roniv kõrgiste

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Siin on neid kõrgistmeid veel igasuguseid. Kolme päevaga toodi kaup Eestisse. Kahjuks pol senini veel tollist kätte saanud. Täna teen uue katse... :wink:

Allan
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah,toodetakse sadu mudeleid,aga kaua sa selles istmes istud sirge seljaga nihelemata :D ,läbikäidud tee ja paljudel see häda,et puu läheb ülal peenemaks,iste vajub ettepoole viltu,istme padja saad veel kuidagi reguleerida,aga seljatugi jääb sandisti,istet üleval enam uuesti kinnitada ei saa ja nii ta on, kolm tundi pingutad ära,siis on mõõt täis ja selja taha tulistada ei saa.Hind millest siis palju räägitud, tuleb ka 1000.- EEK-i kallim,kui meie istmel.Pole kõik kuld,mis hiilgab.
Sellel istmel mida meie pakume,sellist viga pole, istme kaldenurk küll muutub üleval,aga istmeriidel nihutad enda "raskuspunkti" selliselt,kas istud sirgelt või lased vähe röötsakile,tulistada saad igas suunas.Istumise alt märjaks ka ei jää.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

roniv iste

Postitus Postitas jorr »

Jah, Mardi pakutud iste tundub tõesti neist testest kudinatest parem olevat aga ise kasutan ikka seda enda tehtud.Saag, väike kirves ja pihutäis naelu ning veidi nokitsemist.Kõrgistme püüan teha sellise, et mitte ei istu kogu aeg, vaid on ka võimalus ohutult püsti seista ja laskenurk oleks võimalikult lai.Sirged kuuselatid on vist kõige parem materjal, on kestnud üle kümne aasta ka koorimata.Metsakuiv kuuselatt. Ka kooritud kask kestab kaua aga nokitsemist rohkem ja muidugi tuleb metsaomanikuga jutud maha rääkida.Ültse ei soovita teha koorimata lehtpuust, sest aasta pärast on pukist siis aint räbalad.Rahameestele aga soovitaks seda Mardi pakutud ronivat, ta ise jahimees ja küllap oskas valides head ja vead tähele panna, pealegi on sellega juurtepääs igale poole ja hea kerge kohale viia.
noorus on ilus aeg
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Noh, minu oma nüüd tollist käes ja... kokku koos saatekuludega ja maksudega tuli 4500 krooni. Kuidas see reaalses elus tööle hakkab, eks näeb.... Huvi on, siis võin kunagi kogemusi vahetada

Allan
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mina tänu oma "kergkaalule" eelistan ikkagi "statsionaarset pukki(nende iseronijate vahele kiiluks Saku lihas lihtsalt kinni :lol: ), kuid selles iste asendi osas vaidleks küll Mardile vastu. Mulle endale meeldib küll istuda seljatoega toolil mitte vedeleda vörkkiiges. See seljataha laskmine on ka kahtlane, sest minu arusaamise järgi ikkagi asetad sa puki suunaga sinnapoole kus loomad tavaliselt on. Pealegi seljataha lasta saad ainult üle vasaku õla (kui oled paremakäeline). Miks seda "toolil" istudes teha ei saa ei jõua mulle küll kohale. Pealegi kui sa oled juba 3 tundi pukis passinud, siis tahaks ikka vahepeal püsti seista ja ennast sirutada, milleks minu nägemise järgi on kõva alusplatvormiga "iste" parem. Aga muidugist maitse asi ja põllu ääres passimist teeb igal juhul lihtsamaks justnimelt see lihtne ümberpaigutamise võimalus. Neid nn. kuusekaigastest põlluäärseid pukke küll kokku klopsitud ja ühest põlluservast muudkui teise taritud, sest elukas tuleb ikka ju sinna kuhu "ei ulata". Muidugist vintrelvaga pole see enam niipalju määrav kui sileraudsega.
ikka lõbusalt
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

hunnikus uitmõtteid:
1.too konkreetne näide ronis mööda elektriposti, millel konkreetne, standartne läbimõõt. Milline on min.-max. ronitava posti, puu läbimõõt?
2.kuidas on lood toote standartiseerimisega? Oletagem, ma olen raske kindlustuspreemiaga kindlustatud mees ja ronin sellega ning saan jääva hälbe ülepingutuse(ehk siis insuldi vmt.)tõttu, nt. ei suuda osaleda aktiivses elus või lõpeb asi isegi letaalselt. Mis siis? Kes maksab mulle või mu pärijatele ja palju see kammaijaa aega võtab, sealt edasi... .
3.kuidas kujutate selle riistapuu kasutamist ette meie talve tingimustes, isegi sügisel vihmas täies riietuses?
4.kui mul mingi konkreetse puu otsa ronimiseks vaja eelnevalt oksad maha saagida, siis mul redel juba nagunii olemas, asi siis sealt edasi aretada pole.
5.jne;
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

4.kui mul mingi konkreetse puu otsa ronimiseks vaja eelnevalt oksad maha saagida, siis mul redel juba nagunii olemas, asi siis sealt edasi aretada pole.

sergo,kui vaja oks eest lõigata,siis saad selle sama ristapuuga kah ronida ju...ronid oksani,saed maha ja kui vaja ronid edasi

2.kuidas on lood toote standartiseerimisega? Oletagem, ma olen raske kindlustuspreemiaga kindlustatud mees ja ronin sellega ning saan jääva hälbe ülepingutuse(ehk siis insuldi vmt.)tõttu, nt. ei suuda osaleda aktiivses elus või lõpeb asi isegi letaalselt. Mis siis? Kes maksab mulle või mu pärijatele ja palju see kammaijaa aega võtab, sealt edasi... .


Keegi ei käse sul,kui sa oled sügavalt haige,sellega ronida!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sergo kirjutas:1.too konkreetne näide ronis mööda elektriposti, millel konkreetne, standartne läbimõõt. Milline on min.-max. ronitava posti, puu läbimõõt?
4.kui mul mingi konkreetse puu otsa ronimiseks vaja eelnevalt oksad maha saagida, siis mul redel juba nagunii olemas, asi siis sealt edasi aretada pole.

1. Loe läbi reklaamteks, seal see läbimõõt kirjas.
3. Jäise ja libeda puu mõte on endalgi peas olnud, et kuidas?
4. Ega keegi käse valida puud mis okstest lausa kihab ja mille laasimiseks suisa mootorsaage tarvis on. Puu saab ju ise valida mille otsa ronid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kui oleks valinud demoks metallposti,oleks veel rohkem sõimata saanud. :D
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

See ju Eestimaal tavaline- kord on kärss kärnas, kord maa külmunud. Ikka leidub põhjus kurtmiseks. :lol:
Nii mõnigi mees ( ise kaasa arvatud), on tigeda looma eest puu otsa roninud ilma igasugu abivahenditeta, kuigi esimesed oksad algavad alles mitme meetri kõrgusel :wink: Arvan, et igasugu abivahendid teevad selle ikka lihtsamaks. Jõudu ronijatele! :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Keda ei huvita v kes ei taha ärgu ronigu/virisegu :!: Mina igaljuhul tahan esimesel võimalusel oma silmaga näha/proovida :!: Pole mõtet hakata mahategema asju millest ise s.....tagi ei tea/pole näinud!
kivi kotti!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

kult kirjutas:Keda ei huvita v kes ei taha ärgu ronigu/virisegu :!: Mina igaljuhul tahan esimesel võimalusel oma silmaga näha/proovida :!: Pole mõtet hakata mahategema asju millest ise s.....tagi ei tea/pole näinud!
kivi kotti!


No nii, saite oma virinast!
Enne olime meie üleval ja "kult" all, nüüd siis hakkab tema ülevalt mede trofeeväärilisust hindama ja õhtuhämaras küsima: No ja kuhu minek? :lol:
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Voh! nüüd on seal pop-up pildis palju "kaalukam" mees, Mart ise nii õõnuke ju! :D Ja tegevust ka natuke rohkem.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Väheke loll küsimus, aga kuidas selle istmega ronides relv endaga kaasa võtta, et see parajale kõrgusele jõudes ikka terve ja ühes tükis ka veel oleks.
Pildilt vaadates tundub, et relva selga võtta ei saa- hakkab segama ronimist.
Äkki pannakse siis kaela kuidagi või tõmbad pärast nööriga endale puuotsa järele :lol:
...kohe metsa...
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

roniv...

Postitus Postitas bighornet »

Jack kirjutas:Väheke loll küsimus, aga kuidas selle istmega ronides relv endaga kaasa võtta, et see parajale kõrgusele jõudes ikka terve ja ühes tükis ka veel oleks.
Pildilt vaadates tundub, et relva selga võtta ei saa- hakkab segama ronimist.
Äkki pannakse siis kaela kuidagi või tõmbad pärast nööriga endale puuotsa järele :lol:

Täpselt vastadki oma enda küsimusele, ka nööriga saab üles tõmmatud! Kui ikka altpoolt jändriku puu otsa ronid, kudas sa siis ta kaasa võtad - püss ikka nii ja naapidi kaela, lisaks pinokkel ja kogu muu träni ka veel ja nii ülespoole okste vahelt vingerdadki, kuni mingi lihas ootamatust riisvõimlemisest krampi lööb :lol: . Pärast hea tunnike maseerida ja vanduda, esimene tunnike ikka ju aeg nagu igavavõitu :wink: .

Mehe kaalukusest: "mida kaalukam mees, seda paremini kinni kiilub!".
:idea: (kokkutuleku võistluskavas võiks üheks alaks ollagi sihukese riistapuuga võiduronimine! Mart võiks selle üle mõelda ! Reklaam + tootetutvustus. Võisteldakse kahes kaalukategoorias: alla ja üle saja :roll: ).

Head riistvõimlemistrenniga sokuvaatlussuve soovib BH.
Vasta