tulejukud

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tulejukud

Postitus Postitas jorr »

Tõsi ta on, praegu kus paljud põllud, mida vanavanaisad higi ja vaevaga harisid, on söötis täis võsa ja ohakaid on kulutulel ruumi laiutada.Mis siin ohakatest rääkida, vilja kasvatame lausa elamute kütteks.Vanasti oleks paljalt sellise jutu eest risti löödud.Kuid kuna kulutuli on väljunud kohati kondrolli alt siis peaks inimestel ise niipalju oidu olema et kuival ajal tulest hoiduda.Õnnetusi muidugi juhtub kuid ka tulejukud tegutsevad.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sooviku kirjutas:Mõelge sellele ka,miks on kulu mida põletada.Vanasti,mis tegelikult polegi nii väga vanasti,niideti isegi kraavikaldad lehmaheinaks.Nüüd on meil vabadus!Kasvatame ohakat ja võsa nende põldude peal,kus punased vilja ja kartulit harisid.20-30 aastat tagasi oli nende kuluväljade asemel viljapõllud ja põlenguid oli ka vähem.

vanasti oli ka rohkem lehmi, kellele anti heina ja vilja vajadus oli suurem. aga näe enam ei ole. ma arvan, et puhtalt moe pärast ei ole ka nüüd mõtet vilja maha külvata.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Õige ta on,tänapäeval pole enam mõtet paljude asjadega tegeleda.Pole mõtet loomi pidada,pole mõtet põldu harida ega maad parandada.Väga mõtekad tegevused on riigikogus omavahel kaklemised ja halamised,et pole raha päästjate palkadeks.Moodne on lasta kunagi palju raha ja tööd nõudnud varandustel laguneda-võsastuda-mädaneda.Viskame aga koni maha ja las Eesti põleb!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sooviku kirjutas:Moodne on lasta kunagi palju raha ja tööd nõudnud varandustel laguneda-võsastuda-mädaneda.Viskame aga koni maha ja las Eesti põleb!

kas tõesti peaks siis lihtsalt selle pärast vilja maha külvama, et kulu ei oleks??? ma paraku nii ei arva. kulu all olevad maad kuuluvad eraisikutele, mitte riigile. riiki on natuke loll süüdistada selles, et maad on söötis. kui vilja vaja ei ole, siis pole mõtet seda ka kasvatada. ja kui mees oma maaga midagi peale ei oska hakata, siis müü ta maha **** võtaks. kindlasti leidub inimesi, kes tahaksid selle maaga midagi teha. kasvõi mets peale istutada. aga inimene on ju nii ihne, et ära ka ei müü, isegi kui ise ei oska sellega midagi peale hakata. meie kandis on ka söötis maid. ühistul on aga maad puudu ja võtaks hea meelega söötis olevad põllud rendile või ostaks nad ära. aga näed omanikud ei ole nõus müüma ja rendi eest küsivad sellist hinda, et vilja hind tuleks korrutada kümnega
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Mul ei ole plaanis kellegiga vaidlema hakata,teemal,kas vilja tasub külvata või mitte.Juhtisin lihtsalt tähelepanu sellele,et olid ajad,kus põletusmaterjali tulejukudele oli vähem.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tulejukud

Postitus Postitas jorr »

Kisub teemast kaugemale aga lõpuks jõuame ikka Riigikogusse välja.Arvan, et põllud söötis sellepärast et Riik ei tunne huvi oma inimeste tegemiste vastu ega toeta väikepõllundust.Vilja hind selline, et väiketalunikul lihtsalt pole mõtet vilja kasvatada.Leivavili ostetakse väljamaalt ja tulevat koos vedamisega odavam,kohalik pangu oma viljanatuke kuhu tahab.Ja nagu Rajaleidjagi ütles, paljalt silmailuks vilja ei külva keegi.Eks need põlemised ole ka Riikliku poliitika viljad, hoolimatus oma kodanike tegude vastu ja aint endale varanduse ning suurema palga kokkusiblimine paistab olevat Riigikogu põhitegevus.Keegi soovitas mullgi kulutule üle halamine jätta ja saadiku poole pöörtuda, nagu see aitaks.Peaministergi olevat ajalehe järgi nii steriilses õhkkonnas, et rahva elust kuuleb aint seda mis talle nöunikud räägivad.Ega siis midagi põletame tasakesi igakevadist kulu ja peame moka maas.
Viimati muutis jorr, R Mai 05, 2006 1:03 pm, muudetud 1 kord kokku.
noorus on ilus aeg
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kuule Jorr, asi on ju imelihtne. Kõige rohkem teenib see, kes ei künna ega külva, st. ei tooda midagi. Kusagil harivad ja koristavad põldu peotäie riisi eest miljonid inimesed, nemad toodavad. Ja siis hakkab ``äritegevus`` ehk vahendamine. Tonn mingit teravilja- vms. saadust saab igal vahendajal hinna juurde, lõppkokkuvõttes ei oska öelda, mitmekordseks on saanud see hind, millega meie seda ostame. On likvideeritud igasugune otsemüük, ikka selleks, et keegi kusagil saaks mitte midagi tehes või tootes pappi tasku ajada. Meie esiisade rajatud põldude kuritahtlik rikkumine, kas söötilaskmise, täisehitamise või mistahes kujul maksab meile ühel päeval koledasti kätte. Kasvõi sõja korral, ehk siis nafta otsalõppemise korral. Meie allesjäänud põllud ei suuda enam rahvast toita ja me muutume kellegi orjadeks väga proosalisel ja koledal kombel. Me hakkame samuti kui Bangladeshi talupojad peotäie riisi eest päevas tööd tegema. Ka praegu, kui me ei täida kuulekalt ega kooguta piisavalt sügavalt mingi LIIDU ees, tõmmatakse meile kasvõi hommepäev vesi peale. Kaubaveod suunaga siia lõpetatakse ja paari nädala pärast on meil nälg majas, laod rüüstatud, inimesed, kes ei oska tänapäeval ennast kaitsta ehk kelle käed tagumiku külge on kasvanud, kas hulluks läinud või maha löödud. Ja midagi pole teha, sest maa kasvatab söögi, paraku metsas seda ei saa kasvatada, korralikult drenažeeritud põllud on kinnisvarapärdikutel üles ostetud ja tikuvabriku jääkidest ja vanadest vihikukaantest osmikuid täis klopsitud, suur osa aga söötis oma järge ootamas. Igasugune strateegiline ettenägemisvõime ja alalhoiuinstinkt aga paraku riigil puudub, kütust hakkame Rootsis hoidma, strateegiline teraviljavaru varastatakse ära, põllumajandus ehk oma võimekus häda korral end ise ära toita on pea likvideeritud. See- eest toidame monopole ja laulame globaliseerumisele hosiannat, vahepeal püüame ka olematuid natse ja muid tegelasi, kui vaid ``issi``käsib.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
J.Lagle^
Postitusi: 31
Liitunud: P Sept 18, 2005 5:53 pm

Postitus Postitas J.Lagle^ »

Endal on isegi kulupõlengu kustutamisega kogemusi. Nimelt eelmine aasta läks tuli lahti sellest, et rong oli pidurdanud ja seal tekkisid sädemed
ja nii see tuli lahti läks. Ei oleks uskunutki et tuli nii kiiresti levib aga nyyd siis tean. :( Aga õnneks saime tulele piiri, tänu külarahvale, kes kõik aitasid. :) Meil on tuletõrjepump mis osutus vääga kasulikuks :wink:
Nüüd külas kõik väga ettevaatlikud selle tulega, ja tihti kui keegi kuskil midagi põletab siis käivad koguaeg vaatamas, et mis toimub. :wink:
Meie küla sai selle kustutustöö eest mingi tasu ka vict, aga enam ei mäleta. :roll:
Mina ja Mets.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tulejukud

Postitus Postitas jorr »

See ika väga kiiduväärt asi kui inimesed ise midagi teevad siis tavaliselt ka põlemist vähem.Muidu on nii, nagu telepurk vahest näitab, kulu põleb ja rahvas vahib lolli näoga kõrval.Eriti imelik tundus selle telereporteri tegevus, kes üksikut pritsumeest tema töö juures mikrofoniga segamas käis.Teda ei huvitanud see, et mets ja kulu põles vaid temal oli lugu vaja ja muutkui toppis mikrofoni töömehele, kes üksi palehigis rabeles ja voolikuid lahti vedas,nina alla.Kõrvalt vaadates jäi küll selline mulje, et tulgu taevast või pussnuge mina teenin oma palka.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Näed nüüd isegi Jorr, et minu soovitus Riigikogu saadiku(-te) poole pöörduda ongi sinu kui seaduskuuleka kodaniku ainus võimalus asjale piir panna (see jorutamine kahjuks ei aita). Läheneda tuleb asjale ikkagi globaalselt. Isegi maruvihane olnud, kui uued naabrid päälinnast hakkasid majapidamist koristama ja prahti põletama. Läks ainult "puumaja" ja osa minu kinnistule jäävast niitmata heinamaast. Järgmisel aastal "kevadkoristuse" ajal sama jobu mattis terve küla suitsu sisse oma süütu lõkke tegemisega, mille tulemusel põles kulu ca 1,5 ha suurusel maalapil suunaga otsejoones minu ja teise naabri elamise poole. Minu uurimise peale, kas eelmisel aastal veel vähe ei olnud mühati vastuseks, et "nešastje" ja pritsumeestelt küsimusele, et kas mehele ka "preemiat" riigi tuludesse tehakse sain vastuseks, et pole mehi, kes selle asjaga tegeleks. Pritsumeeste palgatõus nagu ka muu riigis toimiv kord (ka põllumajandus)ongi Riigikogu määrata aga kahjuks mitte jahimeeste foorumis paika pandav asjaolu. Aga südamelt ära rääkimiseks ajab muidugi kah asja ära :oops:
ikka lõbusalt
jahihull
Postitusi: 31
Liitunud: T Veebr 28, 2006 10:34 pm

Postitus Postitas jahihull »

Kulu põlengutega olen kokku puutund nii mõnigi kord (teenisin aega pääste kompaniis).Eelmine nädalavahetusel oli tuli lahti ka meiekandis vanaisa majast jäi puudu kümme meetrit.Imelikul kombel oli tuli lahti pääsenud suure teeäärest kolmest erinevast kohast ,tekkitab kahtlusi?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tulejukud

Postitus Postitas jorr »

Aita see saadik sind kuskilt poolt Aivar.Saadikul sinu häält aint pukki saamiseks vaja.
Loe Maalehte sealt jäi selline mulje, et täitsa tulejukud on süütamiste taga.Pärast põlemist kohe krana ja mehed platsis vanarauda otsimas.Järelikult äri käib sest seadusi pole sellise äri vastu veel olemas.
Aga jahimehele peaks küll korda minema kui maa ja mets põlevad ning ka kisa tuleb teha igas valdkonnas ja tasemel ehk jõuab ametnikuhingenigi.Niisama pealtvaatamine ei anna ikka midagi.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tulejukud

Postitus Postitas jorr »

Nõmme linnaosale anti ametlik luba aiarämpsu nädalavahetusel kohapeal põletada, aga linnaosavanem kutsub rahvast üles sellest loobuma?Kas oskab nüüd keegi veel totramat olukorda ette kujutada.Ühe käega kirjutab tuletegemisloale alla ja teise käega viibutab sõrme, et ära niimoodi ikka tee.Huvitav, kumma otsaga selline ametnik mõtleb?
noorus on ilus aeg
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

rääkides kulu põletamisest( uitmõttena, huvitav, kust säärane nimi või formuleering mis kõnekeelde kinnistunud?) lihtsalt üks elust enesest näide:

kaks aastat tagasi, mõne päeva ja tundidega võin eksida, asi ikka pimedas oli aga oma sünnipäeva maale ema juurde tähistama läksin. Kesköö paiku välja "asjale" minnes nägin, et taevakaar veripunane. Teades sealkandis talusid olemas kiiresti autosse hüppasin, mis sellest et joomane olin. Ja mis lõppkokkuvõttes välja tuli? Talu omanik, peremees, ka jahimees põllud põlema pand. Olid sinna valvuritena kaasatud küll ka küla lapsed aga ikkagi, jama. Ja nüüd, et asjale korralik punkt panna: vallavanem elab naabertalus, vahet ca 500 meetrit. **** küll, ma olin ülimalt tige aga säärased mehed elavad süüdimatult ja õnnelikult edasi ja ajavad "Eesti asja".

Kaks aastat tagasi vist räägiti suurest metsapõlengust Raplamaal kus ligi kolmsada hektarit metsa tuleroaks läks enne kui piir suudeti panna. See minu eelmine jutt, situatsiooni kirjeldus laias laastus kümne kilomeetri kaugusel toimus.

Ja veel: olen töötanud suurtel Siberi avarustel, näinud maha põlenud, lagastatud metsi. Te ei kujuta ette situatsiooni, kus mets põleb juunikuust augustikuu lõpuni, siis vihmad kustutavad. Ise temaatika on nafta puurtornidega seostuv laga.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tulejukud

Postitus Postitas jorr »

Sergo see venes, eriti Siberis ju tavaline lugu.Kui tahetakse platsi puhtaks saada,pistetakse lihtsalt metsale tuli otsa, ise kustub kui vihm jaole jõuab või talv saabub.
noorus on ilus aeg
Vasta