Jahifoorumlaste laskepäev Teesool

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

nagu eespool juba kirjutati, siis tegemist Teesoo lasketiiruga. vaata nende kodukalt asukohta.
http://www.teesoolk.ee
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nonii, soojendame teema ülesse. Kaugel see orgunn on ja kas hakkab juba ka selgeks saama, et mis harjutused päevakorda tulevad? Ise loomulikult eelistaks vintrelvaharjutusi mida annab teha kallibriga 222Rem ja miks mitte ka 22LR`ga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Vastus oleks selline, et lasta on võimalik VSS, VJM, JM, JP ja CSP. Peaks leiduma laskmist igale kaliibrile. Oluline on ainult see, et mida keegi lasta tahab ja kas teha ainult treening või ka väike võistlus. Samuti sooviks saada infot kui palju inimesi kokku tuleb ja kas tuleb ka selliseid inimesi kes oskavad teisi õpetada. Minu nägemus oli selline, et peale treeningut ja treeneri juhendamist teha enda jaoks väike võistlus. Nägemaks mis muutused on toimunud. Üritan rääkida selliste meestega kellel on mida teistega jagada. Kes on kidlalt otsustanud, et tulevad saatku meil teemaga, mida soovin lasta. Õhtu eest peaks vastutama Feen.
mart@teesoolk.ee
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma hetkel olen ametis oma jahiseltsi kokkutuleku korraldamise jms-ga, seega, juuli teisest poolest hakkan siis mina asja liigutama. Laskmisest seda, et ise tahaks vist mingit jooksvat asja lasta, aga VSSi laseks kah... üldiselt, mul ükskõik, igasugune laskmine põnev.

Aga kui juba teemaks, siis õhtu teemal kohe mitu küsimust. Esiteks, väike eelluure jättis võimalikuks koprajahi variandi, seal samas, jõel. Aga kui jahiteemale mõelda, siis järgmisel varahommikul tahavad paljud kusagil pardijahis olla. Seega, kas otsiks kusagilt sellise koha, kus saaks parti kiusata. Ja sis on nii, et kui jõe äärde panna telklaager, siis saab kohapeal tegeleda igasugu meelelahutusega, kuid alkoholi pruukimine peks vist minimaalne olema (tuleb leiutada mingeid kuumasid, vähese või olematu alkoholisisaldusega jooke). Sel teemal siis tahaks ka arvamusi kuulda, et kas on telkimisest huvitatud, kes kalapüügist, kes tahaks kobrast varitseda, kes kusagile pardijahti minna jms.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

ideefix

Postitus Postitas Arles »

August muudkui läheneb, lausa kihutab vastu.
Mul tuli mõte lisaks - teeks ühe pärastlõunase "laada" ka?
Mõte selles, et aegade jooksul igasuguseid vidinaid üle jäänud - ntx miski dosaator või holgid või optika. Teisel mehel jälle üks või teine asi puudu ja ilma katsumata eip taha osta. Vast sellisel kujul väike kauplemisvõimalus ka ja mõlemad osapooled õnnelikumad.
Üritusest endast. Kuna minu kaelas sel suvel rohkem kui 6 võistluse korraldamine, lisaks muud üritused, oleksin hea meelega laisk kohale ilmuja, targutaja ja kui miskit tarka oskan kosta, siis õpetaja :). Ja alljärgnevalt veelgi ideede loopija.
Juhul, kui õppevorm endiselt päevakorras, oleks seega vaja kaamerat (varuakudega) ja mehi, kes seda käistseda oskaks. Lisaks fotokatega mehi - eelistatud digid koos arvutiga (et mõnda pilti ka kohe arvutis üle vaadata ja kaasa saada). Õpihimulised võiks kaasa haarata ka cd või mälupulga. Lisaks klikk-padrunile ja laskemoonale. Vinditreenereid peaks olema vähemasti 2.
Puhh, hetkeks kõik.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Väike laat mõlkus minulgi peas ja usun, et sama mõte on peast läbi käinud ka teistel foorumlastel. Ise mõtlesin, et kui Mart peaks lakupastad ühes võtma, siis mõne potsiku ma ka ära ostaksin. Pea kaks kuud juba teen online poes tellimust, aga kuidagi ei saa tehtud :lol: Aga kui potsik mul seal nina all oleks, siis ma ta ka ära ostaksin.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Seega, nyyd (vabandan, pole t2pit2htesid k2ep2rast) on siis olukord selline - laskmised ja harjutamised. Vaja oleks sylearvutit ning digikaid ja kaamerat. Ja siis arvuti ja kaamerate vahelisi juhtmeid ning omavahelist sobivust. Kellelgi sel teemal ideid ja v6imalusi?

Edasi v6iks siis olle selline einelaud (kohvi, kypsised, ja rohkelt liha :) ). Seega, vaja oleks lauda, ning privateateid teemal, kas keegi viitsib mingit liha kaasa valmistada (juhul kui grillimiseks l2heb, siis tuleks m6ned ufod kaasa vinnata). Ma ise valmistan ka kindlasti midagi, ja termosed saan kaasa v6tta ning ka kohvi ja tee ja kypsiste eest hoolitseda. Salatit ja leiba ka lisaks (yldse, kui keegi tunneb, et ta tuleb kohale ning saab sel teemal miskit kaasa v6tta, sisi saata priva). Lisaks, vaja oleks seal mingeid laudasid ja hea oleks ka m6ni istumisalus. Kas sel teemal on v6imalus olemas (2kki teesoo mehed pajatavad sel teemal)? Laada jaoks oleks vaja ka mingit paika kuhu valik seada.

Seega, yritus oleks siis selline, et mingi kell algaks laskmine (pakkuge aegasid v2lja, aga ise arvan, et nt 15.00 v2iks sobiv aeg olla), seej2rel (u 18.00-19.00) oleks see s88mine, laat ja jutuajamine (2kki j6uab Mart laadale ka mytsid myyki tuua? :), hea oleks nokamyts, mida ka laskmisel saaks kanda). Ja p2rast seda k6ike oleks v6imalus koprajahti teha ja telkida, aga kuna mul tunne, et pardijaht k6igil kusagil varahommikul peale pressimas, siis ei julge telkimist jms kohe v2lja k2ia (selline v6imalus siiski peaks olema) kokkutuleku osana, kyll aga v6ib olla v6imalus, et telkimine toimub siiski, nt nendel, kes pardijahti ei l2he ja leiavad, et tahaks pikemalt asja ette v6tta. vaja oleks siis j2llegi arvamusi.

Veel ideid ja m6tteid sel teemal?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Lauad ja grillahi on kohapeal olemas neid küll tuua pole vaja. Samuti läpakas. Iseasi on kaamera ja muu sellise kraamiga seda meil anda pole.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Üritus saab kindlasti olema tore ja kasulik,aga...! Peaks vist aegsasti korraldama küsitluse palju tulijaid on.Millegipärast kardab suur enamus oma laskeoskust näidata ,kui vanakuri välku :D Seda isegi siis kui pole mingit võistlusmomenti.Eks tuleb see muidugi vähesest oskusest ja teisalt ,kõik inimesed ei ole harjunud /loodud "laval"ülesastumiseks.Neile kes oma oskusi pelgavad,soovitaks just eriti osaleda,just õppimiseks üritus korraldataksegi.Neid kel asi enam-vähem käpas eestis ju tegelikult üpris vähe.Kui ei usu vaadake protokolle.Sealt võib selguda ,et isegi tegijatel pole alati see õige päev ja tehakse tulemus tunduvalt alla oma võimete.See siis julgustus kahtlejatele,et oleks ikka osavõtjaid rohkem ,kui 4-5 meest/ja miks mitte naist.
Kui tervis lubab ,olen mina tulija!
Ps.Kas kohapealt on ka võimalik osta pigilinnu laskmiseks moona ja kui, siis mis hinnaga.Nagu aru olen saanud on seal ka pigilinnu kõmmutamine plaanis!? Ja Mardi "roniva redeli " tahaks ka seal ära proovida :D v isegi kokkutulekul,kui tulija oled :?:
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Seekord mingeid pussnuge ei saja ja mina olen kindlasti kohal.
Lugedes eelnevaid postitusi tuleb igati õpetlik laskmispäev ja soovitan seni veel kahtlejatel kindlasti osa võtta.
Laada idee väga hea, kindlasti on meestel igatsugu kraami, mida endal vaja ei ole, aga teisel mehel just puudu.
Pastad võtan kaasa, muud kaupa arvan et mitte,vast ehk viled, koos seltsim puhuda.
Kindlasti roniva istme, sest oma silm on kuningas.
Kui mingi seltskondliku võistulaskmise teeme, siis väikesed auhinnad minu poolt.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:Üritus saab kindlasti olema tore ja kasulik,aga...! Peaks vist aegsasti korraldama küsitluse palju tulijaid on.....See siis julgustus kahtlejatele,et oleks ikka osavõtjaid rohkem ,kui 4-5 meest/ja miks mitte naist...

Oleks tulija kui suvehooajal nädalavahetusel tööl ei peaks käima ... kahju :cry:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Vastuseks pigilinnu laskmise kohapealt nii palju, et moona on võimalik kohapelt saada aga hinna jään küll kahjuks võlgu, kuna sellega tegeleb teine inimene aga eks kõik ole võimalik kokku leppida.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Sorry , kas ma olen pime või pole veel konkreetset kupäeva , sellest sõltub võimalik tulemine- mittetulemine
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Feen kirjutas: ...nüüd Teesoo kalendris 19.august meile reserveeritud, siis võiks mingi aja vältel muud ürituse nüansid paika panna ja regamisega alustada :)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kas jäi 19 august ? Olen ise 61% tulemas ja ei tahaks küll korraldajaid koormata aga 50m VVSS võiks üpris huvitav harjutus olla, küsimus selles, et 22LR (tinakuuliga standard)moona võib igaüks kaasa võtta ja ja püsse võib laenutada, (noh südamerahuga annaksin oma Ural-2 kellegile lasta, ega see kulu...) Feenile ütleksin, et mul mõned hirveribid sügavkülmas...paneks marinaadi...küpsetaks, hautaks, grilliks! Kui hakkame VSS laskma, kukume Priidu, Arlese ja Airekiga (vat spetspüssidega koondise laskurite vastu tavajahimees ikka ei saa...kõigil on püssid maximumi peale tuunitud...Airekil Mäkise raud, Arlesel väga piiri peal "crisp" päästik, Priidul, kui tuleb, Swarovsky TDS-4 jne...) ilmselt võidu peale võimlema, VVSS-is on paljudel teistel ka võimalusi...kasvõi kätt proovida(mulle tundub, et see harjutus on raskem ja keerulisem kui päris VSS...) :oops: :lol: :o
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, K Juul 19, 2006 8:06 pm, muudetud 2 korda kokku.
Vasta