roniv kõrgiste

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

roniv kõrgiste

Postitus Postitas jorr »

Mida arvate sellest ronivast kõrgistmest?Ise arvan,et leidsin kaks viga, esiteks paistab, et saab aint mööda siledat puud või posti üles ronida.Teiseks see iste, kui vihma sajab, katust ju pole ja tagumiku alla koguneb lomp.Või on istmematerjal nii hõre, et vesi kohe läbi valgub?Kogemus sellest kui kasutasin mootorpaadil pehmet istet oli vihma korral kõige märjem koht just seal.Need aint pildinägemise järgi arvatavad vead ja võin ka eksida.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: roniv kõrgiste

Postitus Postitas hendrik »

jorr kirjutas:Mida arvate sellest ronivast kõrgistmest?Ise arvan,et leidsin kaks viga, esiteks paistab, et saab aint mööda siledat puud või posti üles ronida.Teiseks see iste, kui vihma sajab, katust ju pole ja tagumiku alla koguneb lomp.Või on istmematerjal nii hõre, et vesi kohe läbi valgub?Kogemus sellest kui kasutasin mootorpaadil pehmet istet oli vihma korral kõige märjem koht just seal.Need aint pildinägemise järgi arvatavad vead ja võin ka eksida.


Pean tunnistama, et mul pole nii hea fantaasia, et oskaks kohe nii lambist aru saada, et millisest istmest jutt? Äkki paned lingi kah?

EDIT: Näädsa, üles leidsin.
http://www.marandi.fie.ee/catalog/produ ... 6d15b2158b

Mul oma täisvarustuses kaaluga sinna peale asja pole kahjuks. Muidu tundub üks äraütlemata huvitav asi olema. Ise katsetaks ära, kui hind kah kaalu kõrval faktor poleks. Palju siis seda suure vihmaga passimist ikka on ja mis see törts vett pähe või tagumiku alla siis ikka teeb onju.
Aga Mart on päris hea modell olnud, kuidagi erilõdva ja mugav tundub see passimine nende piltide pealt.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Täpselt nii erilõdva see istumine seal ongi,võin veel lõdvemaid pilte ka klõpsi,kus tukud nagu ema süles ja allakukkumist pole karta :D .
Sinu kaalu Hendrik peab ka rahulikult vastu,oleks pidanud tegelikult Zakslase pildi peale panema,ta sinuga vast ühes kaalus.See kaalupiirang on rohkem sellepärast,et üle 130kg mees lihtsalt muutub kohmakaks ja ei tule ehk ronimisega toime. :lol:
Tegelt võiks oma 170kg-se sõbraga ka pilti teha,natuke paindesse vast läheb,aga ei midagi enamat.Niipalju kaalust.
Mis vihma puutub,siis istme materjal ongi võrkjas,mine vaata Jysk'i (sai vist nimi õieti) poodi,seal batuut väljas,täpselt sama materjal ongi.Varikatuse võib ju ise peale teha,aga komplekti hinna ajaks liiga kõrgeks,kui see juures oleks.Aga nüüd ju enamusel Jahti-jakt seljas,mis sest vihmast.
Post sai valitud nimme,et näidata,et asi lihtsalt alla ei libise.Kahjuks polnud enam siledamat posti kusagilt võtta.Ja puu ei pea olema sile,kui jõuad oksani,siis lihtsalt võtad taskust sae ja saed oksa maha.Aa niipalju,kui ise oleme kasutanud pole sellisel kõrgusel kuigipalju oksi vastu tulnud.Langid,oja ääres,luha ääres männid,haavad,kased.Ei pea ju pargis jahti pidama.
Minuarust ideaalne peibutus- ja varitsusjahiks.Iste selga ja lähed sinna,kus loom on.Pukke ei jõua ju ka igale poole ehitada ja püsti ajada.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma vaatasin ka, et väga hea modell on olnud. :lol:
Hendrik ma ise arvasin pigem seda, et see kronstein mitte ei annaks Sinu kaalu tõttu järgi vaid tüsedam mees jääks Sinna vahele lihtsalt kinni, proovi Sa siis minna see vigur ümber kere õhtul naise kõrvale magama. :lol:
Kui nüüd tõsisemalt rääkida siis ise olen ka tundnud puudust istumisest mis just sileda puu külge käiks lihtsalt. Ainult kui see hind sobivam oleks. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mnjah,hind,hind.Euroopas elame ju,pole midagi parata,samas kui hakkad ette kujutama,millised võimalused sulle avanevad taolist istet kasutades,siis ei tundu hind enam nii krõbe olevat.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Algul lehte alla kerimata ja vaid esimest pilti nägin vaatasin et miskit trenasöör on müüki pandud! Saad kahe nädalaga vormitud lihased ja pole vaja kasutada ebameeldivaid saunasid :D
Aga riist ise tundub ikka natike kohmakas olevat selga võtmiseks ja metsas tuiamiseks, või käib see veel kuidagi kokku? Kas olete proovinud ronida ka kõverate puude otsa (näiteks stiilis sellise kase otsa, mis pildil taamal on)?
Ja kas see rihm, mille abil sa üles ronid tuleb hästi järgi?? St takerduma ei hakka, et pead seal nagu pulmatantsu tegev madu ümber puu väänlema et edasi liikuda?
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

No teil ka seda fantaasiat ikka jagub. :D Ronimiseks ei ole mingeid rihmu vaja.Need rihmad,mis alumise jalatoe küljes,need selleks,et jalatugi kogemata alla ei libise sellel ajal,kui sina rahulikult ulukit peibutad ja ühtlasi on need rihmad ka istme seljas kandmiseks.See ülemine rihm,mis ümber posti, on istme fikseerimiseks,kui oled soovitud kõrguse saavutanud,rihm ümber puu ja pingutad pingutuspandla abil istme puukülge kinni.
Ja istme lükkad kolm korda väiksemaks kokku,kui seljas kandmiseks läheb,noh nagu seljakott seljas,ainult et kandiline.
Ja sellel istmel on veel see pluss,et puu läheb ju tavaliselt :D üleval pool peenemaks,siis jäävad teised istmed hätta,vajuvad ette kaldu,sellel istmel aga seda muret pole,nihutad ennast istmeriidel täpselt sellise nurga alla istuma nagu tahad.
See kask,mida pildil näed on nii peenike,et sinna otsa ei taha vast keegi ronida ei istmega ega ilma :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See paistab esmapilgul nii lihtne asi olema ,et meistrimehel ei tohiks valmistamine probleeme tekitada!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Krt. ma näen pool aastat vaeva,et teile asjalik asi välja otsida ja leida võimalus seda teile pakkuda ja ikka pole rahul :lol:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

roniv kõrgiste

Postitus Postitas jorr »

Mart, ää nüüd pahanda, iste on kobe tükk aga eestlane selline umbusklik, et mine tea mis pahna jälle kaela määritakse.Ja nagu Kultki mainis, et hakkaja mees teeb ta järgi ka kui lähemalt näeb aga see hind, Kakukegi vist ütles.Lase poole odavamaks ma võta ta ää, nagu vanatüdruk ütli kui ilusat poissi nägi. :D Eks see virin nüüd sellepärast olegi, et hind na suurevõitu.
Muide, see iste vist minu arust oli ka viimasel jahimeeste kokkutulekul näha,tundub kuidagi tuttav.
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mart kirjutas:Krt. ma näen pool aastat vaeva,et teile asjalik asi välja otsida ja leida võimalus seda teile pakkuda ja ikka pole rahul :lol:

:D Seda ma arvasin ,et sa nii ütled :!: Keegi ju ei virise asja enda üle,seda himustaks kindlasti paljud (ka mina),aga vot ei täi nii geniaalselt lihtsa asja eest sellist pappi välja käija :D
kivi kotti!
Ps. ennustan ,et peagi on neid eesti täis ,ainult kohaliku päritolu :!:
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

kult kirjutas: Ps. ennustan ,et peagi on neid eesti täis ,ainult kohaliku päritolu :!:


Ennustan siis mustlase kombel vastu... ei usu et see riist eriti suurt populaarsust võidab meie maal, kuna
1.Niitude ja heinamaade pealt on vist kudagi meelepärasem kahe jalaga maa peal olles kitse passida ja siledaga varitsedes tuleb tihti ette ka roomamist ja hiilimist (hea idee tegelt tehku roomav kõrgiste :wink: )
2. Lähed aga rinnuni viljapõldu siga passima, siis ma pelgan küll et sellise hea laasuvusega puid, kuhu selle "oravaga" üles krõbistada, palju ei ole!
Aga mine sa võta kinni... oleks võimalus proovida, siis äkki suhtumine (selline pisut skeptiline :wink: ) muutuks!
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Hinnaga on nii,et selline ta on ja ega suusaboksigi suurt odavamalt kätte ei saa.Ja nii ta kujunebki,et kes käib suusatamas ostab suusaboksi,kes jahil see istme :D
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Paistab, et riistale väike demo ära kulub, kui sellest laskmis üritusest midagi välja tuleb siis võtaks selle ronija sinna kaasa ja huvilistele katsuda ka.
Pildilt suht raske aru saada asja headusest.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ise olen täheldanud päris mitut elektriposti sellistel viljapõldudel, kuhu ka siga käib, kitsest-sokust rääkimata. Raiete tähelepanek on hea, tõesti ka meil on selliseid puid küll, et sel aastal vist viskan lihtsalt redeli mõne puu najale. Nii, et kohtade vähesus on üsnagi legend (kui keegi veel koprajahist mäletab seda parempoolset lobjakat, siis selles asus üks telefonipost... voh, sealt oleks igal õhtul sellest istmest tuld andnud. Hinnaga on nii, et kui pappi on, siis miks mitte... ise veel selle asja peale ei mõtle (äkki kunagi tekib liigset raha :D).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta