Jahifoorumlaste laskepäev Teesool

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

meelerahu

Postitus Postitas Arles »

Arles annab küll oma lubaduse, et laskmishuvilistega ma võistlema eip kipu. Aga kui Kaupo, Aireki, Priidu või mõne agarama vaidlejaga mõne pudeli omale vahele panemine on see juba eralõbu ja pealtvaatajatelgi huvitav :)
Teesool Arne tehtud searada - seega saaksin VVJM harjutusena (22lr ja liikuv siga) näidata küll kasulikke õppimisnippe.
VVSS on miskipärast jah üks raskemaid seisva märgi harjutusi. Õhuka kuuliauk tõenäoliselt kompenseerib märgi väiksuse. 22lr aga aitab vigu näidata tänu oma kuuli aeglasele lennule (käsi liigub ju kuuli rauast väljumise ajal edasi). Aga minu BK-5 ka võimalik laenata.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

VVSS mõlkus ka mul peas. Selleks saaks ise ka oma BK-5 välja laenata. Selle relva moona puhul ei saa vist küll keegi rääkima hakata teemal, et moon kallis (1kr pauk kui poest kohe standardit krabada). :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Teesool tulemas siis tõeline Tikutops Cup :)
Mine metsa!! ;)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

pri:t kirjutas:Teesool tulemas siis tõeline Tikutops Cup :)

Seda nüüd küll ,aga osalejaid tundub kuidagi vähe ,nagu arvata võiski! :cry:
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Mõnele mehele jääb pisut kaugeks kah, idast sinna ikka päris mitu versta.Praeguste plaanide järgi ainult ühe päevane üritus ka,kuna enamus läheb ju vist parte järgmine päev kiusama.Oleks ma lähemalt oleks kindel tulija,nüüd peab veel pisut kalkuleerima.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Sättige end piirkonniti kuidagi kokku. Leidke asjasthuvitatuid enda kandist ja siis seltsis ja segasem......ja odavam.

Laskmisest veel niipalju, et ärge neid laskmisi(kuul ja haavel) väga paralleelselt toimuvateks ka ajage...siis ei saa ühed teist näha ja teised ühte
PS. Tahaks ikka loota, et inimesi tuleb ikka niipalju nagu jahtideski käinud on :?
Mine metsa!! ;)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

laskepäev

Postitus Postitas jorr »

Meie ei tule,ma lasketiirus noorena mitu head aastat tegelane olnud ja seda paugutamist enam eriti ei poolta.Pealegi pardijaht,sealt saab ikka nii ihule kui hingele midagi mis teine päevgi tunda annab. Pealegi pole ma eriti seltskondlik inimene ja ka välimus jätab soovida(kõõrtsilmad ja kõver nina) muust rääkimata.
Aga tore võib selline harjutuspäev küll olla ja seda eriti nooremale rahvale, nii et kellel võimalik see kindlasti kasutagu juhust.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ida-Viru omadele - v6tke punti (2 meest juba siin m6lgutavad, et kui pundis, siis...). Peaks kedagi (ei tahaks vihjata, aga BM, mida sina sel teemal kosta oskad?) kiusama pardijahi teemal, kui sealkandis (kaugel see rannik sealtki on) saaks pardijahti teha, siis oleks ju hea telklaagri pysti ajada ning varahommikul yhiselt kusagile jahti minna.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Yks m6te tuli veel yles, et kui reedel 6htul kogunemine teha? Et teeks siis seda koprajahti ning laup2eval tegeleks laskmisega. Ainuke jama v6ib olla see, et laup2evaks v2simus kehas ning siis ei ole laskmine k6ige sujuvam :) Ma ise m6lgutaks pigem ikka seda, et teha mingit jahiteemat siis kas 19.aug seal samas, kobrast siis, v6i stardiks laup2eva varahommikul yhiselt kusagile pardijahile.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Homme panen ajakava siia üles. Alguseks on plaanitud u 12-13.00. Harjutusteks VSS või VVSS (viimane pigem) ja teise asjana omal valikul harjutus (kas ka võistlusmoment sisse mahub, selgub kohapeal, aga harjutada saab loodetavasti usinasti). mis harjutuse kasuks kohapeal otsustame, eks selgub, aga endal just see VJM vms meeli erutamas. Plaanis on ka see, et kohapeale telkima jääda. Ok, homseks saan asja nii kaugele, et asi väga konkreetseks ajada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ajakava:

Plaanis alustada hoopis kell 9, laupäeva hommikul, seega, kogunemine on arvatavasti reedel, selle järgi hakkan ajakava kirja panema. Jälgige teemat ning olge muudatuste jaoks valmis ning andke oma arvamustest teada (et siis saaks vajadusel muuta).

Reede, 18.august

18.00 kogunemine ja esmase telklaagri paika sättimine.
19.00 meelepärase laskeharjutuse sooritamine (võiks nt taldrikuid lasta, ring maksab 60 krooni).
pärast seda õlle tarbimine, toitumine, niisama oleskelu.

Koprajahi teemal pidada kaldad väga heinased olema, aga vast saab nende koduukse taga pisikest varitsust teha vms. Jaihuvilised peaks siis Arnele kirja saatma, piirkond RMK all, seega vaja load enne välja võtta. (Äkki Arne kirjutab lähemalt hinnast ja tingimustest).

Laupäev, 19.august

9.00 äratus ja hommikukohvi (näks).

10.00 Laskmisteemaline loeng (loodetavasti jõuab ka Arles selleks ajaks kohale, ja ka teised laskemehed. Sel teemal siis Arlese sõnavõtt ootamisel :) ). Puudutaks see VSSi ja VVSSi.

11.00-13.00 (14.00) Laskmine (VVSS, kõik sportaka omanikud, kes mainisid, et saavad oma püssi kaasa võtta, võtke see palun kaasa). 10sed grupid (kui hästi läheb), 2 meest korraga laskmas, videoanalüüs, piltide tegemine ja asendite analüüs jms.

15.00 Lõunasöök.

16.00 Laat (igas mõttes, võtke siis igast träna kaasa, demomiseks ka viled ja roniva redeli jms kah).

17.00 Jooksva silueti laskmine, kui on soovijaid ja tahtmist. Moonaga nii, et pidada saama kohapealt 12 kal kuule, 308 ja 30-06 moona ning ka taldrikute jaoks, loomulikult raa eest :).

19.00 Meelelahutuslik mitmevõistlus :) (sisaldab 10t kiirküsimust, jooksmist, laskmist ja liivakoti vedu :):)).

Pärast seda vabas vormis kesvamärjukese mekkimine, autasustamine, söömine, telkimine (või kui kellelgi vaja lahkuda, siis nende ära saatmine).

Pühapäev.

Varahommikul äratus, pardijahile ruttamine St, laiali minek, kes tahab, põõnab või lõunani, kes tahab liigub kusagile jahti, aga ürituse osa on sellega läbi. St teemaks, et igaüks peab endale mingi koha vaatama, või siis sel teemal lobi tegema, ühist kohta kahjuks ei leidnud. Ma ise, BM, Kakuke, Mosse liigume Lääne poole, aga seal kohas on rahva lisandumine keerukas, kui mitte võimatu. Viljandi rahvas liigub kindlasti omadele maadele, äkki teeks siis siin mingi alafoorumi ;) ka, et kellel pole kusagile minna, sealkandis, ja on soovi, või kui keegi saab paar meest oma punti võtta mingi valemiga.

Ajakava on pandud paika väga laias laastus, enda jaoks teeme, ise naudime asja, ise vaatame, kuidas olukord sujub, pilli lõhki ajama ei hakka. Seega, sellega võite arvestada.

ja veel - MEHED, TULGE KOHALE! Sellisest harjutamisest on uskumatult palju kasu (enda peal olen natukene katsetanud ja harjutamas käinud, jahis on vägagi abiks olnud ning ka võistlustel keskpärased (tavajahimehe ja vene ühelasulise kohta) tulemused saadud).

Kaasa võtta:

Ööbijatel ja laagerdajatel: telk, magamisasjad, pesemisasjad.
Kõigil: Püssid, laskemoon, relvaload jms, toidunõud, grillimismaterjali, võileivamaterjali, erinevaid karastavaid jooke (toitlustus tuleb üldse nii, et ise võtame kaasa, sätime ühiselt lauale, tarbime ühiselt, grillime ühiselt). Lisaks, laadatarbed (kui tarbeid pole, siis kauplemis ja jutustamistuju, et ikka laat oleks :D). Noajh, hetkel siis kaasavõetavate asjade teemal ideed otsas, kui kellelgi midagi silma jäi, hõigaku.

NB! Vaja oleks veel videokaamerat ja selle sobivust mõne läpakaga. Samuti on hea kaasa võtta mälupulk vms, äkki saab õppematerjali kaasa.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ok, püssi 22LR võtan kaasa, aga kuidas moonaga on? Seda (22LR) müüakse ka koha peal? Küsimus veel selle kohta, et kas mingi osalustasu ka on kuuli laskjatele (märklehtede, elektri jne peale)?
ps. kui Gunnar ennast kohale veab, siis võiksid kaamera ja läpaka teemal teda kiusata. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Selline lugu, et reedel ma siiski ise Teesoole ei pääse, ja seda kogu Tartu punt. Seega, üritus tuleb siiski ühepäevane. Algab laupäeva hommikul (ahjaa, kui muidugi tahtmist reedel alustada, siis paluks siia antud teemalist diskussiooni, kindel on see, et ma ise ei saa reedel tulla). Ürituse laupäevane osa on nagu ikka, aga õhtul plaanib kakuke kilulinna liikuda, ja paratamatult olen ma transpordi teemal temast sõltuv. Seega, üritus kulgeb laupäevase plaani kohaselt. Loomulikult on võimalus nii reedel kui laupäeval seal telkida. Ja nüüd tahaks tulijate poolt natukene elavamat vestlust, et kelle mis plaanid jne (kasvõi privas).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Reede õhtul plaanis olnud CSP'd sooviks sellegipoolest lasta... vast jõuab laupäeval ka?!
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Laskepäevast

Postitus Postitas Arles »

Minul teadaandeid mitu.
Saabumine
Päris 10 ma ei luba jõuda, nagu ikka ees "ullumaja" nädalavahetus. Seega 10-12 saabumisaeg, lahkumine hiljemalt 17:30 et oma laste esinemist näha (no ei ole mõjuvamat põhjust:))
22lr moon
- poehinnaga kasutusõigus :). Seega äkki taaralinna mehed räägivad maaletoojaga ühes Tartu Riia mnt poes - et seemneks trenni/õppepäeva moonaga toetaks
Laadavärk
- ettevalmistavalt annan teada, mis kaasas:
mitmeid kesti - et eri firmade toodangut vahetaks hea meelega sako kestade vastu - kaliibrid 222 ja 308. Vastu Norma ja RWS ja veel üht-teist.
vene dosaator
lee matriitsid, parandatav Hornady matriits - 222
Tasco optika
Shirstone optika
mõned õlid-määrded
hind sõltub näokujust ja läbirääkimisoskusest :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Vasta