Kas laete oma padrunid ise või mitte ??

2005. aasta teemad
koll

Kas laete oma padrunid ise või mitte ??

Postitus Postitas koll »

Mul on näiteks sileraudne jahipüss ja mina laen enamus moona ise, vähemalt kuulipaugud.
Haavlitega see jama, et kui püssirohuga eksid(paned rohkem) siis kipub haavleid laiali loopima, mul üsna niru kaal. :oops:
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

mina laen kõik paugud ise sest olud muutuvad pidevalt(temp.nt)ja vahest saab mõnele sokule kohe päris oma pauk tehtud ja pealegi saab nii eksperimenteerida.kui lähebki midagi nihu saab ainult ennast süüdistada
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:vahest saab mõnele sokule kohe päris oma pauk tehtud ja pealegi saab nii eksperimenteerida.

Loodan, et Sa ikka looma peal ei eksperimenteeri.
Kuna oman sileraudset, mille kaliiber 28 siis tuleb ka mul padruneid laadida. Olen laadinud ainult kuuliga ja siiamaani edukalt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Mul on cal. 12 sileraudne ja laen ka oma kuulipaugud ise, panen normi täis ja siis küüneotsaga veel nats, laseb väga hästi. :)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kuule olen ka ise laadinud, kuid pidin katkestama, kuna ei olnud enam vene tongidele kesti ja välismaa kestadele tonge.Ei tea kas viimastele üldse tonge saaks, muidu kuule laeks ikka ise.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Anonymous kirjutas: välismaa kestadele tonge.Ei tea kas viimastele üldse tonge saaks, muidu kuule laeks ikka ise.


Mina sain viimati välismaalastele Pärnust Pillarist mingi 50 senti/tk, pead lihtsalt pidevalt uurima ja küsima.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Välismaa kestadele ostsin hiljuti tonge Tartust Trapperist. Hinda enam täpselt ei mäleta, aga alla krooni oli küll.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

üx vanarelva omanik rääkis et pane sõrmkübaratäis ja sutsu peale püssirohtu
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

oi oi segaseks läks loodan et saite aru
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

Kas keegi teab kus kohast saax euro tonge osta...???
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tartust Trapperist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

ma sain paar väga vana kartetš padrunit, aga ma ei tea kas nad veel töötada ka võivad 16 cal. aasta mingi 1940-70
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:ma sain paar väga vana kartetš padrunit, aga ma ei tea kas nad veel töötada ka võivad 16 cal. aasta mingi 1940-70

Minu soovitus Sulle on, et vaheta vähemalt püssirohi ära.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kroon

Postitus Postitas kroon »

Ma ei kujuta küll ette, miks peaks enda laetud kuulipauk parem olema kui poest ostetav?
Laadimise mõte vast on see, et saad seda jahimõnu rohkem tunda, mäletan et oma isa laadis kunagi selle pärast, et siis nagu poe moona põld eriti saada. Olen isegi mõned kokku nikerdanud, aga täna ostan küll kõik poest.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Vana moona katsetajatele: andke aga raudadest tuld, kuid arvestage sellega et 2 varianti on. Esimesel juhul ei lähe padrun lahti, ootad veits turvalisuse huvides ja siis moona sügavale maasse kaevad, kui pappkestas või muul moel hävitad nii et lastele kättesaadavaks ei saa. Teisel juhul on moon-püssirohi nii vana, tükkis, paakunud, et vabanev energia on ohtlikult kordi suurem-võimsam kui muidu ja torud lihtsalt lehtriks lased ja hullemal juhul end vigastad. Niiet valik on TEIE.

Iselaadimiste kohta, see täiesti jahimehe vana-aegade nostalgia ja kui polnud moona saada ja olid veel ka vaskhülsid. Nüüd läheb iselaadimine sama kalliks kui poest valmis ja kontrollitud moona soetamine. Vähem vaeva, kindlam, turvalisem jne. Jäävad ära rohu ostmised jne. muu atribuutika. Teine asi siin see, kui poest pole õigust osta, siis 1. salakütt kindlasti ise laeb ja 2. kui on aega ja viitsimist, vahendid, oskused, siis miks mitte, ma sellele vastu pole ja saan aru, et tegelt päris mõnus tegevus kui tahtmist jännata, piibu ja kaminatule kõrvale!! Või käib siis vist suurem pauk, OK ilma nendeta...
Ja näiteks BLONDOD tulebki ise kokku klopsida ju...
Suletud