Kas laete oma padrunid ise või mitte ??

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mina laen padruneid LEE laadimisvahenditega.Kuna võrdlus teiste firmade toodetega puudub,siis keegi võiks konkreetsed "vahed" välja tuua,kes mitmete firmade vahenditega töötanud.Tasuvuse kohapealt ütleks,et LEE tasub ennast vast paari kolme hooajaga ära,kui laadida jahipidamiseks ja kergemaks tiirus käimiseks.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

LEE

Postitus Postitas Arles »

Kirjutasin enne, et mul LEE "kang" (seegi pooleks ja lapitud) ning Hornandy vormid. Noh, LEE-ga, sõltumata õlidest jäi thti kest kinni, sütiku torn läks kõveraks jne. Kaal on OK, dosaator jälle kuidagi nigadi nagadi - sellegi vahetasin Hornandy vastu.
Keegi kasutas miskit veel aga mida ja kes eip mäleta.
Kaupol on ka Hornandy ja selle dosaatoril mikromeeter otsas - mina oma tulemust täpsemaks enam ei saanud, mikromeeter oleks vast mugavam vaid.
Rivo ja Co - eip mäleta mida kasutas, aga miski pool-advanced värk oli (sütik-kaliiber-täitmine-kuul jadas). Miinused sellelgi - ei saa tongi auku puhastada ja kesta lühemaks sama protsessi sees teha - selle järgi aga reaalset vajadust ka pole (räägime ju võimalikust 0,1 mm).
Muidugi - minu kogemus ka väga väike kasutanud 2 a ja ca 3000 padrunit
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: LEE

Postitus Postitas kakuke »

ch kirjutas: Rivo ja Co - eip mäleta mida kasutas

Puhast verd Hornandy laadimisseadmed (Võru klubis).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

laen LEEga juba hulk aege ja ei kurda, eks ta vähe rohkem hoolt ja putitamist tahab ja võiks vähe tugevamast materjalist olla. Tähtis on, et korralikult tööriista ära häälestad siis ei murra juppe puru ja ongi asi korras. Dosaator on sellel aparaadil tõesti kõige nõrgem lüli ja plaanin ise ka selle välja vahetamist. Suurte padrunitega ei teki probleemi 8x57 12,7gr kuuliga sain 300 m peale tõsiselt hea tiheduse ja ega teiste padrunite kohta pole ka nurinat kuulnud. Dosaatori probleem on hoopis selles, et tükib kinni kiiluma(võtab rohu terad vahele) ja juhtub ka seda, et doseeritud rohi ei tule kõik välja ja järgmine padrun ujutatakse üle. Tehke omad järeldused. Seda muidugi karta ei ole, et püssi valesti toseerimisega lõhki lasete, lihtsalt ühtegi hülssi ei mahu nii palju rohtu sisse, et asi ohtlikuks muutuks
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ise arvan,et LEE sobibki rohkem reajahimehele,kes lihtsalt tahab oma moona ise laadida.Vahendite soetamisele läheb vähem kulusi ja koormus seadmetele pole nii suur,kui laskespordiga tegelejatel.
Mis puutub LEE dosaatorisse,siis mina lasen iga rohukoguse veel üle kaalu.Aega läheb küll rohkem,aga hiljem kuidagi muretum tunne padrunit rauda lükata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Mis puutub LEE dosaatorisse,siis mina lasen iga rohukoguse veel üle kaalu.Aega läheb küll rohkem,aga hiljem kuidagi muretum tunne padrunit rauda lükata.

Kui suured on rohukoguse kõikumised olnud?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ma ei ole seda vahet üle kaalunud.Lihtsalt kaalule on õige rohu kaal peale pandud ja kui dosaatorist rohu kaalukausi peale lasen kaalun rohu ära.Kui siis kaal näitab vähemat või rohkemat kaalu,valan rohu tagasi ja lasen dosaatorist uue portsu,kui kaal nullis,siis valan rohu hülssi.Oma kogemustest võin öelda,et minu dosaator kaalub keskeltläbi kaks kogust kümmnest valesti.
Ja kui sa mäletad laadimispäeva,siis küsisin teadjamehe käest,miks dosaatorile sellise kerge kõpsu annab,mis paistis tal lausa automaatsuseni käe sees olevat.Siis võin ka seda öelda,et kui dosaator on reguleeritud ilma kõpsuta töötama,siis kui talle väike kõps anda,saad kohe ülekaalulise doosi ja kui kõpsuga paika pandud,siis kõpsu ärajätmisel alakaalulise.
Järgmine kord,kui laen,siis kaalun vahed ära ja annan teada.Need pole küll suured,aga ikkagi,kui peab olema 20,siis tuleb panna ka 20.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Dosaator

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Hornady dosaator lõikab vahele jäänud püssirohuterad pooleks! Kaks komakohta ehk näiteks jada 1,15g;1,15g;1,15g saan kätte küll ehki see 0,01 on juba psühholoogilist laadi täpsus. Tundub, et käeliigutus peab tõepoolest täpselt ühtemoodi olema!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

vot se kõps ongi see mis raputab tosaatorisse jäänud tera hülssi ja kogused tulevad ühesugused muidu läheb terake järgmise laengu sisse aga nagu varem ütlesin suurte padrunite juures üks terake ei loe kui sa just olümpia koondisele ei lae. Aga seda võiks jälgida küll, et dosaatoris oleks rohtu pidevalt üle kolmandiku sees siis ei tohiks erinevusi tulla. Poest ostetud padrunid on laetud kõik dosaatoriga ja ei ole nad nii identse laenguga midagi. Kui ikka hoolega asjakallal oled saad ise laadides alati parema padruni kui kauplused pakuvad ja hinnavahest ei ole mõtet uuesti juttu tehagi.
naised saunas rääkisid
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Küsiks veel.Kas neid laadimis komplekte müüakse ka sellises komplektsuses/osade kaupa ,et kui näit tosaator ei meeldi ostan selle mõne teise firma oma jne. :?:
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Komplektid ikka komplektid,aga kõiki osi saab osta ka eraldi.Ainult,siis tuleb lõppkokkuvõttes hind nõks kallim.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kõigile teadmiseks:
Selleks, et täpsus oleks maksimaalne, tuleb dosaatorisse panna vähemalt 3/4 mahtu püssirohtu! Kui maht langeb alla 1/2 dosaatorist hakkab täpsus kõikuma! Hau!
Suletud