Kas laete oma padrunid ise või mitte ??

2005. aasta teemad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise kasutan sellist asja ja olen väga rahul, et viitsisin kunagi natuke vaeva näha.
http://www.hot.ee/janekkuld/Press.PDF
Jahipaunas müüakse venelasele tonge 1kr/tk. Kui ostsin trapperist Sokolit siis tuli selle 200g purgi hinnaks 120kr. Tiiru jaoks on laaditud 12kal 1.3g rohuga polevo alla ja jooksul polnud viga (tuli vaid tiba rohkem ette võtta). Polevot valab Järveremees hinnaga 2,5kr/tk ja kesti tekib vähegi aktiivsel jahimehel niikuinii. Vaskkesta ja plastik/pappkesta tagumine osa erinevad üksteisest kui päev ja öö. Vaskkestal pole taga papi või plastiku riba mille sisse tong lisaks kinnitub. Kui laadisin ise ka veel oma 28kal. plastikkestadesse, siis peale kolmandat pauku vaata, et raputad sealt tongi välja. Vaskekstast on ka peale x lasku raske tongi kätte saada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ei soovita vanu vilte kasutada.Seal on alati abrasiivosakesed.Olgem püssiga sõbrad. Selleks on umbes 1 ruutmeetrised viltmaterjali tükid.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Küsimus !Kas keegi on tarvitanud n.VSS laskmiseks täis kl püssi ,näit 308w ,sellele laadides padrunid väiksema rohu kogusega.Ja kas väiksem rohu kogus (näit 2g tava 3g-i asemel)hakkab kuidagi täpsust mõjutama ,kui tuul kõrvale jätta?

Kivi kotti!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

VSS

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Imestan, et keegi pole varem seda küsinud, olen proovinud, ega mul kahju pole öelda: VSS laskmiseks täiskaliibrilisest vintrelvast annab õige efekti mitte ainult väiksem püssirohu kogus vaid ka kerge kuul! Näiteks 308 WIN-le Lapua või Sako 6,5-6,6g HP kuul, "kiirem" püssirohi, Vihtavuori nr 130 või 133 ja laeng 2,5-2,6 g. Alla selle laengu kuul korralikult ei jookse! Püss muutub väga täpseks ja tagasilööki praktiliselt ei ole tunda!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: VSS

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Imestan, et keegi pole varem seda küsinud, olen proovinud, ega mul kahju pole öelda: VSS laskmiseks täiskaliibrilisest vintrelvast annab õige efekti mitte ainult väiksem püssirohu kogus vaid ka kerge kuul! Näiteks 308 WIN-le Lapua või Sako 6,5-6,6g HP kuul, "kiirem" püssirohi, Vihtavuori nr 130 või 133 ja laeng 2,5-2,6 g. Alla selle laengu kuul korralikult ei jookse! Püss muutub väga täpseks ja tagasilööki praktiliselt ei ole tunda!

Aga mida arvata kooslusest kal. 222Rem, Lapua 3,2g HP kuul, püssirohi, Vihtavuori nr 120 ja laeng 1,2g ja kooslusest kus kõik sama peale kuuli, Lapua 3,6g FMJ? Järsku annaks seda kuidagi paremaks ajada?
Tänud ette!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma laadisin varem haavlipüssile kõik paugud ise, tuli odavam, sai vanu kesti kasutada ja ka teadsid, mis toimub, poepaukudega ei tea seda kunagi enne ostmist ja katsetamist. Nüüd enam ei viitsi, pole ka püssirohtu ja kapsleid, siis peaks neid kusagilt otsima.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Kuul

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Esimene kooslus (3,2 g HP ja 1,2 g laeng) on OK! Lapua 3,6 g FMJ on kuul mis ei jookse täpselt! (tavaline jahikuul ja loperdab parasjagu)! Teiseks, 1,2 g VV nr 120 kipub väga kõva laeng olema 222 Rem jaoks kui kuul on 3,6 g! Vaatan selle täpselt järele oot, oot!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Mis firmade laadimisseadmeid siinsed mehed ka kasutavad ja kuidas muljed on? Muu ilma foorumeid jälgides võib välja lugeda, et ka erinevate tootjate laadimisseadmetel/komplektidel võivad olla märkimisväärsed erinevused kvaliteedis. Mis seadmeid kasutavad meie võistluslaskurid/spetsialistid ja mis firma seadmeid nemad soovitaksid.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Laadimine

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Mina kasutan Hornady laadimisseadmeid.
Teine kooslus on korras, Lapua annab ise oma 3,6g FMJ kuuli max laenguks 1,25 g VV nr 120 püssirohtu!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

3,2 ja 3,6

Postitus Postitas Arles »

Mina panen 3,2-3,3 g puhul 120-t 1,5-1,17 g
ning 3,6 g kuul saab siis 1,2 g rohtu (ikka vana 120)
Kevadel püüan vast teiste rohtidega ka korra - VSS jaoks. Liikuva sea jaoks ei taha aeglasemat laadida.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 3,2 ja 3,6

Postitus Postitas kakuke »

ch kirjutas:Mina panen 3,2-3,3 g puhul 120-t 1,5-1,17 g

Eeee ... mõtlesid vast ikka 1.15?
PS. Mina kasutan Hornady laadimisseadmeid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

vigane mina

Postitus Postitas Arles »

sry, ikke 1,15
Hornandy sisu, Lee korpus (vilets see viimane)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Küsiks teadjamatelt,kas seda LEE komplekt ennast õigustab v tuleks mõne kallima komplekti poole vaadata .Mass tootmiseks ei lähe,ikka oma tarbeks.Seltsist ostes on LEE komplekti hind ilma kesta pikkuse freesideta (on need tingimatta vajalikud?)600 EEK-i odavam .
Kivi kotti!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

K

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jahi tarbeks saab LEE komplektiga kah hakkama. Pärast, kui maitse suhu tuleb võib parema osta. Selleks, et suurt täpsust püüda peaks olema korralik dosaator, sobiv püssirohi, valitud kuulid, head matriitsid. Kesta pikkuse trimmer peaks kah olema, muidu ei lähe sul relvalukk enam pärast kinni.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

LEE ja Hornandy

Postitus Postitas Arles »

Minu kogemus - LEE on samm maas. Üleminek järgmisele tasemele on väga tuntav. Ka jahpaukude laadimiseks on mõtet osta korralik kaup kasvõi mitme peale. Üksi laadides ja ainult jahipauke, ei tasu ükski laadimiskomplekt end eales ära.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Suletud