varesed ja Sergo (oli: aruteluks, arvestades seadusi)

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

sergo kirjutas: Siin nooremal ja rikkamal rahval säärane komme, et kui suurem kräu, siis magasinitäied nii püstolist kui karmimatest relvadest pimeduses vastu taevast tõmmatakse, seda nii koduhoovis kui mere ääres.

Vot seda on nüüd küll raske uskuda?! Oled sa ISE näinud sellist tegevust või keegi rääkis sulle seda edasi? Merivälja ei ole mingi küla, kus talude vahel ehk mingi metsatukk või põllujupp ning võib ennast ehk piisavalt privaatselt tunda ka üleannetusi tehes! Seal maja majas kinni, ei saa oma hoovis püksatagi käia või kõvemini rääkida, et naabrit ei häiriks! Eks ülbikuid ole igal pool aga, et kohe... magasinitäied nii püstolist kui karmimatest relvadest ... Sinu jutust jääb mulje, nagu see mingi regulaarne ja tavaline tegevus Meriväljal?! Mul elab Meriväljal mitu sugulast/tuttavat ja on ka "kräusid" peetud. Pole veel mitte kordagi midagi sellist kuulnud ei ise ega kohalike suu läbi. Ma arvan, et see siiski kõvasti üle pakutud antud juhul. Eks nii need kõlakad tekivad ja levivad... (n)
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ei ole kõlakad, päris naturaalne elu. Ega ma ju öelnud, et iga nädalavahetus.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

jutu jätkuks: arvan, et Jaanipäeval saaks järjekordset kanonaadi kuulda. Aga tegelikult, ei huvita mind enam kellelegi millegi tõestamine. Kui ma siin pea 20 aastat elan, ju ma siis ka tean, millest räägin. Võib ju olla ka asi selles, et kes millise müra suhtes tundlik on.
ihan
Postitusi: 3
Liitunud: P Nov 12, 2006 10:57 am

Postitus Postitas ihan »

kuskil maailmas olla varestest ka päris lahti saadud, kuid mingid ilged tõugud olla põllul vilja nahka pannud, siis saadi aru, et varesed olid nende tõukude põhilised vaenlased. püüti ja toodi kalli raha eest varesed tagasi.
mina olen kodus rahul, kui kevadel näen, et varesed läheduses pesitsema sätivad. esiteks kui neid mitu pesakonda, siis löövad rästad minema ja mina saan põõsast ka marjasaagi. teiseks mu vabapidamisel kanad ja tibud on kullide eest suht kaitstud, sest varesed häirivad kulle ikka väga kõvasti. igatahes plussid ületavad mul miinused. mõnel aastal pole vareseid olnud, siis on kahjud nii marjade kui kanadega ikka hirmsad.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ihan

kuri tunne, et Sinu jutt puudutab varblaste sundpüüki Hiinamaal suure juhi Mao ajal ja ka siis ei hakanud keegi pärast varblasi sisse tagasi tooma. See, et varesed maal asjaks-vastu ei vaidle, jutt kui viitsid läbi lugeda aegade algusest oli ajendatud sellest, et kuidas va vaaksuga toimetada linna vmt. asustatud punkti tingimustes kus saadanad ülevõimu kipuvad võtma aga jahieeskirjad selle koha pealt lausa euroliberaalsed. ****, kasse-koeri püütakse, see toob toimetajatele pappi aga mis teha üleliigsete varestega? Ega ma ei ole öelnud ju et nad sootuks ilmast ära hävitada.
gepard
Postitusi: 2
Liitunud: K Dets 27, 2006 5:11 pm

Postitus Postitas gepard »

Üks varjant kuidas nendest soovimatutest pesitsejatest kodu lähedal lahti saada ilma liigse kära ja paugutamiseta on soolaga. Nimelt võta kala rupskeid või toiduks kõlbmatut liha soola see tugevasti ära ja jäta mõneks päevaks tõmbama et sool korralikult imenduda jõuaks ja pane need sellise koha peale kust vares ta kindlasti kätte saab ja muud elukad mitte(näit kuhugi kõrgemale puuriidad, kuuri katused jne.) Ja kui nad selle endale naha vahele tõmbavad on tulemus hiljemalt nädala jooksul käes.
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Vaidleks gepardile vastu.
Siin ranna ääres on juba ajast aega kevadeti soolakala tehtud ja räästaalla kuivama jäetud. siinsed varesed on nipi ära õppinud- panevad kala seinalt pihta ja viivad magedasse vette likku (porilomp või kaevul vetttäis ämber) Paari päeva pärast on sool välja ligunenud & lastakse hea maitsta. Egas linnud lollid ole :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

See on ranna piirkonnas linnu tarkus. Sisemaal aga usun, et mõte katsetamist väärt. Ega sisemaal ei ripu "prii toit" kuskil räästa all.
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

enki kirjutas:Vaidleks gepardile vastu.
Siin ranna ääres on juba ajast aega kevadeti soolakala tehtud ja räästaalla kuivama jäetud. siinsed varesed on nipi ära õppinud- panevad kala seinalt pihta ja viivad magedasse vette likku (porilomp või kaevul vetttäis ämber) Paari päeva pärast on sool välja ligunenud & lastakse hea maitsta. Egas linnud lollid ole :wink:

Pidin just pea sama juttu kirjutama ! Sõbrad tarbisid ka ....ja soola kala peale .Pärast mõningast eemal viibimist olid varesed kõik jäätmed lamba joogikünasse likku pannud :!: Ei saa nii lihtsalt metslooma petta! Ja tegu polnud mitte rannaküla varestega!
Kivi kotti!
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

No seal lõuna pool olen ise näinud, et paneelmajade rõdud paksult vobla täis riputatud. Pole see ainult rannaalade komme midagi. Ja varesed kui rändlinnud rändavad ju ka aastaaegade muutudes lõuna põhja suunal.
gepard
Postitusi: 2
Liitunud: K Dets 27, 2006 5:11 pm

Postitus Postitas gepard »

Mul igaljuhul asi kevadel toimis peale nädalat olid pesad tühjad,(maja ümbruses) ma ei taha uskuda et see mingi kokkusattumus oli. Ja ma ei usu et keegi nii soolast "voblat" omale teeks et see varese selili võtaks.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

inimlikul nõmedusel pole ikka piire! Täna kuskilt Delfist juhtusin lugema et mulgi päälinna Viljandi ametnikud kalli raha eest nõustajaid väljamaalt sisse ostavad kes vaaksusid helkivate ribadega peletada loodavad. Ei tea, võib ju tõesti olla, et ingliskeelsed nonnid lollimad aga mul siin aastaid rahulikult murelipuu tühjaks nopivad, midagi saan ikke ise ka hambusse vaatamata sellele, et pea iga oksa otsa tüki folgaad sätin, seda küll mõttega rästaid eemale peletada. Ei toimi nii ega naa, isegi lastud rästas ülesriputatult tiivad laiali mitte. Kadus teiseks hommikuks. Vares, harakas ja läikiv ese - ammu teada tuntud asi see, et kludinad neile meeldivad, neid asju ju hulgim nende pesadest leitud, mul endalgi mitu tsäksi trepi pealt suitsupaki kõrvalt jäädavalt looja karja lännu. Oma vanema tütre üks noorepõlve nimigi oli kludinalind alati kui harakat trehvasime, teine oli jutulind, sest ta oskas minutis vähemalt viis miks? küsimust esitada. Ühtepidi - jõudu Viljandi linnaametnikele, vähemast lolli (ja see pole mitte parastavas ega pahatahtlikus võtmes kirja pandud, väljend rahvakeeles niisugune) järjekindlusega asja ajamiseks. Teisalt, Mart ka vist mulgi mees ja otsustajatest iga päev mööda käib, võtaks ja teeks asjast üks lühiülevaade linnaametnikele. Ega antud foorumi materjalide läbilugemine neil tükki ikka küljest võta. Linna rahad, tehku neid varesepuure ja püüdku, jälle sama laul et: mis teha kinnipüütuga? Varesemure on tegelt vanem kui meie praegast, minuealised mehed peaks mäletama pilti kollase kaanega Aabitsast kus lugu tõrvatud katusega majast ja varesest sellel: nokk kinni-saba lahti, nokk lahti-saba kinni.:)))
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sergo, kust sa sellist asja välja lugesid. Ma loen lehest, et see väljamaa firma ja nõustajad on pärit Saaremaalt :roll: ja kallist nõustamisteenust pole keegi sisse ostnud, mehed tulid ise kaugelt väljamaalt asja kaema. Ja kulda/karda armastavatest harakatest pole ka kuskil juttu.
Aga see, et probleemile lahendust püütakse leida, on minu arust vägagi positiivne. Ise käisin kolmapäeval Suure-Jaani kalmistul ja no krt need linnud ajasid ikka vihale küll. Iga puu otsas on vähemalt 2-3 pesa. Leidub nii vareseid, hakke kui ronki. Kalmistu, mis peaks olema koht, kus on rahu ja vaikus, on aga lindude kisa täis. Ei kujuta ette, kuidas seal matust korraldada saab. vähe sellest, et kisa on kõrvu lukustav, võib igal hetkel mõni sulle pähe sittuda.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma juba kalmistutel künnivareste kisaga harjunud. Nad seal alati olnud ja nagu ei mõtlegi selle peale. Kui mingi künnivareste koloonia aga kohalikke elanikke tõsiselt segab, siis saab teha ühispöördumise valla poole, kes peaks siis proovima probleemile lahendust leida. Hallvaresed koloniaalselt ei pesitse, neid võib lihtsalt saagijahile ühte kohta või suhtlemise mõttes koguneda. Kuna neid pesitsusajal lasta ei tohi, on hallvarese jaht üsna tülikas ja enamasti ei viitsita padrunit raisata kui vares ees ongi. Soovi korral saab ju lasta varitsusest röövlinnutopise juures. Midagi mõtleb ehk veel välja.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Teder kirjutas:Ma juba kalmistutel künnivareste kisaga harjunud. Nad seal alati olnud ja nagu ei mõtlegi selle peale. Kui mingi künnivareste koloonia aga kohalikke elanikke tõsiselt segab, siis saab teha ühispöördumise valla poole, kes peaks siis proovima probleemile lahendust leida. Hallvaresed koloniaalselt ei pesitse, neid võib lihtsalt saagijahile ühte kohta või suhtlemise mõttes koguneda. Kuna neid pesitsusajal lasta ei tohi, on hallvarese jaht üsna tülikas ja enamasti ei viitsita padrunit raisata kui vares ees ongi. Soovi korral saab ju lasta varitsusest röövlinnutopise juures. Midagi mõtleb ehk veel välja.


tere jälle!

sergo ja vareslased on nagu kass ja koer, seda enamasti koera poolt lähtutuna. Käisin Googli läbi ja sealolevate viimaste EJS andmete järgi on meil kütitud lähtudes lubatud jahilindude nimestikust 65 künnivarest, 3390 hallvarest, 34 ronka. Ma loodan, et need on 2006.a. andmed, kui on vanemad siis eelpoolnimetet asutus minu arvates pole täiel määral oma ülesannete kõrgusel. Harakat ja hakki ei viitsinud eraldi taga ajama hakata aga need ka ühed-samad röövlid aga need polnd isegi jahitavate lindude loetelus.

Teder, kui Sa annaksid mulle kasvõi ühegi praegu seadusandlusest lähtuva retsepti kuidas neid passatskeid asula tingimustes hävitada oleksin äärmiselt tänulik! Loe seda asja algusest peale, vaata loomakaitseseadust jmt. asju, no hale hakkab! Kas nad Sinu munetud munasi kunagi pole nahka pand või ehk poegi? :)))
Vasta