varesed ja Sergo (oli: aruteluks, arvestades seadusi)

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

heakene küll, usun, et enamusel meestel sellest temaatikast juba kõrini, aga ikkagi. Maal on asi selge, seal rongad ainult metsas, hallvareseid väga vähe. Ehk see ongi põhjuseks, et teid mittehuvitava teema püstitasin.

Lühidalt: oletame, püüan mina kallilt ehitatud varesemõrraga linnas näiteks seitse varest ühe varahommikuga. Mis ma nendega edasi ette võtan? Viin loomaaeda?:))))
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sergo kirjutas:

Lühidalt: oletame, püüan mina kallilt ehitatud varesemõrraga linnas näiteks seitse varest ühe varahommikuga. Mis ma nendega edasi ette võtan? Viin loomaaeda?:))))

:idea: Et mats läks linna turule tetri müüma.Teepeal lasi varese lisaks ja sättis selle koos tetredega kenasti letile.Proua küsib ,et mis lindu see on? See on kaarnaaks lindu ,see 25 kopik kallim! Ja nii ta kaubaks läks! :D
Kivi kotti!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

no näädsa nüüd, Kult Sergo "klubisse" tõngund. Liikmepilet nr. 1.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

vares ..

Postitus Postitas bighornet »

Vares vaga linnukene...(Lugulaul varese teema toetuseks) :D

http://www.sloleht.ee/2006/05/31/uudised/198823/

no ja siis kommentaarid ka!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

vares

Postitus Postitas jorr »

Ega siis vares süüdi polnud, ikka inimene tükib tema pesa juurte.Ja euroseaduse järgi pesapaik püha ja puutumatu, ärgu need inimesed ikka kooberdagu igal pool.Ja mis loeb üks provintsist tulnud kaebus ja kriibitud peanahk, ise ju süüdi ka.
Oleks lugu saksas olnud, oleks lärm meieni kostnud.
noorus on ilus aeg
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

et siis targad mehed, andke nõu väetikesele, eriti ootan seda ühe lugupeeutud moderaatori käest, nimi vist oli kakuke?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Oot, mis nõu Sul tarvis oli?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kakuke kirjutas:Oot, mis nõu Sul tarvis oli?


no umbes 60 liitrit per cappale, viis tükki, korralikult tammest tehtud ja Sepa poolt vitsutatud, ette nähtud korralikuks saare õlleks. Avinurme meeste jaoks jääb tellimus jõusse, need kõvad tünnimeistrid.

****, me peame kokku saama, pidin Sulle kokku luuletama hakkama juttu setudest, kes potte kilu vastu müügiks tõid. Mees, ära pahanda!
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Pauk aitab !!!
Katsetasin järele. Neil varestel tuleb kuradima ruttu meelde oma eelmine elu, kui seadusi vähem oli. Nimelt viskas kops üle maksa, kui juba neljandat aastat minu õuel pesitseva händkaku pesa varesed järjekordselt ründama asusid. Mitte ühelgi aastal ei ole kakk oma poegi seal üles kasvatada saanud, sest varesed või miski muu ajab asja tuksi. Nüüd oli jälle üks poeg pesast välja kistud ja pooleks tõmmatud. Võtsin ette, leppisin kokku kohaliku jahiseltsi, kohaliku korravalve ning lähedalolevate naabritega. Kui varahommikul järjekordne 20 varest kakupesa ümber kraaksumas oli, siis suunasin sinna kaks pauku pardihaavleid huupi (et jumala pärast ükski vares surma ei saaks keset oma õrna sedaustega kaitstud pseitsusaega...) Plats on puhas juba üle kuu aja. Ei ühtegi varest enam. Mäletavad, mis asi on jahipüssi pauk. Ja rohkem pole vajagi. Noh nüüd nad on kuskil mujal, kuid kakk sai vähemalt ühe pojagi lõpuks neljandal katsel üles kasvatatud. Naabrid ei nurise.
Terv. seaduserikkuja
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Mul kogemused jällegi hakkidega. Oli paar aastat tagasi neid suuremas koguse oma muruväljal. Üks hommik, kui sain lugemisega paarkümmend isendit juba kokku, viskas ka üle ja sai jahikas välja võetud. kaks tükki lasin maha ja ülejäänud kisades minema. paar nädalat hiljem nad aga uuesti platsis, kuigi üks nende liigikaaslane rippus alles toki otsas
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Nojaaa, aga kaelushakk ei ole ju jahitavate lindude nimekirjas mu mäletamist mööda .... Või eksin?
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

vat oli ta kaelushakk või niisama hakk või midagi muud, mind tookord eriti ei huvitanud. kui oma koduõues ka rahulikult olla ei saa ja hommikust õhtuni ainult kisavad, maasikad, kirsid ja sõstrad ***** panevad, siis mul suht ükskõik, kas ta on jahilind või ei ole. igatahes meie kandis on neid liiga palju. meil on nendega samapalju muret, kui mujal varestega.
hulkuvad koerad ei ole ka just jahiulukid, aga ikka lastakse. elu on selline
Kasutaja avatar
Val Rajasaar
Postitusi: 95
Liitunud: E Jaan 02, 2006 5:36 pm

Postitus Postitas Val Rajasaar »

Kas mõnd liiki on kuskil liiga palju või vähe, ei ole meie subjektiivne otsus. Heaküll, see selleks. Aga paugujutu mõte oli seal, et hallvareseid on aastakümneid lubatud kiusata kui rahvamajanduse vaenlasi ja seda nad mäletavad. Piisab paarist paugust, et plats oleks puhas. Kaelushakk jällegi oli nõuka ajal kummardatud ja rahvamajandusele kasulik lind, kes "hävitas" rahvamajandusele kahjulikke traatusse. Seega neid ei ole kunagi kõmmutatud ja nad ei teagi, et pauk tähendab halba. Sestap nad kohe tagasi tulidki Su õuele. Kui mingi mittejahilind või -loom koduaias häirib, siis kauple kohalikust keskkonnateenistusest spetsialist asjale hinnangut andma ja otsust tegema. Hallvarese ehmatamisega, ma loodan, keegi palju mu peale ei pahanda. Pealegi ei saanud ükski pihta, st. igaüks, kes põgenes, sai hirmuinfo endaga kaasa. Kui mõni oleks kukkunud, siis tema teadmine sinna jäänukski. Paindlikkust!
Val Rajasaar
Ärge unustage seda oma lastele rääkida! Muidu ei räägi keegi lastelastele...
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Varestest ja hakkidest sain mina aastateks lahti, kui riputasin ühe surmasaaanud haki puuotsa natukeseks kuivama ja ennäe imet juba 5 aasta jookseb, mil ühtegi varest ega hakki ei kohta aiapiiride sees.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ei usu mina, et siin Meriväljal neid mingi pauk häiriks. Siin nooremal ja rikkamal rahval säärane komme, et kui suurem kräu, siis magasinitäied nii püstolist kui karmimatest relvadest pimeduses vastu taevast tõmmatakse, seda nii koduhoovis kui mere ääres. Tundub, et mõjub vareste sigimist soodustavalt hoopis! Ilma naljata. Aga jah, niipalju siis veel, et tuidest on nüüd lõplikult kõõga. Ju polnud lollid linnud ja peale järjekordset pesarüüstet kolisid ära.
Vasta