Kas laete oma padrunid ise või mitte ??

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Shogun kirjutas:Honkomees on juba peaaegu naelapeale pihta saamas... Ma lisaks sinna veel sellise "kavala" täienduse, et mina nt mitte ei osta nende nr 9 haavlite asemele Polevo kuuli vaid... valan ise nendest samadest haavlitest ümber kuulid. Ja nii saangi tiirus päris südamerahuga mitukümmend pauku kõmmutada, kui tuju tuleb. Ja mis ajakulusse puutub, siis... kui töö käpas (valamine + laadimine) ei kulu paarisaja ümberlaetud padruni valmistamiseks rohkem, kui üks õhtupoolik; ~3+... tundi, ütlen ma.

Olen ka ise mõelnud, mida nende haavlimägedega peale hakata, aga kuulivormi pole, ümarkuuliga võib vaid tiirus paugutada ja viimati ostsin padruni 2,75EEK + polevo kuul otse valajalt 2,5EEK = 5,25 EEK. Aga tiirupaukudeks võiks leida ümarkuuli vormi küll ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kust saab normaalse hinnaga rohukaalu osta?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

A milline on normaalne hind?
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Ümarkuulist... Ma võin ehk eksida, aga hetkel ei tohiks küll sellist piirangut olla, et ümarkuuliga jahti ei või pidada!? :!: :?: Mäletan, et enne selle vormi ostma minemist lugesin jahieeskirja (kuna vahepeal oli tõepoolest selline säte seaduses) ja justkui ei silmanud...
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Laadisin varem kõik 12-kal. padrunid ise. Nüüd pole enam komponente leidnud ja pole ka viitsimist olnud kui poest saada. Siiski on poepadruni valik piiratum, ei tea kunagi, mismoodi haavlit laiali viskab. Küsisin poest padruneid, mis kohe haavlid laiali viskaksid, öeldi, et neil ainult konteinerpauke pika maa jaoks. Ja kästi seda tšokkide vahetusega reguleerida. Mul aga vene püss TOZ-34 ja pole reguleeritav. Pole just mõnus läheda maa pealt lasta kui linnu pooleks käristad. Varem kasutasin ka tärklist, mis andis sama efekti kui konteiner ja haavlid mahtusid paremini ära- hanele näiteks 2/0 le.
vana sokk

Postitus Postitas vana sokk »

Kuna oman kal20 sileraudset siis laen padrunid ise ja põhliselt kuuliga.Kuulid valan oma vormiga,sai vene ajal ajakirjast jooniseid .Laadin metalli,papp ja plastik padruneid ning tropid valmistan ka vastavalt diameetrile .
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Ei ole mõtet ümarkuuli leinata.Kõlbab vaid silinderrauale ja hea konteinerigaga.Nii kui tekib silindriline pind läheb kuul oma teed.Kunagi hallil ajal ei toodetud 28 kl muud kui ribidega ümarkuule. Sealt ka need katsetused ja kannatused.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No nii... olen omadega jõudnud sinnamaale kus on ka plaanis katsetada ise laadimist. Põhjuseks just tiirus saadud tulemused (no, oma käsi on mängus ka raudade kokkujootmisel) , ning mõnigad soovitused ja hetkel hommikul ja päeval olev liigne vaba aeg. Mõningased arvutused on ka näidanud, et hind kujuneks sinna 6 krooni kanti (mis lätlaste moonast 3 eq odavam). Ning uudishimu ka. hetkel on poemoonaga see lugu, et Fiocchi ja Dauskr PAM jooksevad samasse auku, küll mitte sinna kuhu sihik näitab, aga nüüd on plaan saada asi tiirus nii käppa, et mõlamast rauast soovitud tulemus tuleks. Kogemus õhupüssiga näitab (harjutasin suvel ka üsna vildaka õhupüssiga), et psühholoogilise tõrke (kui loom/lind ees, siis ei kipu tema pihta sihtima vaid arvestama, et kuul jookseb natuke teisiti) kõrvaldamiseks läks ca 100 lasku. Ja 100 x 3 (puhtalt tiirus, püssiga harjumiseks) = 300 eq... no, kui asi toimib, siis pole alguseks paha. Ja kui väljas on miinust 15 kanti (või rohkem), siis poes saadavast kasutan Fiocchi moona (lätlaste moona pole sellise külmaga proovinudki... nii, et pole elus ühtegi tõrget olnud, va. sportpüss), ja see 16 krooni tk. Kui oma laetud moon sama töökindel on, siis oleks kokkuhoid veelgi suurem.
Aga tänase seisuga olen leidnud paar vaskkesta, hulga pappkestasid... loodetavasti saab varsti olema ka 100 polevo kuuli. Kakuke lubas laadimisel juhendada. Laadimisatribuutika teemal on vaja arvatavasti lasta paar metallvidinat teha, et 12 kaliibri moona laadimiseks sobivad instrumendid sobiksid ka 16 kaliibrile... järgmisest aastast loodan siis oma laetud moona katsetama hakata, kui sobib, lähen selle peale üle (kuulipaukude teemal, haavlipauke saab poest täiesti hea hinnaga).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kuule teeb Lantson ikka juurde, troppide ja rohuga on raskem. Aga mis instrumente seal ikka vaja on? Mul nagu polegi midagi peale selle hülsiotsa rullija, mida kuuli juures tegelt vaja pole kui tihedalt hülssi käib. Ainult kaal, aga see on sul vist eriala värk või kuidas?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Lantson valab polevot ja sinna alla tropid ei lähe. Kuul peab kestas nii tihedalt sees istuma, et gaasid mööda ei vuraks. Olen sellega korra kõrvetada saanud. Laadisin vaskkestadesse kus sees need loksusid ja valasin kinni parafiiniga. Jooks hoopis teine mis tihedate kestadega. Instrumentidest on minul torn millega löön vanad tongid kestadest välja ja lasin omale pressi teha millega pressin tongid vaskkestadesse. Varem lõin haamriga, aga mõned korrad lõin lahti ja nüüdseks juba aitab. Läänetonge saab taha ka haamriga, aga vähemalt Tartu poed on praegu neist tühjad ja lootust ka eriti ei anta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:...Instrumentidest on minul torn millega löön vanad tongid kestadest välja ja lasin omale pressi teha millega pressin tongid vaskkestadesse. Varem lõin haamriga, aga mõned korrad lõin lahti ja nüüdseks juba aitab. Läänetonge saab taha ka haamriga, aga vähemalt Tartu poed on praegu neist tühjad ja lootust ka eriti ei anta.

Njah, torni pole instrumendiks pidanud, see on tõesti olemas ja kõlbab nii 16 kui 12 kal. Ja rauatükk on hülsi kaliibrilise auguga, kuhu hülsi sisse panen ja PEHME VASKHAAMRIKESEGA tongi sisse löön, pole veel ükski pauku teind. Aga kui hülss on Polevi originaaltropist laiem, olen alla pannud kartongi ja vilttropi (kestal pikkust ju varuga) ning siis originaalmängu ja et hülsis püsiks randi kinni valtsinud. Siis jooksis nagu normaalselt. See häda on eriti uute lääne stendipadrunite plastkestadega (Mirage Clever), hülss on õhuke, väline mõõt klapib aga sisemine suur.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Täpselt. Puudu on hülsiotsa rullija ning siis tongi eemaldamiseks vajalik pulk (no, selle hankimine lihtne) + vasar ning tongi paigaldamiseks vajalik press (vasaraga võiks ka nagu toksida, aga eelistaks millegagi pressida. On soovitusi? Kaaluga on see mure, et pole just hea laboris püssirohtu paika kaaluda :D Pean endale ka mingi kaalu koju muertsema (kuigi, seal nii head kaalud, arvatavasti pean millegi lihtsama ja odavamaga leppima).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Feen kirjutas:Täpselt. Puudu on hülsiotsa rullija ning siis tongi eemaldamiseks vajalik pulk (no, selle hankimine lihtne) + vasar ning tongi paigaldamiseks vajalik press (vasaraga võiks ka nagu toksida, aga eelistaks millegagi pressida. On soovitusi?

Venemaalt jahipoest saab praegu nii rullvaltsijat kui tähekeseks valtsijat aga tegelikult on seda vaja vaid haavlite laadimiseks, pressi koha pealt võib ju sobida iga press kui hülss pista enne sellise hülsipikkusest paksema rauajupi sisse, kuhu hülsi läbimõõdus auk on puuritud, ise pean sihukest tegevust liiga töömahukaks, haamriga on kiirem.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Feen kirjutas:tongi paigaldamiseks vajalik press (vasaraga võiks ka nagu toksida, aga eelistaks millegagi pressida. On soovitusi?


Selle töö jaoks on riistad ju olemas,võib ehk ka ise teha,väga lihtsa ehitusega.Mul on veel esiisade aegne.Katsun pildi teha ja panen ülesse.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mulgi 12 kaliibrile tongipress olemas. Sellega vana välja ja uus sisse. Hea veel see, et hüls läheb pressimisel koonusjunni otsa, milline venitab hülsi suudme suuremaks. Siis on hea hiljem troppe sisse ajada. Eriti kesta korduvkasutusel. Samas ei saa ma aru kuidas vaskkestal tongi pesa ära ei kulu. Ise laadisin kunagi ka pappkesti 3-4 korda. Siis juba muutusid tongi pesad suhtlohvkaks. Püssirohule tegin ise mõõtetopsiku. Kui kasutad ühte liiki rohtu, siis ajab asja ära. Muidugi kaalu järgi sai topsik tehtud. Iseasi, kui ajad seda viimast taga, siis võid ju ka kaaluda, kuid mina kaalusin ja panin topsi, tulemus oli üks. Muidugi kui kuuli kaal muutub, siis jälle kõik otsast peale. Samas Feeni jutt 6.- natuke väike tundub olema.
Endal tuli hinnaks suts rohkem.
1. tong 2.-
2. kuul 3.-
3. rohi 2.-
4. kest 1.50.-(papist, plastist 2.-) + tropid.
seega ca 8.50, iga, järgmine kesta võrra odavam kuniks kesta jätkub.
Muidugi kesti saab mitu korda kautada ja troppe annab kah ise augurauaga vanadest viltidest välja lüüa.
ikka lõbusalt
Suletud