relva ja jahieksami sooritajatele abimaterjalid

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

greenman kirjutas:...
Nagu eelnevalt mainitud arvan mina, et vaimselt tervel, KORRALIKUL ja SEADUSKUULEKAL kodanikul peaks olema õigus omada tulirelva ilma täiendava jebimiseta a priori. Seadusega pahuksis olevad loomulikult mitte, sinna alla kuuluvad ka jämejalad ja puiatud
_________________

No aga ongi ju igal vaimselt tervel, KORRALIKUL ja SEADUSKUULEKAL kodanikul eestis õigus omada tulirelva ilma täiendava jebimiseta. See relvaloa taotlusega kaasnev protsess ei ole mingi "jebimine" vaid selle protsessi käigus kontrollitaksegi, et see isik oleks vaimselt terve, korralik ja seadusekuulekas. Relvaeksam aga peaks tagama, et see isik on kursis ka relva omamisega kaasneva vastutusega. Ma ei saa aru, mida sa greenman tahad või nõuad?! Et iga suvaline mats võiks igast suvalisest selverist-marketist-külapoest leiva-piima-õlu-viina kõrvale mõne tulirelva kaasa osta soovi korral?! Ja hoidku jumal selle eest kui keegi peaks mingilgi viisil soovima kontrollida tema sobivust relvaomanikuks, see ju tema põhiõiguste räme rikkumine!!!
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

aga mis raamat võiks abiks olla jahitunnistuse taotlemisel
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?16552 "Jahiraamat", väga asjalik asi. Palju kõrvalist infot ka, ajalugu jne, saab laiemalt ikka kõrvade vahele. Neid peaks mitu trükki olema, iga üks eelmisest täielikum. See jahieksamiks. Relvaeksamiks muidugi "Vajan relva" kõige uuem mudel. Hetkel vist 5 või 6.

Nendega peaks iga ajudega inimene vastavatelt eksamitelt läbi saama.



Pliaats pooleks!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Tiide kirjutas:aga mis raamat võiks abiks olla jahitunnistuse taotlemisel


Jahiraamat on küll väärt lugemine, eriti algajale aga eksamit sa ainult seda lugedes kindlasti ei tee. Kui sa just sündinud hiromant ei ole. Jahiseadus ja jahieeskiri on ikka asjade aluseks! Ulukite ja jahipidamise mõne üldtõe teadasaamiseks on ka Jahiraamat asjalik, aga seadust sa sealt selgeks ei saa.

Mõtle, kui su kätte juhtub Jahiraamatu esimene trükk, kus mälu järgi räägiti muuhulgas põrsajahist kartetšidega jms huvitavast. Kui sa peaksid eksamil mainima, et sina kavatsed kartetšidega sigu nottida, siis ma eeldan, et su vestlus eksamineerijaga jääb võrdlemisi lühikeseks.
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Natukene teemast mööda, aga meie jahieksam on tegelikult väga lihtne võrreldes mõnede saksa liiduriikide omadega.

Ei ole üldse ebatavaline, et kursustel käiakse kaks korda nädalas aasta aega. Lõpueksam on üsna sarnane meie omale, ainult maht on kõvasti suurem, ja lisaks tuleb praktiline osa, kus muuhulgas peab lihatüki järgi looma liigi, umbmäärase vanuse jms. määrama, lisaks igasuguste jälgede ja muu sarnase tundmine. Asja aetakse saksa põhjalikkusega. Samas olen kuulnud, et mõnelpool saab paberid kätte 14 päevaga.

Selle kõrval on meie eksam rohkem naljategemine.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Pelle kirjutas: Selle kõrval on meie eksam rohkem naljategemine.

Selle jutu peale meenus kui klubisse tuli eksamit sooritama noormees, kes juurdles, et mitu talle metskitsel tavaliselt on. Vastuse variante oli kaks: üks neist 1-2 ja teine 3-4. Ta oli tõemeeli suurtes raskustes. Mul aga oli nalja rohkem kui rubla eest, seda lugu kõrvalt vaadates/kuuldes. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahieksami abimaterjale

Postitus Postitas jorr »

Eks iga eksam ole õppimislugu.Pole see Saksamaa omagi midagi võimatud kui ikka aasta aegu kaks korda nädalas õpid ja ikka huvi ka on.Kui mina veidi rohkem kui 40 a tagasi käisin siis meil oli mitu tudengit kes ütlesid, et raskem on kui Ülikooli oma.Ise lapsest peale jahivärgi sees olles ei tundunud aga keerukat midagi olevat.Härra Vainura võttis suuliselt vastu, aint hirvede osa oli mul õppimatta ja nagu ikka sattus ka hirvede küsimus.Mitu liiki hirvi on Eestis,kaks, teadsin aga mis liiki ma lugenud polnud?Midagi ma ikka rääkida oskasin ja läbi sain.Hiljem oli pigilinnu laskmine Annelinna tiirus ja seal ma esimese raksuga läbi ei saanud eks harjutamisviga, alles teisel korral sain hakkama.
Jahieksamgi on täpselt nii raske kuipalju asjaga tegelda viitsid.Praegu need raamatud ja muud abimaterjalid olemas muutkui anna pihta.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

küsiks siis et mis valdkonna küsimusi küsitakse rohkem ja mida peaks rohkem pähe tuupima jahitunnistust tehes. Nt kas jahiajad ja trahvisummad jne. Et siis ma tean mille poole rohkem pühenduda :?:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Kui mina veel noor ja ilus olin siis oli eriline jama nende tiivaküüdestega. Seda enam et pildid olid mustvalged ja sita paljundusega. Ehk siis välja nägid kõik nigu varese või hakitiivad :)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

foxboy-Tiide kirjutas:küsiks siis et mis valdkonna küsimusi küsitakse rohkem ja mida peaks rohkem pähe tuupima jahitunnistust tehes. Nt kas jahiajad ja trahvisummad jne. Et siis ma tean mille poole rohkem pühenduda :?:

jahiajad moodustavad 70% ja trahvisummad 30%.
ja täpselt nii õpigi. mis sa ikka ülearu asju omale selgeks teed
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahieksamisooritaja abimaterjal

Postitus Postitas jorr »

Ega jahieksam ole koolilõpueksam, et üle vabariigi üks lugu.Igal pool on ise küsimused, see oleneb piirkonnast kus liigud ja eksami teed.Ja ise arvan, et jahivärki ei õpita mitte eksamiks vaid need on teadmised mida läheb vaja jahihobiga tegelemiseks.Mitte koolieksami moodi, et annad ära ja unustad.Hiljem hakkad siin Foorumis siis küsima, et mis püss ja mis pauku teeb ja mis loom ja kus elab ja kuna või kuhu tuleks jahti minna?
noorus on ilus aeg
shorty
Postitusi: 72
Liitunud: N Apr 06, 2006 5:21 pm

Postitus Postitas shorty »

rajaleidja kirjutas:jahiajad moodustavad 70% ja trahvisummad 30%.
ja täpselt nii õpigi. mis sa ikka ülearu asju omale selgeks teed


Ma soovitaks väheke laiemalt vaadata. Meil oli umbes 60 küsimust Tartus ja pool või rohkem sellest puudutas otseselt ulukite käitumist ja liigiomadusi: koprofaagia, parasiidid, palju sellel või sellel järglasi tavaliselt, maksimum kaalud, kus elavad, jne. Trahvisummasid küsiti vist õite vähe, aga ei mäleta seda osa nii täpselt. OFFTOPIC Minu arust ei peaks need summad üldse nii olulised olema. Pigem see, et tehakse selgeks, et teod, mille eest karistus määratakse ei kuulu eetilise jahimehe ja jahinduse juurde. Raha peaks see viimane asi olema, mis jahimehe halvalt teelt kõrvale hoiab ja rikast meest see nagu nii tagasi ei hoiaks. Nii et pigem selgitused kui ähvardused, kui kasvatuseks läheb OFFTOPIC
Ertai
Postitusi: 12
Liitunud: T Sept 13, 2005 2:22 pm

Postitus Postitas Ertai »

shorty kirjutas:
rajaleidja kirjutas:jahiajad moodustavad 70% ja trahvisummad 30%.
ja täpselt nii õpigi. mis sa ikka ülearu asju omale selgeks teed


Ma soovitaks väheke laiemalt vaadata. Meil oli umbes 60 küsimust Tartus ja pool või rohkem sellest puudutas otseselt ulukite käitumist ja liigiomadusi: koprofaagia, parasiidid, palju sellel või sellel järglasi tavaliselt, maksimum kaalud, kus elavad, jne. Trahvisummasid küsiti vist õite vähe, aga ei mäleta seda osa nii täpselt. OFFTOPIC Minu arust ei peaks need summad üldse nii olulised olema. Pigem see, et tehakse selgeks, et teod, mille eest karistus määratakse ei kuulu eetilise jahimehe ja jahinduse juurde. Raha peaks see viimane asi olema, mis jahimehe halvalt teelt kõrvale hoiab ja rikast meest see nagu nii tagasi ei hoiaks. Nii et pigem selgitused kui ähvardused, kui kasvatuseks läheb OFFTOPIC


käisin ise ka Tartus ja trahvidega küsimused olid küllaltki lihtsad ja -pane tunnis tähele ja siis rohkem ei pea õppima- laadsed.
Küsiti, kui lased maha tiine looma, mitmekordse trahvi saad.
ja..emm..õigemini rohkem polnudki minumeelest, küsiti ainult, et kas üks või teine asi on lubatud või ei (konkreetseid summasid minu meelest ei küsitud).
Jahiaegade kohta küsiti ka minu meelest küllaltki minimaalselt. Suuremal määral küsiti nagu eelkõneleja ütles, liigiomadusi, käitumisi (-mulle tundus, et enim küsimusi oli "loomade suguelu" kohta;) kuna järeltulijaid meisterdakse ja kuna nad ilmale tulevad ja kui palju)
ja siis haigused ka veel otsa.
Kasutaja avatar
walker_metsas
Postitusi: 52
Liitunud: T Juul 25, 2006 12:08 am

Postitus Postitas walker_metsas »

No aga ongi ju igal vaimselt tervel, KORRALIKUL ja SEADUSKUULEKAL kodanikul eestis õigus omada tulirelva ilma täiendava jebimiseta. See relvaloa taotlusega kaasnev protsess ei ole mingi "jebimine" vaid selle protsessi käigus kontrollitaksegi, et see isik oleks vaimselt terve, korralik ja seadusekuulekas. Relvaeksam aga peaks tagama, et see isik on kursis ka relva omamisega kaasneva vastutusega.


Käisin perearsti juures aegunud autojuhi lubade pärast, oli vaja uued teha.

MIS SELGUS!

Autojuhi lubade taotlemiseks vajaminevad andmed ei erine relvaloa taotlemisest.

Küsisin arstilt, mis meetodiga te filtreerite hullud, vaimuhaiged, narkomaanid või kroonilised alkohoolikud. Ta vastas, mitte millegagi! Patsiendi andmeid meie ei tea, isegi kui ta kunagi ravil on käinud ütleme Paldiski maanteel. Küsisin, kas sama jant käib ka relvalo taotlemiseks vajamineva arstitõendi suhtes, ta vastas JUSTNIMELT!

No andke andeks, kus on loogika. Seadusekuulekad kodanikud peavad ennast alandamas ja lömitamas käima politseis, et miiiiiks ikka mul vaja käsitulirelva (isegi jahimeeste käest vahel küsitud, kas ikka oled jahimees või tahad niisama relvaga poosetada) EV PÕHISEADUS ju paneb paika, miks inimene seda taotlema läheb, kuna põhiseadus seda lubab.

Aga miks ei tööta see värk, et hullud ja kroonilised alkohoolikud relvadest eemal hoitaks.


Olen näinud kuidas skitsofreenikust naaber jahipüss käes, purupurjus karjus maja ees ja laamendas, et eit (naine oli tal 60a) käsidi jälle litsi löömas. Ega eriti ei lähe akna peale karjuma, et vanamees rasik kasi tuppa ruttu või muidu ... - teisel kuul rauas. Aga oi kui seda nässi ilma püssita karjumas kuulsin, siis ta napilt pääses. Selles ton juba aastaid-aastaid möödas aga ALKOHOL ja RELVAD sellist liiku rikkumisi olen ma korduvalt näinud.

Maal tihtilugu näed, et enne mõnda jahti on nii mõnelgi mehel enne juba pudel taskus jms.

JAMA VÄRK selle SEADUSEGA - et miks siis ei panda RÕHKU alkoholile jms. ennetavatele teguritele! Krooniline alkohoolik ei tohiks üldse relva omada!

Aetakse HÄDAKAITSE õhkõhukest liini ja rada. Kusjuur4es peaks iga politseinik ja kohtus pleesiv ametnik ISE JOOSTA; VARJUDA, KÕNELEDA, PALUDA, ANUDA ja NURUDA et oi jätke meid rahule ja me anname jalgadele tuld NING alles peale selliseid ELU EKSAMEID tunnistama nad KÕLBELISEKS inimeste muresid ja selliseid intsidente käsitlema! See oleks suureks abiks selles HÄDAKAITSE kammajaas, mis me vabariigis sünnib.
No kuidas siis ei kisu metsa, kui ma elangi metsas.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minule jääb selline mulje, et robinson sa ei ole relvaomanik. Sinu nn. perearst jättis sulle selgitamata sellise asjaolu, et tema kontrollib inimese üldfüüsilist vormi juhtida autot või omada relva. Edasine etapp relvaloa taotlejal peale perearsti juurest jaatava vastuse saamist on elukohajärgne psühhiaater, kellel on ka ligipääs vastavatele andmetele-oled "hullaris" arvel või mitte s.t. tema kontrollib sinu "vaimset" tasandit.
Selle "joodikust" naabrimehe" kohta, kes relvaga juua täis peaga vehib on minul kohe küsimus, et miks sa sellest politseisse ei teatanud-ei teata. Mina küll oma naise-laste elu ja tervise nimel oleks seda teinud. Kas sul ei jätkunud julgust või ootad, millal õnnetus juhtub ja siis jälle hea kõrvalt parastada nagu delfi kommijad?
Seda, et "maal" mehed jahti tulevad pudel taskus ei ole üldse keelatud tegevus. Ma eeldan, et lõhnadega mees peab ainult ajus olema. Vähemalt meil on küll nii. Selle eest kannavad hoolt lisaks jahijuhatajale ka teised jahimehed.
Pealegi kui nüüd tähte närima hakata, siis "linnas" jahti pidades ei olegi vaja pudelit tasku panna, sest iga nurga peal on pood olemas :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Vasta