Kummituba vol3 e. sergo keeruline mõttekäik

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei oma mingitki pahatahtlikust sinu (Sergo) vastu,aga katsu aru saada ,et kõik ei mõtle ühtviisi ! See mis sina läbi lillede siin vahel püüad teisteni tuua ,mis sinuarust peaks sügavamat mõtteanalüüsi põhjustama(nagu sa ise väidad) kaob lihtsalt erineva väljenduslaadi/mõtteviisi tõttu sinna "lillede" taha lihtsalt ära! -" nutulaul" , mida v keda peaks taga nutma,kadunud noorust; ulukite vähesust; kevadist nepijahti, või jne. :?: Loe foorumi kasutamis reegleid ,kus ka ühtlasi seisab - postita ainult siis kui sul on midagi huvitavat ka teistele öelda, uuele teemale pane kõigile arusaadav pealkiri jne.
Teemas kus räägitakse relvade omapärast ,ehitusest ,tootjatest jne.ei ole ju tõesti mõtet püstitada pealkirja "vareste hävitamisest" selleks ju vastav rubriik allpool olemas,kuhu ka su postitus tõsteti! Samuti pole põhjust arvata ,et keegi meist pole siin endale selgeks mõelnud meie seaduste sobivust /mittesobivust ,võibolla oleks see tõesti "Nutulaulu" teemaatika kui kellegile see halamine kergendust pakub! Sellest ei viitsita aga lihtsalt kasutult heietada!

Ajakirja teemal jäi soiku! Kas oleks pidnud vikatid selga võttma ja kuhugi vallutusretkele suunduma :?: Võib olla on siiski ajakirja tegijatel kasulik teada mida lugejaskond asjast arvab ,viidates siinkohal kitsaskohtadele! Seega eesmärk siin foorumis erinevaid arvamusi välja öelda täidabki eesmärki ajakirja paremaks muuta. seda muidugi juhul kui tegijad foorumit ikka loevad! Neil kes on võimelised aktiivsemalt sekkuma ei keela ju keegi oma lugusid otse toimetusse saata! Kuigi jah ,ka minul on mõlkunud mõttes ,et foorumi juhid võiksid siin korraldada näiteks iga kuise hääletuse kuu parema postituse/probleemi kohta ja siis üllitis ajakirjale avaldamiseks välja pakkuda.

Võrumurde kasutamise vastu pole vast kellegil midagi ,aga jäägu see siiski mõnda teise kohta ,siin tundub ta rohkem eputamisena,mitte kõik ei saa sellest päriselt aru ! Kui kohe muidu kuidagi läbi ei saa, siis avalda ka eesti keelne tõlge ,nagu seda ka telekas tehakse!
Kõige paremate soovidega!
Selline on minu arvamus,aga nagu BM ütleb -keegi ei pea arvama nii ,nagu arvan mina! :D
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Jep, Kult on saanud asjadest samamoodi aru kui ma ise. Iga pikk jutt ja joru ei kõla alati "süvaanalüüsitud kõrgpsühholoogilise teemakohase monoloogina, millele tahetakse triviaaleeldusena respondeerumist", vaid lihtsalt ajuvaba deliiriumitunnustega ohkimisena. Lihtsad jutud saab ka lihtsate sõnadega kirja panna. Ja kui Sergo end vastandab jahimeestega, seetõttu, et jahimehed on "delfikad" ja kuidagi mingit oma arusaamtud moodi üritab "nina peale nipsu lasta", siis see on sügavalt Sergo probleem. Mind isiklikult häirivad taaskord lihtsalt need mõttetud halamised, mida ma oma lemmikfoorumit avades lugema pean... Ma siiralt usun, et "ulumisfoorumid" on kah kuskil olemas. Aga eks me kõik peame ju paremateks inimesteks saama, äkki ka mina õpin deliiriumi hindama...

Ja võrokeste jt murrete osas olen ma väga kenasti meelestatud, tegemist on igaühe isikupärandiga. Aga jahifoorum ei ole vast see koht, kus oma juuri avastada või reklaamida... Või mis iganes, tee endale oma teema ja võruta seal asjahuvilistega, mul kama kaks...
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

hendrik kirjutas:Jep, Kult on saanud asjadest samamoodi aru kui ma ise. Iga pikk jutt ja joru ei kõla alati "süvaanalüüsitud kõrgpsühholoogilise teemakohase monoloogina, millele tahetakse triviaaleeldusena respondeerumist", vaid lihtsalt ajuvaba deliiriumitunnustega ohkimisena. Lihtsad jutud saab ka lihtsate sõnadega kirja panna. Ja kui Sergo end vastandab jahimeestega, seetõttu, et jahimehed on "delfikad" ja kuidagi mingit oma arusaamtud moodi üritab "nina peale nipsu lasta", siis see on sügavalt Sergo probleem. Mind isiklikult häirivad taaskord lihtsalt need mõttetud halamised, mida ma oma lemmikfoorumit avades lugema pean... Ma siiralt usun, et "ulumisfoorumid" on kah kuskil olemas. Aga eks me kõik peame ju paremateks inimesteks saama, äkki ka mina õpin deliiriumi hindama...

Ja võrokeste jt murrete osas olen ma väga kenasti meelestatud, tegemist on igaühe isikupärandiga. Aga jahifoorum ei ole vast see koht, kus oma juuri avastada või reklaamida... Või mis iganes, tee endale oma teema ja võruta seal asjahuvilistega, mul kama kaks...


selle isikupärandiga on lugu nii nagu ta on, ehk oleks õigem isukupära. See minu keelekasutus-las ta olla, eks ma ürita siis ennast tagasi hoida. Targad inimesed on mulle öelnud, et tundes põhigrammatikat ja mõningaid keelelisi eripärasid saab inglise keeles vabalt max. kolmesaja sõnaga hakkama, aitab ka vähemast, taandan oma väljendusoskuse ka soovitud tasemele, äkki peaks küsima keeletarkadelt järgi milline on minimaalne lubatud eestikeelsete kõnekeeles kasutatavate sõnade hulk ja juhinduma sellest? Elu kurbloolisus seisneb vist küll selles, et kõiki meist ei ole ühe lauaga löödud. Kui ma olen oma rumalustega kedagi hingepõhjas haavanud on see tappaandmine arusaadav, ise küll põhjust ei tea.

Miks ma algul kirjutasin selle asja relvade teema alla? Vares ja harakas ka vist värvuliste seltsi kuuluvad aga asulate tingimustes nad eht röövliteks kujunenud. Kui nüüd pikemalt lahti rääkida küsimuse püstitus, siis see kandiski endas seda mõtet, et kuidas olemasolevat seisu muuta? Selge on vähemalt minu jaoks, et ilma jahimeesteta nende arvukuse suurenemisele mingit piiri piiri panna suht võimatu. Teate ilmselt kõik ka seda, et nad mitte ainult röövlid ei ole vaid ka igasugu haigusi analoogselt rottidega edasi kannavad. Ja vaadake mis minu arust tõsisest teemast välja tuli?

Tuli teema Sergo ja varesed mis ka kiiresti laiali vajus. Oleks keegi öelnud: Sergo, ela oma varestega õnnelikult edasi ja ära tüüta meid omi tähtsaid asju ajamas oleks pilt klaar olnud.

Üks jahimeeste olemasolu õigustus, s.h. ka jahimeeste endi poolt heakskiidetu olevat see, et me justkui aitavat hoida tasakaalu looduses ulukite seas? Kuidas siis hoiame vareste seas? Need röövlid ei ela eestimaal ainult Sergo aias ja Meriväljal. Veel hullem probleem võib olla merikajakatega prügimägedel ja magalarajoonide prügikastide ümber.

Kui Sa nüüd hoolega läbi loed minu eelmise postituse, siis peaks sealt ikkagi aru saada olema see, et Sergo ei pane jahimehi ja Delfi kommentaatoreid suvaliselt ühte patta, ei vastanda ennast jahimeestega. Küll aga tekitab pehmelt öeldes hämmastust Sinu lahmimine, ole tolerantsem. Ja ära kisu sõnu kontekstist välja ega kasuta neid mõtlematult.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kult kirjutas:Ei oma mingitki pahatahtlikust sinu (Sergo) vastu,aga katsu aru saada ,et kõik ei mõtle ühtviisi ! See mis sina läbi lillede siin vahel püüad teisteni tuua ,mis sinuarust peaks sügavamat mõtteanalüüsi põhjustama(nagu sa ise väidad) kaob lihtsalt erineva väljenduslaadi/mõtteviisi tõttu sinna "lillede" taha lihtsalt ära! -" nutulaul" , mida v keda peaks taga nutma,kadunud noorust; ulukite vähesust; kevadist nepijahti, või jne. :?: Loe foorumi kasutamis reegleid ,kus ka ühtlasi seisab - postita ainult siis kui sul on midagi huvitavat ka teistele öelda, uuele teemale pane kõigile arusaadav pealkiri jne.
Teemas kus räägitakse relvade omapärast ,ehitusest ,tootjatest jne.ei ole ju tõesti mõtet püstitada pealkirja "vareste hävitamisest" selleks ju vastav rubriik allpool olemas,kuhu ka su postitus tõsteti! Samuti pole põhjust arvata ,et keegi meist pole siin endale selgeks mõelnud meie seaduste sobivust /mittesobivust ,võibolla oleks see tõesti "Nutulaulu" teemaatika kui kellegile see halamine kergendust pakub! Sellest ei viitsita aga lihtsalt kasutult heietada!

Ajakirja teemal jäi soiku! Kas oleks pidnud vikatid selga võttma ja kuhugi vallutusretkele suunduma :?: Võib olla on siiski ajakirja tegijatel kasulik teada mida lugejaskond asjast arvab ,viidates siinkohal kitsaskohtadele! Seega eesmärk siin foorumis erinevaid arvamusi välja öelda täidabki eesmärki ajakirja paremaks muuta. seda muidugi juhul kui tegijad foorumit ikka loevad! Neil kes on võimelised aktiivsemalt sekkuma ei keela ju keegi oma lugusid otse toimetusse saata! Kuigi jah ,ka minul on mõlkunud mõttes ,et foorumi juhid võiksid siin korraldada näiteks iga kuise hääletuse kuu parema postituse/probleemi kohta ja siis üllitis ajakirjale avaldamiseks välja pakkuda.

Võrumurde kasutamise vastu pole vast kellegil midagi ,aga jäägu see siiski mõnda teise kohta ,siin tundub ta rohkem eputamisena,mitte kõik ei saa sellest päriselt aru ! Kui kohe muidu kuidagi läbi ei saa, siis avalda ka eesti keelne tõlge ,nagu seda ka telekas tehakse!
Kõige paremate soovidega!
Selline on minu arvamus,aga nagu BM ütleb -keegi ei pea arvama nii ,nagu arvan mina! :D


me räägime ikkagi üks aiast ja teine aia august. Viidates Sinu praegusele postitusele, tagantpoolt ettepoole:

on see minu keel võru või kuskilt mujalt laenudega, vahet pole, mõtlesin, et saab ehk asja natuke tagant ärgitada ja elavamaks muuta aga olgu, elagem õnnistet steriilsuses edasi.

Ajakirjast: keegi pole vikatist rääkinud, Mahtra meeste tegemistest võid täielikumat inffi saada Orlovi mõisas Eesti Rahva Ajaloomuseumis, seal ekspositsioon, mina käisin, kas ka Sina? Jutt lihtsalt sellest, sic! Teema püstitus ja selle arutelu kolekiiresti laiali valgus, miks heidate siis mulle ette mõnikord teemas mittepüsimist?

Relvade teemaatika kasutamise algideed selgitasin eelmises vastuses nii minimaalselt kui teiepoolsete reeglite kasutamise loaga julgesin ja oskasin
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Kuna pealkirjas on mainitud ka minu keeruline mõttekäik, siis pean seda enda kohustuseks siis ka siis kirjutada.

Kahjuks pole endal vahendeid ja kohta pakkuda, kuid oleks tore, kui saaks suve keskel kokku ajada kogu foorumi rahva. Jooks viina teeks grilli, jahiks püüaks kala vüibolla nii münigi päev.

Siis hea, saavad kõik kokku, joovad natuke, siis kaklevad oma mõtted sirgeks. Järgmine päev jälle kõik vanad sõbrad.

Mujal foorumites (kogukondades) ühiste huvidega inimesed ikka käivad koos ja on mõnusad. Oleks nyyd keegi, kes suudaks koha pakkuda, siis avaks ühise arve ja koostaks ürituse eelarve kõigi meeste peale.

Küll oleks tore?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sergo kirjutas:Üks jahimeeste olemasolu õigustus, s.h. ka jahimeeste endi poolt heakskiidetu olevat see, et me justkui aitavat hoida tasakaalu looduses ulukite seas? Kuidas siis hoiame vareste seas?

Ole hea ja palun anna mõni tõsiselt võetav viide, kus selges eesti keeles öeldakse välja, et vareslasi on liialt palju ja jahimehed andke tina.
Karupoeg, pane asi käima ja võid kindel olla, et mina olen üks neist kes kohale ilmub.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sergo kirjutas:
Miks ma algul kirjutasin selle asja relvade teema alla? Vares ja harakas ka vist värvuliste seltsi kuuluvad aga asulate tingimustes nad eht röövliteks kujunenud. Kui nüüd pikemalt lahti rääkida küsimuse püstitus, siis see kandiski endas seda mõtet, et kuidas olemasolevat seisu muuta? Selge on vähemalt minu jaoks, et ilma jahimeesteta nende arvukuse suurenemisele mingit piiri piiri panna suht võimatu. Teate ilmselt kõik ka seda, et nad mitte ainult röövlid ei ole vaid ka igasugu haigusi analoogselt rottidega edasi kannavad. Ja vaadake mis minu arust tõsisest teemast välja tuli?

.

:P No ma ei tea,kas sa mängid lolli v ongi sul mingi kiiks küljes ,v oled lihtsalt pahatahtlik inimene :?: Mina siit küll põhjendust ei leia ja see polegi mingi probleem (et teema sinna relvade alla trehvas) ,tõsteti teema õigele kohale ja asi vunts!

Kuigi võib aru saada ,et oled ka ise jahimees nõuad siin kõigilt mingeid selgeid lahendusi :!: :?: Ma ei ole kuskilt välja lugenud milliseid lahendusi /ettepanekuid /seisukohti sina oma loodud teemades välja pakud,kui see juhtub küllap siis tekkib ka arutelu,ei ole meist siit keegi sinu mõtete lugeja ega selgeltnägija! Minu arusaamade järgi teema looja kas esitab küsimuse,millele ootab vastust; teeb teatavaks mõne huvitava fakti ,mis võib teistelegi huvi pakkuda;esitab oma seisukoha mingi probleemi kohta ja talle kas väidetakse vastu v lisatakse uusi nüansse;kui ollakse seisukohtadega nõus ja endal midagi tarka lisada pole lihtsalt vaikitakse! Milline on näiteks sinuarust lahendus selle sinupoolt püstitatud vareste teema kohta asulates? Kellel mingi kogemus asjaga oli, juba andsid teada! Kui sa loodad ,et keegi nüüd julgustab sind püssi võtma ja minema linna vareseid kõmmima siis vist jäädki seda ootama,sest ütled isegi-seadused on täitmiseks! Kes tahab neid rikkuda tehku seda omal riisikol! Ei aita siin ka sellise teema avamine relvanduse rubriigis! Nii ,et kuulaks sinu ettepanekut võitluses varestega asulates! Järgnevaks oleks huvitav lugeda sinu nutulaule ja seda miuidugi mitte siin vaid seal kus teemad seisavad!
Kivi kotti! Ahto.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kakuke kirjutas:
sergo kirjutas:Üks jahimeeste olemasolu õigustus, s.h. ka jahimeeste endi poolt heakskiidetu olevat see, et me justkui aitavat hoida tasakaalu looduses ulukite seas? Kuidas siis hoiame vareste seas?

Ole hea ja palun anna mõni tõsiselt võetav viide, kus selges eesti keeles öeldakse välja, et vareslasi on liialt palju ja jahimehed andke tina.
Karupoeg, pane asi käima ja võid kindel olla, et mina olen üks neist kes kohale ilmub.


Selle tinaandmisega on lood nii nagu on, võta hoogu maha muidu ma saan arvama, et "ka sina, Brutus!" Aga kutsun Sind koos Su mõttekaaslastega enda poole külla. Kui Te tunni aja jooksul lokaalajas alla kolmekümne ülelennu või varese visuaalse fikseerimise suudate ära registreerida, autasustan Teid kõiki endatehtud "Foorumi Vaatleja" medaliga. Selle tegemisega saan ma hakkkama küll nii, et tasub ehk ära?. Kisa, kära ja kraaksumine jääb arvestusest välja.

Aga seda, et varesed, hakid, harakad, kajakad teatud, neile sobilikesse piirkondadesse koonduvad:

1. viitasin juba venelaste läbiviidud uurimustele mida võib lugeda "Ohhootadest". Seal kirjeldatud kuidas terved suurlinnad ja nende lähipiirkonnad nendega hädas, kuidas haudelindude populatsioonid hävinud jmt.
2. vanadest aegadest järele jäänud elujõulised vareste populatsioonid Rakvere surnuaial ja tammikus(kunagi oli kõrval, mitte eriti kaugel mingi karusloomakasvandus, selle jäänuk), Keilas samal põhjusel, Hiiumaal Palade kandis samal põhjusel, Rakus(enamus on uued jahimaad leidnud) Pärnu ja Audru kohta ei või öelda kuna ise pole käinud. Nad on igavesti kohanemisvõimelised tegelinskid.

Karupoeg, mina toetan Sind nii nõu kui jõuga, isegi mõned mõtted olemas, need kajastusid ka minu nutulaulu teemas. Nali naljaks, tahtsin siia üles ehitada isegi ühe kalambuuri vene muinasjutu "Kolobok" teemal kus teid mõlemaid aasida oleks saanud, hea, et tegemata jäi
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kult kirjutas:
sergo kirjutas:
Miks ma algul kirjutasin selle asja relvade teema alla? Vares ja harakas ka vist värvuliste seltsi kuuluvad aga asulate tingimustes nad eht röövliteks kujunenud. Kui nüüd pikemalt lahti rääkida küsimuse püstitus, siis see kandiski endas seda mõtet, et kuidas olemasolevat seisu muuta? Selge on vähemalt minu jaoks, et ilma jahimeesteta nende arvukuse suurenemisele mingit piiri piiri panna suht võimatu. Teate ilmselt kõik ka seda, et nad mitte ainult röövlid ei ole vaid ka igasugu haigusi analoogselt rottidega edasi kannavad. Ja vaadake mis minu arust tõsisest teemast välja tuli?

.

:P No ma ei tea,kas sa mängid lolli v ongi sul mingi kiiks küljes ,v oled lihtsalt pahatahtlik inimene :?: Mina siit küll põhjendust ei leia ja see polegi mingi probleem (et teema sinna relvade alla trehvas) ,tõsteti teema õigele kohale ja asi vunts!

Kuigi võib aru saada ,et oled ka ise jahimees nõuad siin kõigilt mingeid selgeid lahendusi :!: :?: Ma ei ole kuskilt välja lugenud milliseid lahendusi /ettepanekuid /seisukohti sina oma loodud teemades välja pakud,kui see juhtub küllap siis tekkib ka arutelu,ei ole meist siit keegi sinu mõtete lugeja ega selgeltnägija! Minu arusaamade järgi teema looja kas esitab küsimuse,millele ootab vastust; teeb teatavaks mõne huvitava fakti ,mis võib teistelegi huvi pakkuda;esitab oma seisukoha mingi probleemi kohta ja talle kas väidetakse vastu v lisatakse uusi nüansse;kui ollakse seisukohtadega nõus ja endal midagi tarka lisada pole lihtsalt vaikitakse! Milline on näiteks sinuarust lahendus selle sinupoolt püstitatud vareste teema kohta asulates? Kellel mingi kogemus asjaga oli, juba andsid teada! Kui sa loodad ,et keegi nüüd julgustab sind püssi võtma ja minema linna vareseid kõmmima siis vist jäädki seda ootama,sest ütled isegi-seadused on täitmiseks! Kes tahab neid rikkuda tehku seda omal riisikol! Ei aita siin ka sellise teema avamine relvanduse rubriigis! Nii ,et kuulaks sinu ettepanekut võitluses varestega asulates! Järgnevaks oleks huvitav lugeda sinu nutulaule ja seda miuidugi mitte siin vaid seal kus teemad seisavad!
Kivi kotti! Ahto.


Rahu, ainult rahu ütles Karlsson Katuselt.
Minu poolt esmalt pakutav lahendus on lihtsamast lihtsam, paraku ääretult raske täita ja jahimeeste poolt ainult osaliselt täidetav. Tuleb miinimumini viia nendele tegelinskitele kättesaadav söödabaas. Paljud teist matavad jahil tabatud uluki säilmed? Kuidas on lood nn. kompostihunnikutega? Jne.

Miks ma seda teemat just algatasin viitega seadustele - need ei ole ka igipüsivad, ehk peaks mingeidki, ütleme ajutisi muudatusi üritama teha? Lootsin kasvõi sellest aspektist mõttekaaslasi aga soovitati mul tuletõrjemasin osta. Kui siin loetakse kroone püssi ostmiseks siis pritsumasin ja meeskond vist kübe kallim? Miks lolli nõu üldse anda? Ja see ei lähe mitte teemast välja, ei ole karistatav, on sobilik jahimehele! Aga, saan aru, lihtsam on tappa anda Sergole kui puu otsas paharetile.
Kui te peate minu kallal võtma nende vareste või võru keele pärast laske käia. Kui vabam hetk mõtlemiseks tuleb siis soovitan eneseharimise mõttes kogu see jahimeeste sait aegade algusest uuesti läbi lugeda ja vaadata kuidas see ajas ja ruumis muutunud on, ühtlasi mõelda ka sellele mis tulevik tuua võiks
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No mis imeloom sa enda arust oled,et kõik jahimehed/foorumlased peaksid tahtma ainult sulle käru keerata :VS Ei saa absoluutselt aru sellest vastandamisest -Sergo-jahimehed.Minuarust pole sul keegi käskinud tuletõrje autot muretseda,keegi vaid pakkus oma kogemusi,millest TARK SERGO midagi kuulda ei taha.Kui sul on võimalused seadusi muuta ,siis miks sa seda ei tee ,või millist abi saaksime sulle sellel teemal osutada :?:
Vaevalt nüüd küll keegi oma kitse ,sea v põdra sisikondasi asulatesse varestele söögiks veab! See toit ikka pudeneb üle inimese köögilaua ääre,mis probleeme tekitab! Seda ,et selline asi ei juhtuks kontrollivad järjest karmimalt teatud ametid. Loomsete jäätmete hävitamise tarvis on V-Maarjasse tehas ehitatud ja igasugused matmispaigad on suletud! Jääb üle vaid oma prügikasti kaan igalühel meist sulgeda! Aga ikkagi jääb probleem ülesse ja antud seadusandluse juures on raske lahendust näha! Tegelt olen ka mina seda meelt,et probleemi peaks lahendama tina ,kemikaalid (mürgid v ained mis mõjutavad sigimist) v midagi taolist
Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sergo kirjutas:
kakuke kirjutas:
sergo kirjutas:Üks jahimeeste olemasolu õigustus, s.h. ka jahimeeste endi poolt heakskiidetu olevat see, et me justkui aitavat hoida tasakaalu looduses ulukite seas? Kuidas siis hoiame vareste seas?

Ole hea ja palun anna mõni tõsiselt võetav viide, kus selges eesti keeles öeldakse välja, et vareslasi on liialt palju ja jahimehed andke tina.


Selle tinaandmisega on lood nii nagu on, võta hoogu maha muidu ma saan arvama, et "ka sina, Brutus!" Aga kutsun Sind koos Su mõttekaaslastega enda poole külla. Kui Te tunni aja jooksul lokaalajas alla kolmekümne ülelennu või varese visuaalse fikseerimise suudate ära registreerida, autasustan Teid kõiki endatehtud "Foorumi Vaatleja" medaliga.

Kas see ongi siis see tõsiselt võetav viide, mida palusin?
Mina küll lolli lambana ei hakka inertsist toru taeva poole suunama (muideks see inerts on paljudel nõuka ajast sees), seniks kui ei avaldata miskit mõistliku sellel teemal. A`la Sergo ütles ei lähe arvesse, nii kaua võid mind Brutuseks või kelleks iganes kutsuda, mul kama 2. ;)
Kivi kotti!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

kakuke kirjutas:Karupoeg, pane asi käima ja võid kindel olla, et mina olen üks neist kes kohale ilmub.


Kohaga on kitsas. Muidu võtaks kohe vedada. Meie jahiseltsi hoone on remondis ja muud kohad ei ole "väärt" külastamist.

1. Koht (kui keegi pakub midagi välja siis edasi kohe järgmiste asjade kallale)
2. Küsitlus foormis, kuna ja kus keegi saaks osaleda
3. Kokkuvõtted tulijate arvust
4. Raha kogumine
5. Viinad ja vorstid :P
6. Mehed kokku

Nii oleks lihtne vist. Nüüd sõltub sellest, kas keegi ka tulla tahab ja saab.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Siis lõpeta remont ruttu ära ja anna minna. Kui tegija oled, küll siis mehed ka kohale tulevad. Mõtleks võib-olla isegi kohale tulla, kuid paljalt vorsti ja viina pärast ma küll enda pead vaevama ei hakka. Neid saan ma iga päev koduski koos sõpradega tarbida nii suvel kui ka talvel 8)
Ise osalenud kahel üritusel, millised Feeni vedada olnud ja nendega väga rahul. Pealegi kummalgi nendest üritustest ei ole vorst ja viin peamine õnneks olnud (kuigi jah pruugitud sai mõndagi :oops: )
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sergo ja karupoeg, foorumlased on juba nii mõnelgi korral koos käinud,tänu Feeni poolt organiseeritud jahipäevadele,aga teid pole seal trehvanud.Tõsi,viimasel ettevõtmisel ei saanud ise osaleda.Samas ei jõua ju üks mees kogu aeg raudu tules hoida,nii et olge head ja tehke asi ära,osavõtjaid on kindlasti ning väitlejate osavõtki garanteeritud. :D
Samas varestega on vast nii,et sellist seadust,mis lubab nende hävitamist relvadega linnades ja asulates,ei tule eluski.Kõrghaljastust hooldada ei keela aga praegu ükski seadus,võtke linnavalitsus ette.
Prügimajandus hakkab tasapisi ka korda saama ja kui võtta linnult söödabaas ja pesitsuspaik,siis ta lihtsalt kolib mujale.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Olen seda teemat siin päris huviga jälginud. Lausa sportliku huviga. Mis on selgunud : ei saa foorumirahvas aru Sergo heietustest ja ei saa ka Sergo aru miks teised aru ei saa.
Sellest kokkusaamisest millest Sergo räägib ma eriti palju ei ootaks. Kui inimesed ei suuda suhelda kirjalikul teel siis otse rääkide tuleb kindlasti pigem tüli kui leppimine. Asi selles et kirjutades on võimalus enne postitamist oma jutt üle lugeda ja muuta see selliseks et see tõepoolest arusaadav oleks, otse rääkides (eriti kui seal juures viina võetass nigu Karupoeg (Enne oli siin Sergo nimi, hajameelsusest või jumal teab millest tingitud viga. Väga vabandan.) pakub) võivad emotsioonid üle keeda. Mida kindlasti vaja poleks.

Sergole : Palun arvesta et siin foorumis on üle 1000 liitunud kasutaja, niiet oleks kasulik kirjutada oma tekstid selliselt et kõik aru saaks. Ma mõistan et iga inimene üritab olla ainulaadne ja huvitav, aga igaks asjaks on oma koht ja aeg.
Viimati muutis gunnar, K Mai 03, 2006 7:33 pm, muudetud 1 kord kokku.
Vasta