Väike mõtte ja näpuharjutus.

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Väike mõtte ja näpuharjutus.

Postitus Postitas Mart »

Leidsin ühe demoprogrammi,kus hästi tuleb väja tuule ja kauguse mõju lasketulemusele.Proovi, sa ei kahetse.
http://www.shooterready.com/lrsdemo.html
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

CD

Postitus Postitas Deerhunter »

Väga hea link peaks mainima.Väga palju on sealt õppida.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah see oleks vkx-ile hea tutvustus.Ta oli kaugmaatulistamisest huvitatud ja seal päris tõetruu simulatsioon.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

trucker kirjutas:Jah see oleks vkx-ile hea tutvustus.Ta oli kaugmaatulistamisest huvitatud ja seal päris tõetruu simulatsioon.


Mul see demo juba olemas ja aegajalt võtan pliiatsi ja paberi ning kalkulaatori kõrvale ja hakkan "paugutama". See on just eriti heaks näiteks selle kohta kui keeruline on tegelikult pikamaa laskmine ja annab väikse ettekujutuse, mida peab laskur oskama ning millega peab arvestama enne päästikule vajutamist ekstreemsetel distantsidel. Samas on see väikeseks tõestuseks sellest, et omades vastavaid oskusi ja teadmisi on need distantsid siiski kätte saadavad :wink:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Siis on sul ka juba siia kiigatud:

http://www.horusvision.com/hv.cfm?pg=demomain

Neid linke vaadates tekkis endal selline mõte,et kindlasti saab ka tavalise dupleks sihikuga mingil määral kaugust hinnata,pean silmas just meie distantse jahitingimustes 150-300m.
Küsimus vkx-ile:ega ei oska äkki nõu anda?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tekkis üks küsimus:kuidas tuule tugevust mõõdate.200-250m peal on tuule mõju juba tuntav,lased rebasest mööda nagu tirtsti.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Otsene külgtuul võib selle maal peal viia kuuli minu arvates kõrvale mingi 15 või rohkem cm. Seega võib rebasest mööda minna küll.
Metsas on see mõõtmine nii kui nii selline, et nõrk, keskmine, tugev ,seega usun et kõik õiged sihtimised ja muu tuleb kogemustega.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Minu moona ballistilise kaardi peal on kirjas,et 5 m/s tuulega on kuuli kõrvalekalle 200m peal 23cm.Tootja kodulehelt leian ka palju kõrvalekalle on näiteks 8 m/s tuulega.kuda ma aga seda tuult seal metsas või põllu peal mõõdan,muidu pole selle tarkusega midagi peale hakata.Seni olen lihtsalt tulistamata jätnud,kui nõks vingem tuul on või proovinud ligemale minna,aga sellega on nii,et tihti saak käest lipsanud :lol: .
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Ega seda metsas mööta suurt saagi. Jälgi lihtsalt mis ilm oli, vaata hiljem ilmateadet, et palju lubas jne. Siis saadki umbkaudse tulemuse. Mina arvan, et 5m/s on ikka suht vaikne tuul, selline kus saad aru, et kust poolt puhub aga ei midagi hullu.
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Tuul

Postitus Postitas Deerhunter »

Lageda maa peal mõjub see tuul kinlasti aga metsas on tavaliselt ikka vaiksem kui põllu peal.Kaugema maa pealt lastes ei saa rebane tihti aru kust pauk tuli seega näed peale esimest pauku kuhu kuul jooksis ja saad teha vastavad korrektuurid.Ise pole siia aru saanud selle tuule mõjust kuuli lennule ju siis on koguaeg vaikne olnud.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: Tuul

Postitus Postitas pri:t »

Deerhunter kirjutas:Lageda maa peal mõjub see tuul kinlasti aga metsas on tavaliselt ikka vaiksem kui põllu peal.Kaugema maa pealt lastes ei saa rebane tihti aru kust pauk tuli seega näed peale esimest pauku kuhu kuul jooksis ja saad teha vastavad korrektuurid.Ise pole siia aru saanud selle tuule mõjust kuuli lennule ju siis on koguaeg vaikne olnud.


Egas metsas saagi ju 200m pealt lasta :?: Ainult sihtidel vist...
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Re: Tuul

Postitus Postitas Deerhunter »

väike põrsas kirjutas:
Deerhunter kirjutas:Lageda maa peal mõjub see tuul kinlasti aga metsas on tavaliselt ikka vaiksem kui põllu peal.Kaugema maa pealt lastes ei saa rebane tihti aru kust pauk tuli seega näed peale esimest pauku kuhu kuul jooksis ja saad teha vastavad korrektuurid.Ise pole siia aru saanud selle tuule mõjust kuuli lennule ju siis on koguaeg vaikne olnud.


Egas metsas saagi ju 200m pealt lasta :?: Ainult sihtidel vist...



Metsas vast jah sihtidel aga samas ei ole mõtet metsaski niikaugel õngitseda, võib muutuda ohtlikuks teistele.Rebast lased ju ikkagi põllult ja minu jaoks pole tuul kunagi takistuseks olnud pigem hiilin talle nii lähedale et lask kindla peale oleks. :)
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Mina ei ole kungi laskmisel tuult eriti vaadanud. Pole ka nii ulmelistelt kaugustelt tulistanud, et oleks seda vaja olnud. Hiljem kui tabamust on vaadatud, siis saab teha küll väikeseid järeldusi, et äkki tuul viis ära jne.
Suuremate ulukite laskmisel põllust 100-150 m distantsil pole mingi tuul probleemiks aga rebase puhul võib see möödalasku põhjustada küll.
Seega vali õige distants ja saad pihta ka.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Leidsin ühe abivahendi :D ,tuulekiiruse mõõtja.Enamasti kasutavad purjetajad ja muud tegelinskid,kellel tuulega pistmist.Huvipärast peaks endale muretsema ja proovima.Laskma ilma tuult arvestamata suurde märklehte ja pärast mõõtma tuulekiiruse ja laskmise ajal sellega arvestama.Lihtsalt teadmiseks,kas sellise riistaga jahil ka midagi teha on,pidi mõõtma min ja max ja keskmise ka välja arvutama.
Kui keegi juba proovinud on andke teada,muidu äkki ilmaasjata kulutus :D .
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

trucker kirjutas:Tekkis üks küsimus:kuidas tuule tugevust mõõdate.200-250m peal on tuule mõju juba tuntav,lased rebasest mööda nagu tirtsti.
Suletud