha. Selleks ju vastavad aparaadid ja needki vaid looma arstidel. :wink:
janno99
Postitusi: 20
Liitunud: T Dets 28, 2004 9:34 pm

Postitus Postitas janno99 »

Mina kasutan küll koeral kaelarihma ja selle külge seotud neoon ribasid, lisaks veel tutka ka kaelas. Siiani ple küll veel sellist muret olnud, et kuhugi kinni jääb.
Suletud